Siirt Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Siirt Teknik
414 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Siirt Tillo Oto Kontak Tamiri

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Siirt Tillo Oto Kontak Tamiri

Tillo En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara!
Tillo En İyi 10 Oto Kontak Tamiri – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arabanızı kullanmak için araca oturdunuz ve kontağa anahatarınızı taktınız lakin kontakta anahtarınız dönmüyor işte böyle durumlarda Tillo oto kontak tamiri yapan firmalara Hemen Geliriz'den ulaşın. Otomobiliniz sizi yarı yolda bıraksa da araba kontak tamircileri sizleri yolda bırakmaz.  

Araçlarda karşılaşılan sorunlar günümüzde her araç sahibinin başına gelebilir. Böyle durumlarda araç sahipleri kimi süre sorunlarını kendileri çözmeye çalışır. İşe yarasa da herhangi bir sürede bunun tekrar yaşanmayacağının bir kesinliği olmaz. Bu nedenle işin uzmanına danışmak her süre için en mantıklısıdır. Aracınız için Tillo oto bağlantı onarımı gerekli durumlarda Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalarla görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

temas Anahtarı Nedir?

Kısaca bir tanım yapmak gerekirse araçları harekete geçirmeye yarayan mekanizmayı çalıştıran açar dememiz mümkündür. sıfır model araçlarda bu sistem çeşitlilik göstermiştir ve sıfır bir başlama tuşu ile aracınızı hareket ettirmeniz mümkün kılınmıştır. Fakat eski model araçlardaki anahtar sistemi hâlâ yoğunlukla kullanılan bir sistemdir ve bu sistem üç adımda çalışır.  

Bu adımlar anahtarı kontak kısmında her döndürdüğünüzde aracın farklı faaliyetlere geçerek çalışmasını sağlar. İlk çevirmeniz sonucunda elektrik gelir, ikinci çevirme sonucunda yakıt ateşlenir. Son çeviriş işleminden sonra ise aracınızın hareket etmesine fırsat sağlayan dişliler devreye girer. Böylece araç çalışır ve hareket eder. Otomobilinizin anahtarları işlevsellik açısından, boyut olarak küçük olduğu için yoğun dikkat çekmese de son derece büyük bir öneme sahiptir.  Her taşıtın kendi marka ve modeline göre anahtarları vardır. Bu anahtarlar kapı açıp kapamadan daha yoğun aracı çalıştırmak için tasarım edilmiştir. Sadece o araca özgü olan anahtarlar ile başka araçların kapısını açamaz ya da araçları çalıştıramazsınız. Fakat zamanla bu anahtarlarda aşınmalar olur.  

Anahtarlar hasar görünce, gün geçtikçe siz fark etmeden yavaş yavaş kontak bölümüne de hasar verecek ve bir yıpranma oluşacaktır. Böyle durumlarda hırsızlık olayları ile de karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Hırsızların işini kolaylaştırmamak ve aracınız ile yarı yolda kalmamak adına küçük  bir problemde bir uzmana danışmak gereklidir. 15 yılda bir yapılan kontroller kimi süre yeterli gelmez. Bu nedenle önlemler önceden alınmalıdır. Sizin ve aracınızın güvenliğinin yanı sıra araç sahipleri için aracı istenildiği süre çalıştıramamak ayrı bir stres yaratır. Bu stresi yaşamamak adına herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde Tillo oto temas bakımı gerekirse, işi uzmanına bırakmak gerekir.

 

Immobilizer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Her aracın kendine ait anahtarı vardır. Başka bir araçta çalışmaması ya da başka bir anahtarın kendi aracınızı çalıştırmaması adına çipli bir anahtar sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem immobilizerdır. Araç sahiplerinin daha rahat bir uyku çekmesine de sebebiyet veren bu anahtar sistemi, ülkemizde de sıfır model arabaların hepsinde bir paket dahilinde gelmektedir. Eskisi gibi hırsızlara karşı olan alarm sisteminden daha orantısız güvenilir olan bu sistem sayesinde yapılan bir araştırma ile hırsızlık oranı %90'a varan oranlar ile azalma göstermiştir. çokça ülkede yasal bir zorunluluk olmuştur. Ülkemizde de yeni nesil arabaların hepsinde bu sistem bulunmaktadır. Fakat yine de bir zorunluluk olarak belirtilmemiştir. Tillo oto kontak bakımı sırasında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Tillo kontak Arızaları ve Çözümleri

bağlantı arızaları birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. benzeyen bir bozukluk durumunda ise aracınız size bazı mesajlar verecektir. Bu mesajlar arasında anahtarlarda gözle görülür bir aşınma olması, ya da anahtarın kontakta sıkışması gibi durumlar ile gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda anlaşılması gereken aracınızın Tillo oto temas onarımı zamanının gelmiş olmasıdır. İki türde temas arızaları durumu vardır.  

Bunlar mekanik ve elektronik arızalar olarak ikiye ayrılır. Mekanik arızalar; kontak anahtar ve şifresinde aşınmalar neticesi gerçekleşir. Mekanik arızalarda kontağın değiştirilmesi ile sorununuz çözüme ulaşacaktır. Elektronik arızalarda ise; temas terminallerinde ya da kart sisteminde oluşan bir sıkıntı ile aksaklık gerçekleşmiş oluyor. Bu gibi arızalarda ise terminallerin ya da kartın değiştirilmesi ile arızanın çözümü mümkün kılınır. hepsi bunların yanı sıra araç kontaklarında biriken toz ve kir de kontak arızalarına sebebiyet vermektedir.

 

Araç Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler;

• öncelikle sakin kalarak yanlış ve kendinizi riske atacak bir şey yapmamaya özen gösterin. Aracınız yolda kaldığında, diğer araçların hızla yoluna devam ettiğini unutmayın.

• Kendinizi ve aracınızı güvene alarak yolun sağ tarafına yaklaşın. Böylece trafik akışını bozmadan kendi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

• Araçta bir bozukluk olduğunu belirten uyarı lambası ya da sinyalinizi açın. aracın kaputunu açmanız da arıza durumunu belirtmek ve dikkat çekmek için iyi bir yöntemdir.

• Hemen Geliriz sitesi üzerinden bir usta ile anlaşarak yol yardım için arayın.

• yerinizi ve kusur durumunuzu belirten bir konuşma gerçekleştirin. Böylece işinin ehli olan ustalar mecburi tertibat ile yardıma gelecektir.

• yardım beklediğiniz esnada can ve mal güvenliğiniz için aracınızı kilitli bir biçimde tutun.

 

Arıza Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ulaştığınız yol yardımdan sonra tekrar böyle bir durum ile karşılaşmamak adına aracınızın tamir onarım işlerini zamanında yaptırmaya özen gösterin. Oluşan arızanın tamir edildiğinden emin olunması gerekir. Aynı biçimde bir aksaklık ile karşılaşmamak adına ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınmalıdır. Yol yardım konusunda memnun kaldıysanız çalıştığınız işletmenin telefon numarasını yanınızda taşıyın. karşıt bir durum ile yolda kaldığınız takdirde aynı kişi ile iletişime geçin. otomobilin durumundan bilgili olan usta, oluşabilecek hasarlar hakkında daha çokça bilgiye sahip olacak ve size desteği daha tesirli olacaktır.

 

Dönmeyen Kontakta En çok Görülen Sebepler

Araçlarda Tillo oto bağlantı tamiri ile alakalı en çok danışılan konu dönmeyen kontaklardır. Bu konuda sürücülerin ya da araç sahiplerinin dikkatsizliği en yoğun karşılaşılan nedenler arasındadır. Böyle bir sorunda dikkat edilmesi gerekenler; otomatik vitesli bir arabada taşıtın park konumunda olması kontağın dönmesine ve taşıtın çalışmasına imkân vermez. Bu nedenle ilk olarak dikkat edilmesi mecburi nokta budur. İkinci olarak direksiyonun kilitlenmesi durumunda da bağlantı döndürülemez. Direksiyonu çevirmeye çalışarak, bu sebepten olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  

Bu olayda yapmanız mecburi bağlantısı çıkarıp tekrar taktıktan  sonra seri bir şekilde direksiyonu sağa ve sola çevirmeniz gerekir. Son adım olarak da anahtarın üzerine bir şey yapışıp kalmış olma ihtimali ya da sorun görmüş olma ihtimali olabilir. Bu sebeple anahtarı temizleyerek tekrar denemeniz en sağlıklısı olacaktır. Anahtar üzerinde bir sorun olduğu takdirde ise anahtar değişimi yapmanız gerekmektedir. Bunlardan hiç biri değilse daha uzman destek almanız gerekir. Bu olayda Tillo otomobil temas tamiri için danışacağınız ustalar sizin için sorununuza çözüm bulacaktır.

 

Hemen Geliriz ve Hizmetinizdeyiz

Geri dönülemez sonuçlar ya da tekrarlanan arızalardan kaçınmak için uzman bir takım ile çalışmanız mantıklı olacaktır.  

Bu sebeple referanslarımız bizim güvencelerimizdir. Zamandan tasarruf için araba temas onarımı işlerinizi bir bilene bırakmalısınız. sorununuz taşıtın temas silindirinden, anahtarından ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak karşınıza çıksa da uzmanlarla çalışmak her tür sorununuza yanıt bulmanıza ve çözüme ulaşmanıza sebebiyet verecektir. hesaplı fiyatlar ve kaliteli bir eylem için Hemen Geliriz sitesi üzerinden ustalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini başlıca amacı olarak kabul etmiş ustalar ile çalışarak Tillo otomobil bağlantı onarımı için bilgi alabilirsiniz. 

Siirt Tillo Hakkında

Tillo, Siirt ilinin bir ilçesidir.

Tillo, Doğu Anadolu'daki din eğitiminde önemli yeri olan medrese kültürünün önemli merkezlerinden birisiydi. Doğu illerinde ve Tillo'da doğmuş pek çok İslâm âlimi bu medreselerde yetişmiştir. Bunlardan bazıları; Şeyh Mansur, Şeyh Mücahid, İsmail Fakirullah ve Erzurumlu İbrahim Hakkı'dır.

İçindekiler

  1. Tarihçe
  2. Nüfus
  3. Kaynakça
  4. Dış bağlantılar

Tarihçe

1953 yılındaki 6068 sayılı Kanunla Tillo köyünde nahiye (bucak) kuruldu. Tillo nahiyesinde Tillo köyü merkez olmak üzere 10 Ekim 1957'de belediye kuruldu. Tillo nahiyesi, 18 Mayıs 1990'daki 3647 sayılı Kanun ile "Aydınlar" adıyla ilçe haline getirildi. İlçe adının eski adıyla değiştirilmesi için Ekim 2013 tarihinde TBMM Başkanlığına sunulan yasa teklifinin 30 Ekim 2013 tarihinde mecliste kabul edilerek yasalaşmasının ardından 7 Kasım 2013 tarihli Resmî Gazetede yayınlanmasıyla ilçenin adı Tillo olarak değiştirildi.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
19905.2032.7892.414
20005.0542.9812.073
20073.8671.9301.937
20084.0341.9162.118
20094.0531.9802.073
20103.9301.8852.045
20113.7911.7582.033
20123.8761.8322.044
20134.1902.1172.073
20144.1292.0962.033
20154.1362.1911.945
20164.0992.1461.953