Çetin kış şartlarında özellikle ihtiyaç duyulan bazı eşyalar vardır. Kombi de bunlardan biridir. Kombi denilince akla birçok marka gelmektedir. Uygun fiyatı, yenilikçi teknolojiye sahip olması ve servis imkânının kolay ulaşılır olması sebebi ile Buderus sıklıkla tercih edilmelidir. Buderus sadece kombi üretimi yapmamaktadır. Klima üretiminde de önde gelen markalardan bir tanesidir. Bazı durumda bu kombi ve klimalar arızalanabilir. Bu durumda size en yakın Buderus Servisi ile iletişime geçmelisiniz. 

Buderus servisi numarası aradığınız zaman web sitemizi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden bulunduğunuz konuma en yakın Buderus servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Buderus çağrı merkezine b ağlanarak arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Arıza kaydından sonra teknik servis ekibimiz bulunduğunuz yere gelecektir. İşinin ehli ustalar ile sorununuzun üstesinden gelebilirsiniz. 

Buderus Yetkili Servis

Kombi ve klima markasında öncü olan Buderus markasının en ufak bir arızasında mutlaka Buderus Yetkili Servis ile iletişime geçmelisiniz. Kombi bakımı, kombi kurulumu, arıza tespit ve onarım durumlarında, Buderus tarafından belirtilmiş Buderus kombi servisi ile iletişime geçmenizi önemle belirtmek isteriz. Kombi, boyler ve oda termostatı gibi ürünlerin arıza durumlarında ve düzenli cihaz bakımlarında Buderus yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. Buderus kombi bakımı, düzenli olarak belirli aralıklarla yapılırsa cihazın ömrü uzun olur. Böylece konforlu ve tasarruflu bir kullanım imkanı sağlanır. Kombi bakımlarınızı Buderus kombi servisi ile iletişime geçerek yaptırabilirsiniz. 

Buderus yetkili servisi: Buderus personeli tarafından eğitilmiş ve teknik bilgileri günceldir. Yıllık eğitim ve denetimler ile kalite standartları belirlenmiştir. Orijinal yedek parça kullanır. Bu durumda en önemli etkenlerden biri orijinal yedek parçadır. Çünkü arızanın durumuna göre parça değişimi yapılması gerekebilir. Yan sanayi veya alt kalite de bir parça kullanılması cihazınız için iyi olmaz. Arıza basit bir parça değişimi ile çözülebilecekken yanlış parça seçimi ile daha büyük bir arıza meydana gelebilir. Bu nedenle orijinal yedek parça kullanan buderus yetkili servisi numarası aradığınız zaman web sitemizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Buderus Kombi 

İklimlendirme sistemlerinin en fazla kullanılan yüksek teknoloji ürünü olan kombiler, sektörün öncüsü olan Buderus ile yaşam alanlarında; yüksek verimlilik, tasarruf, kalite ve güvenilirlik sağlıyor. Hem yaşamı kolaylaştırması hem iklimlendirme sistemlerinin önde gelen marklardan olması sebebiyle sık sık tercih edilmelidir. Kombi insan yaşamında vazgeçilmez eşyalardan biri olmuştur. Bunun nedeni insan yaşamını kolaylaştırmasıdır.

Yüzyılı aşkın süredir hizmet veren ve ısıtma sistemleri konusunda yol gösterici pozisyonda olan Buderus kombi modelleri, yenilikçi çizgisi ile her zaman en iyisine sahip olmanızı sağlıyor. En son teknolojiyi evinize taşıyan Buderus ısıtma araçları, şık dizaynları ile evinizin dekorasyonuna kusursuz bir biçimde uyum sağlamaktadır. Özellikle yoğuşmalı kombi modellerinde; nitrojen oksit ve karbonmonoksit gibi çevreye zararlı emisyonları azaltacak, çevreye duyarlı sistemler geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Üstün Buderus teknolojisi, yoğuşmalı kombiler ile yüksek enerji verimi sağlayarak, yakıt giderlerini en aza düşürüyor ve doğanın korunmasına yardımcı oluyor. Kombi denilince akla birçok kombi çeşidi gelmektedir. Bu çeşitleri şu şekilde sıralayabiliriz: buderus kombi tam yoğuşmalı, buderus çift yoğuşmalı kombi, buderus elektrikli kombi, buderus yarı yoğuşmalı kombi, buderus güneş enerjili kombi.

Buderus Kombi Servisi

Kombi tercihi yaparken kullanacağınız alanın genişliği, marka kalitesi, markanın sağladığı donanımlı servis ağı ve hizmeti, kombinin enerji verimlilik oranları ve kapasitesini göz önünde bulundurmanız gerekir. En iyi kombi seçimini yapmak için en önemli unsurlar bunlardır. Öncelikle, kullanacağınız alanın metrekare bakımından genişliğini değerlendirerek eviniz için en iyi yoğuşmalı kombi kapasite tercihini yapabilirsiniz. Yoğuşmalı kombi tercihinde, bir diğer önemli kriter ise yüksek kaliteye sahip bir markanın ürününü tercih etmektir. Tam yoğuşmalı kombi, ileri teknolojik ürünler olması dolayısıyla kaliteden ödün vermemeyi sizler içi zorunlu kılıyor. Bu noktada Buderus sizlerin yardımına koşuyor. Yüksek kalitedeki ürünleri ve kullanıcılarına sunduğu marka güvenilirliği ve geniş servis ağı ile sizleri yarı yolda bırakmıyor. Sektörün uzmanı Buderus tam yoğuşmalı kombi modellerini tercih ederek hem verimli hem de güvenilir bir şekilde enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bazı zamanlarda Buderus kombiler de arıza oluşabilir. Bu arızaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Buderus kombinin sıcak su vermemesi arızası
 • Kombinin düzgün çalışmayıp patlamalı şekilde yanması
 • Buderus kombi su arızaları
 • Kombinin çok gürültülü ve titreşimli çalışması sorunu
 • Peteklerin üstü ve altının farklı ısınması 
 • Buderus kombinin su akıtma arızası
 • Kombi peteklerinin ısıtmaması arızası
 • Buderus kombi f arızaları
 • Kombi Sirkülasyon Pompası Arızası
 • Buderus kombi 3c arıza
 • Ünlem işareti
 • Buderus kombi CL arızası
 • SH arızası
 • Buderus kombi CP arızası
 • 9C arızası 
 • Kombi su dolmuyor
 • Buderus kombi doldurma musluğu dönmeme arızası
 • Kombi ateşleme yapmama arızası
 • Buderus Kombinin su basıncı devamlı düşmesi arızası
 • 6C arızası
 • Buderus kombi EL arızası
 • EF arızası 

Kullanma kılavuzuna uygun kullanmama, yanlış kurulum, bakımın zamanında yapılmaması gibi sebeplerle kombilerde bu arızalar meydana gelebilir. Bundan dolayı size en yakın buderus kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz. Web sitemiz üzerinden buderus çağrı merkezine bağlanarak size en yakın servisten teknik destek alabilirsiniz.  

Buderus Teknik Servis

Kombiler çeşitli özellik, model, fiyat ve marka şeklinde birbirlerinden ayrılırlar. Buderus marka kombiler buna örnektir. Ayrıca marka bakımından ayrıldığı gibi aynı marka içinde farklı modellerde de birbirinden ayrılırlar. Buderus logamax plus gb172i yoğuşmalı kombi, buderus gb 122i, buderus gb 022i, buderus logamax plus gb172i, buderus logamax plus gb122i, buderus kombi 28 kw, buderus 35 kw kombi, buderus gb172 35 kw, buderus logamax plus gb062 24 kw yoğuşmalı kombi bunlardan bazılarıdır. 

Kombim ısıtmıyor, kombim sesli çalışıyor, kombiden su akıyor gibi şikayetleriniz var ise kombiniz de arıza meydana gelmiş demektir. Bu durumda buderus servis iletişim numarası ihtiyacınız doğacaktır. Hemen web sitemize girerek Buderus Teknik Servis numarasını bulabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı kaliteli hizmet veren ve bütçe dostu uygun fiyat ilkesini benimseyen ustalara web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Buderus Kombi Çalıştığı Halde Isı Vermemesi Sorunu 

Buderus marka bütün kombilerde düzgün çalışmama durumunda bazı hatalar ve sorunlar gündeme gelir. Kombinin termostatı son derece düşük seviyelerde kalmışsa, kombi çalıştığı halde ortama ısı vermez. Ayrıca kombiden kalorifere sıcaklığın ulaşmasını sağlayan filtrede tıkanma meydana gelmiştir. Kombi filtre arızası gibi sorunlarda en kısa sürede sonuca ulaşabilmek için mutlaka tecrübeli kombi ustalarından destek alınması önemlidir. 

Eğer buderus kombi çalışmasına rağmen sıcaklık vermiyor ise, bu durumun çözümünde yapılması gerekenler oldukça basittir. Öncelikle en yakın buderus servisi sayesinde kombi ile kalorifer arasındaki bağlantının incelenmesi ve sorunun tespit edilebilmesi için şu aşamaların yapılması gerekir:

 • Buderus kombi sıcaklığının kalorifere ulaşması için ara ekipmanların çalışması kontrol edilir. 
 • Kombi filtresinin yenisiyle değişimi gerekebilir. 
 • Petekler ve kalorifer boru hatları temizlenir.

Tüm bu işlemlerin yanı sıra kombi kalorifer vanalarının kapalı olması da ısı vermeyi engelleyebilir. Hem giriş hem de çıkış vanalarının açık olmasına özen gösterilmelidir.

Sıcak Su Açılınca Peteklerin Isınması Sorunu

Kombi kullanımında sıcak su ile kalorifer petekleri arasındaki çalışma bozukluğu da sık sık sorunlar yaratır. Buderus kombide sıcak su kullanımı sırasında peteklerde fazla ısınma meydana geliyorsa, bu arızanın servis tarafından tespit edilmesi gerekir. Hemen hemen bütün kombilerde görülebilen bu sorunun temel nedeni, cihazın kalorifer kısmında kapatmayı tam olarak yapamamasıdır. 

Sıcak su açıldığı sırada kalorifer kısmını tam kapatamayan kombiler, bu nedenle yaz veya kış mevsiminde kaloriferlerin ısınmasına yol açar. Fakat sorun dahilinde sıcak su akışında dengesizlikler olur ve kullanılan sıcak su da aşırı bir şekilde soğuyup ısınabilir. İşte bu sorunlarla karşılaşmamak için kombi arıza bakım ve onarım hizmetleri kapsamında tecrübeli ustalardan buderus özel servis tamir hizmeti alınmalıdır.