İstanbul Teknik

AÇIK
4.99 / 5

İstanbul Teknik
362 Yapılan İş
0 539 576 07 40

İstanbul Marangoz

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

İstanbul Marangoz

İstanbul En İyi 10 Marangoz – Teklif Al veya Hemen Ara!
İstanbul En İyi 10 Marangoz – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Geçmişten günümüze kadar en büyük ustalık işlerinden biri olan marangoz işleriniz hemen geliriz ile hizmet vermeye devam ediyor. En iyi ustalar ve en kaliteli malzemeler ile uygun fiyatlı bir çalışma gerçekleştirerek, beğenilerinize sunuyoruz. Çok çok eski tarihlere dayanan, {Lacation} Marangoz işleri aslında insanoğlunun ilk mesleklerinden biridir. İnsanlar barınmak için, yemek ve pişirmek için, kimi zaman yatmak ve kimi zaman ise ulaşım için doğada buldukları ağaçları kullanarak bir nevi marangoz işi yapmışlardır. 

Bu işler evlerinde, sofralarında ve at arabası, römork gibi araçlarda büyük oranda kolaylık sağlayarak insanlığa faydalı olmuştur. Bu işler tarihler boyunca gelişim göstermiş ve son olarak birçok alanda faaliyet göstermeye başlamıştır. Son dönemlerde özellikle dekorasyon olarak da oldukça yarar sağlayan ahşap mobilya ve aksesuarlar üretilmiş, bunlar ile hem göze hem de kullanılış olarak kolaylık sağlayarak tüketicilere hitap etmiştir.

Marangoz Nedir?

Birçok ağaç türü kullanılarak gerçekleştirilen eşya yapımıdır. Günümüzde modern bir görüntünün yanı sıra kullanım olarak da uzun ömürlü ve kolay bir kullanım sağlayan eşyaların imalatlarını sağlayan ve bunun satışını yapan kişiler marangozlardır. Çıkarılan işler kimi zaman gerçek bir sanat eseri haline gelse de geçmişten günümüze birçok örneğinin de bulunabileceği ve usta - çırak ilişkisinin bozulmadığı yegâne zanaat mesleklerinden biridir. Ahşap eşyalarda kullanım alanlarına göre farklılık gösteren türlerde bulunmaktadır. Fakat belli başlı olarak ağaç türlerinden bahsetmemiz daha önemlidir. 

{Lacation} Marangoz işlerinde genellikle mobilya ve yapı sektöründe çam ve sedir gibi ağaçlar kullanılır. Bunlar yaprakları dökülmeyen ağaçlardır ve iğne yapraklı olarak bilinirler. Gürgen, dişbudak ağaçlar ise sadece kış mevsiminde yapraklarını döken ağaçlardır. Bunlar diğer türe nazaran daha sağlamdır. Bu sebeple mobilyadan çok yapı sektöründe iş görürler. Dayanıklı olmaları işlenmesi bakımından da daha zor bir yapıdadır. Sert bir ağaç türü olduğu için ince detaylar işlemek sıkıntı yaratır. Bu ağaç türüne de dökme yaprak ağaç denir.

Marangoz Ne İş Yapar?

Sağlam bir yapı ve ergonomik bir tasarım ile yapılan tüm işler kaliteli bir Marangoz işidir. İsteklerin doğrultusunda yapılan eşyalar sandalye, masa, oyuncak, dolap, yatak ve benzeri gibi eşyaların olmasının yanı sıra yapı olarak da uygulama yapılabilir. Örnek vermek gerekirse kapı, çatı, duvar gibi hizmetler vermesi de marangoz işlerinde mümkün kılınmaktadır.

Nasıl Marangoz Olunur?

Öncelikle bu zanaatın yaşatılması ve geliştirilmesi adına marangoz olmak isteyenlere bir fikir veya bir yardımda bulunmak gerekir. El uğraşı isteyen bir meslek grubu olduğundan el yatkınlığı bu iş için en önemli unsurdur. Bu pratik bilginin yanı sıra teorik olarak da ağaç türleri, kullanılan malzemeler, yapılması gereken tasarımlar ve bu tasarımlar doğrultusunda işlenmesi gereken planlar da büyük önem unsurlarından biridir. Zor bir zanaat olması bir yandan da sayısal bir zekâ gerektirmesinden geçmektedir. 

İnce detaylar ve ince ölçümler isteyen bu meslek grubu usta - çırak ilişkisi ile öğrenilmesinin yanı sıra okul olarak meslek liselerinde eğitim verilmektedir. Bu liselerde kültür derslerinin yanı sıra özellikle ilk sınıftan sonra bölüm dersleri başlar ve bu bölüm derslerinde marangoz işi ile ilgili tüm öğrenilmesi gereken ince detaylar, tasarımlar ve ölçümler öğretilir. Genç neslin yaratıcılığı ile de birleşen bu bilgiler doğrultusunda kullanışlı, sağlam ve estetik ürünler tüketiciye sunulur. Tüm bu eğitimlerin yanı sıra alaylı bir şekilde de öğrenilmesi mümkündür. 

Özellikle işsizlik oranının fazla olduğu bu dönemlerde ilgisi olan kişiler için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Tarih boyunca insanların ihtiyaçlarına hizmet vermiş, bundan sonra da vermeye devam edecek olan bu meslek grubu istenildiği takdirde profesyonellerin yanında çalışılarak da öğrenilmesi mümkündür. İlk zamanlar başka birinin yanında olduğunuz için neredeyse bir işçi maaşı alabilirsiniz, fakat daha sonra kendinizi geliştirip çevre edildiğiniz takdirde kendi işinizi kurarak, daha büyük paralar kazanarak mesleğinizi tamamen elinize almış olursunuz.

İstanbul Marangoz Fiyatları

Hazır bir tasarım gördüğünüzde fiyat pahalı geldiğinde bunun hemen bir fotoğrafını çekerek {Lacation} Marangoz yardımı ile o eşyaya sahip olmaya çalışılır. Yetenekli ellerin bir ağaç parçasını istenilen hale getirmesi ne kadar zor ise fiyat da o kadar artış gösterebiliyor. El emeğinin yanı sıra kullanılacak malzemenin kalitesi, işçilik ve tasarıma göre fiyat değişikliği uygulanır.

Marangoz Aletleri

İstanbul Marangoz işini yapanlar gerekli alet - edevat ile en iyi şekilde işçiliklerini sunarlar. Bu aletlerin de her birinin özellikleri farklıdır. Daha ince detaylar, daha güzel ve estetik tasarımlar için kaliteli malzeme ve kaliteli alet, emeğinize katkı sağlayarak, müşteri memnuniyetinin kazanılmasını hedefleyecektir. Marangozların üç tür malzemeleri vardır. Bunlardan ilki elektrikli el aletleri, ikincisi marangoz el aletleridir. 

Üçüncüsü ise doğrama makineleridir. Bu üç tür malzemelerden de olmazsa olmaz aletleri sıralamak gerekirse elektrikli el aletleri şu şekilde sıralanabilir; titreşimli zımpara, tank zımpara, matkap, el dekupaj testere, el planya makinesi, tepsi testere ve freze olarak verilebilir. İkinci olarak el aletleri ise; el testeresi, kerpeten, tokmak, tornavida, gönye, çekiç, kerpeten, rende, törpü ve metre örnek olarak verilebilir. Son olarak doğrama makineleri; şerit testere, planya, kalınlık, yatay delik, freze, daire testere makineleri örnek olarak verilmesi mümkündür.

Marangozluğun Önemi

Hem bir meslek grubu hem de hobi olarak hem üreticinin hem de tüketicinin yüzünü güldüren bir yapıya sahiptir. Ekonomiklik, dayanıklılık, kolaylık kullanılabilirlik ve estetik olarak da hitabet alanını genişletmiştir. İyi bir marangoz istenilen ürün doğrultusunda iyi bir iş ortaya koymak için kaliteli bir malzeme ile özenli bir işçilik göstermesi gerekmektedir. Müşteri memnuniyeti açısından güler yüzlü ve iletişimde kopukluk yaşamamak ve geri dönülemez sonuçlar almamak adına iyi bir diyalog gerçekleştirilmelidir. 

Fikir alışverişleri mümkün olduğu kadar fazla olmalıdır ki, müşterinin istekleri doğrultusunda marangozun da deneyim ve tecrübelerinden yararlanmak adına önemlidir. {Lacation} Marangoz yaptığı iş ile ilgili kullanıcıya bilgi vermek durumundadır. Kullanım ömrünün ne kadar olduğu, temizliğin nasıl olacağı, tasarımın nasıl projelendirileceğini ve nasıl harekete geçileceği gibi sorulara cevap vermelidir. Tüm bu cevaplardan sonra kullanıcıya monte işlemini yapmalı ve kullanıma hazır hale getirmelidir. Marangoz mesleğinin çalışma alanları oldukça fazladır. Bunlara örnek vermek gerekirse;

 •    • Yaşam üniteleri
 •    • Kitaplık
 •    • Sandık
 •    • Oturma Odası Grupları
 •    • Yatak Odası Grupları
 •    • Salon Grupları
 •    • Mutfak Grupları
 •    • Banyo Grupları
 •    • Ofis Grupları
 •    • Yer ve Duvar Döşemeleri
 •    • Çatı ve Tavan
 •    • Deniz Taşıtları örnek olarak verilebilmektedir.

 

İstanbul Marangoz Adresi

 Aradığınız tek adres ürün çeşitliliği ve kaliteli malzemesi ile hemen geliriz olacaktır. Sitemizin internet sayfasında iletişim bölümünden ustalar ile temasa geçebilir ve en uygun fiyat ile hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Malzeme  çeşit ve kalitesinin yanı sıra aynı zamanda usta tecrübesi de Marangoz işlerinizde büyük önem arz etmektedir. Özellikle evlerde bir tadilat veya yenileme durumu olduğunda kişilerdeki sinir kat sayısı oldukça fazlalaşır ve stresli bir yaklaşım sergiler. 

Bu sebeple ustanın zamanında teslim ve monte işlemi ile kişinin işlerini kolaylaştırması gerekmektedir. Ayrıca ölçülerin düzenli alınması da gerekir. Aksi halde yanlış bir ölçü ile bütün bir tasarım ve plan çöp olarak, monte işinde sıkıntı çıkabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak yapmanız gereken tek şey bize ulaşmaktır. Hemen geliriz ile hemen kapınızdayız.