Siirt Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Siirt Teknik
243 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Siirt Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Siirt Oto Kontak Tamiri

Siirt En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Siirt En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız lakin kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Siirt araba bağlantı tamiri yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da araba kontak tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan hasarlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi süre sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir dakikada bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu nedenle işin uzmanına danışmak her zaman için en mantıklısıdır. Aracınız için Siirt araba kontak bakımı lazım durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

temas Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. sıfır model araçlarda bu sistem yenilik göstermiştir ve sıfır bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz olabilir kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı kontak kısmında her döndürdüğünüzde otomobilin değişik faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine fırsat sağlayan dişliler devreye girer. Böylece araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak küçük olduğu için çok dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her taşıtın kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha çok aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar hasar görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş temas bölümüne de hasar verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına ufak  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi süre kâfi gelmez. Bu sebeple önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği süre çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir sürede ve herhangi bir yerde Siirt oto kontak bakımı gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her arabanın kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha konforlu bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de yeni model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha orantısız güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. hayli ülkede hukuki bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de sıfır nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Siirt oto temas bakımı sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Siirt temas Arızaları ve Çözümleri

bağlantı arızaları hayli sebepten dolayı ortaya çıkabilir. yakın bir kusur durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması gerekli aracınızın Siirt oto bağlantı tamiri zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde bağlantı arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; kontak anahtar ve şifresinde aşınmalar sonucu gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile sıkıntınız çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; kontak terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir aksaklık ile bozukluk gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çaresi olabilir kılınır. bütün bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de kontak arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• öncelikle sakin kalarak yanlış ve kendinizi tehlikeye atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylelikle trafik akışını değiştirmeden kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir kusur olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. otomobilin kaputunu açmanız da aksaklık durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için düzgün bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir usta ile anlaşarak yol destek için arayın.

• konumunuzu ve bozukluk durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylece işinin ehli olan ustalar gereken tertibat ile yardıma gelecektir.

• yardım beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitlenmiş bir tasvirde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir olay ile karşılaşmamak adına aracınızın bakım bakım işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın onarım edildiğinden emniyetli olunması gerekir. Aynı biçimde bir kusur ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol yardım konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız işletmenin telefon numarasını yanınızda taşıyın. karşıt bir durum ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile irtibata geçin. aracın durumundan bilgili olan usta, oluşabilecek sorunlar ilişkin daha aşırı bilgiye sahip olacak ve size yardımı daha etkili olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En yoğun Görülen Sebepler

Araçlarda Siirt oto temas bakımı ile ilgili en yoğun danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en yoğun karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada otomobilin park konumunda olması kontağın dönmesine ve arabanın çalışmasına imkân vermez. Bu sebeple ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da bağlantı döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını denetim edebilirsiniz.  

Bu olayda yapmanız lazım bağlantısı çıkarıp tekrar taktıktan  sonra hızlı bir şekilde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma ihtimali ya da zarar görmüş olma olasılığı olabilir. Bu nedenle anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir sorun olduğu takdirde ise anahtar değişimi yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha profesyonel destek almanız gerekir. Bu olayda Siirt oto kontak tamiri için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez neticeler ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için ehil bir grup ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu sebeple referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için oto temas tamiri işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. probleminiz aracın bağlantı silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her çeşit sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. ekonomik fiyatlar ve kaliteli bir iş için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Siirt oto temas tamiri için bilgi alabilirsiniz.