Gece aniden rahatsızlanmanız durumunda, aracınız ile yolda kaldığınızda taksi ihtiyacınız olacaktır. Bu durumlarda hemen taksi durağı ile iletişime geçip bulunduğunuz konuma taksi çağırmanız gerekir. Taksi durağı numarası aradığınızda web sitemizi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden iletişime geçeceğiniz taksi durakları sizlere kaliteli hizmet vermeyi amaçlar. Konforlu koltukları, iyi ısıtma, geniş bagaj ve koltukları ile sizlere iyi bir ulaşım hizmeti sunarlar. Özellikle farklı bir şehre seyahat ettiğiniz de konaklayacağınız yerin nerede olduğunu bilmezsiniz. Veya o şehirdeki turistik yerleri gezmek isteye bilirsiniz. Bu durumlarda web sitemize konumunuzu ve almak istediğiniz hizmeti girerek taksi durağı hizmeti alabilirsiniz.

 

Taksi Durağı 

Şehir içi ulaşımlarda özellikle nüfusun fazla olduğu şehirlerde ulaşım olanakları fazladır. Fakat ulaşım olanağı ne kadar fazla olursa olsun bazen yeterli olmamaktadır. Sanayinin gelişmesi ile büyük şehirlere olan göçler artmıştır. Göç alan şehirlerin nüfusu geliştiği için ulaşım olanakları da gelişmiştir. Bu ulaşım araçlarının başında ticari taksiler gelmektedir. Taksiler diğer ulaşım araçlarına göre daha konforludur.

Ticari taksi şoförleri ve taksi durağı sahipleri bu işe başlamadan önce bazı sınavlardan geçerler. Bu sınavları başarıyla geçen kişiler bu alanlarda hizmet verebilirler. Acil bir işiniz çıktığında, yetişmeniz gereken yer olduğunda veya yaşlılar için taksi durakları hizmet verirler. Bu durumlarda size en yakın taksi durağı aradığınızda web sitemizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Güvenilir Taksi Hizmeti

Acil durumlarda veya trafik sorununun çok olduğu yerlerde taksi ihtiyacımız oldukça fazladır. İhtiyaç fazla olduğu için taksilerin sayısı da artmıştır. Taksi sayısının artması sebebi ile hangi taksi durağı hizmetinin iyi ve güvenilir olduğu konusu gündeme gelmiştir.

Taksiler bizlerin ulaşımdaki birçok ihtiyacını karşılamaktadır. Bu ihtiyaçların başında acil bir yere yetişmek veya özellikle yaşlılar için toplu taşıma araçlarının zor olması sebebi ile taksilerin kullanılması gelmektedir. Peki, güvenilir taksi durağı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bu sorunun en önemli cevabı taksi fiyatlarının fahiş bir fiyat olmamasıdır. Bazı taksiciler taksi fiyatlarını bilmeyen kişileri kandırır. Ya da taksimetreyi açmayarak gideceğiniz yerin mesafesine göre ortalama bir fiyat verir. Özellikle bilmediğiniz bir kente seyahat ettiğiniz de bu durumla karşılaşmanız olasıdır. Bu gibi durumların önüne geçmek izin güvenilir taksi durağı arayışınızda web sitemizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İletişime geçeceğiniz taksiciler sizlere en uygun fiyatlarla yardımcı olacaktır.

 

Zamandan Tasarruf Sağlayan Taksi Durağı

Taksi yolculukları esnasında, en fazla şikayet edilen konulardan biri; vakit kaybı yaşamaktır. Taksi durağı ararken vakit kaybedilebildiği gibi, taksi olmaması halinde taksinin sizin konumunuza gelme süreci oldukça uzamaktadır. Ancak taksi durakları ile yolcular arasındaki iletişimi sağlayan uygulamalar sayesinde; en yakın taksi durağı ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle bu duraklarda uygun taksi olup olmadığının bilgisini önceden alabilirsiniz. Acil taksi durağı ihtiyacı olanlar için bu sayede sadece tek tık ile zamandan tasarruf ederek taksi çağırabilmek mümkün.

Taksi yolculuğu sırasında da yolcular en kısa süre içerisinde gidecekleri noktaya ulaştırılmak istenmektedir. Yolcular, yolculuklarını adım adım takip edebilmektedirler. Aynı zamanda trafiğin olmadığı bir güzergâh ile varacakları noktaya ulaştırılmaktadırlar. Bu nedenle yolun uzatılması, alternatif yolların olmasına rağmen trafiğin sıkışık olduğu bir yoldan gidilmesi gibi vakit kaybettirecek problemler ile karşılaşılmaz.

 

Problemsiz Taksi Yolculuğu

Her meslek grubunda olduğu gibi taksiler arasında da işini layıkıyla yerine getiremeyenler bulunmaktadır. Taksi durağı ile irtibata geçtiğinde yolcunun taksici hakkında bir analiz yapabilmesi mümkün değildir. Ancak yolcularına saygısızlık yapan, olumsuz davranışlar sergileyen taksi şoförlerini şikayet edebilme imkanları olmaktadır. Eleme yaparak sadece düzgün taksi hizmeti verebilecek olan taksi durakları ile anlaşan Hemen Geliriz'i kullanın. Bu sayede yolcular yoğun daha mutlu ve huzurlu bir taksi tecrübesi sürebilmektedirler.

Yolcuları taksi durakları ile buluşturan teknik sayesinde; yolcular hem istedikleri konumdaki taksi durağı ile irtibata geçebilmektedir hem de kendilerine önerilen firmalar ile herhangi bir problem yaşamayacaklarından güvenli olabilmektedirler. Bu da yolcuların taksi yolculuğu sırasında stressiz, endişeli hissetmesinin önüne geçilmesini sağlamaktadır. Güven duygusu ile taksi yolculuğu yapılabilmektedir.

 

Taksi Şoförleri

Her meslek grubunda olduğu gibi taksiciler arasında da işini layıkıyla yerine getiremeyenler bulunmaktadır. Taksi durağı ile irtibata geçtiğinizde taksici hakkında bilgiler alabilirsiniz. Veya taksi kullananların yorumlarını okuyarak size en uygun taksi durağı ile iletişime geçebilirsiniz. Fakat yolcularına saygısızlık yapan, olumsuz davranışlar sergileyen taksi şoförleri ile bazen karşılaşılmaktadır. Bu durumda şikayet edebilme imkanınız vardır. Böylece konforlu ve güvenilir bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz.

Yolcuları taksi durakları ile buluşturan web sitemiz sayesinde; yolcular istedikleri konumdaki taksi durağı ile irtibata geçebilmektedir. İletişime geçtikleri taksi durakları ile herhangi bir problem yaşamayacakları konusunda tereddüt etmezler. Bu da yolcuların taksi yolculuğu sırasında stressiz, endişeli hissetmesinin önüne geçilmesini sağlamaktadır. Güvenli bir şekilde taksi yolculuğu yapılabilmektedir.

 

Taksi Numarası 

Bir yerden başka bir yere gidebilmek için taksi durağı hizmetine ihtiyaç vardır. Özellikle farklı şehirde bulunanların bazen şehir hakkında bilgisi olmaz. Bazen insanlar ulaşmak istedikleri konuma gidebilmek için en yakın taksi durağını nasıl bulacaklarını bilmez. Böyle durumlarda, Türkiye’nin dört bir yanında taksi durakları ile yolcuları buluşturan web sitemizi kolaylıkla kullanabilirler. Bulunduğunuz konuma en yakın ve en kısa sürede araç gönderebilecek olan taksi durakları ile iletişime geçebilirsiniz. Web sitemizde referans sistemi bulunduğu için yolcular taksi duraklarının hizmet kalitelerini görüntüleyebilmektedirler.

Gelişen teknoloji ile beraber ortaya çıkan, yolcular ile taksi durakları arasında bağlantı kuran web sitemiz; hem taksi durakları hem de yolcular için avantajlı olmaktadır. Her iki tarafın da memnun kalabileceği, zamandan tasarruf edebileceği ve kâr elde edebileceği şekilde bir hizmet anlayışı bulunmaktadır. Sürücüler gün içerisinde birçok müşteriye ulaşabilmektedirler. Yolcular ise; güvenilir, fazla ücret ödemedikleri, beklemek zorunda kalmadıkları, ödeme veya yolculuk aşamasında problem yaşamadıkları bir hizmet alabilmektedirler. Bu hizmetlerden yararlanmak için taksi numarası bulmanız gerektiğinde web sitemizi kullanın.

 

Taksi Şoförlü Nasıl Olunur? 

Araba kullanan herkes taksi şoförü olamaz. Çünkü taksi şoförü olmak için gerekli testlerden geçilmektedir. Aynı zamanda birçok evrak gereklidir. Fakat hem bu teste girmeyip hem de gerekli evraklara sahip olmayan kişiler taksi şoförlüğü yapabilmektedir. Bunlara korsan taksi deriz. Korsan taksi kullanmanız güvenliğiniz için faydalı değildir. Bunların yanı sıra taksi şoförü olmak için gerekli olan şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Taksi şoförü olabilmek için öncelikle kişinin psikoteknik raporuna sahip olması gerekir. Bedensel ya da psikolojik olarak şoförlük yapma yeterliliği bulunmayan kişiler taksi şoförü olamaz.
  • Araç kullanabilmek için kişinin ehliyeti olmalıdır.
  • Ticari araç kullanabilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğünün 5362 sayılı kanunda belirttiği ticari araç kullanma şartları yerine getirilmelidir. Bu şartların yerine getirildiği İlçe Trafik Şubesi Müdürlüğünün onaylı raporu alınarak tasdik edilmelidir.
  • Tam teşekküllü devlet hastanesi onaylı sağlık raporu alınmalıdır. Alkolik veya uyuşturucu bağımlısı olan kişilerin ya da sağlık sorunları olan kişilerin taksi şoförü olmasının önüne geçilmesi için sağlık raporu kesinlikle gereklidir.
  • Kişi GBT tarama ehliyetinin alır. 
  • Yolcu taşıyabilme izninin yani SRC belgesine sahip olması gerekir.
  • Trafik Şubesi Kayıt Tescil Bürosunca düzenlenen kayıt formunun ve kullanılacak olan ticari aracın plakasına ait belgeler olmalı.
  • Taksi şoförlüğü için gerekli belgeleri tamamlayan ve yasalarca hakkında taksi şoförü olması için bir engeli bulunmayan kişilerin taksi şoförlüğü yapmasında bir sakınca yoktur. Gerekli olan tüm şartlar ve belgeler 5362 sayılı kanunca yasal zorunluluk şekline getirilmiştir.