vergi avukatı; kamusal, tüzel veya özel vergi yükümlülüklerinizin yerine getirilmemesi veya yargı ile uyuşmamazlığı sırasında oluşacak davalara bakmaktadır. Vergi, devletin kamudan, kişilerden aldığı yasalara uygun, doğrudan doğruya veya hizmetlerin, malların üstüne eklenerek aldığı paradır. Bu paraların programlı ödenmesi gerekmektedir. programlı ödenmeyen vergiler için açılan davalar vardır. Bu davalar devlet tarafından ya kişilere, kamuda yöneticilere veya tüzel kişilere karşı açılabilmektedir.

Vergilerin toplanması maliyeye bağlı olarak yapılmaktadır. Maliye dairesi ile anlaşmazlığınız sonucu doğrudan davalar açılabilmektedir. Açılan davalarda vergi yükümlüsünün savunmasını yapabilmek için vergi avukatı ile anlaşmanız gerekmektedir. gereken olan vergi avukatını bulmak için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz.  

 

En düzgün Vergi Avukatı

Birikmiş vergileriniz dolayısıyla açılmış davalar için bir vergi avukatına ihtiyacınız bulunmaktadır. Vergi mükellefleri ile maliye idaresi arasında bazen uyuşmazlıklar meydana gelebilmektedir. Bu gelen uyumsuzluklar sonucu vergi mükelleflerine karşı açılan birçok dava ile karşılaşılabilmektedir. Bu durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda vergi avukatı ile anlaşma yapabilirsiniz. Yaptığınız anlaşmalar sonucu vergi avukatı sizlerin vergi tablolarınızı inceleyerek işlerine başlarlar. Yanlışlıkların nerelerde olduğunu görmek için ilk çalışma alanları burasıdır. Bu yanlışlıkları, bir maliyeci ile iş birliği halinde incelemektedir. mevcut yanlışlık sonrası bu durumun neden olduğu ve nasıl olduğu gibi sorular meydana gelerek bu sorulara cevap aramaktadırlar.  

Bu soruların cevapları için vergi avukatı ile maliyeci arasında bir bağlantı oluşur. Bu bağlantılar dolayısıyla vergi avukatı gereken bilgileri öğrenmiş olmaktadır. Topladığı deliller ile beraber davalarda, kendi müvekkilini savunmak adına kanunları kullanır. En düzgün şekilde temsil ettiği müvekkilini vergi davalarından beraat ettirebilmektedir. Bu davaların sonuçları ile beraber vergi avukatı farklı bir yol izleme kararı da alabilmektedir. Üst mahkemelere temyiz yapabilir veya davalarda verilen kararlara uyabilir.  

En düzgün vergi avukatı için alanında başarılı ve deneyimli kişilere ulaşmak için Hemen Geliriz üzerinde mevcut vergi avukatları ile irtibata geçebilirsiniz. irtibata geçtiğiniz bu vergi avukatlarına vergi davaları hakkında aklınıza takılan soruları sorabilir veya vergi davalarına bakmaları için verimli ücreti sorabilirsiniz.  

Telefon ile bağlantı kurduğunuz vergi avukatından randevu alabilirsiniz. Aldığınız randevu günü ve saatinde, hukuk bürolarına giderek orada vergi avukatından hukuk danışmanlığı alabilirsiniz. Aldığınız hukuk danışmanlığı bazı vergi avukatı tarafından ücret talep edilmeden gerçekleştirilebilmektedir. Bu gerçekleştirilen danışmanlık hizmeti sırasında adınıza açılmış davalarınız hakkında konuşabilirsiniz. Bu davalarda sonuçlar için birkaç fikir alabilirsiniz. Elinizde mevcut delillleri vergi avukatına vererek bu delilleri mahkemeye sunmasını isteyebilirsiniz.  

Vergi avukatı genellikle sizlere açılmış davalarda, dosya takibinizde ve sizin açacağınız davalar için sizlere hizmet verebilmektedir. Vergi avukatına sunduğunuz bilgiler ve kanıtlar ışığında vergi avukatı sizin izlemeniz gereken yolu belirlemektedir. Dava açacağınız durumlarda yine bir vergi avukatı tutarak davalarınızı açtırabilirsiniz. Açtığınız davaların takibini yapması için de vergi avukatına noter üzerinden vekaletinizi vermeniz yeterlidir. Verilen vekalet dolayısıyla vergi avukatı adınıza açılmış olan her davayı görebilmektedir. Sizlere tebliğ edilmeyen davalarda bile vergi acukatı bu davaları görebilmektedir. Gördüğü davalarda size bilgilendirme yaparak dava günlerinde sizler olmasanız bile mahkemeye çıkarak sizleri savunmaktadırlar.

 

Vergi Kaçırma

Devletin kamusal görevleri yerine getirmek için aldığı ücretleri kişilerin yeterince ödememesi durumunda vergi kaçıran durumuna düşmektedirler. Vergi kaçıran kişiler hakkında direkt olarak takip kararı alınarak soruşturma açılmaktadır. Bu durumlara düşmemek için vergilerin programlı yatırılması gerekmektedir. programlı yatırılmayan vergilerin faizleri de olabildiği gibi bu durumlarda devlet tarafından sizlere açılmış davalar bulunmaktadır.  

Bir vergi avukatına vekaletinizi verdiyseniz, açılan bu davalardan direkt olarak haberi olabilmektedir. Vergi avukatının haberi olması durumunda sizlere bilgilendirme yaparak, mahkeme günleri ve dosya hakkında bilgi vermektedirler. Mahkeme günlerinde sizlerin mahkemelere gitmeden evinizde durarak vergi avukatının mahkemelere gitmesini isteyebilirsiniz. Vekaletiniz olan vergi avukatı mahkemede sizin hakkınızı en düzgün şekilde savunacaktır. Savunulan siz olduğunuz için avukat ile beraber gidebilir veya dava sonucunu vergi avukatından öğrenebilirsiniz.  

Şirketiniz varsa ve firma adına açılan vergi davalarınız varsa bir firma vergi avukatı ile anlaşarak şirketinize ve size açılan davalardan anında haberdar mümkün ve  mahkemelerde sizi en düzgün şekilde savunacak vergi avukatlarına Hemen Geliriz üzerinden ulaşabilirsiniz.  

 

Vergi Mahkemeleri ve Danıştay Mahkemeleri

Vergi hakkında olan davalara bakan vergi mahkemeleri ve danıştay mahkemeleri vardır. Bu mahkemelerden hangisi konunuz ile uyuşuyorsa dava açabilirsiniz. Vergi dairelerinin sizlere kararı tebliğ sonrası bu kararlara itiraz süreniz 1 aydır. Bu ay içerisinde itirazınızı vergi mahkemelerine ve danıştay mahkemelerine yapabilmektesiniz. İtiraz edeceğiniz sürenin 1 ay olması dolayısıyla en düzgün vergi avukatını acilen bulmak için Hemen Geliriz Web Sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Hemen Geliriz yapısında mevcut vergi avukatı araması ile oluşturulan listeden dilediğiniz vergi avukatına telefon numarası ile ulaşabilirsiniz. Aradığınız vergi avukatı ile yapılacak yöntemleri ve nasıl bir hizmet alacağınız hakkında konuşma yapabilirsiniz.  

En düzgün ve size en yakın vergi avukatını bulmak oldukça kolay. Hemen Geliriz'de mevcut vergi avukatlarını veya büroların telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz. Konuşma sırasında vergi danışmanlığı yapılıp yapılmayacağını veya vergi danışmanlığı ücretlerini sorabilirsiniz.  

Vergi avukatları telefonda genellikle sizinle yüz yüze görüşmek için bir gün ve saat verecektir. Sizler de bu, gün ve saatte vergi avukatının yanına giderek vergi danışmanlığı alabilir ve vergi davalarınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Vergi danışmanlığında sizin vergileriniz üzerinden oluşan hasarlar hakkında bilgiler verilir. Vergi danışmanlığında, açılan davalara karşı yazılabilecek sözleşmeler gösterilir, uzlaşma kararlarının değerlendirilmesi gibi birçok işlem yapılmaktadır.  

 

En Yakın Vergi Avukatı  

Acil durumlarda, davalara gitmenizi gerektiren durumlarda veya acilen dilekçe yazmanız gereken durumlarda size en yakın vergi avukatını bulmak yoğun kolay. Vergi avukatları sizlere en düzgün hizmeti vermek için çalışmaktalardır. Hemen Geliriz üzerinden lokasyon ve almak dilediğiniz hizmet bilgisini girdikten sonra listelenecek olan vergi avukatlarından dilediğinizi seçerek çağrı yapabilirsiniz. çağrı yaptıktan sonra bu avukatlar ile randevulaşarak bürolarına gitmek için gün ve saat belirleyebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz vergi avukatından, vergi danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.  

En yakınınızda mevcut vergi danışmanları sizler için en düzgün hizmeti sunacaklardır. Hemen Geliriz'de mevcut vergi danışmanları alanında başarılara imza atmış, oldukça deneyimli ve artık uzmanlaşmış danışmanlardır.  

Vergi kaçırma işlerinde genellikle düzgün bir vergi avukatına ihtiyacınız olmaktadır. Bu durumlarda kaçırdığınız vergilerin tespit edilmesi gibi durumlarda, size yargı tarafından verilen cezalar geri alınmamaktadır. Vergi kaçırma belki de vergi konusunda cezai yaptırımının en aşırı olduğu konulardan bir tanesidir. Vergi danışmanları ile konuşarak bu durumların nasıl düzeltilebileceği hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu bilgiler ile sizler de yargı yolunda yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz. Size verilen cezalara karşılık olarak yazacağınız dilekçeler hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizlere yazmanız gereken dilekçe modelleri gösterilmektedir. Bu gösterilen dilekçeler ile rahatlıkla cezalarınıza karşı dilekçe yazabilirsiniz. Vekaletinizi verdiğiniz vergi avukatı ile beraber bu yöntemleri gerçekleştirebilir veya sadece vergi avukatının bu işlemi yapmasını isteyebilirsiniz.