hg
Süner Hukuk Bürosu Sadi Berk Süner
Süner Hukuk Bürosu olarak Aydın,Kuşadası lokasyonu ... nda Avukat, Boşanma Avukatı, Ceza Avukatı, Borç Alacak Avukatı, Tazminat Avukatı, Miras Avukatı, İş Hukuku Avukatı, Sigorta Avukatı, Bilişim Avukatı, Şirket Avukatı, Ticaret Hukuku Avukatı, Hukuki Danışman, Sağlık Hukuku Avukatı, İcra Avukatı, İflas Avukatı, Uluslararası Hukuk Avukatı, Vergi Avukatı, Temyiz Avukatı, İstinaf Avukatı, sektörlerinde sizelere hizmet vermekte. Devamı
Değerlendirme Yap
-.-
2 Hizmet Verdi
Neden Hemen Geliriz?
  • Servis sağlayıcılarımızın en yüksek değerlendirme alanlarını sizler için seçiyoruz.
  • Yılda 20.000 den fazla insan Hemen Geliriz'e güveniyor.
  • Tüm servis sağlayıcılarımızın en iyi hizmeti verdiğinden emin oluyoruz.

En İyi 10 Temyiz Avukatı – Teklif Al veya Hemen Ara!

temyiz avukatı, sizlerin konum adliye mahkemelerinden (BAM) veya ilk dereceli mahkemelerden aldığınız sonuçlar doğrultusunda bir üst mahkemeye Yargıtay'a başvurma işlemini gerçekleştiren kişidir. Sizlerin davalarının ilk dereceli mahkemelerde son karara bağlanması ardından öncelikle istinaf mahkemelerine başvurursunuz. Bu başvuruların ardından da daha üst bir mahkemeye gitme kararı alırsanız temyiz avukatı ile anlaşarak bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  

Bölge adliye mahkemelerinde ve lokal mahkemelerde gerçekleştirilen davaların son kararlarında bir üst mahkemeye çıkma temyizdir. temyiz avukatı da sizler için bu işlemi gerçekleştirmektedir. Bir üst mahkemeye yapılacak olan başvuruları avukatı tarafından yaptırabilirsiniz. Kolaylıkla başvuru yapacak, alanında profesyonel temyiz avukatı ile irtibata geçmek için Hemen Geliriz'i ziyaret edebilirsiniz.  

 

Temyiz Nedir?

Temyiz; ilk dereceli mahkemelerden sonra istinaf mahkemelerine başvurma ve daha sonra buradan alınan son karar neticesinde de bir üst mahkemeye çıkma olayıdır. Bu mahkeme ile beraber temyiz avukatı sizlere bir üst mahkemede savunma hizmeti ve dosya takip hizmeti sunmaktadır. Temyiz avukatları istinaf mahkemelerinden alınan son karara bağlı olarak, bir üst mahkeme yoluna başvurabilir. Sizin haklarınız için aktif bu avukatlar, konum adliye mahkemelerinde alınan son karara itirazı temyiz ederek Yargıtay yolunu seçim ederler. Bu yol ile davalarda başarı kazanma oranı yükselmektedir.  

Bölge adliye mahkemelerinden verimli tanık ve delillerin tekrar incelenmesi durumu temyiz mahkemelerinde de geçerlidir. Bu mahkemelerde de hakimler ve yargıçlar davalarla ilgili olan her türlü delili tekrar inceletme veya tanıklara tekrar ifade aldırma olanağına sahiptir.  

Yargıtaylara yapılan başvuru öncesi istinaf mahkemelerinde alınan kararlara neden itiraz edileceği ile ilgili olarak bir dilekçe yazılması zorunludur.  

 

Temyiz Avukatı  

En düzgün temyiz avukatı ile çalışmak herkes istemektedir. Eğer konum adliye mahkemelerinden lehinize bir karar çıktığı süre en yakın temyiz avukatı ile irtibata geçerek bu karar hakkında temyiz yapılıp yapılamayacağı bilgisini alabilirsiniz.  

Hemen Geliriz üzerinden aktif temyiz avukatınız sizlere temyiz hakkında bilgi verebilir ve temyizin gerçekleşip gerçekleşemeyeceği hakkında bir karar verebilmektedir. temyiz avukatınız sizler için temyiz mahkemelerine başvurabilir ve dosya takibinizi yapabilmektedir. Yargıtay'a çıkabilecek davalar için bir temyiz avukatı ile anlaşabilirsiniz. Anlaştığınız temyiz avukatı ile beraber temyiz gerçekleştirilebilir. Yargıtay kararının takibi ve dosyanın durum takibi temyiz avukatı ile gerçekleştirilebilir. Gerçekleştirilen bu hizmetler karşılığında temyiz avukatı sınırlı bir ücret almaktadır. Ücretler genellikle dosyanın durumuna göre değişmektedir. Bazı temyiz avukatları mahkeme başına para alabilmektedir. Bazı temyiz avukatları ise dava başına para alarak dava kapanana kadar aynı ücret üzerinden hizmet vermektedirler.  

temyiz avukatı tek başına çalışmayarak ekip arkadaşları ile iş birliği içinde bir dava da yürütebilmektedir. farklı hukuk bürolarında mekan alan temyiz avukatı ekip arkadaşları ile beraber çalışarak davalarda başarı oranlarını artırmaktadırlar. Bu davalarda genellikle daha başarılı olmaktadırlar. Bu başarıyla beraber davalarda alınan sonuçlar da düzgün olmaktadır.  

temyiz avukatını bulabilmek için Hemen Geliriz Sitesi'ni ziyaret edebilir. Bu sitede mevcut temyiz avukatına ulaşabilirsiniz. Her temyiz avukatının özel olarak bürosu olmak zorunda değildir. artık genellikle gruplar halinde aktif hukuk bürolarında farklı alanlarda uzmanlaşmış temyiz avukatı bulunmaktadır.  

 

Temyiz Her Davada Uygulanır mı?

Temyiz her dava sonucunda uygulanmaz. Temyizi gerçekleştirmek için bazı kuralların gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Bu kurallar Ceza Muhakemesi Kanunlarında mekan almaktadır. Bu mekan alan kurallar sağlandığı zamanlarda temyiz gerçekleştirilebilmektedir. Temyizi gerçekleştirecek olan kişi temyiz avukatıdır. Temyiz avukatı dışında, davayı Yargıtay'a taşıyacak bir kişi yoktur. Yargıtay'a davalar götürülmeden önce sebeplerinin belirlendiği bir dilekçe hazırlanması gerekmektedir. Bu dilekçeyi de hukuk bölümü mezunu olmayan kişilerin hazırlaması oldukça zordur. Yargıtay bu sebepleri kabul ederse ve onaylarsa davayı temyiz ettirebilmektedir. Temyiz edilen davalar için bir temyiz avukatı tutmak gerekmektedir.  

Temyiz davası görüldüğü yerlerde istinaf mahkemelerinde alınan kararların reddi veya onanması kararlaştırılmaktadır. Kararlaştırılan sonuçlar ile temyiz kararı verilmiş olmaktadır. Yargıtay tarafından verilmesi istenen kararlar temyiz edilerek, bu mahkemelerde görülmesine onay verilip verilmeyeceği açısından uygunluğuna bakılmaktadır.  

Bakılan uygunluk ile beraber Yargıtay mahkemelerine, davanın temyiz edilip edilemeyeceği kararı verilmektedir. Temyiz kararları şunlara göre verilebilmektedir;

İstinaf mahkemelerinde verilen son kararın hukuksuzluk açısından karşılaştırılması,

Davanın koşullarında bir aykırılık olması,

Sunulan delillerin bir sebebi olmadan kabul edilip edilmediği,

Yargının kararında oluşabilecek yanlışlıklar.

Davaların temyiz edilmesi gerekiyorsa öncelikle yukarıdaki koşulları sağlaması gerekmektedir. Yukarıdaki şartların sağlandığı durumlarda temyiz avukatı, davaların temyiz edilmesi için dilekçelerini hazırlarlar.  

Temyiz avukatına ihtiyacınız olduğu süre en yakın temyiz avukatı bulmak için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Yargıtay kararları genellikle dava olmadan alınmakta ve sadece dosya incelenerek karar verilmektedir. Bu kararlar ile beraber temyiz avukatı hareket etmektedir. Temyizin kararından sonra bu sebepleri sağlama durumlarında Yargıtay dosya incelemesi ile beraber son kararı vermektedir.  

Bölge adliye mahkemelerinde yargıdan alınan kararların yanlış olduğunu düşünüyorsanız, davanın dellillerinin incelenmemesi veya incelenen delillerin ise bir hukuk kuralına bağlı olmadan kabul edilmesi veya reddedilmesi durumlarında temyiz avukatı davanın temyizi ile ilgili kararı vererek Yargıtay Mahkemelerine sunulacak olan dilekçeleri hazırlar.

 

En Yakın Temyiz Avukatı

Acil durumlarınızda, temyiz edilmesi gereken davalarda temyiz avukatı bulmak için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede mekan alan temyiz avukatı ile telefon numaraları üzerinden irtibata geçerek temyiz hakkında bilgi alabilir ve vereceği bu hizmetler kapsamında ne kadar ücret alacaklarını sorabilirsiniz.

temyiz avukatları ile ilgili olarak merak ettiğiniz konuları Hemen Geliriz üzerinden aktif temyiz avukatlarına ulaşarak öğrenebilirsiniz. İstinaf mahkemesi kararlarınızın temyizinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hakkında bilgi alabilirsiniz. Temyiz avukatları sizlere davanızla ilgili hangi yasal yolları takip edeceğiniz hakkında bilgi vererek size danışmanlık hizmeti de sunabilmektedir.  

Temyiz avukatı ile irtibata geçtiğiniz andan itibaren size hukuk kuralları kapsamında bütün danışmanlık hizmetlerini sunmaktadırlar. Sunulan bu hizmetler karşılığında temyiz avukatı sizlerden sınırlı ücretler talep etmektedirler. Bu hizmetler karşılığında alınan ücretler her temyiz avukatı tarafından değişiklik göstermektedir. değişiklik gösteren ücretler genellikle davanın durumuna, ne kadar süreceği gibi konulara bağlıdır. Temyiz avukatları dava başına ücret aldıkları gibi mahkeme başına da ücret almaktadırlar. Her temyiz avukatı ücreti için Hemen Geliriz Web Sitesi üzerinde mevcut temyiz avukatlarına ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız kişilerle davanın durumunu konuşabilir ve dosyanızın takibini yaptırabilirsiniz. Yaptırdığınız bu işlemler karşılığında temyiz avukatı sizlerden sınırlı ücretler talep etmektedir. Teklif edilen ücretleri kabul etmeniz halinde avukat ile görüşmeye giderek davanız hakkında yapmanız gerekenleri daha detaylı bir şekilde öğrenebilir ve temyiz avukatına bu yöntemleri yaptırabilirsiniz.  

İşiniz acilse, davanızın temyizi için kısıtlı günleriniz kaldıysa ve kalan kısıtlı günlerinizde acil olarak bir temyiz avukatı ihtiyacınızda Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz.