Marka Teknik

AÇIK
4.7 / 5

İrfan Geceyatar
117 Yapılan İş
0 537 367 60 96

Nisa Teknik

AÇIK
4.5 / 5

Mehmet Dilken
62 Yapılan İş
0 534 593 25 62

Rü-Ya Teknik Servis

AÇIK
4.9 / 5

Yasin Köklü
109 Yapılan İş
0 539 576 07 66

Yıldız Soğutma

AÇIK
4.7 / 5

Osman Yücel
103 Yapılan İş
0 531 937 80 42

Kahramanmaraş Klima Servisi

Kahramanmaraş En İyi 10 Klima Servisi – Teklif Al veya Hemen Ara!
Kahramanmaraş En İyi 10 Klima Servisi – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Klimalar özellikle yaz aylarında, ev, iş yeri, alışveriş merkezi, oteller, hastaneler ve okullarda rahat ve konfor için kullanılan en önemli cihazlardan biridir. Yaz aylarında bulunulan ortamı soğutan, kış aylarında sıcaklık veren ve aynı zamanda ilgili alandaki havayı temizleyen elektronik eşyadır. Genellikle ülkemizde klimalar yaz aylarında yoğun sıcaklarda aktif şekilde kullanılmaktadır.

Bir elektronik cihaz olması nedeni ile klimalar düzenli olarak bakım yaptırılması gereken cihazlardır. Tam kapasite olarak çalışması beklenen cihaz Kahramanmaraş klima servisi aracılığı ile düzenli bakım yaptırılmalıdır. Havalandırma ve soğutma hedefi ile kullanılması sistemi nedeni ile mutlaka filtrelerin değiştirilmesi ya da iyi bir şekilde Kahramanmaraş klima servisi çalışanları tarafından temizlenmelidir. Düzenli aralıklarla ve yetkili servis bakım yaptırılan klimalar uzun yıllar sorunsuz olarak tam kapasite çalışır.

Kapalı alanlarda uygun havayı sağlayan klimalar hava temizliğini ve havanın değişim sistemini içeriğinde bulunan filtreler ile gerçekleştirir. Filtreler ise zamanda kirlenen ve yıpranan parçalardır. Kahramanmaraş klima servisi bakımları içeriğinde ilgili filtrelerin değişimi söz konusu ise orjinali ile değiştirilir. Filtrelerin tamamen işlevini kaybetme durumu söz konusu ise de ilgili parça anında değiştirilir.

Havalandırma Sistemi Klimaları

Klimalar bir mekanın içerisinde yer alan havanın derecesini ayarlayan ve havayı temizleyen bir anlamda havalandırma sisteminin bir parçasıdır. Özellikle de okul, hastane, otel, avm ve sinema salonu gibi alanlarda klimalar çok daha farklı özel bir sistem ile üretilerek havalandırma sistemine uygun olarak satın alınır. Aynı şekilde havalandırma sistemi projesinde belirtilen şekilde uygulama yapılarak ilgili montaj gerçekleştirilir.

Havalandırma sistemleri içeriğinde klimalar, filtreler ve mekana göre hazırlanmış projesi ile tamamen özel bir içerikteki hava temizleme sistemleridir. Özellikle bir mekanın içerik değişikliği ve yeni yapımı aşamasına ilgili havalandırma sistemi proje mühendisleri tarafından hazırlanır. İlgili mekanın otopark, alışveriş merkezi, hastane, okul ya da başka bir işlevi durumunda havalandırma sistemi içeriği değişir. Öte yandan ilgili metre kare büyüklüğüne göre de klimalar temin edilir.

Havalandırma sistemi için alınan klimalar her mekanın ayrı kısımlarında belirli bir alanı soğutması, ısıtması ve hava temizliğine göre belirli model ve kapasitelerde seçilir. Havalandırma sistemi içeriğinde yer alan klimalar Kahramanmaraş klima servisi personeli tarafından düzenli olarak kontrol edilerek ilgili bakımları yapılır. Böylelikle sorunsuz işlevi gerçekleşir.


Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konutlarda ve iş yerlerinde klima alımları söz konusu olduğunda belirli kriterlere dikkat edilmelidir. Her klima markasının ve modelinin belirli bir kapasitesi ve derecesi bulunur. Öte yandan konutun ya da ofisin yapısında klima montajına uygunluk söz konusu olmalıdır.

Genel olarak klima satın alırken dikkat edilmesi gerekenler;

 1. Klima servisi için yeterince geniş alana yaygın bir ağın bulunması,
 2. Konutun ya da ofisin metre kare büyüklüğüne uygun modelin seçilmesi,
 3. Montajı ve montaj sonrası için ilgili alanın uygunluğu,
 4. Klimalar iç ve dış ünite olarak iki ayrı parçadır, buna göre iki ünitenin de montajı için alanın uygun olması,
 5. Klima dış ünitenin dış tozdan, sineklerden ve güneş ışığından korunması,
 6. Klimanın genel özelliklerinin incelenmesi,
 7. Montaj esnasında üfleme açılarının yatak üzerine yoğunlaşmamasına,
 8. En düşük ve en yüksek sıcaklık derecesinin bulunan bölgenin şartlarına uygun olması,

Durumlarına dikkat edilmesi gereklidir.

Klimalar aynı zamana yanlış kullanımda soğuk algınlığına da neden olabilir. Bu nedenle de klimaları kullanırken ısı oranına dikkat etmek gereklidir. Klima üfleme açısında uyuyakalmak yüksek dereceli rahatsızlıklara neden olabilir.


Kahramanmaraş Klima Bakımı

Evlerin, ofislerin ve birçok kapalı mekanların en gözde cihazlarından biri olan klimalar birçok cihaz gibi zaman zaman arıza durumları ile karşı karşıya olabilir. Arıza halinde mutlaka alanında tecrübeli personellerin olduğu Kahramanmaraş klima servisi tarafından incelenmeli ve kontrol edilmelidir. Kahramanmaraş Klima servisi kontrolleri esnasında ilgili tüm parçaların bakımı ve onarımı yapılmalıdır.

Klimaların çalışma sistemleri hava filtreleri ile gerçekleşir. Bu nedenle de ilgili hava filtrelerinde zaman zaman bakteri birikimleri söz konusu olur. Bu birikimler gerekli düzenli bakım yaptırılmaz ise bir süre sonra klimaların çalışma performansını etkiler. Daha sonra ise hava filtrelerin tamamen değişme durumu zorunlu hale gelir.

Klima servisleri tarafından özellikle de yoğun insan sirkülasyonu olan ve aktif şekilde çalışan klimalarda 15 günde bir düzenli bakım yapılması gereklidir. Klima panellerinin hemen alt kısmında bulunan hava filtreleri klima servisleri tarafından çıkarılır ve temizlenir. Bu işlemin düzenli yapılması klimanın daha uzun yıllar sağlam ve tam kapasite ile çalışmasını sağlar.


Klima Servisi Tercihi

Firmamız klima tadilatları konusunda uzman personeller ve tüm marka model klimalara hakimdir. Telefonunuz halinde ilgili cihazı bakımı ve tamiri için kısa sürede sizlere ulaşıyoruz. Arıza halinde söz konusu olan tüm aksamlar, cihaz parçaları tek tek kontrol edilir. Filtre kontrolleri ise özel ekipmanlar ile kontrol edilir. Yapılan tüm analizler sonrasında arızaları belirler. Ardından siz değerli müşterimize söz konusu arıza bilgisini rapor halinde bildiriyoruz.

Genel prensibimiz olarak arızaların ayrıntılarını ve onarım bedelleri kabulü sonrasında gerekli tüm parça değişiklikleri ile klima bakım ve arızalarınızı gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda arıza onarımı esnasında filtre bakımları, temizliği ve gerekli görüldüğünde hava filtre değişikliği yapılır. Tüm alanında uzman personellerimiz sizlere istediğiniz marka model klimalarınızın telefonunuz ile birlikte tüm tamiratını yapmaktadır.


Klima Çeşitleri

Klimalar genel olarak teknoloji ile birlikte gelişen ve birbirinden farklı modellere sahip cihazlardır. Bir elektronik cihaz olması nedeni ile de çeşitli amaçlara uygun olarak üretilir. Markalar her metre kare alanlara uygun, kullanım yoğunluğuna göre, havalandırma sistemlerine göre şeklinde farklı üretimler yapılmaktadır. Genel özellikleri ile klimalar;

 1. Dış üniteli klimalar,
 2. Duvar tipi klimalar,
 3. Salon tipi klimalar,
 4. Yer ve tavan tipi split klimalar
 5. Hava dağıtım sistemine göre klimalar,
 6. Hava ve su ile çalışan klima sistemleri,
 7. Tüm su ile çalışan klima sistemleri
 8. Tüm havalı klima sistemleri,
 9. Bağımsız üniteli sistemler şeklinde sıralanmaktadır.
Klima Tarihi

Klima, ilk olarak millatan sonra 1500 yıllarında 2 fanlı olarak Leonard Da Vinci Milano dükü olan patronunun odasını soğutmak amacı ile su ile çalışır şekilde yapılmıştır. Kapalı mekanın hava şartlarını değiştirmeyi hefleyen ilk girişim olarak bilinir. İlk klimanın fanları köleler tarafından çevrilmektedir.

Buna benzer bir cihaz ise tavandan asılı bir şekilde üretilen yelpaze şeklinde Hindistan olarak bilinmektedir. Her ne kadar günümüze kadar tarih açısından farklı şekillerde ve oldukça ilkel olarak gelse de günümüzde birçok farklı özellikli klimalar üretilmektedir.

Isıtma tarihi 19. Yüzyıldan sonra büyük gelişmeler göstermiştir. İlgili fanların kazanların ve radyatörlerin üretilmesi ile birlikte 1844 yılına Amerika’da soğutma makinesi üretilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. 1851 yılında ise tam olarak günümüzdeki klimaya benzer üretim gerçeklemiştir.

Klimalar birçok alanda özellikle çok sıcak ve çok soğuk zamanlarda birçok açıdan kurtarıcı olarak kullanılmıştır. 1911 yılına gelindiğinde temeli oluşturan havada yer alan rutubet, sıcaklık ve ısı tutumu arasındaki ilişkiyi hesaplayan Carrier soğutma makinesini icat etmiştir. 1920 yılında da Newyork’ta bulunan ünlü şehir sinemalarında ilgili soğutma sistemi kullanılmaya başlanmıştır.