Yalova Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Yalova Teknik
250 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Yalova Armutlu Petek Temizleme

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Yalova Armutlu Petek Temizleme

Armutlu En İyi 10 Petek Temizleme – Teklif Al veya Hemen Ara!
Armutlu En İyi 10 Petek Temizleme Firması – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır

Armutlu Petek temizliği genelde peteklerde meydana gelen kirlerin kişisel makine ve kimyasallar kullanarak petekten uzaklaştırma işlemidir. Petekler kullanıldıkça iç kısımlarında çamur ve kirler birikir ve zamanla verimin düşmesine neden olur. Petekleri kullanacağınız zaman petekler de ısınmayan bölgeler varsa, özellikle üst kısımları ısınmıyorsa, musluklardan yoğun az su geliyorsa, yerden ısınma sistemlerinde ısınma problemi yaşıyorsanız, Armutlu petek temizleme işlemini mutlaka yaptırmalısınız. Yıllar boyunca kullanılan petek ve kombiler zamanla bakıma ihtiyaç duyar. lazım ısının sağlanması için ideal olan ısı seviyesine ulaşmak epey önemlidir. Peteklerin gerekli olan onarım ve temizliği düzenli olarak yapılmazsa petek tesisatının içinde biriken kir ve kireçlerle birlikte zamanla tıkanmalar meydana gelir. Petek temizliği için kullanılan kimyasal çözücüler sayesinde bu işlemler çok daha basit bir tasvirde yapılmaktadır.

Armutlu Petek temizleme hizmeti olarak hizmet veren şirketler online olarak da hizmetlerini sürdürmektedir. Firmalarla irtibata geçmeniz ile birlikte aynı zamanda fiyat bilgisi almakta kazanım vardır. Fiyat bilgisini teknik öncesi almak eylem sonunda oluşabilecek fiyat için olan tartışmaların önüne geçmektedir.  

 

Armutlu Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Armutlu Petek temizleme yöntemi yapılacağı zaman ilk olarak vana ve tesisat işlemlerinin gözden geçirilmesi gerekir. Herhangi bir kaçak durumu varsa gereken olan onarım işlemlerinin de mutlaka yapılması gerekir. lazım olan bütün kontroller yapıldıktan sonra petek temizleme makinesi kullanılarak temizleme tekniği yapılır. Petek temizleme tekniği yapılırken epey temiz bir biçimde işlemler yapılır.  

Petek temizleme işlemlerinde önemli olan ise çift yıkama yapılması işlemidir. Kombi ve peteklerde kir ve çamur çok aşırı olur. Bu nedenle yapılan çift yıkama da epey önemlidir. dayanıklı bir petek temizleme işi yapılacağı zaman hesaplı olan makine ve diğer alayı malzemelerinde hatasız bir tasvirde seçilmiş olması gerekir. Özellikle kombiler de bulunan bar basıncına dikkat etmek gerekir. Basınç miktarı 2 bardan yüksek olunca petek temizleme makinesinin zarar verme durumu da oldukça fazladır. Bu gibi durumlarda makine tercihi de oldukça önemlidir.

Petek temizleme yöntemleri sıklıkla kombi petekler lazım arızayı verdiği zamanlarda yapılır. ancak yıllık bakımlarının yapılması durumunda temizleme yapılması için aciliyet ortadan kalkar.  Petek temizliği kısa süren bir teknik olduğu için birçok şirket gün içerisinde birden orantısız müşteriye giderek bu işlemleri yapar. Petek temizliği yaptırmak aynı sürede sağlık açısından da yoğun önemlidir. hatasız bir firmaya hatasız bir zamanda yaptırdığınız süre işlemleriniz seri bir tasvirde yapılmış olur.

 

Kombi ve Petekler Ne süre Temizlenir?

Petek temizleme yöntemi sıklıkla peteklerin alt ve üst kısmı ısınmadığı zamanlarda ve musluklardan su gelmediğinde, musluklardan kirli ve aynı zaman da koyu renk su geliyorsa kombi petek temizleme işlemi yapılır. genellikle kombilerden normale göre daha farklı bir ses geldiğinde ve sıcak su düzensiz olarak geldiği zamanlarda petek temizleme tekniği yapılır.

Kombi ve petek temizleme işlemi günlük yılda 1 kez yapılır. Kombi tamiri yapılmadığı zamanlarda sıcaklık dağılımı eşit bir biçimde yapılmadığı için ısınma problemleri de çoğunlukla olarak yaşanır. Kombi çalışırken zor bir biçimde çalışacağı için kombinin ömründe de azalmalar olur. Zamanla peteklerden kötü kokular da gelebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka gerekli olan bakımların yapılması gerekir. Özellikle fena kokular oluştuğu süre ev ve eylem yerlerinde bu olay çok zarar yaratır. kötü kokular meydana geldiğinde komple ortama yayıldığı için petek temizleme işlemlerinin de hızlı ve basit bir şekilde yapılması yoğun önemlidir. Kombi ve petek temizleme işlemleri hemen hemen her yerde meydana gelen bir durumdur. çok kolay bir tasvirde yapıldığı için ek bir gider çıkartmaz.  

 

Petek Temizletme Avantajları

Ev ve ofislerde kullanılan petekler sıcak su dolaşımı ile tüm evin daha sıcak olmasını sağlar. Petekler de çeşitli aşınmalar meydana geldiği zaman, tıkanıklıklar da çalışmasını zorlaştırır ve evde ki her odanın aynı sıcaklıkta ısınmasını engeller. Bu gibi sorunları engellemek için peteklerin mutlaka zamanla temizlenmesi gerekir.

Güvenilir firmaları seçim ettiğiniz zaman bu konuda sizlere yardım olacaklardır.

Petek temizliği yaptırmanın en büyük avantajı yakıt tasarrufudur. Ödenen faturaların daha az tutarda gelmesini istiyorsanız mutlaka petek temizleme işlemlerinin yapılmış olması gerekir. Petekler tıkandığı zaman günlük faturalarınız yüksek gelir. Bu sebeple bu gibi durumlara dikkat etmek gerekir.

Yakıt tasarrufunun dışında aynı zamanda tesisatında ömrünü uzatır ve sizlere genelde olarak gider da çıkarmaz. Zamanla petekler de meydana gelen aşınmalar tıkanmaya da neden olacağı için bu gibi durumlarla karşılaştığınız zaman mutlaka firmalardan da yardım almak gerekir. Petek temizleme yöntemi evlerde oldukça önemsenen bir durumdur. çoğunlukla kış aylarına girmeden yapılan bu yöntem sayesinde kışın ısınma problemi da yaşamazsınız. Sıcaklık eşit bir şekilde dağıldığı için bütün odalar eşit bir şekilde ısınmış olur. Bu gibi nedenlerden dolayı petek temizleme işlemi epey önemlidir.

 

Armutlu Petek Temizliğinin Önemi

Armutlu Petek temizleme işinde kritik olan işletme seçimidir. sıklıkla çokça firma faturalı yöntem yapar. ancak kombi ve petek temizleme işleminde firma araştırması yapmakta da kazanım var. Petek temizleme işinde radyatör temizleme yapılırken kimyasal olarak yapılan yöntem en tesirli yöntemdir. Bu politika kullanılarak petek temizleme işlemi yapıldığı süre hiçbir yer de kirlenmemiş olur. Kombi ve petek temizleme işleminde filtreler de oldukça önemlidir. İçinde biriken borular da Böylece daha kolay bir şekilde temizlenmiş olur.

 

Petek Temizlemede fatura Tasarrufu

Kombi ve peteklerin onarım görmesi durumunda doğal gaz faturası da yüksek gelir. Bu gibi durumlar da peteklerin ve kombilerinde yıllık bakımlarının yapılması faturanız da azalmış olur. Uzun yıllar boyunca kullanılan petekler zamanla kireçlenmeye neden olur. Bu da ısınma sorunlarına neden olur. Özellikle hesap sorunlarının önüne geçmek için yıllık olarak petek temizleme işlemlerinin yapılmasına dikkat etmek gerekir. Özellikle faturası çok yüksek gelen bireyler direk olarak kombi ve peteklerin bakımlarını yaptırır. Çünkü doğal gaz faturalarının yüksek gelmesinin başka bir sebebi olamaz. Yıllık olarak bakımlarını yaptırdığınız zaman faturanın da ne kadar düşük geldiğini görmüş olursunuz.

 

Armutlu Petek Temizleme Firmasının Seçimi

Armutlu Petek temizleme işinde mühim olan firma seçimidir. Her servisin petek ve kombi temizleme sistemi farklıdır. Hemen Geliriz adresi üzerinden irtibata geçerek birde aşırı ustayla iletişim kurabilirsiniz. genellikle aynı gün içerisinde petek temizleme yöntemi yapılmış olur. Fiyat, firmadan firmaya değişiklik gösterir. lakin sürekli sabit olarak bilinir. Bu nedenle iyi olan firmalarla iletişimde kalmakta çıkar vardır. Fiyat konusunda online olarak bilgi alabileceğiniz gibi telefon üzerinden de petek temizleme yöntemi hakkında gereken bilgi alabilirsiniz. günlük yapılan işlemler sizlere telefonda bilgi olarak verilir. Armutlu Petek temizleme ustalarına ulaştığınızda fiyat bilgisi, yöntem hakkında bilgi gibi pek çok bilgiyi alabilirsiniz.

Yalova Armutlu Hakkında

Armutlu, Yalova ilinin bir ilçesi.

Armutlu, Marmara Denizi'nin doğusunda Gemlik Körfezinin kuzeyinde yer almaktadır. İlçe kuzeydoğudan Yalova, doğudan Orhangazi, güneydoğudan Gemlik, güneybatı ve kuzeyden deniz ile çevrilidir. Yalova il merkezine 55 km, Gemlik'e 27 km mesafede olan ilçenin, Mudanya ve İstanbul ile deniz ulaşımı bulunmaktadır.

İçindekiler

 1. Etimoloji
 2. Tarihçe
 3. Cumhuriyet Öncesi Dönem(MÖ 5.YY-1923)
 4. Türkiye Cumhuriyeti Dönemi(1923-)
 5. Coğrafya
 6. Coğrafi Konumu ve Yeryüzü Şekilleri
 7. İklimi
 8. Demografi
 9. Mahalli İdareler
 10. Turizm
 11. Ekonomisi
 12. Altyapısı
 13. Eğitim
 14. Millî Eğitim Müdürlüğü
 15. Armutlu Meslek Yüksekokulu
 16. Spor
 17. Futbol
 18. Yerel Seçimler
 19. Genel Seçimler
 •  

Etimoloji

Armutlu adının "Armodo" veya "Armodies" sözcüklerinden geldiği sanılmaktadır. Bu sözcükler "Donanma" veya "Donanmaya gözcülük eden kimse" anlamına gelmektedir. Bununla birlikte tarihi süreçte Enrutluk, Emrudili, Imrudili isimleri ile de anılmıştır. Armutlu adının nereden geldiğine dair iki rivayet bulunmaktadır:

 • Bizans Kralı'nın kızı Armodies’in vücudunun her yerinde yaralar çıktığı bildirilmiştir. Kral kızının bu durumundan utandığı için askerleriyle birlikte kızını şimdiki kaplıcaların bulunduğu mevkide bırakmıştır. Kız buradaki termal sularla her gün yıkanmış ve bütün yaraları iyileşmiş. Kral kızının iyileştiğini görünce onu tekrar yanına almış ve Armodies adı Armutlu olarak günümüze kadargelmiştir.
 • Evliya Çelebi ise Armutlu isminin nereden geldiğini ünlü Seyahatname'sinde de şöyle anlatır; "Nahiyedir. Naib oturur. Bursa Beyi tarafından tayin edilir. Kasaba düz sahraya bağlı, bahçeli ve etrafı armut bahçeleri ile süslü olup bakımlıdır. Onun için Armutlu derler."

TarihçeCumhuriyet Öncesi Dönem(MÖ 5.YY-1923)

Armutlu'ya ilk yerleşenlerin kimler olduğu ve ne zaman yerleştikleri bilinmemektedir. Tarihi kayıtlarda MÖ. V.yüzyılda Bithynia Krallığı'nın sınırları içerisinde, MÖ. I.yüzyıldan sonra Roma egemenliğinde, Roma'nın ikiye ayrılmasının ardından Bizanslıların egemenliğinde, daha sonra Selçuklular ile Bizanslılar arasında sürekli el değiştirmiştir. Son olarak 1324 yılında Orhan Gazi döneminde Osmanlı topraklarına dâhil edilmiştir. 1324 yılında Osmanlı topraklarına dahil edilmiş olması, Osmanlı'dan önce de Armutlunun bir yerleşim merkezi olduğunu göstermektedir. Bu konudaki en önemli göstergelerden birisi Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde yer almaktadır. Seyahatnamede, Evliya Çelebi 1050 senesinin Sefer ayının altıncı günü Mudanya Kasabası'na vardıklarından ve oradan bir gemi ile Bozburun İskelesi'ne geldiklerinden söz etmektedir.

Osmanlı, Armutlu'yu topraklarına katmasından sonra Mudanya ve Trilye'den getirdiği Türkleri buraya yerleştirmiştir. Uzun bir dönem Türkler ve Rumlar burada birlikte yaşamışlardır.

Türkiye Cumhuriyeti Dönemi(1923-)

Cumhuriyetin ilanıyla burada bulunan Rumlar Armutlu'dan göç etmişlerdir. Cumhuriyet döneminde de il düzenlemesiyle ilgili Osmanlı'dan kalan "İdare-i Umumiye-i Vilayet Kanunu Muvakkatı" kanunu uygulanmış olup, daha önce de Bursa'ya bağlı olan yöre, Bursa'nın il olmasıyla birlikte ilin Gemlik ilçesine bağlı bir bucak olmuştur. Atatürk ise ilk kez 9 Ağustos 1934 tarihinde Armutlu Kaplıcaları'na gitmek maksadıyla Armutlu'ya gelmiştir. Armutlu, 6 Haziran 1995 tarihinde 550 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile İlçe statüsü kazanarak, Yalova ili’ne bağlanmıştır.

Coğrafya

Coğrafi Konumu ve Yeryüzü Şekilleri

Marmara Bölgesi'nin batısında uzanan ve ilçenin kendi adını verdiği Armutlu Yarımadası’nda, Doğusunda Gemlik, Kuzeyinde Samanlı Dağları, Batısı ile Güneybatısında Marmara Denizi arasında yer alır.İlçe Yalova’ya 55km., Gemlik’ e 38 km., Bursa’ ya 70 km. uzaklıktadır. İstanbul'a ise deniz yolu ile 37 deniz mili mesafededir. Yalova'nın en dağlık ilçesi olan Armutlu, Samanlı Dağları'ndan Bozburun'a kadar batıya doğru uzanmaktadır. İlçenin %70'lik bir kısmı eğimli, diğer kısımları düzlüktür. Armutlu'nun denizlerde olan burunları; Çelikkaya Burnu, Kapaklı Burnu, Kalem Burnu ve Meyhane Burnu'dur. En önemli akarsuyu ise Kaleder akarsuyudur.

İklimi

Marmara Bölgesi iklimi özellikleri göstermektedir. Yazları sıcak, kışları yağışlı ve ılıktır. Bitki örtüsü ise maki, fundalık ve zeytinlik ile çam ormanlarından oluşmaktadır. Ormanlık alanı ise 14.522 hektardır.

Demografi

Armutlu coğrafi konumu itibarıyla İstanbul'a yakın olması nedeniyle kültürel olarak İstanbul'a yatkındır. Nüfus'un önemli bir bölümünü Osmanlı döneminde buraya Mudanya ve Trilyeden getirilmiş olan Türkler oluşturmaktadır. Bunun dışında Balkanlardan da önemli ölçüde göç almış olması nedeniyle demografik yapı çeşitlilik arz etmektedir.

2015 günü yapılan Genel Nüfus Sayımına göre, şehir nüfusu 5.974, köy nüfusu 2.518 olmak üzere ilçenin toplam nüfusu 8.492'dir.

YılToplamŞehirKır
20007.8584.2213.637
20077.2104.6332.577
20087.8215.2322.589
20098.0255.2232.802
20107.8265.1342.692
20117.8235.1972.626
20127.7325.1602.572
20138.5625.9612.601
20148.6196.0912.528
20158.4925.9742.518
20158.4925.9742.518
20168.6886.1922.496

Mahalli İdareler

İlçeye bağlı beş köy bulunmaktadır. Bunların adları şunlardır;

 • Fıstıklı
 • Mecidiye
 • Kapaklı
 • Hayriye
 • Selimiye

Turizm

Armutlu gerek kaplıca, gerekse deniz turizmi ve tarihi yapısıyla önemli bir cazibe merkezidir. Armutlu-Yalova yolu üzerinde bulunan jeotermal su, başlıca kaplıca turizm kaynağıdır. Bunun yanı sıra sahip olduğu temiz denizi ve su sporları açısından deniz turizmi açısından da önemli bir cazibesi bulunmaktadır. Diğer taraftan Armutlu'nun tarihi itibarıyla sahip olduğu Bülbül deresi kıyısında bulunan lahit kalıntısı, Osmanlı'dan kalmış olan H. Ali Paşa Camii,tarihi köprü ve Osmanlı Hamamı kültürel turizm açısından önemli yer tutmaktadır.

Ekonomisi

Armutlu'nun ekonomisi büyük ölçüde zeytin tarımına, balıkçılığa ve turizm işletmeciliğine bağlıdır. Özellikler son yıllarda yapılan tesislerle kaplıca ve termal tesisler turizmde önemli gelir kaynağıdır.

Altyapısı

İlçe ekonomik olarak daha çok Gemlik ve Bursa'ya bağlı olduğu için ulaşım Gemlik istikametine doğru düzenli ve yoğundur. Belediye'ye ait ulaşım hizmetleri özelleştirildiğinden Yalova’ya özel şahıs vasıtalarıyla günün belli saatlerinde gidilebilmektedir. Ayrıca İstanbul - İhlas Tatil Köyü - Armutlu - Küçükkumla - Büyükkumla - Gemlik arasında İDO tarafından düzenli olarak deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır.sefer saatleri ile ilgili bilgiye www.ido.com.tr sayfasındaki deniz otobüsü ve hızlı feribot tarifeleri kısmından ulaşabilirsiniz. İlçeyi Yalova'ya bağlayan yol oldukça kötü durumdadır.Fakat bunun yanında karayolları genel müdürlüğü bu güzergahtada çalışmalarına devam etmektedir. Gemlik bağlantısı ise Yalova yoluna göre oldukça iyi durumda sayılabilir.

Eğitim

Millî Eğitim Müdürlüğü

İlk eğitim-öğretim 1929 yılında bir ilkokul açılmasıyla başlamıştır. Daha sonra 1968 yılında ortaokul, 1991'de bu iki okul birleştirilerek ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür. Şu an ilçede 1 Çok Programlı Lise ve 4 İlköğretim Okulu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 2004 yılında açılmış olan 1 Halk Eğitim Merkezi bulunmaktadır.

Armutlu Meslek Yüksekokulu

2009 yılında kurulan Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksekokulu, 2010-2011 döneminde eğitim-öğretime başlamıştır.

SporFutbol

İlçede en çok rağbet gören spor futboldur. Armutlu'nun tek futbol kulübü 1956 yılında kurulmuş olan Armutlu Belediyespor'dur. Armutlu Belediyespor profesyonel liglere henüz katılamamıştır. 2012-2013 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de mücadele etmiş ve ligi 8. sırada bitirerek,2013-2014 sezonunda da bu ligde oynamaya hak kazanmıştır. Maçlarını Armutlu İlçe Stadı'nda oynamaktadır.

Yerel Seçimler

Armutlu Belediye Başkanları ve Partileri
YılBelediye BaşkanıPartiOy Oranı                     
1999Celal GöçANAP%49,42                     
2004Mehmet BirkanAK Parti%42,80                     
2009Mehmet BirkanAK Parti%58,08                     
2014Mehmet BirkanAK Parti%45,49                     
2019Mustafa TokatMHP%39                     

Genel Seçimler

YılPartiOy Oranı
1995DYP%32
1999DSP%23
2002AK Parti%39
2007AK Parti%46
2011AK Parti%53
Haziran 2015AK Parti%46
Kasım 2015AK Parti%53
2018AK Parti%44