Arya Grup Teknik

AÇIK
4.7 / 5

Volkan Ekşi
723 Yapılan İş
0 531 937 82 49

İstanbul Arnavutköy Klima Bakımı

Arnavutköy En İyi 10 Klima Bakımı – Teklif Al veya Hemen Ara!
Arnavutköy En İyi 10 Klima Bakımı – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Arnavutköy klima tamiri servislerinin en hızlısı Hemen Geliriz’de. Evlerde, ofislerde ve diğer iç mekanlarda en yoğun kullanılan cihazlardan bir tanesi klimadır. Klimalar yazları serinletirken, kış aylarında da ısıtmaktadır. Klimalar, insanlara çok orantısız konfor sunmaktadır. Bu sunulan konfor klimalarınızın bozulmasıyla sona erebilir ve böyle durumlarda çok can sıkıcı olabilir. yoğun soğuklarda veya yoğun sıcaklarda klimanızın bozulması en son isteyeceğiniz şeydir. 

Klimalar birçok durumda yoğun Kurtarma cihazlardır. Sıcak yaz aylarından bunaldığınızda veya kış aylarında üşüdüğünüzde sizleri serinleten ve ısıtan cihazlardır. Bu aletler hassas ve kullanıma bağlı olarak da bozukluk veren cihazlardır. Kullanılan mekanlara göre çalışma durumları fark etmektedir. Eğer klimanızı hiç kapatmadan kullanıyorsanız, klimalar daha şık arızalanabilir. Bu arızaların maliyetlerinin fazla olmaması için klima bakımlarını zamanında yaptırmanız önemlidir. 

 

Klima bakımı Ücretleri

Klima bakımları önemlidir. kullanım durumunuza göre bakım yaptırma sıklığınızın da değişmesi gerekmektedir. eylem yeri, ofis gibi yerlerde mevcut klimalar hiç kapatılmadan çalıştığı için daha opsiyon arızalanmaktadır. Böyle yerlerde mevcut klimaların aylık ve yıllık bakımları ayrı ayrı yapılmalıdır. 

Klima onarım ücretleri şirketler tarafından belirlenmektedir. Belirlenen ücretler çoğunlukla sabittir ve her bakım sırasında değişmez. Anlaştığınız bir firma ile yıllarca aynı fiyat üzerinden çalışabilirsiniz. Klimalar ucuz cihazlar değildir bu yüzden değiştirilmesi de o kadar kolay olmamaktadır. Bundan dolayı klimaları kullanırken ve bakımlarını yaptırırken dikkat etmek gerekmektedir. 

Klimaların pahalı aletler olmasından dolayı bir kusur verdiğinde direkt olarak değiştirmek mümkün olmamaktadır. yeni alınan klimalar çoğunlukla 10 yıla kadar sağlamlık göstermektedir. Daha uzun sürelerde de kullanılan klimalar vardır. Böyle klimalar çoğunlukla düzenli bakım yaptırılmış ve her arızasında hızlıca müdahale edilerek onarım edilmiş cihazlardır. 

Klimaların verdiği arızalara değer göstererek hızlıca bakım ettirilmesi klimaların kullanımlarını kolaylaştıracaktır. Klimalarda bazen soğutmama veya ısıtmama sorunları yaşanmaktadır. Bu durumlarda klimaların eskimeleri kaynaklı olabildiği gibi, gaz bitmesi veya klima beyninde arızalar da meydana gelmektedir. Klimanın soğutmama veya ısıtmama arızalarını kullanıcılar sürekli anlamamaktadırlar. Bu arızaların belirlenmesi için ehil kişilerin gelmesiyle birlikte onarımını yapmaları gerekmektedir. 

Ücretsiz klima tamiri için hemen yetkili servislere iletişime geçerek kampanyalardan yararlanınız. 

 

Hava Filtresi bakımı

Hava filtreleri, klimaların sağladığı hava devirdaimı sırasında havada oluşan görünmeyen tozları, pislikleri filtreleyerek sizlere daha temiz hava vermeye çalışmaktadır. Bu filtrelerin süratli kirlenmesi sizin kullanımınıza bağlıdır. Eğer klimalarınız dükkan, ofis, mağaza gibi yerlerde bulunuyorsa çok uzun süreler açık kaldığı için bu klimalarda bulunan hava filtreleri yoğun süratli bir tasvirde kirlenecektir. 

Kirlenen hava filtrelerinin temizlik bakımları profesyoneller tarafından çok çabuk biçimde yapılmaktadır. En süratli biçimde klimalarınızın hava filtrelerini temizletmek istiyorsanız Hemen Geliriz yapısında bulunan klima onarımı servislerine ulaşabilirsiniz. 

Hava filtresi sizin bulunduğunuz iç mekanda mevcut havanın daha temiz kalmasına yarayan filtrelerdir. Bu filtreler kullanılarak daha temiz bir iç mekan planlanmıştır. İç mekanlarda uzun süreli kapalı kalmanız durumlarında hava filtresinin temizliği daha da değer kazanmaktadır. İç mekanlarda uzun süre kapalı kalmamaya özen göstererek, uzun süreli oturduğunuz odalarınızı opsiyon sık havalandırınız. Şu anda Dünya’da var olan Korona bakteri dolayısıyla da klimaların kullanımları yasaklanmıştır. Ondan dolayı opsiyon sık havalandırılmış, çoğunlukla bir camın açık olduğu mekanlarda çalışınız. 

 

Arnavutköy 2. El Klima onarımı

Klima bakımı, klimanın yeni veya 2. el olması durumuna bakılmaksızın yapılabilmektedir. 2. el olarak aldığınız klimayı kurulumu sırasında bir bakımdan geçirmenizin faydası vardır. 2. el olarak alınan klimaların ne çoğunlukla temizlenip temizlenmediğini bilmediğiniz ve bakımlarının yaptırılıp yaptırılmadığını bilmediğiniz için monteleme işlemi sırasında Arnavutköy klima bakımı servislerinden hızlı bir şekilde klimalarınız için onarım yapmasını isteyebilirsiniz. 

Klima onarımı eski, sıfır veya 2. el olarak alınmış hepsi klimalara yapılabilmektedir. Klima bakımları sayesinde klima ömürleri uzarken, kullanımlarınızın kalitesi de artmış olmaktadır. Bu durumlarda klimalarınıza iyi baktığınız takdirde sizler de klimalarınızı 2. el olarak satabilmektesiniz. Taşınırken sıfır bir klima aldınız ve eski klimanızı ne yapacağınızı bilmiyorsanız Arnavutköy klima bakımı servislerini arayarak 2. el olarak satma imkanını bulabilirsiniz. 

 

Arnavutköy Klima bakımı Ne süre Yapılmalı?

Klima bakımları özellikle mevsim geçişlerinde yapıldığı gibi yıllık olarak da yapılmalıdır. Uzmanlar klima bakımlarının kısa sürelerde şık sık yapılmasını tavsiye etmektedir. Bu tür bakımlar yapılırken en ehil kişilerden destek almak gerekmektedir. Eğer profesyonel kişilere yaptırmazsanız klimanızın düzenli çalışması gerekirken daha yoğun arıza verebilir ve düzgün bir randıman alamazsınız. düzgün randıman alamadığınız klimaları daha çok çalıştırarak elektrik faturası konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Elektrik faturalarında yaşayacağınız pahalılık sebebiyle klimadan istediğiniz ısınma ve soğutmayı alamayacaksınız. 

Kış aylarında, soğuk mevsimlerde iyi bir ısınma sağlayamadığınız klimaları kullanmak istemeyeceksiniz. Bakımları yapılmış hava filtresi temizlenmiş bir klimanın kullanımı sizler için epey kolay olacaktır. iyi bir klima tamiri yaptırarak her tür hatası önceden görme ve tamir ettirmeniz söz konusu olabilmektedir. 

Klimaların bakımları yaptırılmadığında klimanız ne kadar A ++ olsa da elektrik faturalarında ciddi kabarmalar söz konusu olabilmektedir. Yüksek elektrik maliyetleri dolayısıyla da iyi bir ısınma ve düzgün bir serinleme hizmetini klimalarınızdan alamazsınız. 

 

Arnavutköy En Yakın Klima onarımı Servisi

Klimalarınızı bakıma sokmak istediğinizde evlerinize kadar gelerek servis veren yetkili servisler mevcuttur. Bu hizmetler sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çabalamaktadırlar. tamir gerektiren klimalarınız her nerede olursa olsun yetkili bayiler yanınıza gelerek görev sunabilmektelerdir. Yetkili bayide çalışanlar ehil ekipler halinde servis sunmaktadır. Bu görev kapsamında birkaç kişi gelerek klimalarınıza hızı bir onarım hizmeti verebilmektelerdir. 

Klimalarınızın en çabucak ve en düzgün onarımı alabilmesi için resmi firmalara güvenebilirsiniz. Hemen Geliriz bünyesindeki kurumsal firmalar bu işleri garantili şekilde yaparak sizlere güven vermektedirler. Garantili klima bakımı için en yakın klima onarımı yetkili servisine ulaşabilirsiniz. 

Garantili klima bakımlarının avantajları fazladır. Klimaların önceden oluşabilecek sorunlarını gidererek sizlere ileride daha çok maliyet açmalarını önleyebilirsiniz. tamiri yapılmış klimalarda elektrik faturasını az ödersiniz. Tam bir randıman alırsınız. Klimalar sağlam olduğu sürece sizlere en düzgün soğutma ve en iyi ısıtma hizmetini verecektir. güvence kapsamında mekan alan arızaların bakım maliyetleri de bu bayiler tarafından karşılanacaktır. ehil kişiler sizlere en iyi hizmeti sunmak için garanti kapsamında oluşan arızaları hızlı bir tasvirde onarım etmektedirler. Eğer garantisiz çalışan, kurumsal olmayan bir yetkili servise klimanızı yaptırdıysanız; o süre oluşabilecek her türlü sorunda ekstra paralar ödemek zorunda kalırsınız. Bu olay da gittikçe can sıkıcı olmaya başlayabilir ve klimayı arızalı tasvirde çalıştırmaya devam ederek klimanın tamamen bozulmasına yol açabilirsiniz. Bu da sizlerin yeni bir klima almasını zorunlu hale getirir. Bu durumlara gelmemek için düzenli olarak düzgün firmalara onarım yaptırınız. En iyi ve garantili faal firmalar için Hemen Geliriz Web Sitesi’ni ziyaret ederek Arnavutköy klima tamiri yaptırabilirsiniz. 

İstanbul Arnavutköy Hakkında

Arnavutköy, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan bir ilçesidir.

İçindekiler

 1. Etimoloji
 2. Tarihçe
 3. Coğrafya
 4. Nüfus
 5. Ekonomi
 6. Kültür
 7. Spor
 8. Yönetim
 9. Belediye başkanları
 10. Yerel seçim sonuçları
 11. Genel seçim sonuçları
 12. Eğitim
 13. Medya
 14. Altyapı
 15. Ulaşım
 16. Kaynakça
 17. Dış bağlantılar

Etimoloji

Eski dönemlerde bu bölgede yaşayan Arnavut bir köylü Arnavutköy’ün isim babası olarak bilinir. Şöyle ki; bölge en eski dönemlerinden bu yana Edirne’ye ve dolayısıyla Avrupa’ya gidiş güzergâhı üzerinde yer almıştır. Yol üzerinde oluşu ve burada bir Arnavut’un yaşamasından dolayı bu güzergâhtan geçenler zamanla bu mevkiye Arnavut’un Köyü ismini takmışlardır. Geçen süre içerisinde de “Arnavut’un Köyü” “Arnavutköy” olarak değişmiş ve halkın diline bu şekilde yerleşmiştir.

Tarihçe

Arnavutköy'ün yerleşim yeri olarak kurulduğu tarihi saptamak güç, ancak arşivlerden çıkan haritalardan bölgenin 1850'li ve 1890'lı yıllarda dahi (Arnaout Kevi) Arnavutköy ismiyle anıldığı, haritalarda da bu isimle yer aldığı bilinmektedir. Daha detaylı bilgilere ise 1920'li yıllardan itibaren ulaşılabilmektedir.

Arnavutköy, mübadeleden (yaşayan halkların değişimi) önce yaklaşık 180 haneden oluşan Rum köylülerin yaşadığı ve şimdilerde “Eski Köy”, “Köy içi”, “Aşağı Köy” gibi değişik adlarla anılan bir bölgede yer alıyordu. 1923 Lozan Anlaşması çerçevesinde; Yunanistan ve Türkiye arasında yaşayan halkların değişimi “mübadele” protokolünün imza altına alınmasıyla birlikte karşılıklı göçler başlamıştır. Halkların karşılıklı değişimini öngören Protokol gereği bu bölgede yaşayan Rum Köylüler Yunanistan’a, Yunanistan Drama (il) bölgesinde yaşayan Türkler ise bu bölgeye yerleştirilmişlerdir. Türkler, bu bölgeye yerleşim esnasında Rum köylüleri ile 2 ay beraber yaşamışlardır. Daha sonra Rumlar kendilerine ait bir kilisenin de bulunduğu bu bölgeden evlerini bırakarak anlaşma gereği kendi topraklarına göç etmişlerdir.

Bir tane okul ve bir tane bakkalı olan yolcuların konakladığı han ve kahvehanesi olan köyde ulaşımın ve yolların bulunmamasından dolayı İstanbul’a at arabaların kullanıldığı araçlarla konvoy yapılarak gidilebiliyordu. Edirne asfaltı olarak bilinen yol güzergâhı 1939 yılından sonra ulaşımın kolay olması açısından yeniden düzenlenmiştir. Bu bölgeye Bulgaristan ve Yunanistan’dan mübadele yolu ile gelen Türklerin yerleşimi ile hane sayısı 350’ye ulaşan Arnavutköy 1951 yıllarında yeni yerleşimlerle bugünkü merkez isimli bölge şekillenmeye başlamıştır. 1963'e kadar Arnavutköy Çatalca'nın Boyalık Bucağı'na (merkezi Hadımköy) bağlı bir köyken o yıl Eyüpsultan'dan ayrılıp ilçe olan Gaziosmanpaşa'ya bağlanmıştır.

Belde de İmrahor adı verilen bölge isim itibarıyla Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişahın atlarına ve onlarla alakalı araçlara bakmakla yükümlü olan kişinin adıdır. Rivayet olunur ki, İmrahor, Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmet’in atlarının bulunduğu bir hara ile anılmıştır. 1893 yılında Tatar Türklerinin yerleşimi ile faaliyete geçmiştir. İmrahor tarihi dokusu ve doğal zenginliği ile tartışılmaz güzellikte olan bir mesire yeridir. Yıllar itibarıyla ülke genelinde köylerden şehirlere doğru yaşanan göç furyasından Arnavutköy’de nasibini almış ve giderek büyük bir merkez haline gelmiştir. 22 Mart 2008 tarihli Resmi Gazetede yer alan ve 1 Ocak 2009'da yürürlüğe giren kanun ile Arnavutköy'ün kaderi değişmiş ve Çatalca'ya bağlı Durusu ve Hadımköy beldeleriyle Gaziosmanpaşa'dan Boğazköy, Haraççı, Bolluca ve Taşoluk beldelerini de alarak ilçe olmuştur.

Coğrafya

Arnavutköy'ün yüzölçümü 453 km2'dir. Doğusunda Eyüpsultan, güneydoğusunda Başakşehir ve Esenyurt, güneyinde Büyükçekmece ve batısında Çatalca ilçelerine komşudur. Ayrıca bu ilçenin kuzeyden Karadeniz'e kıyısı vardır ve ayrıca Durusu Gölü'nün doğu, Küçükçekmece Gölü'nün kuzey ve Büyükçekmece Gölü'nün kuzeydoğu kıyıları ilçe sınırlarında kalır.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
1955veri yok911veri yok
1960veri yok882veri yok
1965veri yok999veri yok
1970veri yok1.197veri yok
1975veri yok1.551veri yok
1980veri yok2.221veri yok
1985veri yok4.182veri yok
1990veri yok21.143veri yok
2000veri yok37.556veri yok
2007veri yok62.492veri yok
2008163.510156.3337.177
2009175.871168.1217.750
2010188.011180.0807.931
2011198.230190.2477.983
2012206.299198.1658.134
2013215.531215.531veri yok
2014225.670225.670veri yok
2015236.222236.222veri yok
2016247.507247.507Veri yok
2019282.488282.488Veri yok

Ekonomi

29 Ekim 2018 tarihinde ilçe sınırlarında açılan havalimanı ile bölge turistik ve ekonomik anlamda gelişme kaydetti.

Kültür

Spor

2006'da kurulan Arnavutköy Belediyespor ilçede faaliyet göstermektedir.

Yönetim 

Belediye başkanları

 • Hasan Kayım Anavatan Partisi 1987-1989
 • Bahtiyar Sağlam Refah Partisi 1989-1999
 • Bayram Eminel Demokratik Sol Parti 1999-2004
 • Ahmet Haşim Baltacı Adalet ve Kalkınma Partisi 2004-günümüz

Yerel seçim sonuçları

Arnavutköy Belediye Başkanları ve Partileri
YılBelediye BaşkanıPartiOy Oranı                     
2009Ahmet Haşim BaltacıAK Parti%40,82                     
2014Ahmet Haşim BaltacıAK Parti%51,65                     
2019Ahmet Haşim BaltacıAK Parti%57,73                     

Genel seçim sonuçları

YılPartiOy Oranı
2011AK Parti%61
Haziran 2015AK Parti%50
Kasım 2015AK Parti%63
2018AK Parti%54

Eğitim

Medya

İlçede haftalık ve günlük olarak yerel gazeteler yayımlanmaktadır.

Altyapı Ulaşım

İstanbul Havalimanı ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul metrosunun yapımı devam eden M11 hattı ile ilçeye metro ile ulaşmak mümkün olacaktır. Kuzey Marmara Otoyolu ilçeden geçmektedir.