Müzisyen Nedir?

Müzisyen müzik yapan, müziği üreten kişilere denilmektedir. Müzisyenler çalgı çalabilir veya müzikal sergileyebilirler. Müzik besteleyen, müziği icra eden ve orkestra yöneten kişiler müzisyendir. Sadece çalgı çalan müzisyenlere çalgıcı da denilmektedir. Müzisyenler tek başlarına çalışabilirler ya da bir gruba veya orkestraya da üye olabilirler. 

Müzisyenler, birçok alanda sanatlarını icra edebilirler. Şarkı söylemek, beste ve güfte yapmak ya da enstrüman çalmak bu alanlardan bazılarıdır. Bu özelliklerden hepsine veya bir tanesine sahip olmak müzisyenlere ait bir özelliktir. Çocukluktan beri kendini geliştirmiş kişiler müzisyen olabilir ya da konservatuar okuyarak bu işin diplomasına sahip olunabilir. Müzisyen olmak isteyen kişinin iyi bir sese sahip olması, iyi bir müzik kulağına sahip olması, enstrüman çalma kabiliyetinin olması, güfte ve beste yapabilme yeteneğinin olması, sahne fobisinin olmaması ve üniversite ya da farklı kuruluşlardan eğitim almış olması gerekir. 

 

Müzisyen

Müzisyenler sadece sahnede konser vermez. Doğum günü, düğün, açılış gibi her türlü organizasyonda sizleri eğlendirir ve bu mutlu anlarınızda yanınızda olurlar. Müzisyen çağırmak istediğiniz zamanlarda müzisyeni ne için çağıracağınız göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Örneğin; gelin alma için müzisyen çağıracağınız da davul zurna ekibi veya bando takımı çağırabilirsiniz. Vereceğiniz bir davet veya açılış için caz müzik yapan müzisyenleri tercih edebilirsiniz. Müzisyenlerden alabileceğiniz hizmetleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Kemancı Kiralama
 • Gitarist Kiralama
 • Piyanist Kiralama
 • Akordeoncu Kiralama 
 • Çigan Grubu Kiralama
 • Düğün Orkestra Kiralama
 • DJ Kiralama
 • Ses Sistemi Kiralama
 • Trio Müzik Grubu
 • Açılış Müzik Organizasyonu
 • Fuar Müzik Organizasyonu
 • Lansman İçin Müzisyen
 • Davul Zurna Ekibi
 • Mehter Takımı
 • Doğum Günü Müzik Organizasyonu
 • Nikah Müzik Organizasyonu
 • Kına Müzik Organizasyonu
 • Bekarlığa Veda Partisi Müzik Organizasyonu
 • Davet İçin Müzisyen
 • AVM Etkinlikleri İçin Müzisyen
 • Fasıl Ekibi 
 • Sergi İçin Müzisyen
 • Müze İçin Müzisyen
 • Karşılama İçin Müzisyen
 • Yılbaşı Müzisyeni
 • Kokteyl Müzisyenleri
 • Evlenme Teklifi Kemancı
 • Firma Şirket Yemeği Eğlencesi
 • Müzisyen Kiralama
 • Ramazan İftar Yemeği Müzikleri
 • 14 Şubat Sevgililer Günü İçin Müzisyen
 • Fasıl Grubu Kiralama
 • Gelin Alma Bandosu

Bu hizmetlerden veya başka durumlar için müzisyen çağırmak istediğiniz zamanlarda web sitemizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Size en yakın müzisyen bulmak için web sitemize konumunu yazmak yeterli olacaktır. İletişime geçeceğiniz saatlik müzisyenlerden ya da daha uzun süreli fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

İyi Müzisyen Seçimi Nasıl Yapılır?

Müzisyen seçerken ilk belirtmeniz gereken şey müzisyeni ne için seçeceğinizdir. Düğün mü, kokteyl mi yoksa sergi için mi müzisyen seçeceksiniz. Çünkü bir lansman geçesi veya kokteyl için davul zurna çağrılması hoş olmaz. Veya küçük çocuğunuzun doğum gününü kutlamak için müzisyen çağırdığınızda keman ya da piyano çalmaları çocuklarınızı mutlu etmeye bilir. Bu nedenle müzisyen çağırmadan önce müzisyenlere mutlaka ne için çağıracağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz müzisyenin repertuarının sizin eğlenceniz için uygun olması gerekmektedir. Örneğin bir müze için rock tarzı şarkı söyleyen ve enstrüman kullanan müzisyen ya da müzisyen grubu tercih edilmez. 

Ayrıca müzisyenin repertuarı da oldukça önemlidir. Güncel ya da konsepte uymayan şarkıların bulunduğu repertuarlar seçilmez. Bu yüzden müzisyenler repertuarını sık sık güncellenmelidir. Eğer bir müzisyen grubunu eğlencenize dahil ettiyseniz mutlaka eğlencenin yapılacağı mekana önceden gidip birkaç kere prova yapmasını isteyebilirsiniz. Seçeceğiniz müzisyenin enerjisi çok önemlidir. Çünkü sizleri eğlendirmek ve bu mutlu anlarınızı ölümsüz kılmak için orada olan müzisyenler sahnede her zaman pozitif olmalıdır. Müzisyenlerin kıyafetleri de çok önemlidir.  Düğün için bir grup müzisyen veya gelin almasında bir bando takımı çağırıyor iseniz mutlaka bu anlara uygun kıyafetler giyinmiş olmasına özen göstermelisiniz. Bütün bu özelliklere dikkat eden müzisyenlerden hizmet almak istediğiniz de web sitemizi kullanabilirsiniz. 

 

Düğün İçin Müzisyen 

Evlenecek çiftler aylar önceden hazırlıklara başlar. Davetiye, düğün mekânı, gelinlik, damatlık, kuaför, fotoğrafçı, masa düzeni ve süslemeleri gibi birçok ayrıntı vardır. Düğünlerde insanlar eğlenmek ister. Bu eğlence bazen bir müzik grubu bazen bir düğün orkestrası bazen de davul zurna eşliğinde olabilir. Düğün müzik organizasyonu istediğiniz de mutlaka ilk olarak düğünün konseptini ve mekanını belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü belirlenecek konsepte göre müzisyen çağırmalısınız. Mesela rüstik ya da bohem tarzda bir düğün istiyorsanız akordeon, çello ya da yan flüt gibi enstrümanların kullanıldığı müzisyen grupları tercih edilmelidir. 

Düğünden önce gelin alma son zamanlarda oldukça popüler olmaya başlamıştır. Gelin alma sırasında bazen müzikli bazen de müziksiz olabilir. Bu tamamen kişinin isteğine kalmış bir durumdur. Müzik gelin alma yapıldığında bazen özel kaligrafiler ile hazırlık yapılır. Gelin alma sırasında bando takımı, mehter takımı ya da davul zurna gibi müzik takımları sizlere eşlik eder. Düğün ya da gelin alma için müzisyen ihtiyacınız olduğunda web sitemizdeki müzisyenlerle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Konserler

Müzisyenler ve şarkıcılar programlı olarak konser vermektedirler. Verilen konserlerin birçoğu ücretli olduğu gibi ücretsiz konserler de mevcuttur. Seçilen mekanlara bağlı olarak değişen konser ücretleri herkesin ulaşabileceği fiyatlardadır. Müzisyenler kapalı mekanlarda veya açık alanlarda konser verirler. Verilen konserlerin ücretlerini mekanların belirler. Açık havada yapılan halk konserlerinin büyük şehir belediyeleri düzenlediği için konserler ücretsiz olarak yapılır. Ücretli olan konserlerin çoğu kapalı mekanlarda yapılır. 

Kapalı mekanlar; konser mekanı, kültür merkezi, kafe, restoran bar, gece kulübü ya da pub olabilir. Bu konserlere giriş ücretleri sınırlı bir ölçü de belirlenmiştir ve kişiden kişiye değişiklik göstermez. Giriş ücretlerinde değişiklik gösteren fiyatlar oturma düzenine ya da sivil veya öğrenci olup olmadığınıza bağlı olarak değişebilir. Siviller daha fazla ücret ödeyebilmektedir. Öğrencilere uygulanan indirim %20-%30'ları bulabilir. Uygulanan bu indirimden yararlanmak için öğrenci kartınızın olması zorunludur. Öğrenci kartı olmayan kişilere indirimler uygulanmaz. İndirim olasını istediğiniz zaman öğrenci kartınızı göstermeniz zorunludur. Konserlerde yer alan müzisyenin tanıtımını hem konseri yapan kurum veya kuruluş hem de müzisyenin kendisi yapar. İnsanlar her iki kanaldan da konser saatlerine ve günlerine ulaşabilir. Müzisyenler kendi tanıtımının yapılmasından dolayı reklamlarının oluşturulmasına müsaade etmektedir. Oluşturulan karşılıklı anlaşma neticesinde müzisyen ve konseri düzenleyen kurum tarafından reklamlar verilmeye başlanır. Konser vermek istediğiniz de müzisyen ya da bir müzik grubu ile anlaşmaya varmanız gerekmektedir. Konser verecek müzisyen seçmek için ve bu müzisyenlerin konser fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için web sitemizi kullanabilirsiniz. 

 

Canlı Müzik

Canlı müzik yapan müzisyenler, genellikle kafelerde, barlarda veya özel günlerinizde yer alarak sizlere eğlenceli dakikalar yaşatırlar. Canlı müzik sektöründe yer alan müzisyenler belli başlı yerlerde çıkarak kendilerini o mekanla bütünleştirirler. Müzisyenlerin çoğu mekanlarla bütünleştiği için, mekanlara gelen misafirler müzik yapan kişiler için gelirler. Mekanlarda bir şeyler yiyip içerken arka fondan çalınan yumuşak bir müzik sizin yemek zevkinize keyif katabilir. Mutsuz olduğunuz zaman canlı müzik yapan bir mekana gittiğiniz de keyfiniz yerine gelebilir. Canlı müzikte alınan ücretler mekanlara göre değişmektedir. Müzisyenin şöhretine veya bir ekip olup olmadığına göre değişen fiyatlar da vardır. Bu fiyatlar her müzisyen için farklıdır. Müzisyenin sahnede kaç saat duracağı, kaç parça çalacağı gibi durumlara bakılarak fiyatlar belirlenir. Canlı müzikten alınan para, mekanın müşteri potansiyeline göre de değişmektedir. Mekanların kapasiteleri her yerde farklıdır buna göre de canlı müzik günlerinde doluluk oranı önemlidir. 

Özel günlerinizde arka fondan hoparlör yerine canlı bir sesi dinlemek istediğinizde sizlere müzisyen bu hizmeti sunabilir. Konseptlerinize uygun şekilde şarkılar çalarak sizlere keyifli dakikalar yaşatırlar. Müzik ruhun gıdası olduğu herkes tarafından bilinir ve kabul edilir. Bundan dolayı özel günlerde ve yemekli davetlerde canlı müzik dinlendirici ve sakinleştirici etkiye sebep olmaktadır. Özel bir davet ya da kokteyl verdiğinizde, doğum günü partiniz de, düğününüzde, bir açılış etkinliği düzenlediğiniz de canlı müzik ile sevdiklerinize keyifli dakikalar yaşatabilirsiniz. Canlı müzik icra eden müzisyenlere web sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özel günleriniz için müsait olup olmadıkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

Müzisyen Kiralama Fiyatları 

Müzisyenler özel anlarınızda sizlere hizmet vererek bu eğlenceli anları ikiye katlamanızı sağlar. Düğün, açılış, kokteyl, kına, nişan ya da bekarlığa veda partisi gibi eğlencenin ve dansın bol olduğu organizasyonlarda canlı performansı ile bir müzisyenin size eşlik etmesini isteyebilirsiniz. Öncelikle sizin organizasyonunuzun gerçekleşeceği tarih de müzisyenin müsait olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Eğer ki müsaitse anlaşmaya varabilirsiniz. 

Müzisyen ile anlaşmaya varmak için öncelikle fiyat konusunda konuşmalısınız. Müzisyenin fiyatları belirlemesinde, kaç saatlik bir etkinlik olacağı, katılan misafirlerin sayısı, etkinliğin hangi mekanda gerçekleşeceği, etkinliğin gerçekleşeceği mekanın müzisyene uzak olup olmadığı gibi sebepler etkilidir. Uygun fiyatlı hizmet veren müzisyenlere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.