Afyonkarahisar Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Afyonkarahisar Teknik
386 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Afyonkarahisar Sandıklı Fayans Ustası

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Afyonkarahisar Sandıklı Fayans Ustası

Sandıklı En İyi 10 Fayans Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara!
Sandıklı En İyi 10 Fayans Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Seramik malzemeden üretilen karo ve fayans parçalarını yüzey kısma gerekli desen söz konusu ise desene göre düz ile ilgili alanın şeklinde göre zemine uygulama yapan kişilere fayans ustası denilir. İnşaat ve yapı sektöründe en önemli kısımlardan biri fayans döşeme kısmıdır. Bu nedenle de fayans ustası özellikle ıslak zemin ve mutfaklarda oldukça yoğun görev alır. Aynı zamanda dekora göre balkon ve kapı ön kısımlarında da ilgili fayans uygulamaları yapılır.  

Konutların dışında, okul, hastane, otel, spor salonu, sinema salonları ve alışveriş merkezleri gibi kapalı kullanım alanların birçoğunun içerisinde fayans alanları bulunmaktadır. Bu nedenle ilgili fayans işi inşaat aşamasında proje içerisinde belirtildiği şekilde yapılmalıdır. İyi bir Sandıklı fayans ustası tarafından uygulanan zemin ve duvarlar mekanları olduğundan çok daha şık gösterir. Ustanın el becerisi ve tecrübesi fayans işinde öne çıkmaktadır.

Mekanların içerisinde yer alan söz konusu döşeme işlerinde malzeme kalitesi de ilgili alana uygun kalite ve renkte seçimler de büyük önem taşır. Birçok sektörde olduğu gibi yapı sektörde de farklı malzemeler farklı kalitede üretilmektedir. Seçim yaparken aynı şekilde özen gösterilmeli ilgili dekora uygun kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

Sandıklı Fayans Ustası & Fayanscı

Fayans ustası, seramik ve fayans döşemesi uygulaması yapar. Her ne kadar bakıldığında taşların yan yana dizilmesi şeklinde bir görüntü söz konusu olsa da ustalık gerektiren bir iştir. Bu nedenle de fayans ustasının doğru seçilmesi gereklidir.

Genel olarak fayans ustası görevleri;

 • -Fayans parçalarını boyutlarını düzgün şekilde ayarlatarak alana doğru olarak yerleştirmek,
 • -İlgili uygulama yapılacak alanda gerekli ölçüyü almak,
 • -Alınan ölçüye göre kullanılacak malzeme miktarını hesaplamak,
 • -Kullanılacak fayans cinsini belirlemek,
 • -Seramik ve fayansları zemin ya da duvara yapıştırmak,
 • -Uygulama tamamlandığında fayans üzerinde kalan fazla harcı temizlemek,
 • -Süpürgelikleri yapmak ve derzleri çekmek,
 • -Uygulama için gerekli olan harcı hazırlamak, duvar ya da yere gerekli uygulamayı yapmak,
 • -Gerekli durumlarda köşe, kenar gibi alanlarda fayansları kesmek,
 • -Fayans malzemesinin kaybını önlemek amacı ile dikkatli ve özenli olmak,
 • -Fayans malzemesini maliyeti en düşük hale gelecek şekilde uygulamak,
 • -Fayans malzemesinde desen söz konusu ise uygulamayı desene uygun olarak yapmak,
 • -Fayans aralıklarında gerekli olarak boşluğu eşit olarak ayarlamak,
 • -Uygulama esnasında kullanılan ekipmanları doğru ve dikkatli kullanmak,
 • -İlgili işi zamanında müşteriye teslim etmek, şeklinde sıralanmaktadır.

 

Ülkemizde genellikle seramik ustaları çocukluktan çıraklıktan yetişir. Genel olarak sertifikalı olarak fayans ustası olabilmek için İlkokul mezunu olmak yeterlidir. Fayans döşeme ile ilgili bilgi sahibi olmak ve fiziksel olarak da yeterli olmak gereklidir.

Seramik ve Fayans Döşeme Nasıl Yapılmalıdır?

Evler, iş yerleri ve daha birçok kapalı mekanların seramik ve fayans işleri incelik ve özen ile yapılmalıdır. Genel süreç ise dekorasyon ya da tadilat söz konusu ise işe başlamadan alınan ölçüler ile başlar. Fayans ustası tarafından alınan ölçü sonrasında malzeme seçimi ve temini gerçekleştirilir. Firmamız personelleri sizlerin bu ihtiyaçlarında hem malzeme hem usta temini yapmaktadır. Bir telefonunuz ile ilgili alan duvar ya da zemin ölçümleri kısa sürede gerçekleştiriyoruz.

Ölçü alımı sonrasında siz müşterilerimizin zevkine ya da ilgili yere uygun olan kaliteli malzeme seçenekleri sunuyoruz. Bu seçeneklere göre tercih yapılarak malzemeyi sizler için ayırıyoruz. Kaliteli malzeme ve iyi bir ustalıkla döşeme işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirerek sizlere tertemiz ve şık alanlar teslim ediyoruz.

Fayans Döşeme İşleminde Kullanılan Malzemeler

Sandıklı Fayans döşeme ve seramik döşeme işlerinde genellikle aşağıdaki ekipmanlar kullanılmaktadır.

 1. Seramik fayans derz malası,
 2. Düz mala,
 3. Lastik bir tokmak ya da benzeri bir çekiç,
 4. Seramik fayans malası,
 5. Karolar için takozlar ve dert artısı,

Bu malzemeler ve iyi işçilik ile yapılan fayans uygulamaları söz konusudur. Malzeme yanı sıra ilgili seramik ustasının da gerekli deneyime sahip olması gereklidir. Malzeme olarak ise, seramik, seramik harcı, derz dolgusu gereklidir.

Tüm ekipmanlarınız, seramik ve diğer malzemeleriniz hazır olsa da seramik fayans döşemesi işinde tecrübe her şeyden önemlidir. İşlem esnasında başlanacak yer, ilgili zemin, duvar düzlüğü, malzemenin dekoru ve nasıl döşeneceği gibi birçok ayrıntı karşımıza çıkmaktadır. Gerekli planlamalarda doğru usta ile çalışıldığında harika sonuçlar ortaya çıkacaktır. Seramik malzeme alımlarında bir önemli konuda ilgili malzemenin birer kutu fazla alınması gerekliliğidir.

Fayans Döşeme İşi Ayrıntıları Nelerdir?

Fayans döşemede kullanılacak malzemeler, ekipmanlar, derz dolgusu ile işlem başlar. Karolar arasında gerekli boşluklar için derz dolgusu usta tarafından gerekli şekilde yerleştirilir. İlgili derz dolgu harçları uygun kıvamda hazırlanarak aralara yayılır. Bu aşamada en önemli kısım iki karo arasında doğru aralığın bırakılmış olmasıdır. Mala yardımı ile de derz dolgu aralıklara yayılır. Bu iki işlem seramik ve fayans işinin ince noktalarıdır.  

Bir saat süresince derz dolgunun bekleme süresi bulunur. 1 saat sonra ilgili kuruma işlemi gerçekleşir. Ardından ise sünger ya da su ile artan derz malzemesi temizlenir. Bu temizleme işleminin son derece özen ile yapılması gereklidir. İçerisinde söz konusu olan derz malzemenin seramikte yapışıl vaziyette kalmaması gereklidir. Aksi takdirde seramik ve fayans üzerinde kalıcı derz lekeleri oluşur. Bu durumda hem görünüş hem de kullanış açısından oldukça sıkıntılıdır.

Derz dolgu temizleme işlemi sonrasında ilgili seramik üzerinde bulanık bir görüntü oluşabilir. Bu görüntüden kurtulmak için ise özel temizleyici malzeme kullanmak gereklidir. Yapı marketlerde satılan bu temizlik malzemesi ile kısa sürede seramik ve fayanslara olması gereken doğru tonlama gelir. Riske atmadan doğru bir özen ve doğru malzemeler iyi bir ustalık fayans ve seramik işinin önceliğidir. Bu nedenle firmamız fayans ustaları ilgili malzemelerin tamamına hakim olarak görev yapmaktadır.

Fayans ve seramik zemin kaplama duvar kaplama alanında bilgili ve tecrübeli personellerimiz ilgili ihtiyaçlarınızın tamamında bir danışma ya da uygulama almak olarak hizmet sunmaktadır. Öte yandan firmamızda çeşitli markalara ait birçok fayans, seramik, derz ve ekipman malzemelerimiz de bulunmaktadır. Kaliteli malzeme ve sorunsuz hizmet için faaliyet gösteriyoruz. Bu nedenle de sizlerin tercihi olan her türlü fikri ortak değerlendirerek gerekli malzemeleri en uygun fiyatlara sizlere sunuyoruz.

Sandıklı Fayans Fiyatları

Sandıklı Fayans döşeme işlemi bir hizmet sektörü işidir. Genellikle bir belirli metre kare fiyatı bulunur. Bununla beraber fayansın markası, deseni, ek malzemeleri istenilen dekor gibi yan etkenlerde fiyata etki eder. İlk olarak fiyat için belirlenmesi gereken fayans veya seramikte ilgili alandır. Döşeme yapılacak zemin ya da duvarın metre kare olarak ölçüsü alınır.

Ölçü işlemi sonrası ustalarımız ilgili ölçü için gerekli seramik miktarı, derz miktarı gibi hesaplamaları yapar. Ardından da tüm hepsinin toplamına işçilik tutarını ekler. Bu konuda firma personellerimiz sizlerin bütçe rakamlarını da göz önünde bulundurur. Her türlü ekonomiye uygun olarak elimizde bulunan malzemelerden sizlere en uygun olanlarını sunarız.

Malzemelerimiz, ekipmanlarımız ve tecrübeli personellerimiz ile sizlere sunduğumuz teklif ardından istediğiniz gün ve saatte uygulamaya başlarız. Belirttiğimiz tarihte de ilgili uygulamayı tamamlar sizlere teslimi sorunsuz şekilde gerçekleştiririz.