Siirt Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Siirt Teknik
233 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Siirt Şirvan Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Siirt Şirvan Oto Kontak Tamiri

Şirvan En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Şirvan En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız ancak kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Şirvan araba kontak onarımı yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da araba bağlantı tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan sorunlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi süre sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir dakikada bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu sebeple işin uzmanına danışmak her süre için en mantıklısıdır. Aracınız için Şirvan araba kontak tamiri mecburi durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

bağlantı Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. yeni model araçlarda bu sistem yenilik göstermiştir ve sıfır bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz olanaklı kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı kontak kısmında her döndürdüğünüzde taşıtın farklı faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine fırsat sağlayan dişliler devreye girer. Böylece araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak ufak olduğu için çok dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her aracın kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha çok aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar hasar görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş kontak bölümüne de hasar verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına ufak  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi zaman yeterli gelmez. Bu sebeple önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği süre çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir dakikada ve herhangi bir yerde Şirvan otomobil temas tamiri gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her taşıtın kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha konforlu bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de sıfır model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha çokça güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. hayli ülkede kanuni bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de sıfır nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Şirvan oto temas tamiri sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Şirvan kontak Arızaları ve Çözümleri

bağlantı arızaları birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. benzeyen bir arıza durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması gerekli aracınızın Şirvan oto kontak onarımı zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde kontak arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; temas anahtar ve şifresinde aşınmalar sonucu gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile sorununuz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; kontak terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir aksaklık ile kusur gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çözümü mümkün kılınır. hepsi bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de kontak arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• öncelikle sakin kalarak yanlış ve kendinizi riske atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylelikle trafik akışını değiştirmeden kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir arıza olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. aracın kaputunu açmanız da arıza durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için düzgün bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir usta ile anlaşarak yol destek için arayın.

• konumunuzu ve aksaklık durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylelikle işinin ehli olan ustalar gerekli tertibat ile yardıma gelecektir.

• yardım beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitlenmiş bir şekilde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir durum ile karşılaşmamak adına aracınızın onarım bakım işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın tamir edildiğinden güvenli olunması gerekir. Aynı tasvirde bir arıza ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol yardım konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız işletmenin telefon numarasını yanınızda taşıyın. karşıt bir durum ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile iletişime geçin. aracın durumundan haberdar olan usta, oluşabilecek zararlar hakkında daha aşırı bilgiye sahip olacak ve size desteği daha tesirli olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En yoğun Görülen Sebepler

Araçlarda Şirvan araba kontak tamiri ile ilgili en çok danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en yoğun karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada taşıtın park konumunda olması kontağın dönmesine ve aracın çalışmasına olanak vermez. Bu sebeple ilk olarak dikkat edilmesi lazım nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da kontak döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını denetleme edebilirsiniz.  

Bu olayda yapmanız gereken bağlantısı çıkarıp tekrar taktıktan  sonra çabuk bir biçimde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma ihtimali ya da zarar görmüş olma ihtimali olabilir. Bu sebeple anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir zarar olduğu takdirde ise anahtar yeniliği yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha profesyonel yardım almanız gerekir. Bu olayda Şirvan araba bağlantı bakımı için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez neticeler ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için uzman bir grup ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu nedenle referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için araba temas onarımı işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. probleminiz taşıtın bağlantı silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her türlü sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. uygun fiyatlar ve nitelikli bir eylem için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Şirvan araba kontak tamiri için bilgi alabilirsiniz. 

Siirt Şirvan Hakkında

Şirvan (Farsça; سیروان, Türkçe; Şirvan), Siirt ilinin bir ilçesidir.

Şirvan ilçesi aynı zamanda pekmeziyle de ünlüdür. Dişlinar köyünde üretilen zivzik narı ile meşhur olup Ormanbağı Köyü üretimi pekmezi de meşhurdur. İlçede canlı alabalık tesisleri mevcut olup Siirt ili ile arasındaki mesafe 26 km dir. İki tarihi kilise sadece Şirvan ilçesi sınırları içerisinde bulunmakta olup Maden köyünde bakır madeni çıkmakta ve hammadde olarak da yurt dışına gönderilmektedir.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
196516.9981.83615.162
197018.8462.66616.180
197524.3605.16619.194
198022.7533.02219.731
198526.3544.85821.496
199026.1385.45920.679
200021.9995.54916.450
200724.0544.78519.269
200824.3894.65819.731
200923.7874.09419.693
201023.8024.10919.693
201123.7364.06819.668
201223.8684.45119.417
201324.0454.36319.682
201423.9864.34519.641
201523.4024.24419.158
201623.1254.22118.904