Selçuklu Teknik Selçuklu Oto Boyacı Servisi Selçuklu Oto Boyacı Servisi Selçuklu Teknik
Selçuklu Oto Boyacı Servisi olarak Konya,Selçuklu ... lokasyonunda Oto Boyacı, sektörlerinde sizelere hizmet vermekte. Devamı
Oto Boyacı
965 Hizmet Verdi
Selçuklu
0
Yorum
Henüz Yorum Yok
965 Hizmet Verdi

Selçuklu En İyi 10 Oto Boyacı – Teklif Al veya Hemen Ara!

Selçuklu En İyi 10 Oto Boyacı – Teklif Al veya Hemen Ara! Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Karşılaştır, Zaman Kazan.

Toz, kir, hava olayları ya da kaza gibi sebeplerle otomobillerin boyası zarar görebilir. Bu zararlar aşınma, çizik ya da boyanın atması şeklinde olabilir. Otomobillerin boyasında meydana gelen kusurlar sebebi ile satılacağı zaman otomobillerin piyasası düşmektedir. Bu sebeple mutlaka oto boyacı hizmeti alıp araçlarınızı boyatmalısınız. Oto boyacılara boyattığınız araçlarınız da boyanın daha uzun süre kullanılması için oto boya koruma hizmeti de almalısınız.

Araçların, otomobillerin boyanması titizlik isteyen bir işlemdir. Çünkü bazen boyama yapılması araçların piyasasını düşürebilmektedir. Bu yüzden boyama işlemi ince bir işçilik ile yapılmalıdır. Oto boya ustası işinin ehli olmalıdır. Uzun süre bu konuda hizmet vermiş ve sektörün içinden yetişmiş Selçuklu oto boyacı aradığınızda web sitemizi kullanabilirsiniz.

Oto Boyama Nedir?

Oto boya hizmeti dikkat gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle kesinlikle işini titizlikle yapan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Oto boya günümüzde oldukça farklı profesyonel ürünler eşliğinde sorunsuz, profesyonel ve kalıcı çözümleri sunmaktadır. Asıl amacı koruma olan oto boya hizmeti, görsellik açısından da oldukça önemli bir konudur. Milyonlarca renk seçenekleri ve farklı özellikler de olması sebebi ile karşımıza birçok farklı oto boya çeşidi çıkar. İstediğiniz boyanın uygulanması için mutlaka işin uzmanı olan Selçuklu oto boyacı ile iletişime geçmelisiniz.

Otomobil boyaları günlük hayatta kullanılan rulo veya fırça ile uygulaması yapılan boyalardan çok farklıdır. Amatör olarak uygulanması zor, daha çok profesyoneller tarafından uygulanması gereken bir boya çeşididir. Profesyonel anlamda oto boyaları için gerekli ekipmanlar oldukça fazladır. Bunlardan en önemlileri boya fırını, kompresör ve boya tabancalarıdır. Sadece bu malzemelerin olması ile boyama işlemi yapılmaz. Oto boyama işlemi bu konuda profesyonel olan Selçuklu oto boya ustası tarafından yapılmalıdır. Aksi halde aracınızda bazı hasarlar oluşabilir.

Oto Boyama İşlemi Yapılır?

Günümüzde birçok otomobil sahibinin sorunu olan derin çiziklerin, sürtmelerin ve ufak vurukların, boyanması dışında farklı bir çözüm yolu yoktur. Trafiğin fazla olduğu yerlerde her an kaza olma riski oldukça fazladır. Bu kaza büyük bir kaza ya da boyaya zarar veren bir çizikte olabilir. Bunun yanı sıra hiçbir kaza olmadan araç sürekli anlamda güneş altında kalıyor ise zamanla güneş yanıkları oluşur. Eğer araçlarınızda bu şekilde hasarlar meydana geliyor ise araba boyama işlemi yapılmalıdır. Araba boyama işleminde ilk olarak boyama işlemi yapılacak olan parçalar belirlenmelidir. Belirlenene parçalar üzerinde sökülmesi gereken; yan aynalar, kapı çıtaları, cam çıtaları, far kaşı gibi parçalar var ise sökülür. Gerekli parçaları söktükten sonra kaportacı gerektiren, göçük veya vuruk yerler düzelttirilir. Kaporta işlemi bittikten sonra Selçuklu oto boyacının yapacağı ilk iş ilk macunun çekileceği yüzeyin temizliğini yapmaktır. Bu işlem de kuru bir zımpara yapılmasıdır. İlk zımpara yapıldıktan sonra sertleştiricisiyle karıştırılan macun gerekli yerlere çekilir. Macun iyice kuruduktan sonra kalın zımparadan başlayarak ince zımparaya kadar yüzey düzeltilir. Oto boyacının gerekli gördüğü yerlere tekrar macun çekilir. Aynı işlem tekrarlanır. En son en ince zımpara olan su zımparası ile yüzey pürüzsüz bir hale getirilir.

Pürüzsüz hale gelen yüzeye boyanın daha iyi tutunması için son olarak astar atılır. Astar 1 gün kadar sertleşmelidir. Sertleşen astar yine kalından başlayarak ince zımparaya kadar en son da su zımparası olmak üzere yüzey pürüzsüz bir hale getirilir. Son olarak bütün bu işlemler bittikten sonra araç fırına sokulur. Bantlama yapılarak gerekli önlemler alındıktan sonra, boyama işlemine başlanır. Boyanın rengine göre 3-4 kat boya atılır. Bir süre bekledikten sonra vernik atılır. Bu işlemden sonra da araç boyanmış olur. Bütün bu işlemlerden yararlanmak için web sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Oto Boya Çeşitleri

Oto boyama yapılırken farklı boya çeşitleri kullanılabilir. Oto boyaların farklı olmasının sebebi uygulanacağı alan, otomobilin rengi ve otomobile nasıl bir boya gerektiği gibi nedenlerdir. Oto boyama yapılırken kullanılan boya çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Düz akrilik oto boya: Sertleştirici girilerek uygulama yapılan boyalardır. Belirli bir kalınlıkta uygulanması gerekmektedir. Kalın bir tabaka esnekliği zedeler. Bu nedenle özünü kaybedip direncinin zayıflamasına neden olabilir. Kendi grubundaki tiner ve bileşenlerle kullanılması çok önemlidir.
  • Metalik akrilik oto boya: Baz kat adıyla renk veren akrilik esaslı boyadır. Baz kat boyanın direnci zayıftır. Üzerine atılan vernik ve sertleştirici ile direnç kazanmaktadır. Vernik uygulanmayan bir baz kat, mat ve dirençsiz olur. Kalın uygulama yapılan vernik, baz kat derinliği verir. Bu nedenle metal yansıması (baz kat içerisindeki metal taneleri) körelmesi, parça boyamalarda renk tutturamama gibi sorunlar meydana gelir. Tamiratı ve uygulaması düz akrilik boyalara göre daha zordur. Akrilik mat vernik eşliğinde metalik baz kat oto boyası mat bir görünüm elde etmemize imkan sağlar.
  • Düz mat akrilik oto boya: Düz akrilik (parlak) boya grubunun parlatıcı (vernik) girilmeden elde edilen çeşittir. Ülkemizde hala uzak olunan, yurtdışında hızlı bir uygulama ve genişleme alanına sahip olan direnci yüksek, esnek, sağlam akrilik oto boyasıdır. Normal bir akrilik oto boya kadar dayanma süresi vardır.
Pasta Cila

Pasta ve cila yöntemleri ayrı ayrı işlemler olup, ustaların bu iki alanda da oldukça becerikli olması gerekmektedir. Eğer bu alanda ustalık kazanmamış kişilere bu uygulamayı yaptırırsanız gerekli olan işlemlerin kötü sonuçlanması mümkün olmaktadır. Pasta işlemi oldukça profesyonellik gerektiren işlemdir. Arabalarınız için yaptıracağınız pasta cila işlemlerinde hem kaliteli bir işçilik hem de en ucuz fiyatlardan yararlanmak için Hemen Geliriz'de yer alan firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Gerekli olan durumların sağlanabilmesi için de anında ustaları arayabilmeniz yeterlidir. Kişilerin sizler için sunacakları hizmeti telefon üzerinden anlatabilmeleri mümkündür. Araçlarda bulunan küçük çiziklerin boyanması için uçuk fiyatlar sunan firmalar yerine gayet makul fiyatlar ile sizlere hizmet sunacak olan firmaları Hemen Geliriz'de bulabilirsiniz. Dilerseniz firmalara giderek, dilerseniz de ustaları yanınıza çağırarak dilediğiniz pasta cila işlemlerini alabilmeniz mümkündür.

Pasta ve cila yöntemleri farklı şeyler oldukları için bu işlemler için alınan ücretler de değişiklik göstermektedir. Pastadan alınan fiyatlar ve cila işleminden alınan fiyatlar oldukça farklıdır. Pasta ve cila işlemlerinden yararlanmak istediğiniz durumlarda durumlar da ustalar sizlere iki hizmeti de sunmaktadırlar. Bu iki hizmet için verimli fiyatlar üzerinden ustalar ile pazarlık edebilir ve bu işlemler için indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Sizlere özel olarak uygulanacak olan indirimli ücretlerden haberdar olmak için Selçuklu oto boyacı ile iletişime geçebilirsiniz. Arabalarda gerekli olan pasta cilanın en hızlı şekilde yapılması için ustaları önceden arayarak randevu almanız gerekmektedir. Hızlı bir pasta cila işlemi dilediğiniz durumlarda ustalar ile Hemen Geliriz üzerinden önceden konuşarak randevu almalı ve sonrasında da anlaştığınız gün ve saatte aracınız ile beraber Selçuklu oto boyacı firmalarına giderek hizmeti alabilmeniz mümkündür.

Selçuklu, Oto Boyacı Hizmeti Verilen Mahalle ve Bölgeler
Akıncılar, Aydınlıkevler, Bedir, Erenköy, Hüsamettin Çelebi, Mehmet Akif, Sakarya, Sille Ak, Bosna Hersek, Kosova, Sancak, Aşağıpınarbaşı, Aşağıpınarbaşı Osb, Büyükkayacık, Büyükkayacıkosb, Tömek, Yukarıpınarbaşı, Binkonutlar, Buhara, Cumhuriyet, Dumlupınar, Malazgirt, Şeyh Şamil, Fatih, Feritpaşa, Işıklar, Musalla Bağları, Horozluhan, Horozluhanosb, Akademi, Akşemsettin, Esenler, Hacıkaymak, Hanaybaşı, Hocacihan, Kılınçarslan, Selçuk, Şeker, Ferhuniye, İhsaniye, Nişantaş, Ardıçlı, Bağrıkurt, Başarakavak, Biçer, Bilecik, Çaldere, Çaltı, Çandır, Dağdere, Dokuz, Eğribayat, Güvenç, Kaleköy, Karaömerler, Kervan, Kınık, Kızılcakuyu, Meydanköy, Salahattin, Sarıcalar, Sızma, Tepekent, Yazıbelen, Sille, Akpınar, Küçükmuhsine, Sarayköy, Sulutas, Tatköy, Ulumuhsine, Beyhekim, Parsana, Selahaddini Eyyubi, Yazır

HİZMET CEBİNİZDE

Telefonunuza İndirin - Hızlı, Kolay ve Pratik Hizmetin Keyfini Çıkarın!