Buzdolabı Tamir Servisi

Buzdolabı günlük hayatta kullanmadığımız zamanlarda bile içinde besin olmasından dolayı sürekli çalışan beyaz eşyalardır. Hemen hemen her evde bulunan ve İnsan hayatını kolaylaştıran beyaz eşyaların başında buzdolabı gelmektedir. Buzdolapları marka, ebat, kapasite, kullanım yeri, fiyat gibi bazı özelliklerle birbirinden ayrılır. Buzdolapları bir birlerinden ayrılsa bile yaşanan arızalar ortaktır. 

Buzdolaplarında yaşanan arızalar günlük yaşantımızı olumsuz etkiler. Buzdolabı soğutma işini gerçekleştirmezse günlük işlerimiz aksayabilir, gıdalar bozulabilir. Bu sorunlarla karşılaşmamak için buzdolabını kullanım talimatına uygun kullanmalı, gerekli bakımları zamanında yaptırmalı ve buzdolabının arızalandığı durumlarda işinde uzman olan buzdolabı tamir servisi ustalarından yardım alınmalı. 

 

Buzdolaplarında Meydana Gelen Arızalar

Yoğun ve sürekli çalışması sebebiyle buzdolabında bazen teknik arızlar görülebilir. Buzdolaplarında oluşan arızalar göz ardı edilirse zamanla buzdolapları bozulabilir. Bundan dolayı buzdolaplarında yaşanan arızaları ertelemeden işinde usta olan buzdolabı teknik servisi ile halledebilirsiniz. Buzdolapları hayatımızı kolaylaştırdığı gibi arızalanması durumunda da karşımıza zorluklar çıkarabilir. Bu zorlukların üstesinden buzdolabı teknik servisinden hizmetler alarak gelebiliriz. Buzdolaplarında meydana gelen bazı arızaların listesi şu şekildedir:

 • Buzdolabından ses gelmesi veya ses çıkarması
 • Buzdolabının soğutmaması
 • Buzdolabından su sesi gelmesi
 • Buzdolabı pervane sesi
 • Buzdolabı termostat arızası
 • Buzdolabı kapağı kapatınca ses çıkması
 • Buzdolabında ünlem işareti
 • Buzdolabından motor sesi gelmesi
 • Buzdolabının buz tutması
 • Buzdolabının su akıtması
 • Buzdolaplarının dijital ekranında e1, e2, e3, e4, e5, e6 arıza kodları vermesi
 • Buzdolabının kompresörü çalışmaması
 • Soğutucu bölmesinin yan duvarında terleme olması
 • Buzdolabının sürekli sigorta attırması
 • Buzdolabı fanı arızası
 • Buzdolabı anakart arızası
 • Buzdolabı beyin arızası
 • Buzdolabı bobin arızası
 • Buzdolabı e4 arızası
 • Buzdolabı f3 arızası
 • Buzdolabı ısıtıcı arızası

Bu buzdolabı arızaları veya bunlardan farklı buzdolabı arızalarının çözümü için ilk başta buzdolapları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Evde kendiniz basit çözümlerle arızaların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Fakat arızalar devam ediyorsa en kısa sürede buzdolabı tamir servisi ile iletişime geçiniz. Güvenilir ve işinde profesyonel buzdolabı tamir servisi ustalarına web sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

 

Buzdolabı Tamir Servisinin Tamir Ettiği Buzdolabı Çeşitleri

Buzdolapları yaşamımızda önemli yere sahiptir. En iyi buzdolabı, en pahalı buzdolabı, en uygun buzdolabı, buzdolabı fiyatları gibi buzdolabı karşılaştırmaları yaparak size en uygun buzdolabını seçebilirsiniz. Buzdolapları sadece evde değil birçok farklı alanda kullanılır. Buzdolabı tamir servisinin tamir ettiği, bakımını yaptığı ve yedek parçasını temin ettiği buzdolabı çeşitleri şu şekildedir:

Mini buzdolabı, araç buzdolabı, gardrop tipi buzdolabı, çift kapılı buzdolabı, büro tipi buzdolabı, ankastre buzdolabı, karavan buzdolabı, ofis buzdolabı, içecek dolabı, tek kapılı buzdolabı, redbull dolabı, tezgah altı buzdolabı, şarap dolabı, mini bar buzdolabı, cam buzdolabı, soğutucu dolap, kasap dolabı, sebilli buzdolabı, 4 kapılı buzdolabı, kombi tipi buzdolabı, kompresörlü araç buzdolabı, kamp buzdolabı, market dolabı, derin dondurucu buzdolabı, endüstriyel buzdolabı, alttan donduruculu buzdolabı, akıllı buzdolabı, otel tipi buzdolabı, piknik buzdolabı, kameralı buzdolabı, rustik buzdolabı, revizyonlu buzdolabı, portatif buzdolabı, tezgah tipi buzdolabı.

Web sitemiz üzerinden marka, çeşit, kullanım alanı fark etmeksizin bütün buzdolaplarının yedek parca satış, kurulum, montaj, demontaj, arıza tespit, bakım, onarım ve tamir hizmetleri için buzdolabı teknik servisi ustalarına ulaşabilirsiniz. 

 

Soğutucu Bölmesinin Yan Duvarında Terleme Olması

Buzdolabı kapısının çok sık açılıp kapanması, ortamın nemli olması, sıvı içerikli gıdaların ağzı veya kapağı açık olarak bırakılması, buzdolabı kapağının açık kalması veya tam kapanmaması, termostat konumunun gerekenden daha soğuk konuma alınması, gıdaların doğru düzgün yerleştirilmemesi durumlarında buzdolabında terlemeler meydana gelir. Buzdolabında meydana gelen terlemeleri önlemek için:

 • Buzdolabının kapısını gerekmedikçe açmayın veya açık tutmamaya çalışın
 • Buzdolabını gereğinden fazla nemli ortamlara kurmayın
 • Sıvı içeren gıdaları, ağzı sıkı kapanan kaplara koymaya özen gösterin, böylece koku oluşumunun da önüne geçebilirsiniz.
 • Buzdolabı kapısının tam kapandığından emin olun.
 • Buzdolabı termostatını ortama uygun bir şekilde ayarlayın.
 • Kuru bir bez ile buzdolabını silin ve devam edip etmediğini kontrol edin.

Bu aşamaları yaptıktan sonra buzdolabında terleme arızası devam ediyor ise web sitemiz üzerinden buzdolabı yetkili servis ile irtibata geçip gerekli arıza tespiti ve bakım onarımını yaptırabilirsiniz.

 

Buzdolabı Kompresörü Çalışmaması

Buzdolabınızın kompresörünün çalışmama sebebi; 

 • Yeni ürününüzün eskisinden daha geniş olması,
 • Oda sıcaklığı yüksek olması,
 • Buzdolabının tamamen soğumasının birkaç saatten daha uzun sürmesi,
 • Buzdolabı kapısının sık sık açılması ya da uzun süre açık kalmış olması,
 • Buzdolabı ısı ayarının çok düşük bir sıcaklığa ayarlanmış olması,
 • Soğutucu ya da dondurucu contası kirlenmiş, eskimiş, kırılmış ya da tam oturmamış olabilir.

Bu arızanın önüne geçmek için; contayı temizleyin ya da değiştirin. Eğer ki buzdolabı arızası hala devam ediyorsa web sitemizden buzdolabı tamir servisi ile iletişime geçip buzdolabı tamircisi ile bu arızaları çözüme kavuşturabilirsiniz. 

 

Buzdolabının Buzlanma Yapması

Buzdolabınız No-frost ise hava akımı yapan delikler tıkanmış olabilir veya farklı nedenlerle buzlanma yapabilir. Buzlanmanın önüne geçmek için buzdolabının kapısı düzgün kapatmalı, termostat ayarları kontrol etmeli veya termostat ayarlarını dondurucu ve soğutucu ile uygun hale getirmelisiniz. Eğer buzlanma devam ederse buzdolabının kapısını fişi çekili halde 2 gün açık şekilde bekletiniz arıza devam ediyorsa buzdolabı teknik servisi hizmetine web sitemizin uygun fiyatlı ustalarından yararlanabilirsiniz.

 

Buzdolabının Ses Çıkarması 

Buzdolabından küçük sesler geliyor ise, korkulacak bir durum yoktur buzdolabı normal çalışıyor demektir. Ancak buzdolabından fokurdama şeklinde ses geliyorsa, soğutucu olan gaz normal dolaşımını yapıyor olabilir. Eğer hışırtılı ses var ise, buzdolabının içerisindeki soğuk havanın çok iyi bir şekilde ve kolayca dağılmasından kaynaklı olabilir. Uğultulu seste, buzdolabının arka kısmındaki motorun normal çalıştığını gösterir. Sürtünme sesi de buzdolabının içerisindeki lastik duvara fanın çarpmasından kaynaklanır. Fakat bu ses buzdolabının kapağının açılmasının ardından kesiliyorsa zaman kaybetmeden buzdolabı teknik servisinden destek alınmalıdır. 

 

Buzdolabı Su Sızıntısı 

Buzdolabında sebzelikte su sıkıntısı varsa su kanalının deliği tıkanmıştır. Buzdolabı satın alınırken verilen fırça kullanılarak tıkalı kanal temizlenmelidir. Aynı zamanda termostat ayarında da sorun olabilir. Özellikle termostat ayarının düzgün olup olmadığı kontrol edilerek su sızıntısı engellenmelidir. Ancak su sızıntısı buzdolabının motora yakın kısmından geliyorsa buzdolabının kapılarının düzgün bir şekilde kapalı olup olmadığı kontrol edilir. Arıza hala devam ediyorsa web sitemizden size en yakın buzdolabı tamir servisi ile arızanın hızlı bir şekilde üstesinden gelebilirsiniz. 

 

Buzdolabı Tamir Servisinin İlgilendiği Buzdolabı Markaları

Buzdolabı fiyatı, buzdolabı genişliği, no frost buzdolabı, küçük buzdolabı, en büyük buzdolabı, fabrikadan ihraç fazlası buzdolabı, f enerji sınıfı buzdolabı gibi özellikler ile buzdolapları birbirinden ayrılır. Herkes hem en uygun fiyatlı hem de en iyi buzdolabı markası olanı satın almak ister. Buzdolabı markalarının listesi şu şekildedir: 

Arçelik buzdolabı, bosch buzdolabı, beko buzdolabı, siemens buzdolabı, vestel buzdolabı, profilo buzdolabı, altus buzdolabı, smeg buzdolabı, lg buzdolabı, regal buzdolabı, ,seg buzdolabı, samsung buzdolabı, sharp buzdolabı, miele buzdolabı, hotpoint ariston buzdolabı, indesit buzdolabı, uğur buzdolabı, inox buzdolabı, hoover buzdolabı, finlux buzdolabı, gaggenau buzdolabı, miele buzdolabı, retro buzdolabı, vestel buzdolabı, dijitsu buzdolabı, vestfrost buzdolabı, keysmart buzdolabı, liebherr buzdolabı, silverline buzdolabı, whirlpool buzdolabı, inox buzdolabı, windsor buzdolabı, flavel buzdolabı, white westinghouse buzdolabı, teka buzdolabı, gorenje buzdolabı, aeg buzdolabı, simfer buzdolabı.