Siirt Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Siirt Teknik
471 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Siirt Merkez İmmobilizer Çipli Anahtar

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Siirt Merkez İmmobilizer Çipli Anahtar

Merkez En İyi 10 İmmobilizer Çipli Anahtar – Teklif Al veya Hemen Ara!
Merkez En İyi 10 İmmobilizer Çipli Anahtar – Teklif Al veya Hemen Ara! Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Immobilizer çipli anahtar, eski yıllardan beri hayatımızda var olan anahtar çeşitleridir. Bu çipli otomobil anahtarları yaklaşık olarak 1950’lerden beri hayatımızda varlığını sürdürmüştür. Bu çeşitte anahtarlar üretilmeden önce film ve dizilerde de sıkça gördüğümüz düz temas yöntemi yapılabilmekteydi. ancak bu çipli anahtarlar sayesinde bu teknik kalıntı imkansız hale gelmektedir. Arabaların çalınması gibi durumların opsiyon sık yaşanmasından dolayı düşünülmüş ve üretilmiş bir anahtar çeşididir. 

Arabaların kalıntı immobilizer çipli anahtar sayesinde düz bağlantı yöntemiyle çalınmasının önüne geçilmiştir. Bu anahtarlar direksiyonun altında mevcut bir korunaklılık sayesinde arabaları çalıştırmaktadırlar. Eğer yanlış bir anahtar takılırsa veya otomobil başka yollarla çalıştırılmaya çalışılırsa o zaman bu korunaklılık sayesinde taşıtın elektriğine işaret gitmez. Böyle durumlarda taşıtın motor sistemi ateşleme yapmayarak arabayı çalıştırma tekniği başarısız olur. 

 

Merkez Immobilizer Çipli Anahtar Yapımı

Çipli otomobil anahtar çeşitleri kalıntı her arabada bulunmaktadır. bulunan bu araçlar çalınma ve hırsızlığa karşı korunmaktadır. Çipli anahtara sahip arabaların kapıları bu anahtarlar olmadan açılmamakta ve kontağı da bu anahtar olmadan çalışmamaktadır. Arabayı yürütmek bu anahtarların olmaması durumunda çok zordur. 

Çipli anahtarlar yapılmaya başlandığından beri araba çalınması ve hırsızlık oranları da düşüş yaşanmaktadır. Bunun nedeni bu anahtarlar sayesinde arabaların güvenliğinin artırılmasıdır. Tabii ki bu anahtar sistemi hırsızlığı azaltmaktadır. ancak bu anahtar tipinin de açıklıkları bulunarak araba çalınması gibi durumlar yaşanmaktadır. Ondan dolayı arabalarınız için ekstra güvenlik önlemleri alabilirsiniz. Alarmlar ve diğer güvenlik önlemleri gibi şeyler. 

Bu anahtar yapımları eskilerden beri var diyoruz ancak her geçen gün gelişerek devam etmektedir. kalıntı bu anahtar çeşitleri her yerde yapılamamaktadır. Bu çipli anahtar çeşidini yaptırmak için uzman bir Merkez Kilitçi bulmanız gerekmektedir. branşında ehil kişiler tarafından ancak immobilizer çipli anahtarlar yapılabilmektedir. 

Merkez immobilizer çipli anahtar tamircisi bulabilmek için Hemen Geliriz Web Sitesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Arabalarınızın çipli anahtarları kaybolduğunda tek yapmanız gereken nüsha bir anahtarını bir anahtar ustasına götürerek anahtarı çoğalttırmaktır. 

Bu anahtar tipleri çoğunlukla yoğun uzun süreler dayanmaktadır. Kaybolmadığı ve kırılmadığı sürecek anahtarların dayanıklılığı epey iyidir. Eğer çipinde bir temassızlık olduğunu hissederseniz anında bir anahtarcıya götürebilirsiniz. Çipinin sıkıntılı olduğu anahtarlar kontağınızı döndürmeyerek ve motoru ateşlemeyerek arabanızı harekete geçirmeyecektir.

Immobilizer çipli anahtarların kullanıldığı bazı markalar;

Honda

Hyundai

Toyota

Audi

Mercedes

Renault

Dacia

Ford

Bu ve bunun gibi çoğu marka immobilizer çipli anahtar kullanmaktadır. Bu anahtarlar sayesinde arabanızın güvende olduğunu bilerek içiniz konforlu bir şekilde arabanızı kilitleyebilirsiniz. Uzaktan kumanda veya sadece anahtar olarak bulunan immobilizer çipli anahtarlar marka ve model fark etmeksizin kullanılmaktadır. çok eski arabalar olmadıkları sürece kalıntı her arabada bu anahtar modelleri kullanılmaktadır. 

Immobilizer çipli anahtarların kaybolması durumunda yüksek maliyetlerle birlikte orijinal anahtar çıkarma tekniği yapılabilmektedir. Kaybetme, çalınma gibi durumlarda taşıtın markasının yetkili bayisine giderek bu anahtarların yaptırılması mümkündür. 

Immobilizer çipli anahtarı kontağa taktığınızda arabayı çalıştırmıyorsa bu durumda anahtar çipinde bir aksaklık meydana gelmiş olabilmektedir. Bu çoğu araçlarda gösterge kısmında gösterilmektedir. problemi göstermeyen araçlarda anahtarın takıldığı andan itibaren arabay hiç elektrik vermemesinden anlayabilirsiniz. Eğer bir yedek anahtarınız mevsutsa bu yedek anahtar ile aracınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. ancak yedek anahtarınızın da bir kopyasını çıkarmayı unutmayınız. kopya anahtarları kullanıma geçtiğinizde anahtarda sorun olması ile birlikte çekeceğiniz sıkıntıları düşünerek hareket etmelisiniz.  Bir anahtar ustasına anahtarınızı götürerek immobilizer çipli anahtar kopyanızı çıkartabilirsiniz. 

 

İmmobilizer Çipli Anahtar Fiyatları

Her markada immobilizer çipli anahtar bulunmaktadır. Orta ve üst sınıf bütün araçlar için bu anahtar sistemi uygulanabilmektedir. Eğer çipli anahtarlarınızın yedeklerini bulunduruyorsanız yoğun çokça korkmanız gerekmez. Çipli anahtarların hiç yedeği bulunmadığı halde kaybolması durumunda araba servislerine götürülerek yapılmaktadır. Bu anahtar sistemleri şahsi oldukları için arabalara kişisel olarak tanımlanabilmektedir. Bu yöntemi de eğer anahtarınız yoksa normal bir çilingirin yapması olanaklı değildir. 

Merkez immobilizer çipli anahtar fiyatları için Hemen Geliriz üzerinden işleyen çipli araba anahtar tamiri ustalarına ulaşabilirsiniz. Fiyatlar her firma için farklılık gösterebilmektedir. Fiyatları belirleyen ustalar kullandıkları gereçler ve yaptıkları işçilik üzerinden fiyat almaktadır. Her anahtar ustasının fiyat listesi çeşitli olabilmektedir. 

En ucuz Merkez immobilizer çipli anahtar kopyası için sitemizden ustalara ulaşabilirsiniz. Ustalarla irtibat kurarak hem servis ilişkin bilgi alabilir hem de fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. Çipli anahtarlar için özel bilgisayarlar kullanan ustalar kolaylıkla immobilizer çipli anahtar kopyası çıkarabilmektedirler. Bu bilgisayar ve kişisel kumandalar sayesinde anahtar içerisindeki çipin modelini ve şeklini hızlıca kopyalayabilmektedirler. Bu çeşit anahtarların olağan çelik kapı anahtarı gibi kopyalanması beklenemez. Bu tasvirde bir kopyalama işlemi gerçekleşirse çip uyumsuzluğu olacağı için aracınızı çalıştırmak olabilir olmayacaktır. 

 

En Yakın Merkez Immobilizer Çipli Anahtar Tamircisi

En yakında mevcut Merkez immobilizer çipli anahtar tamircisine ulaşmak için; Hemen Geliriz Ana Sayfası’ndan bölge ve servis bilgisi girerek en yakın olan tamirciye ulaşabilirsiniz. Immobilizer çipli anahtar onarımı işinde uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır. profesyonel kişiler tarafından yapılmayan ve işini bilmeyen kişiler tarafından yapılan immobilizer çipli anahtar tamiri yoğun orantısız sağlam olmamaktadır. Bu tür anahtarların arızaları sıklıkla çip kaynaklı olmaktadır. Bu anahtarların tamirleri uzman kişiler tarafından epey seri tasvirde gerçekleştirilebilmektedir.

Anahtarlarınızın tamirini uzman kişilere yaptırmak için branşında profesyonelleşmiş kişileri Hemen Geliriz’de bulabilirsiniz. Bu çipli anahtarların arızalarının nedenleri anahtar içindeki çipte olabildiği gibi direksiyon altında mevcut çipi okuyan sistemde de olabilmektedir. Anahtarın veya direksiyonun altında mevcut sistemin bozulması halinde ustalar ilk önce bozukluk tespitini yaparak arızanın nereden geldiğini bulmaktadırlar. Arızanın nedeninin anlaşıldığı zamanlarda onarım işlemi başlamaktadır. kusur anahtarda ise size çipin aynısının bulunduğu sıfır bir anahtar yapılması çok kolaydır ancak sorun, çipi okuyan sistemde ise bu sistemin çipi okuyabilmesi için sıfır bir tanımlama ve arabanın bilgisayara bağlanması gibi durumlara gereksinim olabilir.

Sizlere en yakın Merkez immobilizer çipli anahtar tamircisi hizmetini verebilecek ustalar için Hemen Geliriz bünyesinde mevcut ustaları arayabilirsiniz. Bu ustalar ile irtibata geçerek alacağınız hizmet ilişkin bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Fiyatı ve alacağınız hizmeti kabul ederseniz ustaların yanlarına giderek işleminizi yaptırabilirsiniz. En iyi, en çabuk ve en nitelikli Merkez immobilizer çipli anahtar yapan firmalara Hemen Geliriz Web Sitesi’nden ulaşabilirsiniz. 

Siirt Merkez Hakkında

Siirt, Siirt ilinin merkezi ilçesi olan şehirdir.

İçindekiler

  1. Tarihçe
  2. Milât öncesi dönem
  3. İslâm egemenliği
  4. Anadolu Selçukluları dönemi
  5. Osmanlı Devleti dönemi
  6. Kültür
  7. Nüfus
  8. Kaynakça
  9. Dış bağlantılar

Tarihçe

Milât öncesi dönem

Coğrafî konum olarak Anadolu ve Mezopotamya'nın kesiştiği bölgenin yüksek kısımlarında kurulan Siirt'te 1963 yılında Halet Çamlıbel ve R.J. Braidwood başkanlığında kurulan Güneydoğu Anadolu Tarih Öncesi Araştırmaları Karma Projesi kapsamında Siirt ilinde yapılan yüzey araştırmalarında Cilalı Taş, Bakır, Tunç ve Hellenistik, Roma, Bizans ve İslâm dönemlerinden Yakın Çağ'a uzanan dönemlere ait buluntular ortaya çıkarılmıştır. 3500 yıl öncesine dayandığı iddia edilen Akabe Yolu da bu kenttedir.

İslâm egemenliği

639'da Elcezire'nin fethi için görevlendirilen İlyas Bin Ganem Diyarbakır yöresini İslam mücahidlerine açtığı zaman Siirt aynı akıbete uğramıştır. Diyarbakır'ın zaptında önemli hizmetleri bulunan Halit Bin Velid Hasankeyf Savaşı'nda muzaffer olduktan sonra Siirt'e yürümüş şehrin o zamanki hakimi Hersolu itaatini arz ederek şehri teslim etmiştir. Bundan sonra Siirt Hakimliği'ne sahabeden olan Hişşam oğlu Hakem tayin olunmuştur.

Anadolu Selçukluları dönemi

Malazgirt Savaşı'ndan sonra Türkler Anadolu'ya yerleşmeye başlamış ve Büyük Selçuklu Devleti'nin isteği dışında küçük Türk devletçikleri kurulmuştur. Siirt yöresi Hasankeyf Artukluların yönetimindeydi. Artuklulara bağlı göçebe Türkmenler yöreye yerleşmiş, Artuklu beyleri ve askerleri kentlerde Türkleşmenin çekirdeğini oluşturmuşlardır. Beylerinin Alp, İnanç, Yağbu gibi Türk adlarını kullanmaları; Artuklularda Türkmen geleneğinin güçlülüğünü göstermektedir. Bağlı oymaklara "Ok gönderme" biçimindeki Orta Asya geleneği de Artuklarda sürmekteydi.

Şehrin ana eseri 1129'da, Bağdat'ta hükmeden Büyük Selçuklu Sultanı II. Mahmut tarafından inşa edilen Ulu Camii'dir. 1965 yılında restore edilmiştir.

Osmanlı Devleti dönemi

Yavuz Sultan Selim'in Çaldıran Seferi ile Osmanlı topraklarına katılmıştır. Cumhuriyet dönemine kadar Bitlis sancağına bağlı olarak kalmıştır.

Kültür

Siirt'teki cas evleri mimari mirasının bir parçasıdır.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
196539.60925.48014.129
197045.45129.54415.907
197554.95835.65419.304
198061.95542.29119.664
198575.68053.88421.796
199082.07568.32013.755
2000107.31398.2819.032
2007127.881117.59910.282
2008132.789122.46310.326
2009139.188129.10810.080
2010137.126127.1749.952
2011144.947134.87110.076
2012145.784135.35010.434
2013147.323136.20311.120
2014152.539140.27812.261
2015156.363145.14411.219
2016Veri yokVeri yokVeri yok

Kaynakça