Osmaniye Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Osmaniye Teknik
499 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Osmaniye Düziçi Çilingir

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Osmaniye Düziçi Çilingir

Düziçi En İyi 10 Çilingir – Teklif Al veya Hemen Ara!
Düziçi En İyi 10 Çilingir – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Düziçi Çilingir, kilit olarak bilinen malzemeleri açan kişidir. yoğun eski tarihlerden beri  kilitler kullanılmaktadır. İlk olarak kullanılan kilitler, Mısır kilitleridir. Kilit örneklerine o devirde hem piramitlerde hem de el işçiliği olan kabartmalarda rastlanılır.  

Kilit, içi boşaltılmış bir türlü olarak bilinir. Kilit anahtarın dişlerine geçirilerek pimler sayesinde, yassı tasvirde oluşur. Anahtar pime sokularak çevrildiğinde, dil geri çekilerek kilit açılır. Eski tarihlerde kullanılan diğer başka kilit türü ise Çin kilit türüdür. Bu kilit türüne ise çengel yay kilit ismi verilir.

Düziçi Anahtar Ustası her tür kilit sıkıntınıza çözüm bulabilmektedir. Ev, araba, kasa kilitleri gibi kilit türleri çilingirlerin kolaylıkla açabileceği kilitlerdir.

 

Düziçi Anahtar Ustası Ustası

Bu meslek yoğun aşırı uzmanlık ve marifet gerektirir. Eski zamanlarda bugünkü gibi endüstriyel bulunmadığından Anahtarcı ustaları elleriyle kilitleri yapmaktaydı. Günümüzde gelişen teknolojiye nazaran el işçiliğinin yanı sıra kilitler veya anahtarlar fabrikalarda yapılarak Kilit Ustası ustaları neredeyse kalmayacak seviyeye gelir.  

Böylelikle bu ustalar anahtar yapmamaya başladı ve bozulan anahtar tamiri, ev kapısı açma, otomobil kapısı açma, kasa kilidi açma gibi işlemler yapmaya başladılar.  

 

Anahtarcı Ustası İçin mecburi Özellikler

Anahtarcı ustası olabilmek için belirli kurallar vardır.  Bu kurallar arasında dikkatli olmak, sabırlı olmak, herhangi bir görme problemi olmaması, sorumluluk sahibi olmak, el işçiliğinin düzgün seviyede olması gerekir. Bu kurallardan hepsine uyuyor olsa bile bazı çilingirler iyi eylem yapamamaktadır. Bunun sebepleri arasında hızlı, pratik olmamak, müşteri ile düzgün anlaşma sağlayamamak gibi şeyler gelmektedir.

Bu işi yapan ustaların belgeli belgeleri olmak zorundadır. Çünkü bu işi yapan ustaların her tür kilidi açması için hukuki kurallara uyması gerekir. Bu yönden ustanın mesleki yeterlilik belgesi olması hem sizin hem de ustanın güvenliğinin teminatıdır. Evinizde ya da aracınızda Kilitçi ustasına ihtiyaç duyduğunuzda seyyar ustalar yerine dükkanı, sertifikası olan ustaları tercih etmeye özen gösterin.  

 

7 Gün 24 Saat Acil-Nöbetçi Anahtarcı ve Kilitçi Düziçi

Düziçi Çilingir ustalarına kilitlerinizle dair zarar yaşadığınız zamanlarda 7/24 Hemen Geliriz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu Anahtarcı ustaları 7/24 servis vererek müşterilerinin memnuniyetini sağlar. Anahtar sıkıntısı yaşayan kişiler dayanıklı ve emniyetli çilingirlere ulaşarak onların kendilerine emniyetli bir biçimde başka anahtar yaparak uzman kaliteli işleriyle kişileri memnun ederler. Bu Anahtar Ustası ustaları genellikle her mahallede bulunmaktadır. Hemen Geliriz'den davet yaptığınızda çilingire en kısa zamanda ulaşma imkânı sağlarsınız. Telefon aracılığıyla ulaşan müşteriler kendilerinin bulunduğu semte en benzeyen olan güvenilir Anahtarcı ustasına yönlendirilerek işlerinin gerçekleşmesi sağlanır. Bu sayede müşteriler nitelikli ve çabuk servis alarak işlemlerini gerçekleştirir.

 

En yakın Anahtarcı Nasıl Bulunur?

Size en yakın Düziçi çilingiri Hemengeliriz.com adresinden bulabilirsiniz. yerinizi ve almak istediğiniz hizmeti internet sitesine yazın ve ihtiyacınız olan hizmet için gerekli kişilere ulaşın.  

 

Düziçi Çilingire Nasıl Güvenirim

Kişilerin bu anahtar bozulma sırasında en çok endişelendiği konu, sağlam ve güvenilir Düziçi Çilingir ustasını nasıl bulabilirim olmaktadır. Kilitçi ustasına güven önemlidir. Yeri geliyor kasanızın, arabanızın, evinizin ve pek çok şahsi alanınızın anahtarlarını bu kişilere teslim ediyorsunuz. Size güvenilir gelen Düziçi çilingirle çalışınız.

Anahtarları bozulan kişiler, Düziçi Kilit Ustası ustası çağırarak onların bu durumu düzeltmelerini ister. Bu sayede kişiler güven sıkıntısı yaşamamak için daha çok sertifika ve mesleki yeterlilik belgesine bakarak seçim edebilirler. Müşteriler daha yoğun tanıdık olan ustalarla görüşerek işlerini halleder. Bu ustalar daha çok benzeyen semtte olan esnaflar arasında mekan alır. Müşteriler ustaların güvenli olması için belgeli oda sitesinde onların özlük bilgilerine bakarak ona göre bir iş sürecine girilir. Müşteriler daha yoğun bu kişilere ev anahtarı sorunları olduğunda ulaşır. Bundan dolayı müşteriler güvenilir bir kişiye kapılarını açarak içerideki eşyalara bakmadan işlerini halletmesini ister. Bu olay müşteriler açısından büyük değer taşır.

 

Ne Kadar sürede hizmet Alınır?

Müşteriler arızalanan anahtarının yapılması için en kısa zamanda gerçekleştirmesini ister. Bu olayda müşteriler Düziçi Anahtarcı ustasının hızlı ve emniyetli bir şekilde işlem yapmasını ister. Kilit Ustası hizmeti alacağınız yeri aradığınızda profesyonel ekibiyle alınan adrese en kısa zamanda ulaşmaya çalışır.  

Daha yoğun araç olarak motorlu taşıt kullanan ustalar kısa dakikada müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılar. Bu hizmeti alan kişi için kritik olan bu sürenin çabucak olmasını istemesidir. Bu olayda kişilerin oturduğu yere yakın Kilit Ustası hizmetini yönlendirerek en kısa dakikada gelir

 

Düziçi hizmet Verilen Yerler

Anahtarların hayatımızda günlük olarak olması Düziçi Kilitçi ustalarına her süre gereksinim duyduğumuzun göstergesidir. Bu durumda ustalar çokça yerde hizmet vermeye devam eder. Bu yerler arasında şunlar bulunur;

 1. Çelik kapılar
 2. Tahta kapılar
 3. Kasa kapıları
 4. Oto kapıları
 5. Yedek anahtar çıkarma
 6. Çelik kasalar

 

Şifreli Kilitler

Anahtar Ustası ustaları müşterilerinin evde ya da kasada sakladığı kıymetli eşyaları koruması adına anahtar kullanımını tavsiye etmeyerek daha güvenli olacağı için şifreli kilitler sunarak memnun kalmasını sağlar. Bu şifreler harf veya rakamdan oluşmakta olup, kişiye kalmış bir durumdur. Şifreyi girdikten sonra kasayı açabilirsiniz. Sizler de bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız Hemen Geliriz üzerinden Düziçi Kilit Ustası ile iletişime geçerek en uygun fiyatı alabilirsiniz.

Osmaniye Düziçi Hakkında

Düziçi, Osmaniye ilinin bir ilçesidir.

İçindekiler

 1. Tarihçe
 2. Nüfus
 3. Eğitim
 4. Sağlık turizmi
 5. Haruniye Kaplıcası’nın faydaları

Tarihçe

Bilinen tarihi Abbasi Halifesi Harun Reşid'e kadar dayanır. 797 yılında Bizans üzerine sefere çıkan Harun Reşid, Ankara'ya kadar ilerledi. İşte bu sefer sırasında güzergâhı üzerinde yer alan ve Abbasiler tarafından Şugur-u Saimiye denilen yerleride topraklarına kattı. Harun Reşid ile aynı ismi taşıyan kalenin yapımının Halife Mehdi tarafından başlatıldığı sanılmaktadır.Bu bölgede daha önceleri ise, Geç Hitit Devleti olan (Hieropolis, Karatepe) egemenliği altında olduğu bilinmektedir. Hieropolis, Karatepe; Aslantaş Barajı kenarında yer almakta ve bir Açık Hava Müzesi olarak varlığını devam ettirmektedir.

Daha sonra Selçuklu Devleti zamanında 1071 Malazgirt Savaşı'ndan sonra bölge hızla Türkleşmeye başlamıştır. Buraya Doğu'dan gelen Türk Boyları (

İlçenin nüfusu 2019 genel nüfus sayımına göre 83.971'dir. Bunun 45.987'si ilçe merkezinde, 34.443'ü ise kasaba ve köylerde yaşamaktadır. 2019 yılı itibarıyla şehir merkezi nüfusu 45.987'dir.

İlçe bağlısı olmak üzere ilçe merkezine bağlı; 4 belde, 25 köy ve 20 mahalleden oluşmaktadır.

YılToplamŞehirKır
200083.70939.09744.612
200775.61739.16236.455
200876.27340.27136.002
200977.17140.82336.348
201077.56841.27236.296
201177.59942.05235.547
201278.18943.04835.141
201379.45044.43235.018
201480.43045.98734.443
201580.69147.17933.512
201681.62148.37433.247

Eğitim

İlçemiz merkezinde 1 Fen Lisesi, 2 Anadolu Lisesi, 1 Genel Lise, 1 Endüstri Meslek ve Anadolu Teknik Lisesi, 1 Sağlık Meslek Lisesi, 1 Ticaret Meslek Lisesi, 1 Çok Programlı Lise olmak üzere toplam 8 lise, Ellek Beldesinde 1 Genel lise olmak üzere toplam 9 lise, ayrıca 1 Anaokulu, 22 tane 8 yıllık, 29 tane de 5 yıllık olmak üzere toplam 51 ilköğretim okulumuz vardır. İlçemiz genelinde toplam 61 okulumuz bulunmaktadır.

Sağlık turizmi

Kaplıca, Ceyhan nehri kıyısında ağaçlarla kaplı bir alanda bulunmaktadır. Kaplıca tesisi Aslantaş Barajı’nın rezervuarının sonunda, Berke Barajı aksının 2,5 km.’lik yatağında yer almaktadır. Eskiden sadece yaz aylarında hizmet veren kaplıca artık dört mevsim hizmet vermektedir.

Yeri : Haruniye Kaplıcası, Osmaniye ilinin, Düziçi ilçesinin 15 km kuzeyinde, Kuşçu köyü sınırları içinde Düdül Dağı eteklerinde yer almaktadır. Kaplıca alanı, Osmaniye il merkezine 57 km., Adana iline 143 km. uzaklıktadır. Kaplıca alanı denizden 620 metre yüksekliktedir.

Ulaşım : Haruniye Kaplıcası’na gitmek için eğer kara yolunu seçiyorsanız, önemli uluslararası yollardan olan Tem otoyolu ve D-400 karayolunun kesişim noktasında bulunma dolayı oldukça kolaylık sağlayacaktır. Eğer kaplıcaya gitmek için demir yolunu tercih ediyorsanız Osmaniye il merkezinden geçen demir yolunu kullanabilir. Eğer hava yolunu tercih ediyorsanız, en yakın havaalanları İskenderun limanına 63 km. uzaklıkta olup Adana ve Gaziantep havaalanlarına bir saat mesafededir.

Suyun özellikleri : Haruniye Kaplıcası’nın suyu

Suyun sıcaklığı : 32 °C‘dir.

Kimyasal özellikleri bakımından: kalsiyum, magnezyum, sülfür, sülfat, bikarbonatlı termal sular, aynı zamanda 4 mg/l florür, 332 mg/l karbondioksit içermekte olup radyoaktif özelliğe sahiptir.

Suyun pH değeri : 6,0 -7,0

Toplam mineralizasyonu : 1150–1190 mg/l arasında değişmektedir.

Haruniye Kaplıcası’nın faydaları

 • Kaplıca suyu özellikle romatizma rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
 • Deri rahatsızlıklarında olumlu etkisi görülür.
 • Sinirsel hastalıklar ile kadın hastalıklarında şifa sağlar.
 • Beslenme bozukluğunda olumlu etkisi görülmektedir.
 • Karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarında olumlu etkisi görülmektedir.
 • Mide ve bağırsak hastalıklarına faydalı olduğu görülmüştür.