Osmaniye Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Osmaniye Teknik
439 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Osmaniye Bahçe Çilingir

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Osmaniye Bahçe Çilingir

Bahçe En İyi 10 Çilingir – Teklif Al veya Hemen Ara!
Bahçe En İyi 10 Çilingir – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Bahçe Çilingir, kilit olarak bilinen malzemeleri açan kişidir. çok eski tarihlerden beri  kilitler kullanılmaktadır. İlk olarak kullanılan kilitler, Mısır kilitleridir. Kilit örneklerine o devirde hem piramitlerde hem de el işçiliği olan kabartmalarda rastlanılır.  

Kilit, içi boşaltılmış bir tür olarak bilinir. Kilit anahtarın dişlerine geçirilerek pimler sayesinde, yassı biçimde oluşur. Anahtar pime sokularak çevrildiğinde, dil geri çekilerek kilit açılır. Eski tarihlerde kullanılan diğer başka kilit türü ise Çin kilit türüdür. Bu kilit çeşidine ise çengel yay kilit ismi verilir.

Bahçe Çilingir her türlü kilit sıkıntınıza çözüm bulabilmektedir. Ev, araba, kasa kilitleri gibi kilit türleri çilingirlerin kolaylıkla açabileceği kilitlerdir.

 

Bahçe Çilingir Ustası

Bu meslek çok orantısız uzmanlık ve marifet gerektirir. Eski zamanlarda bugünkü gibi sanayi bulunmadığından Çilingir ustaları elleriyle kilitleri yapmaktaydı. Günümüzde gelişen teknolojiye nazaran el işçiliğinin yanı sıra kilitler veya anahtarlar fabrikalarda yapılarak Kilitçi ustaları neredeyse kalmayacak seviyeye gelir.  

Böylelikle bu ustalar anahtar yapmamaya başladı ve bozulan anahtar tamiri, ev kapısı açma, oto kapısı açma, kasa kilidi açma gibi işlemler yapmaya başladılar.  

 

Kilitçi Ustası İçin lazım Özellikler

Anahtarcı ustası olabilmek için belirli kurallar vardır.  Bu kurallar arasında dikkatli olmak, sabırlı olmak, herhangi bir görme sıkıntısı olmaması, sorumluluk sahibi olmak, el işçiliğinin iyi seviyede olması gerekir. Bu kurallardan hepsine uyuyor olsa bile bazı çilingirler düzgün iş yapamamaktadır. Bunun sebepleri arasında hızlı, pratik olmamak, müşteri ile iyi anlaşma sağlayamamak gibi şeyler gelmektedir.

Bu işi yapan ustaların resmi belgeleri olmak zorundadır. Çünkü bu işi yapan ustaların her tür kilidi açması için yasal kurallara uyması gerekir. Bu yönden ustanın mesleki yeterlilik belgesi olması hem sizin hem de ustanın güvenliğinin teminatıdır. Evinizde ya da aracınızda Kilit Ustası ustasına gerek duyduğunuzda seyyar ustalar yerine dükkanı, sertifikası olan ustaları tercih etmeye özen gösterin.  

 

7 Gün 24 Saat Acil-Nöbetçi Kilit Ustası ve Anahtar Ustası Bahçe

Bahçe Kilitçi ustalarına kilitlerinizle dair hasar yaşadığınız zamanlarda 7/24 Hemen Geliriz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu Anahtar Ustası ustaları 7/24 görev vererek müşterilerinin memnuniyetini sağlar. Anahtar sıkıntısı yaşayan kişiler sağlıklı ve güvenli çilingirlere ulaşarak onların kendilerine emin bir şekilde başka anahtar yaparak uzman nitelikli işleriyle kişileri memnun ederler. Bu Çilingir ustaları genellikle her mahallede bulunmaktadır. Hemen Geliriz'den arama yaptığınızda çilingire en kısa zamanda ulaşma imkânı sağlarsınız. Telefon aracılığıyla ulaşan müşteriler kendilerinin bulunduğu semte en yakın olan güvenilir Kilit Ustası ustasına yönlendirilerek işlerinin gerçekleşmesi sağlanır. Bu sayede müşteriler nitelikli ve çabuk servis alarak işlemlerini gerçekleştirir.

 

En yakın Anahtarcı Nasıl Bulunur?

Size en benzeyen Bahçe çilingiri Hemengeliriz.com adresinden bulabilirsiniz. konumunuzu ve almak istediğiniz hizmeti internet sitesine yazın ve ihtiyacınız olan hizmet için gereken kişilere ulaşın.  

 

Bahçe Çilingire Nasıl Güvenirim

Kişilerin bu anahtar bozulma sırasında en çok endişelendiği konu, sağlıklı ve güvenilir Bahçe Çilingir ustasını nasıl bulabilirim olmaktadır. Kilitçi ustasına güven önemlidir. Yeri geliyor kasanızın, arabanızın, evinizin ve pek çok şahsi alanınızın anahtarlarını bu kişilere teslim ediyorsunuz. Size güvenilir gelen Bahçe çilingirle çalışınız.

Anahtarları bozulan kişiler, Bahçe Çilingir ustası çağırarak onların bu durumu düzeltmelerini ister. Bu sayede kişiler güven sıkıntısı yaşamamak için daha yoğun belge ve mesleki yeterlilik belgesine bakarak seçim edebilirler. Müşteriler daha çok tanıdık olan ustalarla görüşerek işlerini halleder. Bu ustalar daha yoğun yakın semtte olan esnaflar arasında yer alır. Müşteriler ustaların güvenli olması için resmi oda sitesinde onların özlük bilgilerine bakarak ona göre bir eylem sürecine girilir. Müşteriler daha çok bu kişilere ev anahtarı sorunları olduğunda ulaşır. Bundan dolayı müşteriler güvenilir bir kişiye kapılarını açarak içerideki eşyalara bakmadan işlerini halletmesini ister. Bu durum müşteriler açısından büyük önem taşır.

 

Ne Kadar zamanda görev Alınır?

Müşteriler arızalanan anahtarının yapılması için en kısa sürede gerçekleştirmesini ister. Bu olayda müşteriler Bahçe Anahtar Ustası ustasının çabucak ve emin bir biçimde teknik yapmasını ister. Anahtarcı hizmeti alacağınız yeri aradığınızda profesyonel ekibiyle alınan adrese en kısa sürede ulaşmaya çalışır.  

Daha yoğun araç olarak motorlu taşıt kullanan ustalar kısa dakikada müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılar. Bu hizmeti alan kişi için önemli olan bu sürenin çabucak olmasını istemesidir. Bu durumda kişilerin oturduğu yere benzeyen Kilit Ustası hizmetini yönlendirerek en kısa sürede gelir

 

Bahçe hizmet Verilen Yerler

Anahtarların hayatımızda günlük olarak olması Bahçe Anahtar Ustası ustalarına her süre gereksinim duyduğumuzun göstergesidir. Bu olayda ustalar çokça yerde servis vermeye devam eder. Bu yerler arasında şunlar bulunur;

 1. Çelik kapılar
 2. Tahta kapılar
 3. Kasa kapıları
 4. Oto kapıları
 5. Yedek anahtar çıkarma
 6. Çelik kasalar

 

Şifreli Kilitler

Anahtarcı ustaları müşterilerinin evde ya da kasada sakladığı kıymetli eşyaları koruması adına anahtar kullanımını tavsiye etmeyerek daha emin olacağı için şifreli kilitler sunarak memnun kalmasını sağlar. Bu şifreler harf veya rakamdan oluşmakta olup, kişiye kalmış bir durumdur. Şifreyi girdikten sonra kasayı açabilirsiniz. Sizler de bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız Hemen Geliriz üzerinden Bahçe Kilitçi ile irtibata geçerek en uygun fiyatı alabilirsiniz.

Osmaniye Bahçe Hakkında

Bahçe, Osmaniye ilinin bir ilçesidir.

İçindekiler

 

 • Tarihçe
 • Coğrafya
 • İklim
 • Nüfus
 • Kültürel Yapı
 • Turizm
 • Tarihi yerler
  • Bahçe Kalesi
  • Ağcabey Camii
  • Ağcabey Kümbeti
 • Spor
 • Siyaset
 • Sağlık
  • Ekonomi
  • Kaynakça
  • Dış bağlantılar
Tarihçe

Antik Çağ'da Kilikya Bölgesi içerisinde yer alan Bahçe MÖ 1000’lerde Kargamış Hitit Krallığının sınırları içerisinde olup, bir kale kalıntısı üzerinde kurulmuştur.

MÖ XIV. yüzyılda Hititlerin egemenliği altında olup, Hitit Federasyonu’ndan Kızwatna Krallığının toprakları içerisinde idi. Asurlular bir süre bölgeyi egemenlikleri altına almışlarsa da sonunda Kilikyalılar onlara karşı ayaklanmışlardır. MÖ VI. yüzyılın ortalarında Kilikya Bölgesi ile birlikte Perslerin eline geçmiş ancak, MÖ 333 yılında Büyük İskender’in Pers İmparatoru Darius’u yenmesinden sonra yöre Makedonyalıların egemenliğine geçmiştir. Büyük İskender İmparatorluğu’nun parçalanmasından sonra Çukurova ile birlikte Bahçe yöresi de Seleukosların payına düşmüştür.

Ardından Romalıların egemenliğine girmiştir. İmparator Hadrianus MS 120-135 yıllarında Çukurova bölgesine önem vermiş ve burasını önemli bir ticaret merkezi haline getirmiştir. MS 395'te Roma’nın ikiye ayrılmasından sonra Adana ile birlikte, Doğu Roma’nın (Bizans)yönetimine girmiştir. Bizans hakimiyeti VII. yüzyıl ortalarına kadar devam etmiştir. Abbâsilerle, Araplar bu bölgeye akınlar düzenlemişler ve kısa bir süre sonra 965 yılında Bizanslılar yöreye yeniden egemen olmuşlardır.

Malazgirt Savaşı’ndan (1071) sonra Türkmen boylarından bazıları yöreye yerleşmişler, Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılmasından sonra 1335’te Ramazanoğulları Beyliğinin eline geçmiştir. 1336 yılında Memlûklular bölgeyi hâkimiyetleri altına almışlardır. 1378 yılında Ramazanoğulları Beyliği döneminde bölgede ziraat ve hayvancılık yeniden gelişmiş, kent ve yollar îmar edilmiştir. Yavuz Sultan Selim’in Mısır Seferi sırasında Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Kanuni Sultan Süleyman’dan sonra yörede huzursuzluklar ve yönetimde boşluklar yaşanmış, bu durum XVIII. yüzyıldan sonra daha da kötüye gitmiştir. Yöredeki aşiretler köylere baskınlar düzenleyerek köyleri yağmalamışlardır. Bunun üzerine halk köylerini ve tarlalarını bırakarak dağ yamaçlarına çekilmiştir. I.Dünya Savaşı sırasında bu karmaşa kendisini daha çok hissettirmiştir. Bunun üzerine 1866 yılında Fırka-i Islahiye bölgede düzenlemeler yapmış ve Bahçe’yi Halep vilayetinin Maraş sancağına bağlı bir kaza yapılmıştır. Ardından da 1878’de Adana Vilayetinin Cebel-i Bereket (Osmaniye) Sancağına bağlanmıştır.

I.Dünya Savaşı’ndan sonraki yıllarda Çukurova yöresini Fransızlar işgal etmiştir. Bu arada Bahçe bir süre için boşaltılmıştır. Çukurova’da başlayan direniş hareketleri sonucunda bölgede çete harbi başlamış, 1921’de Kuvâ-yi Milliye’nin direnişi karşısında Fransızlar zor durumda kalmışlar, bunun sonucu olarak da 20 Ekim 1921’de Yeni Türkiye Cumhuriyeti ile yapılan Ankara Antlaşması ile bölgeyi terk etmişlerdir.

Önceden Bulanık olarak bilinen ilçe Cumhuriyetin ilanından sonra, Çukurova yöresi ve Bahçe yeniden imar edilmiş, 1933’te belediye teşkilatı kurulmuş, ve Adana’ya bağlı ilçe konumuna getirilmiştir. Osmaniye’nin 1996’da il olması üzerine de Adana’dan alınarak Osmaniye’ye bağlanmıştır.

Coğrafya

Bahçe, kuzeyde Kahramanmaraş, doğusunda Gaziantep, güneyde Osmaniye Merkez, batısında da Düziçi ilçesi ile çevrilidir.Genel hatları ile ilçe merkezinin çevresi dağlarla çevrilidir.İlçenin rakımının yüksek olması, ilçenin dağlık bölgede olması ilçenin iklimi ve nüfus artışı üzerinde etkilidir. Bahçe'nin yüzölçümü 212 km2 olup rakımı ise 665 metredir. İlçeyi Huma çayı sulamaktadır. Kar Deresi ve Bilalik Deresi birleştikten sonra Aslanlı Deresi ile birleşir. Osmaniye merkeze 31 km'dir. TEM oto yolu, D- 400 karayolu ve Mersin-İshahiye demiryolu hattının ilçe merkezinden geçmesi, ilçenin ulaşımını kolaylaştırmaktadır.

İklim

İlçe Akdeniz iklimi altındadır. İlçe etrafının dağlarla çevrili olması hava sıcaklıkların düşmesine ve yağmur miktarının artmasına neden olmaktadır. Kışlar Akdeniz İklimine göre biraz daha sert geçer. Yağışlar yağmur şeklindedir. Son dönemlerde kışın ilçe merkezinde yoğun olmamakla birlikte kar yağışı da görülmektedir. İlçe rakımının yüksek olması yazın hava sıcaklıkları üzerinde etkilidir. Yazın çok sıcak olmayan Bahçe yaylacılık faaliyetiyle birlikte göç almaktadır.

Nüfus

Aşağı Arıcaklı Köyü, Arıklıkaş Köyü, Aşağı Kardere Köyü, Bekdemir Köyü, Burgaçlı Köyü, Gökmustafalı Köyü, Kaman Köyü, Kızlaç Köyü, Nohut Köyü, Örencik Köyü, Savranlı Köyü, İnderesi Köyü, Yaylalık Köyü ve Yukarı Kardere Köyü olmak üzere 15 köyden; Yeni Mahalle, İslam Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Aslanlı Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Kale Mahallesi ve Çamlıca Mahallesi olmak üzere 11 mahalleden oluşmaktadır.

YılToplamŞehirKır
200026.39818.4117.987
200721.17513.6417.534
200821.21213.2417.971
200920.88312.9177.966
201020.86513.1117.754
201120.90013.2077.693
201220.56813.1177.451
201321.07713.7477.330
201421.04213.7457.297
201521.11513.9937.122
201621.62214.6306.992

2012 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre nüfusun cinsiyete ve bölgelere dağılışını gösteren tablo

 

İl/İlçe merkeziİl/İlçe merkeziİl/İlçe merkeziBelde/KöyBelde/KöyBelde/KöyToplamToplamToplam 
ToplamErkekKadınToplamErkekKadınToplamErkekKadın 
13.1176.5156.6027.4513.7823.66920.56810.29710.271 
Kültürel Yapı

İlçe merkezinde 1 Anaokulu, 2 Rehabilitasyon Merkezi, 5 İlköğretim Okulu, 1 lise, 1 İmam-hatip lisesi, 1 Sağlık meslek lisesi, 1 Anadolu Lisesi ve 1 Endüstri meslek lisesinde toplam 3000 öğrenci öğrenim görmektedir. Ayrıca bir kısım köylerimizde taşımalı eğitim mevcut olup, 4 Köy İlköğretim Okulu bulunmaktadır. Ayrıca Osmaniye Korkut Ata Üniversitesine bağlı Bahçe M.Y.O bulunmaktadır. Halkın % 98'i okuryazar geriye kalan % 2'si ise okuma yazma bilmemektedir. İlçemizde bulunan Halk Eğitim Merkezi çeşitli dallarda zaman zaman kurslar düzenlemektedir.Bununla birlikte vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu üniversite mezunu olup her yıl çeşitli sosyo-kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Turizm

İlçe tanıtımının tam olarak yapılamaması nedeniyle ilçe fazla turist çekememektedir. Ancak doğal güzellikleri, piknik alanları, şifalı suları, tarihi mekanları önemli yer tutmaktadır.Tarihi turistik yapılar olarak eskiden günümüze gelebilen eserler arasında; Ağcabey Camisi, Ağcabey Kümbeti, Mehmet Ağa Türbesi başta gelen yapılardandır. Yaz aylarında Şifa Pınarı, civar illerden yoğun olarak vatandaşın geldiği piknik alanının başında gelmektedir.

Tarihi yerlerBahçe Kalesi

Bahçe ilçesindeki tepelik alanda yer alır. Dört duvardan ibarettir. Osmaniye’den Gaziantep’e giden yol bu ilçeden geçer. Yolun kuzey tarafında görünen Caminin olduğu alanın arkasındadır.

15 x 15 ölçülerinde sadece temelden 1 metre yüksekliğe kadar ayakta kalmış Garnizon kalesi olmalıdır. Duvar kalınlığı yaklaşık 90 cm. dir. Diğer Garnizon kaleleri gibi dört duvar ve çatıdan ibaret olmalıdır.

Yapı malzemesi ve işçiliğine göre iki dönem görülmektedir. Roma ve Ortaçağ dönemlerinde kullanılmıştır. Şimdiki yol gibi eski yolu da kontrol eder konumdadır. Ancak bu kalenin gördüğü orta büyüklükte bir kale yapısı olmalıdır. Kurtlar kalesi üzerinden Harun Reşit kalesi ile bağlantısı vardır.

 

Bahçe Kalesi

 

Ağcabey Camii

Bahçe ilçe merkezi Atatürk meydanında bulunan caminin kitabesine göre Ağcabey isimli kişi tarafından 1809’da yapılmıştır. Diğer taraftan bugün yarı ahşap olan caminin kargir kısımlarının Dulkadiroğullarından Alaü’d Devle zamanında (1489-1490) yapılmış olduğu ileri sürülmektedir. Gerçekten de bugünkü caminin gösterişli minaresi, eserin, daha eski bir tarihe ait olduğunu göstermektedir. Bahçe ilçesi dışında ve istasyon yakınında bir mezarlık içindeki iki türbeden biri Ağcabey’e, diğeri ise ailesine aittir. Türbelerin her ikisi de kare planda etrafı açık ve üzeri kubbelidir.

Ağcabey Kümbeti

Osmaniye ili Bahçe ilçesinde bulunan Ağcabey Camisi’ni yaptıran Türkmen ağalarından Ağcabey’in mezarı ilçe dışında, İstasyon yolundaki mezarlıkta bulunmaktadır. Kümbet şeklindeki sekizgen gövdeli kesme taştan olan bu türbenin üzeri konik bir çatı ile örtülmüştür. Yan yana iki mezar kesme taştan örülmüş ve sanduka biçimindedir. Kitabesinde Ağabey’in oğlu Mehmet Ağa’ya ait olduğu belirlenmiştir. Kenarlar sağlamdır. Düzgün kesme taştan yapılan kümbetin taş araları horasan harcı ve moloz taşla doldurulmuştur. Osmaniye ili Bahçe ilçesindeki Mehmet Ağa’ya ait olan bu türbe, Mehmet Bey’in annesi tarafından 1856 yılında yaptırılmıştır. Mehmet Ağa Ağcabey’in oğludur. İstasyon yolundaki mezarlıkta, babasının kümbeti yanında olan bu türbe kesme taştan kare planlı olup, etrafı açıktır. Üzerini örten kubbe dört ayak üzerine oturtulmuştur. Türbenin mimarı Ali oğlu Kamber’dir.

 

Ağcabey Kümbeti

 

Spor

Bahçe ilçesini Osmaniye amatör futbol kümesinde Bahçespor temsil etmektedir. Bahçespor maçlarını Bahçe Şehir Stadyumunda oynamaktadır. Son dönemlerde Sodes kapsamında sporu destekleyici önlemler alınmaktadır. Mart 2013 itibarı ile Şehir stadının yanına kapalı spor salonu yapılmaya başlanmıştır. Bu ilerleyen dönemlerde diğer branşlar için gelişme olacağını göstergesidir. İlçede yüzme havuzu ve yürüyüş parkurları spora az da olsa katkı sağlamaktadır.

Siyaset

İlçenin şu anki belediye başkanı 31 Mart 2019'da yapılan seçimler ile oyların %48,85'ini (4.537 oy) alan AK Partili İbrahim Baz olmuştur.

Ancak ilçe belediye meclisinde oyların %47,77'sini alan Milliyetçi Hareket Partisi üstün konumdadır.

Sağlık

İlçe sınırları içinde 1 hastane ve 1 tane de sağlık ocağı bulunmaktadır.

Ekonomi

İlçenin ekonomisi büyük oranda tarım, hayvancılık ve ormancılık faaliyetlerinden oluşmaktadır.Başer Kimya,Barit Maden gibi sanayii kuruluşlarının yanında sayısı 10'u bulan ve yurt içi-yurt dışı pazarda önemli pay sahibi olan su dolum fabrikaları,Rüzgâr Enerjisi Santralları ile bunlara bağlı yan kuruluşlar ve 1 adette ilçede sanayi bölgesi bulunmaktadır. Son yıllarda meyvecilik ve sebzecilik ilçemizde önem kazanmış olup Kiraz,elma, Üzüm,Yer Fıstığı,Zeytincilik başta yetiştirilen ürünler olmuştur. Hayvancılıkta ise kıl keçisi başta olmak üzere büyük ve küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir.