01 Teknik

AÇIK
4.7 / 5

Yunus Kuşdemir
30 Yapılan İş
0 531 937 80 36

İklim Teknik

AÇIK
4.9 / 5

Fatih Koca
1 Yapılan İş
0 531 263 12 95

Alfa Teknik

AÇIK
4.8 / 5

Hakan Tatar
281 Yapılan İş
0 534 086 80 51

Baran Teknik

AÇIK
4.9 / 5

Mesut Aslanoğlu
1837 Yapılan İş
0 531 937 82 73

Merkez Teknik

AÇIK
4.8 / 5

Halil Gözübatık
780 Yapılan İş
0 531 937 80 30

Uğur Klima

AÇIK
4.8 / 5

Uğur Fırat Sarsu
366 Yapılan İş
0 531 937 74 82

Ars Teknik

AÇIK
4.7 / 5

Ömer Yazıcı
283 Yapılan İş
0 538 045 41 92

Adana Seyhan Beyaz Eşya Servisi

Seyhan En İyi 10 Beyaz Eşya Servisi – Teklif Al veya Hemen Ara!
Seyhan En İyi 10 Beyaz Eşya Servisi – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır.

hepsi marka ve model beyaz eşya ürünlerinizi bakım edebilecek, tamirleri de kaliteli ve garantili bir şekilde sunacak olan Seyhan beyaz eşya servisi ile çalışabilirsiniz. Çalışacağınız kişilere siz karar vererek Hemen Geliriz üzerindeki dilediğiniz görev ile çalışabilirsiniz. Çalışacağınız kişilerin buzdolabı, kurutma makinesi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi tüm ürünler için bakım hizmeti vermesini isteyebilirsiniz. Beyaz eşyasız bir ev veya bir dükkan bulunmamaktadır. Özellikle yiyecek ve içeçeceklerimizi sakladığımız buzdolaplarını birçok kişi kullanmaktadır. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve kurutma makinesi gibi cihazlarınıza bakım, bakım ve tamir yapacak kişilerden servis alarak kaliteli bir biçimde sorunlarınızın hepsini çözebilirsiniz. 

Orijinal yedek parça Takma 

Beyaz eşyalarınızdan herhangi biri arızalandığı zamanlarda sizlere yerinde görev vererek, bu cihazlarınızın bütün sorunlarını saptama edebilecek kişileri bulabilirsiniz. Hemen Geliriz üzerinden bulduğunuz firmaların bütün evlere, iş yerlerine giderek beyaz eşya kurulumu, tamiri, bakımı ve onarımını yapmaktadırlar. Bu kişilerin sizlere sunabileceği hizmetleri telefon üzerinden öğrenerek, cihazlarınızın arızasına müdahale edip edemeyeceklerini öğrenebilirsiniz. Sizler için oldukça önemli olan bu cihazlar için çabuk görev de epey önemlidir. Birçok kişinin işini aksatan beyaz eşya arızalarını en hızlı biçimde çözebilecek firmalar Hemen Geliriz'de mekan almaktadır. Burada bulunan beyaz eşya servisi ile temas kurarak, cihazlarınız için nasıl bir görev sunacaklarını öğrenebilirsiniz. 

Ürünlerin herhangi bir arızası için nüsha bölüm mecburi olduğunda ürünlerinize garantili ve asıl nüsha bölümleri takarak, ürünlerinizin performansını eski haline getirebilecek kişiler ile çalışabilirsiniz. Çalışacağınız kişilerin nüsha parça takmasından sonra bu parçalar için en az 1 yıl garanti vermektedirler. Herhangi bir hasar olması durumunda da beyaz eşya servisleri masrafsız bir tasvirde onarım hizmetlerini tekrar sunmaktadırlar. Bir yıl boyunca geçerli garantiler sayesinde bu yıl içerisinde gerçekleşen her sorunu hizmetler kendileri üstlenerek, bedava bir şekilde tamir etmektedirler. Sizlere zararsız cihazları teslim edene kadar etkin ve her türlü problemi çözmeden cihazlarınızı öyle bırakmayan servislerden servis alabilirsiniz. Alacağınız tüm görevleri telefon üzerinden önceden öğrenerek, bu hizmetlerde sürprizler yaşanmasının önüne geçebilirsiniz. Sizlere telefon üzerinden fiyat da veren beyaz eşya servisi, onarım tekniği sonrasında değişik fiyatlar söyleyememektedirler.

Yaşam alanlarınızda kullanmış olduğunuz yoğun sayıda beyaz eşya bulunmakta ve bunların yoğun seçenek kusur verebildiği bir gerçektir ki Seyhan beyaz eşya servislerine gereksinim da bir o kadar çoktur. Bu beyaz eşyalar diğer elektronik eşyalar gibi, zamanla arıza yapabilmektedir.

Bu bozukluk yapma nedenleri ise ya teknik arızadan dolayı ya da, parça ile alakalı bir sorun teşkil etmesinden dolayı meydana gelmektedir. Evlerinizde kullanmış olduğunuz her çeşit beyaz eşyalarınızın tamir, bakım ve tamir işlerini nitelikli bir biçimde ve en ekonomik fiyatlarla Seyhan beyaz eşya servisini Hemengeliriz.com veriyor.

Bu sayede kullanmış olduğunuz beyaz eşyalarınızın çıkarmış olduğu arızaları kısa zaman içerisinde çözerek, sizlerin kullanımına ilk günkü gibi sunuyor. Siz de firmanın internet sitesini ziyaret ederek, istediğiniz beyaz eşya servisi hizmetini alabilirsiniz.

Seyhan Beyaz Eşya tamir Servisi

Seyhan Beyaz Eşya Servisi hizmeti veren şirket sizlerde bulunan buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, TV gibi ev aletlerinize bakım tamir ve tamir yapmaktadır. Bu tasvirde bu cihazlardan aldığınız performans artıyor daha uzun yıllar bu makineleri kullanabiliyorsunuz. Yıllarca kullanmış olduğunuz ve bozukluk çıkarması muhtemel olan kombi ve peteklerinizin programlı periyodik bakımları son derece önemlidir. işletme çalışanları sizlerin kalorifer peteklerini de temizlemektedir. Peteklerinizin temizliğini kısa süre içerisinde yaparak, peteklerinizin içerisinde oluşmuş olan kirli suları ve tozları temizlemektedir.

Peteklerinizin temizlenme tekniği bittikten ve kombinizi çalıştırdıktan sonra, evinizin ısınmasının farkını bariz olarak görmüş oluyorsunuz. Sizde işletmenin petek temizleme hizmetini alarak, hem ileride başınızın ağrımasını önleyecek problemlerinin önüne geçin, hem de evinizin ısısının daha aşırı olmasını sağlayın.

Garantili hizmet vermeyi kendisine vizyon edinen firma, her zaman müşterilerinin yanında bulunmaktadır. Her beyaz eşya servisi sizlere garanti sunmamaktadır. Sizlere güvence veren servislerle çalışmak müşteriler için her süre daha iyidir.  

Beyaz Eşya Markaları

 1. Bosch
 2. Arçelik
 3. Beko
 4. Samsung
 5. Vestel
 6. Altus
 7. AEG
 8. Siemens

Bu ve bunun gibi pek yoğun markayı beyaz eşya servisleri onarmakta ve onarım etmektedir.

Buzdolabı onarım Servisi

işletmenin Seyhan beyaz eşya servisi hizmetleri içerisinde mevcut buzdolabı tamir ve tamir işleri, en çok müşterilerin talep ettiği hizmetlerin başında geliyor. Özellikle yaz aylarının gelişi ile beraber, kullanmış olduğunuz buzdolaplarınızın soğutmaması sizlerin başlarını ağrıtabilir. Böyle olduğu zaman yapmış olduğunuz yemekleriniz bozulabilir ve dökmek zorunda kalabilirsiniz. Almış olduğunuz meyve ve sebzeleri buzdolabınız soğutamadığı için atabilirsiniz. şirket bozulmuş olan ve soğutma ile alakalı sorun çıkartan buzdolaplarınızı kısa süre içerisinde tamir ederek, sizlere teslim ediyor. işletmenin buzdolabı onarım ustaları, işlerinde oldukça tecrübeli ve profesyonel kişilerdir. Beyaz eşya tamircisi tarafından almak istediğiniz hepsi hizmetlerin ayrıntılarını aradığınız telefon numaraları üzerinden öğrenebilirsiniz.

Buzdolabınızın çıkarmış olduğu problemi hemen son teknoljiye sahip gereçler ile saptama ederek, çözmektedirler. Eğer buzdolabınız yapılmak için, götürülmek zorunda kalınırsa, en kısa zaman içerisinde tamiri yapıldıktan sonra size teslim edilmektedir. Bazı şirketler buzdolabı tamir servisi hizmetini  1 yıl kullanıcı güvencesi altında sizlere vermektedir. Bu zaman içerisinde buzdolabınızın zarar çıkarması durumunda ise bedava bir biçimde görev hizmeti alıyorsunuz. firma ariston, altus, arçelik, beko ve bunun gibi diğer birçok kullanmış olduğunuz buzdolabı markalarına tamir servis hizmeti veriyor.

Çamaşır Makinesi Servisi

firmanın vermiş olduğu beyaz eşya servisi görevleri arasında yer alan çamaşır makinesi servisi hizmeti, her marka makinenizin uygulama bakım ve kopya parça değişimlerini yapmaktadır.  

Beko ve Arçelik gibi yoğun sayıda çamaşır makinesi markalarınızda meydana gelmiş olan her tür arızanın giderilmesi için Hemen Geliriz'den Seyhan beyaz eşya servisi numarasına ulaşabilirsiniz. Diğer beyaz eşya servisi hizmetleri gibi çamaşır makinesi servisi hizmetini firmadan güvence kapsamı içerisinde alabiliyorsunuz.

firma çamaşır makinesi servisi hizmetini hem hesaplı fiyatlarla, hem de ekonomik taksit seçenekleri ile müşterilerinin hizmetine sunuyor. müşteri memnuniyetine son derece değer veren ve kaliteden ödün vermeyen firma, sizlere en düzgün hizmeti sunuyor.

Çamaşır makinenizin bozukluk çıkarması durumunda firmaya haftanın 7 günü 24 saati ulaşmanız mümkündür. Saatin kaç olduğu mühim olmaksızın sizler için 7/24 görev sunan şirketler bulunmaktadır.

Bulaşık Makinesi kusur Servisi

Çoğu insan evlerinde bulaşık makinesi kullanmaktadır. Bulaşık makinesi kullanan kişilerin kullanmış oldukları su miktarı, elde bulaşık yıkanırken kullanmış olduğu su miktarından oldukça azdır. Bu olay ise su faturalarının daha az gelmesini sağlamaktadır.

Böyle bir avantajınız varken, bulaşık makinenizin bozulması ve kusur yapması elde bulaşıklarınızı yıkamaya ve çok aşırı su harcayarak faturalarınızın aşırı gelmesini sağlayacaktır.

Evlerinizde kullanmış olduğunuz bulaşık makinelerinizin arızalanması durumunda, Hemengeliriz.com firması sizlere en kaliteli ve aynı sürede uygun fiyatlı uygulama servis hizmeti sunuyor. işletmenin sunmuş olduğu Seyhan beyaz eşya servisi içerisinde bulunan hizmetlerinden bir tanesi olan bulaşık makinesi arızaları, şık talep edilen hizmetlerin başında geliyor. Kullanmış olduğunuz Bosch, Hoover, Profilo, LG, Samsung gibi bulaşık makinesi markalarının teknik servisini işletme ile irtibata geçerek, uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Diğer hizmetler il beraber bazı işletmeler sizlere 1 yıl gibi uzun süreli garanti boyutu fırsatını yakalamış olursunuz. güvence süresi içerisinde kullanmış olduğunuz bulaşık makinelerinizin yedek parça değişimleri firma tarafından bedava bir tasvirde yapılmaktadır. Siz de bulaşık makinesi arızaları için, firmayla iletişim kurabilirsiniz.

Verilen hizmetler Nelerdir?

İnternet üzerinden uzun süredir müşterilerine Seyhan beyaz eşya servisi hizmeti veren firma, hem nitelikli hem de ekonomik fiyat yöntemi uygulamaktadır. şirket her çeşit beyaz eşyalarınızın periyodik bakımlarını ve tamiratlarını yapmaktadır.

Firmaların vermiş olduğu hizmetler şu şekildedir;

 1. Buzdolabı arıza Servisi
 2. Çamaşır Makinesi uygulama Servisi
 3. Bulaşık Makinesi bozukluk Servisi
 4. Derin Dondurucu Servisi
 5. Ankastre Fırın Tamiri

gibi yoğun sayıda hizmeti bulunuyor.

Siz de arzuladığınız hizmeti Hemengeliriz.com internet sitesini ziyaret ederek alabilirsiniz. Birbirinden nitelikli ve değerli Hemen Geliriz ustaları sizlere en iyi hizmeti kısa zaman içerisinde sunuyorlar.

Fiyat politikası ve harcama Seçenekleri Hakkında

firmanın müşterilerine sunmuş olduğu hizmetler kaliteli olduğu gibi, ekonomik fiyatlıdır. İster beyaz eşya servisi hizmeti alın, isterseniz de elektronik eşya tamiri hizmetinden faydalanın firmalar, sizlere taksit seçenekleri sunuyor.

Peşin ödeme yapmak isteyen müşteriler, işletmenin indirimlerinden faydalanıyorlar. parçalı ödeme seçenekleri, banka kartı ile harcama gibi birçok opsiyon firmalarda hizmetinize sunulmuştur. Seyhan beyaz eşya tamiri servisleri sizlere en hızlı, en ucuz hizmeti verecektir.

Adana Seyhan Hakkında

Seyhan, Türkiye'nin Adana ilinin bir ilçesidir. İlçe, tamamiyle Adana şehir merkezi içerisinde kabul edilmektedir ve tüm ilçeye bir alt tabaka belediye olan Seyhan Belediyesi hizmet vermektedir. Seyhan, Adana ilinin sakinlerinin % 35'ine ve Adana şehrinin sakinlerinin yaklaşık yarısına ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye'deki en kalabalık beşinci metropol ilçe statüsündedir.

Seyhan, Adana'nın ilk yerleşim alanı olmakla beraber şu anda şehrin yönetim, iş ve kültür merkezidir. Tarihi Tepebağ mahallesi ve Büyük Saat, Ulu Camii, Ramazaoğlu Konağı ve Sabancı Merkez Camii gibi önemli yapıları bünyesinde barındırmaktadır. Adana Kültür ve Sanat Merkezi ve Sabancı Kültür Merkezi, Seyhan Kültür Merkezi ve Metropol Tiyatro Salonu yine aynı ilçede faaliyet göstermektedir. İlçe ismini doğu yakasını oluşturan nehirden almaktadır.

İçindekiler

 1. Tarihçe
 2. Coğrafya
 3. İklim
 4. Yönetim
 5. Seyhan Belediyesi
 6. Mahalleler
 7. Nüfus
 8. Sağlık
 9. Spor
 10. Spor kulüpleri
 11. Spor tesisleri
 12. Galeri
 13. Kaynakça
 14. Dış bağlantılar
 •  

Tarihçe

Seyhan ismini mitolojide Adanus'un oğlu Sarus'tan almaktadır. İlçenin tarihi MÖ 3000 yılına dayanmakta olup, Tepebağ höyüğünde yapılan kazılarda tarihi eserlere raslanmıştır.

Coğrafya

Seyhan'ın doğusunda Yüreğir, batısında Tarsus, Kuzeyinde Çukurova (Yeni Adana), güneyinde ise Karataş yer almaktadır. İlçenin bulunduğu alan Seyhan Irmağı'nın taşıdığı alüvyonlardan oluşmuştur. Pleistosenden başlayarak (4.jeolojik zaman başları) oluşan delta bugün üç taraca halinde uzanır. Kıyıda lagünler ve kumul setleri yer almaktadır.

İklim

Seyhan, Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Yazları sıcak ve yağışsız, kışları ise ılık ve yağışlıdır. En sıcak ay ortalaması 28.1 C , en soğuk ay ortalaması 9,3 C'dir. Bu güne kadar saptanan en yüksek sıcaklık 1958 yılı 24 Ağustosunda 45.6 C , en düşük sıcaklık 1964 yılı 20 Ocak tarihinde -8.4 C'dir. Yıllık yağış tutarı 647 mm dir. Bu miktarın yaklaşık yarısı kışın alınırken, % 4'ü yazın, geri kalanı İlkbahar ve Sonbaharda alınır. Yaz mevsimindeki nem oranı oldukça fazladır. Doğal bitki örtüsü 1.500 metre yükseltiye kadar bodur makilerdir. Denize yakın bölgelerde kumcul ve tuzcul bitkilere de rastlanır.

Yönetim

Seyhan ilçesi üç kademe merkezle yönetilmektedir; merkez hükûmet, il idaresi ve belediye.

Seyhan Kaymakamlığı, Adana Valiliği adı altında yönetilen merkezi yönetimin bir koludur. Seyhan kaymakamı, İç İşleri Bakanlığı tarafından atanan ilçe yöneticisidir. Seyhan Kaymakamlığı ilçenin bakanlık idare heyetinin işlevini yerine getirmektedir.

Adana İl Özel İdaresi'nin Seyhan müdürlüğü il idaresin ilçe şubesidir. 61 üyeli Adana İli Meclisi'nde Seyhan 11 üye ile temsil edilmektedir.

Seyhan ilçesinde bulunan tek belediye Seyhan Belediye'sidir çünkü ilçe tamamiyle Adana şehir merkezinin içerisindedir. Belediye tüm Seyhan ilçesine hizmet vermekle beraber ilin en küçük yönetim birimleri olan mahallelere bölünmektedir.

Seyhan Belediyesi

Belediye Başkanı, belediyenin baş yöneticisi olmakla birlikte belediye dairelerine ve belediye meclisine başkanlık etmektedir. Başkan adayları gerek Milli Partiler gerekse de bağımsız olarak adaylığa başvurabilirler. Belediye Başkanı, tek türlü oylama sistemi ile 5 yıllığına seçilmiştir.

Makina mühendisi olan Zeydan Karalar Seyhan Belediye Başkanı'dır(31/03/2019 tarihine kadar.) Karalar, 2014 Yerel Seçimleri'ni aldığı %31.9 oyla, önceki iki dönem başkanlık yapan Azim Öztürk'ün %5 önünde tamamlayarak kazanmıştır. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinin Adana Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal AKAY %57,84 (242.482 kişi) oy alarak Seyhan Belediyesinin yeni Belediye Başkanı olmuştur. Akif Kemal AKAY 1950 yılında Adana'da doğdu. Akay, kimya yüksek mühendisi ve biyokimya uzmanı. 1968’de 18 yaşındayken CHP’ye üye oldu. SODEP Adana kurucusu olan Akay, CHP ve SHP yöneticilikleri, il başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği Adana İl Başkanlığı ve Genel Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Mahalleler

Seyhan'ın 96 mahallesinin 74'ü merkezde bulunmaktadır. Merkez mahallelerinde 789.427 kişi (% 98,5) yaşamaktadır. En uzak mahallesi ise 29 km uzaklıktaki Mürseloğlu'dur. Nüfusu en fazla olan mahalle, 67.491 kişi ile Yeşilyurt'tur. Seyhan'ın nüfusu 2017 yılında % 0,35  artmıştır.

Seyhan ilçesinin mahallelerinin ilçeye uzaklığı rakımı ve nüfusu

SıraMahalleKm*RakımNüfus
2016201720182019
12000 Evler Mah.10,9 12.63213.564  
2Ahmet Remzi Yüreğir Mah.4,8 1.3821.371  
3Akkapı Mah.4,3 15.60416.728  
4Alidede Mah.0,7 1.6171.529  
5Aydınlar Mah.7,9 9.57510.275  
6Bahçelievler Mah.5,7 4.1404.121  
7Bahçeşehir Mah.15,5 11.67412.363  
8Barbaros Mah.2,6 18.97918.436  
9Barış Mah.8,4 12.67412.553  
10Beşocak Mah.0,9 1.3081.232  
11Bey Mah.3,1 11.24411.386  
12Cemalpaşa Mah.3,1 11.12210.799  
13Çınarlı Mah.2,1 2.5422.463  
14Dağlıoğlu Mah.3,2 23.80523.275  
15Demetevler Mah.5,6 7.8317.746  
16Denizli Mah.5,2 15.08714.679  
17Döşeme Mah.3,2 8.2798.060  
18Dumlupınar Mah.4,0 13.62613.459  
19Emek Mah.5,8 6.5506.755  
20Fatih Mah.6,6 21.05921.030  
21Fevzipaşa Mah.7,0 13.74613.998  
22Gazipaşa Mah.4,3 5.9685.925  
23Gülbahçesi Mah.4,7 49.03949.397  
24Gülpınar Mah.2,8 11.71111.350  
25Gürselpaşa Mah.9,2 34.14938.622  
26Hadırlı Mah.7,3 4.8854.921  
27Hanedan Mah.2,3 1.2111.171  
28Havuzlubahçe Mah.2,0 11.90911.875  
29Hurmalı Mah.2,3 2.8652.827  
30Hürriyet Mah.1,4 6.4246.292  
31İsmetpaşa Mah.7,9 14.53014.782  
32İstiklal Mah.3,1 7.0296.931  
33Karasoku Mah.0,8 162173  
34Kavaklı Mah.13,2 2.8262.969  
35Kayalıbağ Mah.0,8 962995  
36Kocavezir Mah.1,2 2.0891.921  
37Koza Mah. (Küçükdikili)12,1 6.8196.912  
38Kurtuluş Mah.2,7 12.69412.458  
39Kuruköprü Mah.1,5 341391  
40Küçükdikili Mah.12,7 396419  
41Mekan Mah.13,9 1.1571.175  
42Mestanzade Mah.0,6 4.8384.699  
43Meydan Mah.3,4 9.0238.947  
44Mıdık Mah.7,5 3.7033.651  
45Mirzaçelebi Mah.2,3 6.4136.203  
46Mithatpaşa Mah.4,9 20.46220.210  
47Namık Kemal Mah.5,0 10.30610.106  
48Narlıca Mah.5,2 11.59111.195  
49Onur Mah.8,0 16.02915.841  
50Ova Mah.8,3 18.47918.547  
51Pınar Mah.8,5 35.42737.168  
52Reşatbey Mah.1,7 13.07812.763  
53Sakarya Mah.4,3 1.6231.558  
54Sarıhamzalı Mah.11,0 11.56611.663  
55Sarıyakup Mah.0,5 1.1341.145  
56Serinevler Mah.5,5 654685  
57Söğütlü Mah.12,3 5.2215.268  
58Sucuzade Mah.1,7 5.4965.228  
59Sümer Mah.5,1 19.71519.262  
60Şakirpaşa Mah.6,8 12.30212.020  
61Şehitduran Mah.1,2 6.5346.325  
62Tellidere Mah.6,9 24.71524.463  
63Tepebağ Mah.1,3 1.4341.350  
64Türkocağı Mah.0,0 1.5461.487  
65Uçak Mah.6,8 9.7089.583  
66Ulucamii Mah.0,4 337316  
67Yeni Mah.12,4 1.7221.739  
68Yenibaraj Mah.4,7 10.34710.250  
69Yenibey Mah.1,7 14.21213.695  
70Yeşilevler Mah.6,4 8.1358.160  
71Yeşiloba Mah.9,5 15.56015.552  
72Yeşilyurt Mah.6,1 67.85267.491  
73Yeşilyuva Mah.2,7 6.0465.973  
74Ziyapaşa Mah.3,6 9.6499.556  
 Seyhan (merkez) 28786.499789.427  
75Büyükçıldırım Mah.26,2108485  
76Büyükdikili Mah.18,240729719  
77Camuzcu Mah.10,014561536  
78Çaputçu Mah. (Karayusuflu)20,99256258  
79Dervişler Mah.(Karayusuflu)25,28202202  
80Dörtağaç Mah.(Karayusuflu)20,98140139  
81Gökçeler Mah.23,0221.2571.240  
82Gölbaşı Mah.12,111785808  
83Karakuyu Mah.21,590603608  
84Karayusuflu Mah.17,912774736  
85Kayışlı Mah.(Karayusuflu)14,810592576  
86Koyuncu Mah.11,215306307  
87Köylüoğlu Mah.(Karayusuflu)19,99289272  
88Kuyumcular Mah.21,197549582  
89Küçükçıldırım Mah.24,511129132  
90Mürseloğlu Mah.(Karayusuflu)28,28698684  
91Salmanbeyli Mah. (Karayusuflu)21,010292290  
92Sarıhuğlar Mah.13,048253273  
93Yalmanlı Mah.11,617576565  
94Yenidam Mah.8,215393393  
95Yolgeçen Mah.18,116279277  
96Zeytinli Mah.19,6281.3171.278  
 Seyhan (merkez dışı)  11.06410.960  
 Seyhan (ilçe)  797.563800.387  

* Km,  Türkocağı Mahallesi'nde bulunan kaymakamlığa olan uzaklıktır.

Nüfus

İlçenin nüfusu 2007 genel nüfus sayımına göre 1.007.992'dir. Bunun 990.073'ü ilçe merkezinde, 17.919'u ise kasaba ve köylerde yaşamaktadır. Ancak Çukurova adı verilen Yeni Adana'nın ayrılması ile 2017 istatistiklerine göre Seyhan ilçe merkez nüfusu 800.387 kişiye düşmüştür

YılToplamŞehirKır
1990672.121642.32129.800
2000849.283807.93441.349
20071.007.992990.07317.919
2008752.308752.308veri yok
2009722.852722.852veri yok
2010723.277723.277veri yok
2011757.928757.928veri yok
2012764.714764.714veri yok
2013771.947771.947veri yok
2014779.232779.232veri yok
2015788.722788.722veri yok
2016797.563797.563Veri yok

Sağlık

Seyhan'da bulunan sağlık kurumları arasında Acıbadem Hastanesi, Universale Hospital, Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Ortadoğu Hastanesi, Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesi, Ortopedia Hastanesi, Metro Hastanesi, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çukurova Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi, Askeri Hastane, Sistem Göz Merkezi, Çukurova Cerrahi Tıp Merkezi, Nobel Tıp Merkezi, Gastro Tıp, Adana Kardiyoloji Merkezi, Doğuş Tıp Merkezi, Galleria Kulak Burun Boğaz Merkezi, İris Göz Merkezi, Sevgi Göz Merkezi, Maya Göz Merkezi, Seyhan Tıp Merkezi, Onur Tıp Merkezi ve Ziyapaşa Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezi sayılabilir.

Spor kulüpleri

Kadınlar Basketbol Süper liginde Adana ASKİ ve BOTAŞ takımları vardır. Futbolda Adana Demirspor da bu ilçededir.

Takımın AdıBranşı2016-20172017-2018 2018-2019
Adana AskiBasketbol K.Süper LigSüper Lig 
BotaşBasketbol K.Süper LigSüper Lig 
AdanasporBasketbol E.2.Ligxx 
Adana DemirsporFutbol1.Lig1.Lig 
Adana Büyükşehir B. Spor FutbolBALBAL 
AdanagücüFutbol Kadın3.Lig3.lig 
Adana Seyhan Bld.SporFutsalFutsal Ligi  
Atakan SporHentbol E.2.Lig2.Lig 
Adana Gençlik ve Spor K.Hentbol E.Erkekler 2.Ligxx 
Adana Şakirpaşa GSKHentbol K.Süper Ligxx 
Seyhan Bld.Voleybol E.2.Lig2.Lig 
Adana VoleybolVoleybol E.2.Ligxx 
Adana Çukurova EfesVoleybol E.Bölgesel LigBöl.lig 
Adana Seyhan Yıldırım SporVoleybol E.Bölgesel Ligxx 
Adana VOLAŞ SporVoleybol E.Bölgesel Ligxx 
Seyhan Bld.Voleybol K.2.Lig2.Lig 
Adana DSİVoleybol K.2.Lig2.Lig 
Çukurova EfesVoleybol K. 2.Lig 
Adana VoleybolVoleybol K. 2.Lig 
Adana Sabancı Mes.Tek. L.Voleybol K.Bölgesel LigBöl.lig 
Adana TaşeliVoleybol K. Böl.lig 
Adana Çukurova EfesVoleybol K.Bölgesel Ligxx 
Adana VOLAŞ SporVoleybol K.Bölgesel Ligxx 

Spor tesisleri

5 Ocak Fatih Terim Stadyumu, Yeşiloba Hipodromu ve Menderes Spor Salonu bu ilçededir.

Spor tesisiKapasitesiYenilemeİşletmeÖzelliği
5 Ocak Fatih Terim Stadyumu16.0951973GHİSMFutbol-1.lig
Yeşiloba Hipodromu2.7002012Türkiye Jokey Kulübü1614x21,5 çim pist
Menderes Spor Salonu2.5002016GHİSM 
Adana Atatürk Yüzme Havuzu2.2001984GHİSMOlimpik 8/50
100.yıl Açık Yüzme Havuzu1.2001982GHİSMOlimpik 10/50
Rıza Salih Saray K.Yüzme H.6001984GHİSMY.Olimpik 6/25