Ardahan Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Ardahan Teknik
299 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Ardahan Halı Yıkama

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Ardahan Halı Yıkama

Ardahan En İyi 10 Halı Yıkama – Teklif Al veya Hemen Ara!
Ardahan En İyi 10 Halı Yıkama – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Yaşadığınız alanı ev gibi, yuva gibi gösteren en önemli unsurlar halılardır. Birçok alanda, çeşitlilikle kullanılmasının yanı sıra en çok dekoratif anlamda dikkat çekici özelliğe sahip olan halılar, dekorasyonunuzu tamamlayan bir yapıya sahiptir. Renk, boyut ve desen gibi konularda bu kadar seçici olurken bir kritere daha dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu da kolay temizlenebilir özelliği olmasıdır. Fakat buna dikkat edilse de yeteri kadar iyi temizlenmemesi ya da  çıkarılamayan lekeler için Ardahan Halı Yıkama firmalarına başvurulur.

Ardahan 7/24 Acil En Yakın Halı Yıkama Firması

 • Genel bir temizlik yapılacağı zaman akla ilk olarak halılar gelir. Ardahan Halı Yıkama firmaları ile anlaşıldığı takdirde steril bir ortam oluşması sağlanır. En çok kullanılan eşya olan halılar çoğu zaman göze batmasa da en çok kirlenen eşyadır. Bunun başlıca sebebi devamlı üzerine basılmasıdır. Aynı zamanda dökülen maddeler, saç, tırnak ve deri döküntüsü gibi etkenler halıları daha kirli ve sağlığı tehdit eden bir eşya yapar. 
 •  
 • Özellikle gün boyunca ayakkabının içinde olan ayaklarda havasız kalmasından ve buna bağlı olarak terleme yaşanmasından ötürü bakteriler çoğalır. Eve gelindiği ve halıların üzerine basıldığında ise bu bakteriler halılara bulaşır. Zaman geçtikçe bakteriler çoğalır ve daha derine iner. Bu da kişinin tek başına temizleyebileceği türden çıkarak profesyonel bir yardım gerektirir. Aksi takdirde özellikle çocuklu evlerde sağlık sorunları yaşanma ihtimali yüksektir. Çocuğunuzun kirli bir  halı üzerinde oyun oynamasını, uyumasını, ders çalışmasını ya da yere düşen bir şeyi yanlışlıkla ağzına atmasını hiç bir ebeveyn istemez. Bu sebeple steril bir ortam ve sağlıklı bir yaşam için Halı Yıkama işlemi büyük bir önem kazanır.

 

Ardahan Halı Yıkama Fiyatları

 • Günümüzde daha çok kırsal kesimlerde devam eden eski bir alışkanlık vardır. Daha çok mahalle aralarında evin fertleri ya da etraftaki komşular ile birlikte mahalleye halı serilerek elle yıkanır. Bu yıkama türü günümüz şehirleşmesinde pek mümkün değildir. Hem su israfı hem de iyi bir temizleme ve kurulama aşamasından geçmemesi sağlıklı bir temizlik için uygun değildir. Bu işlem beden gücü gerektirdiği için sizi yorarken, fazladan zaman harcamanıza da sebebiyet verecektir. 
 •  
 • Uygun fiyatlar, zamandan tasarruf, iyi bir temizlik ve kendinizi yormamak adına profesyoneller ile çalışmak sizin için daha mantıklı olacaktır. Profesyonel Ardahan Halı Yıkama işleminde halılarınız, uygun makine, teknik ve deterjanlar ile yıkanılarak memnuniyetiniz amaçlanır.

 

Adım Adım Halı Yıkama

 • Halılarınız bize ulaşmanız sonucunda özel servisler ile kapınızdan teslim alınır.
 • Kırılmadan, bükülmeden araçlara yerleştirilir ve firma alanlarına götürülür.
 • Bir ön yıkama işleminden geçirilir. Bu işlemde sabun kullanılmadan halıların üzerinde bulunan kir ve toz gibi etkenlerden arınması sağlanır. Aksi takdirde direkt köpürtülmeye başlanırsa, bu etkenlerin su ve kullanılan deterjanlar ile halılara yapışma ihtimali yüksektir.
 • Daha sonra fırçalar ve makineler yardımı ile halılar köpürtülür.
 • Halıların tüm yüzeyi iyice fırçalanarak, derinlerdeki bakterilerin ve pisliğin temizlenmesi amaçlanır.
 • Fırçalama işlemi bittikten sonra ise durulama kısmına geçilir. Bu kısımda uygun ekipman ve saf su ile durulama gerçekleştirilir.
 • Halıların üzerinde deterjan kalmaması adına bu işlem birkaç kez tekrarlanır.
 • En son özel kurutma alanlarında halı kurutma aşaması gerçekleştirilir.
 • Halının üzerinde deterjan ve nem kalmaması büyük derecede önem gösterir. Kötü kokulara ve bakteri oluşmasının önüne geçilebilmesi açısından bu işlem adımları takip edilmeli ve çalışmalar bu yönde sürdürülmelidir.
 • Son işlem ise halıların paketlenerek, tekrar özel servislere yerleştirilerek kapınıza getirilmesi ile son bulur.

 

Halı Çeşitleri ve Yıkama Teknikleri

 • Her halının cinsine, dokusuna, yün kalitesine ve ham maddesine göre farklı teknikler ile Halı Yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Halı çeşitleri şu şekilde sıralanabilir; shaggy halı, Yörük halıları, Milas halıları, Isparta halıları, Bünyan halıları, Hereke halısı ve ipek halı olarak sıralanması mümkündür. Tüm bu halıların dokuması sıklığı, kullanılan ip, yün ya da boyama unsurları farklılık gösterdiği için Halı Yıkama yöntemleri de o derece farklılık gösterir. 
 •  
 • Bu yöntemler de şu şekilde sıralanabilir; derinlemesine temizlik, bu yöntem ile halılarınız birçok aşamadan geçirilerek köklerine varana kadar bir temizlik gerçekleştirilir. İkinci yöntem buharla halı yıkamadır. Bu yöntem derinlemesine yıkama yöntemi ile benzer adımları takip eder. Fakat halının türüne göre en yüksek sıcaklıkta tazyikli sular ile durulama işlemi gerçekleştirilir. Üçüncü yöntem köpüklü yıkama tekniğidir. Bu teknik buhar tekniği ile birleştirildiğinde durulanma aşamasında büyük önem kazanır ve sağlıklı bir temizlik yapılmış olunur. Dördüncü teknik şampuan tekniğidir. 
 •  
 • Oldukça ekonomik olan bu Ardahan Halı Yıkama tekniği en çok tercih edilen yöntemdir. Son teknik ise kuru temizleme yöntemidir. Bu yöntem genel olarak dekoratif halılarda küf ve mantar oluşumunun önüne geçilmesi için kullanılan bir tekniktir.

 

Halı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

 • Halılar, mobilya seçimi ve perde seçimi ile evin dekorasyonunu büyük ölçüde tamamlar. Bu sebeple mobilya ve perdelere uyumlu dokuda, motifte ve renkte halı seçimleriniz ile iyi bir ahenk yakalayabilirsiniz. Halılardaki büyük motifler evinizi olduğundan küçük gösterir. O yüzden seçiminizi daha sade tutmanız ve motiflerin az olduğu halıları tercih etmelisiniz. Halının bulunduğu odayı olduğundan daha geniş göstermenizin bir diğer yolu ise açık renklerde seçim yapmanız olacaktır. 
 •  
 • Açık renkler koyu renklere nazaran yer ve duvar döşemelerinde, mobilyalarda, halılarda ve perdelerde odanızın daha büyük gözükmesine katkı sağlar. Temizlik açısından halılarda açık renkler çok kullanılmaz ama bu sorunu da temizliği kolay bir halı seçimi yaparak giderebilmeniz mümkündür. Halı boyutları da seçimde dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Mümkünse mobilyaların altına kadar büyük bir halı tercih edebilirsiniz. Halıyı koyacağınız oda büyük ise en azından mobilyaların ayaklarının halıya denk gelmesini sağlamalısınız.

 

Halıların Muhafaza Yöntemi

 • Evlerde temizlik esnasında Ardahan Halı Yıkama işlemi yapılacaksa, genel olarak evdeki tüm halılar yıkanmaya verilir. Böyle bir durumda temizlikten önce gelen halılar için ya da mevsimsel halı değişikliği yapanlar için halıları temiz ve zarar görmesini engelleyerek muhafaza etmek son derece önem kazanır. Öncelikle saklanacak halının muhakkak temiz olması gerekmektedir. Nemin olmadığı herhangi bir ortamda yatay şekilde muhafaza en iyi yöntemdir. 
 •  
 • Yatay şekilde saklanmasının nedeni dik bir şekilde konulduğunda halının kırılıp bükülerek iz bırakmasına olanak sağlamamanız adınadır. Bunun yanı sıra halıyı rulo haline getirirken sıkı ve tüylerin gidiş yönüne doğru sarmak gerekir. Sardığınız halınızın bir ip ya da bant yardımı ile açılmasını önleyebilirsiniz. Oluşabilecek herhangi bir küf durumuna karşı halınızın içine naftalin koyabilirsiniz. Rulo halindeki halınızın üzerine hurç ya da bir çarşaf koyarak saklayacağınız yere koyabilirsiniz. Uzun süreli bir muhafaza düşünüyorsanız havalandırmayı ve içine koyduğunuz naftalinleri değiştirmeyi unutmamalısınız. Aksi takdirde kötü kokular ile karşılaşmanız mümkün olacaktır.

 

Hemen Geliriz ile Temiz Halılar

 • Her çeşit halı için her çeşit yöntemin kullanıldığı, gerekli tüm donanıma sahip ekipler ile profesyonel ve güler yüzlü ustalarımız Hemen Geliriz ile kapınızdadır. Yapmanız gereken internet sitemiz üzerinden ustalar ile iletişime geçerek en uygun fiyatlı hizmetlerimizden yararlanmaktır.