Tuana Teknik Servis

AÇIK
5.0 / 5

Ümit Erdemir
466 Yapılan İş
0 531 937 83 58

Doruk Teknik

AÇIK
4.7 / 5

Seçkin Yenal
65 Yapılan İş
0 266 606 09 57

Efe Teknik

AÇIK
4.7 / 5

Asuman Bozdemir
0 Yapılan İş
0 266 606 07 31

Balıkesir Karesi Beyaz Eşya Servisi

Karesi En İyi 10 Beyaz Eşya Servisi – Teklif Al veya Hemen Ara!
Karesi En İyi 10 Beyaz Eşya Servisi – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır.

Yaşam alanlarınızda kullanmış olduğunuz çok sayıda beyaz eşya bulunmakta ve bunların yoğun şık arıza verebildiği bir gerçektir ki Karesi beyaz eşya servislerine gerek da bir o kadar çoktur. Bu beyaz eşyalar diğer elektronik eşyalar gibi, zamanla aksaklık yapabilmektedir.

Bu bozukluk yapma nedenleri ise ya uygulama arızadan dolayı ya da, parça ile alakalı bir zarar teşkil etmesinden dolayı meydana gelmektedir. Evlerinizde kullanmış olduğunuz her tür beyaz eşyalarınızın tamir, bakım ve tamir işlerini kaliteli bir biçimde ve en uygun fiyatlarla Karesi beyaz eşya servisini Hemengeliriz.com veriyor.

Bu sayede kullanmış olduğunuz beyaz eşyalarınızın çıkarmış olduğu arızaları kısa zaman içerisinde çözerek, sizlerin kullanımına ilk günkü gibi sunuyor. Siz de servisin internet sitesini ziyaret ederek, dilediğiniz beyaz eşya servisi hizmetini alabilirsiniz.

Karesi Beyaz Eşya onarım Servisi

Karesi Beyaz Eşya Servisi hizmeti veren firma sizlerde bulunan buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, TV gibi ev aletlerinize onarım onarım ve tamir yapmaktadır. Bu şekilde bu cihazlardan aldığınız performans artıyor daha uzun yıllar bu makineleri kullanabiliyorsunuz. Yıllarca kullanmış olduğunuz ve kusur çıkarması muhtemel olan kombi ve peteklerinizin zamanlı periyodik bakımları son derece önemlidir. işletme çalışanları sizlerin kalorifer peteklerini de temizlemektedir. Peteklerinizin temizliğini kısa süre içerisinde yaparak, peteklerinizin içerisinde oluşmuş olan pis suları ve tozları temizlemektedir.

Peteklerinizin temizlenme tekniği bittikten ve kombinizi çalıştırdıktan sonra, evinizin ısınmasının farkını bariz olarak görmüş oluyorsunuz. Sizde işletmenin petek temizleme hizmetini alarak, hem ileride başınızın ağrımasını önleyecek problemlerinin önüne geçin, hem de evinizin ısısının daha çokça olmasını sağlayın.

Garantili servis vermeyi kendisine vizyon edinen firma, her süre müşterilerinin yanında bulunmaktadır. Her beyaz eşya servisi sizlere garanti sunmamaktadır. Sizlere garanti veren servislerle çalışmak müşteriler için her zaman daha iyidir.  

Beyaz Eşya Markaları

 1. Bosch
 2. Arçelik
 3. Beko
 4. Samsung
 5. Vestel
 6. Altus
 7. AEG
 8. Siemens

Bu ve bunun gibi pek yoğun markayı beyaz eşya servisleri onarmakta ve bakım etmektedir.

Buzdolabı bakım Servisi

işletmenin Karesi beyaz eşya servisi hizmetleri içerisinde mevcut buzdolabı bakım ve onarım işleri, en çok müşterilerin talep ettiği hizmetlerin başında geliyor. Özellikle yaz aylarının gelişi ile beraber, kullanmış olduğunuz buzdolaplarınızın soğutmaması sizlerin başlarını ağrıtabilir. Böyle olduğu süre yapmış olduğunuz yemekleriniz bozulabilir ve dökmek zorunda kalabilirsiniz. Almış olduğunuz meyve ve sebzeleri buzdolabınız soğutamadığı için atabilirsiniz. firma bozulmuş olan ve soğutma ile dair sorun çıkartan buzdolaplarınızı kısa süre içerisinde bakım ederek, sizlere teslim ediyor. işletmenin buzdolabı bakım ustaları, işlerinde epey tecrübeli ve uzman kişilerdir. Beyaz eşya tamircisi tarafından almak dilediğiniz hepsi hizmetlerin ayrıntılarını aradığınız telefon numaraları üzerinden öğrenebilirsiniz.

Buzdolabınızın çıkarmış olduğu sorunu hemen son teknoljiye sahip ekipmanlar ile saptama ederek, çözmektedirler. Eğer buzdolabınız yapılmak için, götürülmek zorunda kalınırsa, en kısa süre içerisinde bakımı yapıldıktan sonra size teslim edilmektedir. Bazı şirketler buzdolabı bakım servisi hizmetini  1 yıl kullanıcı güvencesi altında sizlere vermektedir. Bu zaman içerisinde buzdolabınızın zarar çıkarması durumunda ise masrafsız bir tasvirde hizmet hizmeti alıyorsunuz. işletme ariston, altus, arçelik, beko ve bunun gibi diğer hayli kullanmış olduğunuz buzdolabı markalarına onarım hizmet hizmeti veriyor.

Çamaşır Makinesi Servisi

firmanın vermiş olduğu beyaz eşya servisi görevleri arasında mekan alan çamaşır makinesi servisi hizmeti, her marka makinenizin uygulama bakım ve nüsha parça değişimlerini yapmaktadır.  

Beko ve Arçelik gibi çok sayıda çamaşır makinesi markalarınızda meydana gelmiş olan her tür arızanın giderilmesi için Hemen Geliriz'den Karesi beyaz eşya servisi numarasına ulaşabilirsiniz. Diğer beyaz eşya servisi hizmetleri gibi çamaşır makinesi servisi hizmetini firmadan güvence boyutu içerisinde alabiliyorsunuz.

firma çamaşır makinesi servisi hizmetini hem ekonomik fiyatlarla, hem de uygun taksit seçenekleri ile müşterilerinin hizmetine sunuyor. alıcı memnuniyetine son derece önem veren ve kaliteden ödün vermeyen firma, sizlere en iyi hizmeti sunuyor.

Çamaşır makinenizin kusur çıkarması durumunda firmaya haftanın 7 günü 24 saati ulaşmanız mümkündür. Saatin kaç olduğu önemli olmaksızın sizler için 7/24 görev sunan firmalar bulunmaktadır.

Bulaşık Makinesi arıza Servisi

Çoğu insan evlerinde bulaşık makinesi kullanmaktadır. Bulaşık makinesi kullanan kişilerin kullanmış oldukları su miktarı, elde bulaşık yıkanırken kullanmış olduğu su miktarından oldukça azdır. Bu durum ise su faturalarının daha az gelmesini sağlamaktadır.

Böyle bir avantajınız varken, bulaşık makinenizin bozulması ve aksaklık yapması elde bulaşıklarınızı yıkamaya ve yoğun aşırı su harcayarak faturalarınızın çokça gelmesini sağlayacaktır.

Evlerinizde kullanmış olduğunuz bulaşık makinelerinizin arızalanması durumunda, Hemengeliriz.com firması sizlere en kaliteli ve aynı zamanda ekonomik fiyatlı uygulama hizmet hizmeti sunuyor. firmanın sunmuş olduğu Karesi beyaz eşya servisi içerisinde bulunan hizmetlerinden bir tanesi olan bulaşık makinesi arızaları, opsiyon talep edilen hizmetlerin başında geliyor. Kullanmış olduğunuz Bosch, Hoover, Profilo, LG, Samsung gibi bulaşık makinesi markalarının uygulama servisini şirket ile iletişime geçerek, ekonomik fiyatlarla alabilirsiniz.

Diğer servisler il birlikte bazı firmalar sizlere 1 yıl gibi uzun süreli garanti kapsamı fırsatını yakalamış olursunuz. güvence süresi içerisinde kullanmış olduğunuz bulaşık makinelerinizin kopya bölüm değişimleri işletme tarafından ücretsiz bir tasvirde yapılmaktadır. Siz de bulaşık makinesi arızaları için, firmayla bağlanma kurabilirsiniz.

Verilen servisler Nelerdir?

İnternet üzerinden uzun süredir müşterilerine Karesi beyaz eşya servisi hizmeti veren firma, hem kaliteli hem de ekonomik fiyat yöntemi uygulamaktadır. şirket her tür beyaz eşyalarınızın periyodik bakımlarını ve tamiratlarını yapmaktadır.

Firmaların vermiş olduğu hizmetler şu şekildedir;

 1. Buzdolabı arıza Servisi
 2. Çamaşır Makinesi teknik Servisi
 3. Bulaşık Makinesi bozukluk Servisi
 4. Derin Dondurucu Servisi
 5. Ankastre Fırın Tamiri

gibi çok sayıda hizmeti bulunuyor.

Siz de istediğiniz hizmeti Hemengeliriz.com internet sitesini ziyaret ederek alabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ve değerli Hemen Geliriz ustaları sizlere en düzgün hizmeti kısa süre içerisinde sunuyorlar.

Fiyat politikası ve ödeme Seçenekleri Hakkında

işletmenin müşterilerine sunmuş olduğu servisler nitelikli olduğu gibi, hesaplı fiyatlıdır. İster beyaz eşya servisi hizmeti alın, isterseniz de elektronik eşya bakımı hizmetinden faydalanın firmalar, sizlere taksit seçenekleri sunuyor.

Peşin ödeme yapmak isteyen müşteriler, servisin indirimlerinden faydalanıyorlar. taksitli harcama seçenekleri, banka kartı ile harcama gibi çokça seçenek firmalarda hizmetinize sunulmuştur. Karesi beyaz eşya tamiri servisleri sizlere en hızlı, en ucuz hizmeti verecektir.

Balıkesir Karesi Hakkında

Karesi, Türkiye'nin Balıkesir ilinin bir ilçesi. 12 Kasım 2012'de TBMM'de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile Balıkesir merkez ilçesinin ikiye bölünmesi sonucu ilçe olmuştur. Karesi tarımsal ekonomi merkezi olup oldukça işlek yolların kavşağında bulunan bir ulaşım merkezidir.

İlçenin kuzeyinde Manyas ilçesi, doğusunda Susurluk ve Kepsut ilçeleri, batısında İvrindi ve Balya ilçeleri, güneyinde Altıeylül ilçesi bulunmaktadır. 2014 itibarıyla ilçede 173.386 kişi yaşamaktadır.

Tarihte genellikle Misya adıyla bilinen ilçe, 13. yüzyılda Karesi Beyliği zamanında kurulmuştur. Temel geçim kaynağı ticaret, sanayi, tarım ve hayvancılık olup bamya, börülce, kavun, kelle peyniri gibi tarımsal ürünleri ile bilinir. Yağcıbedir halısı, kolonyası, kaymaklısı ve höşmerimi diğer bilinen yöresel ürünleridir.

İçindekiler

 1. Köken bilimi
 2. Tarihçe
 3. Karesi Beyliği dönemi
 4. Osmanlı Devleti dönemi
 5. Cumhuriyet dönemi
 6. Coğrafya
 7. Nüfus
 8. Kaynakça
 9. Dış bağlantılar
 •  

Köken bilimi

Karesi ilçesi ve çevresinin antik çağdaki adı Misya'dır. Karesi Beyliği'nin kurulması ile bölge Karesi adını almıştır. 1923 yılında bir kanun ile Karesi adı kaldırılmış, şehre Balıkesir adı verilmiştir. 12.11.2012 tarihli ve 6360 sayılı yasayla Balıkesir merkez ilçesinin kuzey mahalleleri ile kuzey köyleri Karesi ilçesi ismini almıştır. Karesi adı, Karesi Beyliği'nden gelmektedir.

Tarihçe

Karesi ilçesi ve çevresinde bulunan pek çok höyük, mağara ve düz yerleşim yerlerinde yapılan araştırmalarda bu topraklara MÖ 8000-3000 yılları arası yerleşildiği ortaya çıkmıştır. Karesi çevresinde ilk defa adı geçen şehir Agiros (Achiraus)'dur. 1361 yılında bölge Osmanlı Devleti'nin eline geçmiştir. Karesi ilçesi halkı etnik köken olarak Manav, Yörük, Çepni ve Muhacir karaktere sahiptir.

1897'de büyük bir deprem, 1950'de büyük bir yangın felaketi yaşanmıştır. Osmanlı'nın yıkılmasıyla kent, özellikle Balkanlar'dan göç almıştır. 12 Kasım 2012'de TBMM'de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile Balıkesir merkez ilçesi ikiye bölünmüştür. Bunun sonucunda Altıeylül ve Karesi ilçeleri kurulmuştur.

Karesi Beyliği dönemi

Karesi ilçesi, Karesi Bey tarafından kurulmuştur. Balıkesir ve çevresine gelen Karesi Bey, babası Kalem Şah ve beraberindeki Türkmenler 1290 yıllarında Bizans döneminden kalan eski kalıntılar yakınına bugünkü Karesi ilçesini kurarak buraya yerleşmişler ve burayı askeri garnizon yapmışlardır . Hisariçi mahallesinde yapılan kazılarda 2,5–3 m. derinde 60-70.cm kalınlığında Horasani duvarlara rastlanmıştır. Bugünkü Alihikmetpaşa meydanından itibaren doğuya doğru uzanan sur duvarının Alaca Mescidi içine alarak Orhan çeşmesi civarında sona ermekteydi. Batı yönünde ise Hasan Baba Çarşı'nın karşısından eski Yoğurt Pazarı'nın ortasından geçmekte idi. Tahte'l-kal'a tabirleri şehir surlarını ve kalenin varlığını onaylamaktadır . 15'li yıllara kadar surların ayakta olduğu belirtilmektedir . Şehrin kurulma noktasının Ali Fakıh Mahallesi ve çevresi ile Sahn-i Hisar (Sur içi) olduğu düşünülmektedir. Karesi, kurulduğu andan itibaren (13. yüzyıldan beri) tüm Misya karasının yönetimsel merkezi olmuştur. Beraberinde gelen Türkmenler (bugün Manavlar ) bugünkü Balıkesir şehrine ve çevresine yerleşmişlerdir. Türkmenler buraya Danişment yöresinden yani Sivas-Tokat-Kızılırmak-İsfendiyar yöresinden gelmişlerdir ve Germiyanoğulları ile aynı kökendendirler.

Trakya'ya geçip orada yurt tutmaya çalışan Türkmen boyları da 1310 yılında Ece Halil önderliğinde geri dönerek Karesi şehrine ve çevresine yerleşmişlerdir. Bu dönemde Karesi Beyliği'ni dolaşan İbn Battuta, Karesi ilçesinin yeni kurulmakta olan bir şehir olduğundan ve camisinin (namazgah) inşa halinde olduğundan bahseder. Bu namazgah'ın Bugünkü Balıkesir Lisesi bahçesinde olduğu ve yıkıldığı tespit edilmiştir. Karesi ilçesi zamanla Zağnos Paşa Camii'nin olduğu yere doğru inmiştir.

Osmanlı Devleti dönemi

1388’de Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırıldığı anlaşılan Yıldırım Cami oldukça büyük bir avlu içerisinde medrese ve imaret ile birlikte külliye olarak ortaya çıkmıştır. Fatih Sultan Mehmet’in vezirlerinden Zağanos Paşa tarafından yaptırılan 1461’de Zağnos Paşa Camisi ve Külliyesi'nin inşaatı tamamlanmıştır. Büyük bir alana yayılı külliyede günümüzde de faal olan hamam da hizmet vermekteydi.

Bu dönemlerde Karesi ilçesi, bugünkü Karaoğlan, Karesi, Aygören, Hisariçi ve Balıkesir Lisesi çevresi ile Kasaplar Mahallesine doğru olan kısımdan oluşmaktaydı. Çay Deresi'nin kuzey tarafları tamamen bağlık ve bostanlık olup, ara ara mezarlıklar da bulunmaktadır. Deve loncası olarak bilinen yerde ve Zahire Pazarı civarında kervanlar için konaklama yerleri vardı. İdari binalar (1900'lü yıllara değin), bugünkü Askeri Hastanenin olduğu yerlerdeydi.

1577 yılında meydana gelen deprem Karesi ilçesinde büyük tahribata yol açmıştır. 1829 yılında şehrin saat kulesi inşa edilmiştir. Bu yıllarda şehrin ünlü pazarı olan "Salı Pazarı" kurulmaya başlamıştır. 1862 yılında Müderris Alişuuri Bey'e ait vakıfca, Alişuuri mektebi yaptırılmıştır. 1864'te belediye kurulmuştur. 1896 yılında Balıkesir Sultan-ı İdadisi binası yapılarak lise düzeyinde eğitim vermeye başlamıştır.

Karesi ilçesi, 1897 yılında meydana gelen büyük depremden sonra tekrar imar edilmiştir. 1897 depremiyle Balıkesir şehri ikinci kez kurulmuştur. Ancak yine de 1897 depremine rağmen; tarihi ve kültürel dokusunu büyük ölçüde muhafaza etmeyi başarmıştır. Depremde yıkılan saat kulesi, 1901'de yeniden farklı bir tarzda yapılmıştır. Yine depremde yıkılan Zağnos Paşa Camii'nin bir kısmı yeniden yapılmış, camilerin tümü elden geçirilmiştir. 1906 yılında Alişuuri Mektebi tekrar inşa edilmiştir. 1908'de şehrin simgelerinden olan Şadırvan inşa edilmiştir. 1909 yılında, Sultan Reşat döneminde banka müdürü Ahmet Faik Bey tarafından, Saat kulesinin arkasına yaptırılan Ziraat Bankası, sivil mimaride geç dönemde sık sık görülen iki katlı, kesme taştan planı ile inşa edilerek hizmete girmiştir. Bu dönemde de şehrin idari binaları, bugünkü Ali Hikmet Paşa Caddesi üzerindeydi. 1910 yılında, şehirde Karesi Muallim Mektebi açılmıştır.

1912 yılında Balıkesir Tren Garı, (Afyon Şehir Garı ile aynı mimaridedir), İngiliz firması "Smyrna Cassaba Railway" (SCR) isimli şirket tarafından yapılarak Bandırma-Soma arası tren yolu tamamlanmıştır. Bu tarihten itibaren Balıkesir geçiş güzergâhı özelliği kazanmış ve şehir büyümüştür. Şehrin merkezi ile garı birbirine bağlayan ve şimdiki adı Milli Kuvvetler Caddesi olan işlek cadde ve şehir alanı (Cumhuriyet Meydanı) böylelikle ortaya çıkmıştır. Zira, Balıkesir'in günümüzdeki merkezi caddesidir. Oysa bu zamandan önce, Anafartalar Caddesi olarak adlandırılan cadde ticari merkezdi.

Osmanlı dönemi yapıları

Cumhuriyet dönemi

1897 yılındaki büyük deprem nedeniyle Karesi, küçük çaplı bir Anadolu şehri konumuna bürünmüştür. Cumhuriyet döneminde, kentin hinterlandı olan Balıkesir Ovası ve yakın çevresindeki tarımsal üretimin zengin oluşu nedeniyle tarım şehri olarak planlanmıştır. Cumhuriyet döneminde şehirde bayındırlık faaliyetleri artmış ve bir ticaret merkezi niteliği kazanmıştır. Cumhuriyet sonrasında Balıkesirin büyümesi ve yeniden kent niteliğine ulaşmasındaki bir diğer etken, askeri kolordu merkezi olarak seçilmesidir. Bunun yanı sıra Marmara ve Ege bölgelerini bağlayan kara ve demir yolları üzerinde durak noktası olması, kentin gelişmesini destekleyen önemli etken olmuştur.

Erken Cumhuriyet Dönemi

Balıkesir kentinin toplu bir yerleşme ağı vardır. Kent 1950'lere dek yağ lekesinin dağılmasını andıran bir biçimde ilk yerleşim çekirdeğine bağlı olarak büyümüştür. XIX. Yüzyıl sonuna dek, batı ve güneybatı yönleriyle büyüyen kent, bu alanda konutların eğim sınırına dayanmasıyla birlikte 1900'lerin başında kuzeye doğru yayılmaya başlamıştır.

Cumhuriyet dönemine değin, kentin çarşısı Anafartalar Caddesi boyunca yer alıyordu. Cumhuriyet sonrasındaki gelişme bu çekirdekten bağımsız olmamış, kent merkezi Anafartalar Caddesini kesen yollar boyunca kuzeye doğru yayılmıştır. 1940'larda hükûmet konağının yeri değiştirilmiştir ve merkezin güneye Vasıf Çınar Caddesine doğru genişlemesine neden olmuştur. Balıkesir Parkı da bu dönemlerde dizayn edilmeye başlanmıştır.

03 Ağustos 1950 akşam saatlerinde Balıkesir'de meydana gelen büyük yangın, Balıkesir kent merkezindeki tüm dükkânları ve çevresindeki mahalleleri içine almış ve Balıkesir'in büyük kısmının yanmasına neden olmuştur. Yangın postaneye kadar ilerlemiştir. Çok geniş bir alana yayılan yangın saatlerce kontrol altına alınamamıştır. Onlarca kişi ölmüş, binden fazla ev yanmış ve Balıkesir halkı aylarca ekonomik zorluk çekmiştir. Yangının çıkış sebebi enteresandır. Yangın bir tuhafiyeci dükkânındaki çıtpıtların farelerce kemirilmesiyle ortaya çıkan kıvılcımın elektrik kontağını etkilemesiyle meydana gelmiştir. Balıkesir İtfaiyesi'nin yetersizliği ve teknik açıdan geri oluşu, yangının zararını arttırmıştır. Bu yangın, toplum hafızasını etkilemiş ve büyük zarara neden olmuş ve kentsel kimliği derinden etkilemiştir. Bu dönemden sonra, Balıkesir Belediyesi, acı tecrübe nedeniyle itfaiye hizmetlerine diğer hizmetlerden daha çok önem vermiş ve çağdaş teknikleri her zaman takip etmiştir. Yangın sonunda Balıkesir'e Kızılay yüzlerce çadır kurmuş ve uzun süre hizmet vermiştir. Sonrasında Yeni Çarşı adıyla modern belediye çarşısı yapılmış ve merkez yeniden düzenlenmiştir.

Köylerden kente göç eden insanlar, daha çok Çay deresinin kuzeyindeki Oruçgazi ve Kayabey Mahallelerinin yukarılarını oluşturmuşlar ve böylelikle bir taraftan da kuzeye doğru şehir yayılmıştır. Kuzeydoğudaki Atatürk mahallelesi ile batıdaki 1974 yılında alınan kararla kurulan Adnan Menderes Mahallesi düzenli yapılaşmaların olduğu alanlardır .

Coğrafya

Karesi, Balıkesir Ovası'nın kenarında kurulmuştur. İlçenin yüz ölçümü 742,04 km²'dir. Fazla engebeli olmayan Karesi toprakları dalgalı düzlüklerden oluşmaktadır. İlçede 69 mahalle vardır.

Nüfus

YılToplam  
2013167.549  
2014170.776  
2015173.386  
2016176.377176.377Veri yok