Türkiye de önde gelen markalardan biri olan Termodinamik markası hem kaliteli ürünlerle hem de uygun fiyatı ile karşımıza çıkar. Termodinamik kombi, petek, şofben, kazan, fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi, buzdolabı gibi ürünler ile hayatımızda yer alır. Hem uygun fiyatı hem de ürün çeşitliliği ilen sıklıkla tercihe dilmektedir. Tercih edilmesindeki diğer bir sebep ise servis kolaylığıdır. Termodinamik servisi hemen hemen her il ve ilçede sizlere hizmet vermektedir. 

Termodinamik marka cihazlarınızda bazı zamanlarda arızalar meydana gelebilir. Bu arızanın birçok farklı sebebi olabilir. Bu sebeplerin başında yanlış kurulum ve kullanım talimatına uygun kullanmama olur. Bunun yanı sıra bakımların zamanında yapılmaması da arıza sebebidir. Termodinamik ürünlerinizde meydana gelen arızaların tespiti bakımı ve onarımı için termodinamik servis numarası arayışınızda web sitemizi kolaylıkla kullanabilirsiniz. 

Termodinamik Yetkili Servis 

Termodinamik marka yeni bir ürün satın aldığınız zaman montaj yapılması gerekebilir. Bu ürünlerin herhangi bir servise montaj yapılırsa ürününüzün arızalanması muhtemeldir. Bu durumda mutlaka yetkili servisten hizmet almalısınız. Herhangi bir servisin yanlış montaj yapması ile arızalar meydana gelir. Bu durum size ek masraf çıkmasına sebep olur. 

Termodinamik marka ürünlerinizde bazen arızalar meydana gelebilir. Bu arızanın durumuna göre parça değişimi yapılması gerekebilir. Parça değişimi yapılırken orijinal parça değişimi yapılması gerekmektedir. Çünkü yan sanayi ya da orijinal olmayan bir parça ile değişim yapılırsa bu ürününüzdeki diğer parçalara uymayabilir. Bu durumda ufak bir arıza basit bir parça değişimi ile tamir edilebilirken daha büyük arızalara sebebiyet verebilir. Bunlardan dolayı mutlaka termodinamik yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz. Web sitemiz üzerinden iletişime geçeceğiniz termodinamik müşteri temsilcisi size en yakın termodinamik servisini adresinize yönlendirecektir. 

Termodinamik Teknik Servisi

Uzman teknik kadromuz ile haftanın 7 günü sizlere termodinamik kombi servisi hizmeti vermekteyiz. Müşteri memnuniyetine özen gösteren firmamız eğitimli teknisyenlerimiz ve teknikerlerimiz ile son derece profesyonel olarak teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Termodinamik marka kombi arızalarınızda ihtiyaçlarınız doğrultusunda kalitemizden ödün vermeden hizmet veren firmamız arıza ve bakım ile ilgili kaliteli çözümler sunarken kombilerinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Termodinamik kombi arıza için evinize gelen teknik ekibimizden kombiniz ile alakalı istediğiniz her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Deneyimli termodinamik teknik servisi personellerimizin hedefi sorununuzu çözüp müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Sizlerin her konudaki sorularınıza cevap verecek yetkinliğe sahip olan personellerimizden destek alabilirsiniz.

Termodinamik Kombi Servisi

Kombilerde bazı zamanlar arızalar meydana gelebilir. Bu arızaların yanlış kurulum, bakımının zamanında yapılmaması ya da kullanım talimatına uygun kullanılmaması gibi sebepleri olabilir. Öncelikle kombilerde meydana gelen arızaları şu şekilde inceleyebiliriz:

 • Termodinamik kombi çalışıyor ısıtmıyor
 • Kombi sıcak su akmıyor (vermiyor)
 • Termodinamik kombinin petekleri ısıtmıyor
 • Kombi sıcak su az veriyor
 • Termodinamik kombiden ses geliyor (çıkartıyor)
 • Kombi su akıtıyor (damlatıyor)
 • Termodinamik kombi su dolmuyor
 • Kombi doldurma musluğu dönmüyor
 • Termodinamik kombi patlamalı çalışıyor
 • Peteklerin üstü sıcak altı soğuk
 • Kombi su kaçırıyor
 • Termodinamik kombi ses yapıyor
 • Kombi su basıncı devamlı düşüyor
 • Sıcak su açıldığında petekler ısınıyor
 • Termodinamik kombi radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk
 • Kombiden sıcak su gelmiyor
 • Termodinamik üç yollu vana arızası
 • Doldurma musluğu arızası
 • Fan motoru arızası
 • Anakart arızası (elektronik)
 • Plakalı eşanjör arızası
 • Gaz valfi arızası
 • Step motoru arızası
 • Kombi kart tamiri
 • Termodinamik kombi bar seviyesi yükseliyor (düşüyor)
 • Kombiye elektrik gelmiyor
 • Kombi şartel attırıyor
 • Termodinamik Kombi petekleri az ısıtıyor
 • Kombi mutfağa sıcak su veriyor banyoya vermiyor
 • Termodinamik kombi fan motoru çalışmıyor
 • Kombi fan motoru ses yapıyor

Termodinamik kombilerinizde bazen bu arızalar meydana gelebilir. Bu arızaların tespiti ve tamiri için web sitemiz üzerinden termodinamik kombi servisi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Termodinamik Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Kombiler son yıllarda çok daha yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Artık evler kombiler sayesinde hem daha konforlu hem de daha sıcak olabiliyor. Kombiler evlerin daha ekonomik bir şekilde ısınması için oldukça önemli bir yardımcı konumuna gelmiştir. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de zaman zamana arıza yapabilmektedir. Kombiler çok kullanılan ürünler olduğu için hemen tamirinin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde evin sıcak su ve ısınma ihtiyacı karşılanamayacağı için sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Bundan dolayı termodinamik kombi arızalarının hızlı bir şekilde tespit edilerek gerekli müdahalenin hemen yapılması gerekmektedir. 

Bu nedenle kombilerde arıza kodları belirlenmiştir. Her markanın kendine özel arıza kodları sayesinde kombilerdeki arızaların çok daha hızlı bir şekilde tespiti gerçekleştirilebilmektedir. Böylece evler sıcak sudan ve ısınmadan çok fazla uzak kalmamış oluyor. Biz de müşterilerimiz için termodinamik kombi arıza kodları ile ilgili bir yazı hazırladık. Bu yazıyla müşterilerimiz kombilerinde meydana gelen arızaların ne anlama geldiğini hızlı bir şekilde anlayabilecekler. Bazı arızalarda müşterilerin servise gerek duymadan yapacağı işlemler kombideki arızanın giderilmesini sağlayabilmektedir. Termodinamik servisin gerektiği durumlarda da servise kombideki arıza kodu belirtilerek kombinin arızasının çok daha hızlı bir şekilde giderilmesini sağlanmaktadır.

 • E0 Arıza Kodu: NTC sıcaklık sensör hatası olduğunda kombi bu arıza kodunu ekrana yansıtır. Kombiden sıcak su ve ısınma anlamında faydalanmak mümkün değildir. Bu durumda kombiye zarar gelmemesi için sistem kendini kapalı konuma alır. Bu hata kodu alındığında kullanıcının yapabileceği bir müdahale yoktur. Hemen servisle iletişime geçerek NTC sıcaklık sensörünün tamiri veya değişimi gerekmektedir. Gerekli müdahale yapıldıktan sonra kombi normal bir şekilde çalışmaya devam edecektir. Bu durumda termodinamik servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
 • E1 Arıza Kodu: Ateşleme hatası olduğunu gösterir. Kombiden sıcak su ve ısınmada faydalanılamaz. Bu durumda cihazın resetlenerek bir süre sonra tekrar çalıştırılması çözüm olabilir. Eğer sorun hala devam ediyorsa gaz valfi veya iyonizasyonla ilgili bir sorun olabilir. Bu sorunda kombiye gazın gelmesini engelleyen bir arıza olma ihtimali çok yüksektir. Bu durumda sorunun çözümü için servisle iletişime geçmek gerekecektir. Servis gerekli onarım ve değişim işlemlerinden sonra kombiye gaz gelişini sağlayarak kombinin çalışmasını sağlayacaktır.
 • E2 Arıza Kodu: Ateşleme hatası veya alev sönmesi durumunda Termodinamik kombiler bu arıza kodunu verir. Bu hatayla karşılaşıldığında kombiye gaz gelişinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gaz vanasının açık olduğundan emin olunmalıdır. Kombiye gaz gelişinde bir sorun yoksa kombinin resetlenerek yeniden çalıştırılması sorunu çözecektir. Şayet sorun hala devam ederse termodinamik servisten teknik destek alınması uygun olacaktır.
 • E3 Arıza Kodu: Aşırı ısınma durumunda ısınma suyu sıcaklık sensöründeki arızadan dolayı kombi bu arızayı verir. Bu durumda öncelikle kombinin kapatılması gerekmektedir. Kombinin bu halde çalışmaya devam etmesi farklı sorunlar doğurabilir. Kombi kapatıldıktan sonra servis çağrılarak sensörün tamiri veya değişimi sonucunda arıza giderilmiş olur.
 • E4 Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensöründeki arızalarda bu kod ekranda belirir. Kombi kendini donmaya karşı korumak için bu arıza kodunu verir. Bu arıza kodu ekranda belirdiğinde kombi kapatılarak servisin gelmesi beklenmelidir. Müşterinin yapacağı bir müdahale daha farklı sorunlara neden olabileceği için müşteri herhangi bir müdahalede bulunmamalıdır. Servisin gerçekleştireceği müdahaleden sonra kombi normal şekilde çalışmaya devam edecektir.
 • E6 Arıza Kodu: Baca gazı sisteminde bir sorun yaşandığında ekranda E6 arıza kodu belirir. Aşırı rüzgâr vs. gibi durumlarda bu arızanın görülmesi normaldir. Sıra dışı durum ortadan kalktıktan sonra kombinin normal bir şekilde çalışmaya devam etmesi beklenir. Ancak kombinin çalışması normale dönmezse servisle iletişime geçilmesi gerekmektedir. Servis baca gazı sistemindeki arızayı tespit ederek gerekli onarım ve değişim işlemini gerçekleştirecektir. Böylece kombideki arızalı durum giderilmiş olacaktır.
 • E7 Arıza Kodu: Aşırı ısınma durumunda ortaya çıkan arıza kodudur. Radyatör suyu sıcaklığının 95 dereceye ve kullanım suyu sıcaklığının 80 dereceye çok hızlı bir şekilde ulaştığı durumlarda kombi zarar görmemek adına bu hata kodunu verir. Kombinin reset tuşuna basılarak kombinin yeniden ateşlenmesi sağlanmalıdır. Eğer sorun devam ederse servisten destek alınması gerekebilir. Termodinamik Servisi gerekli müdahaleyi gerçekleştirerek kombinin çalışmasında yardımcı olacaktır.

Termodinamik marka bir kombiye sahipseniz bu arıza kodlarını kombinize yakın bir yerde sabit bir şekilde tutmanızı öneririz. Böylece kombinizde oluşabilecek bir arıza kodunda hemen kodun ne anlama geldiğine bakarak hızlı bir şekilde nasıl bir yol izleyeceğinize karar verebilirsiniz. Bu da kombinizin tamirinin kolay bir şekilde gerçekleşmesi anlamına gelmektedir. Termodinamik kombi arızası durumunda servisimizi arayarak kaliteli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Termodinamik Petek Temizleme Hizmeti

Kullanım senesine bağlı olarak kullanılan suyun niteliklerine, sıcaklığı ve oksijene bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışır, tortu, balçık ve çamurlaşma olur, özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha sık olarak görülür. Ortaya çıkan bu maddeler, ısıtma sistemlerinde, ısınma sorunlarına, iyi ısınamama ve pahalı ısınma sorunlarına neden olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar;

 • Isı sirkülasyonunun tam olarak yapmamasından kaynaklanan ısı sorunları meydana gelmektedir termodinamik petek temizleme hizmeti bu tür sorunlara teknolojik çözüm sunmaktadır.
 • Peteklerde ısının her yere aynı verimle dağılamaması, özellikle peteklerin alt kısmında oluşan tortular nedeni ile alt tarafların ısınmaması ve bazı radyatörlerin hiç ısınmaması gibi sorunlar gözlemlenmiştir.
 • Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları.
 • Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör sorunlarının yaşanması.
 • Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi.
 • Kir ve tortu nedeni ile, kombinin 2-3 dakika zarfında yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması.
 • Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.

Bu durumlarla karşılaşmamak için termodinamik kombinizin bakımını termodinamik servisine en az yılda iki kez yaptırmalısınız.