Teska Tesisat

AÇIK
4.7 / 5

Mehmet Aslan
19 Yapılan İş
0 537 522 68 14

Poyraz Teknik Tesisat

AÇIK
4.6 / 5

Ufuk Doğangönül
54 Yapılan İş
0 534 593 25 93

Bolu Su Kaçağı Tespiti

Bolu En İyi 10 Su Kaçağı Tespiti Firması – Teklif Al veya Hemen Ara!
Bolu En İyi 10 Su Kaçağı Tespiti Firması – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır

Gider hatlarından dökülen pis ve temiz sular kanalı tahliye olması sırasında küçük çatlaklar ve klimaların oluşturmuş olduğu yerlerden sızan sular zamandan su kaçağına neden olur. Su tesisatı borularında meydana gelen hasarlar zamanla su sızıntısına da neden olmaktadır. Su sızıntısı meydana geldiği zaman alt katlarda genellikle leke ve rutubet oluşur. Özellikle gider borusunda oluşan sorunlar da genellikle profesyonel firmalardan destek almak gerekir. Gider borusunda meydana gelen çatlakları önlemek için genellikle kameralı sistem tercih edilir. Kullanılan bu kameralı sistem sayesinde giderlerde meydana gelen en ufak su sızıntıları da hızlı bir şekilde tespit edilir.

Bolu Su kaçağı tespiti yapan alanında uzman bir çok firma bulunuyor. Bu firmalar genellikle kendi ekipleriyle birlikte çalışırlar. Su kaçağı tespiti için bir çok farklı yöntem uygulanır. Hemen hemen her yerde meydana gelen bu su kaçağı olayları evlerde çok pis bir kokuya neden olur. Genellikle bu gibi durumlarda borularda tıkanma meydana gelmiş olur. Borularda tıkanma olduğu zaman direk olarak alt kısma başlar ve bu şekilde kendini gösterir. Su kaçağı genellikle evlerde meydana gelen en zor işlemlerden bir tanesidir. Çünkü üst komşudan aktığı zaman bile rutubete neden olmaktadır. Bu durumda her evlerde sıkıntı yaratır. Bu nedenle bu gibi durumlarla Karşılaştığınız zaman kendiniz çözmek yerine alanında uzman olan su tesisatçısı firmalarından destek almak daha sağlıklı olacaktır.

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçakları hemen hemen her ev ve ofislerde meydana gelen bir sorundur. Su kaçağı meydana geldiği zaman ciddi anlamda sıkıntılar yaşanabiliyor. Su kaçağına neden olan bir çok etken bulunur. Mutfak ve tuvalette bulunan boruların çok ucuz fiyatlara yapılması ve kalitesiz boru kullanılması, Su tesisatı yapıldı sırada ustaların da yapmış olduğu hatalar, su sızıntıları sırasında tesisatta meydana gelen yüksek basınç, boruların zamanda çürümesi gibi sorunlardan dolayı su kaçağı meydana gelir.

Bolu Su kaçağı tespiti Bir çok yerde karşılaşılan bir durum olduğu için genellikle çözmekte oldukça basittir. Firmalar su kaçağı için bir çok yöntem kullanır. Bu yöntemler sayesinde su kaçakları da kalıcı olmaz. Ancak bu durum genellikle şansa bağlı olduğu için hiç beklemediğimiz anlarda da su kaçakları meydana gelebiliyor. 

 

Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı tespiti her yer baş gösteren sorunlardan bir tanesidir. Su kaçağı meydana geldiği zamanlarda genellikle kendini gösterir.

  1. Duvar ve tavanlar da rutubet oluşması ve boyaların kabarması
  2. Fayans aralarında ve seramiklerin iç kısmından su sızıntısı olması 
  3. Duvarlar da zamanla küflenme meydana gelmesi
  4. Su saati kapalı olmasına rağmen çalışıyor gibi dönmesi
  5. Genellikle gece vakitlerin de damlama sesinin olması
  6. Su tüketiminin az olmasına rağmen faturaların yüksek gelmesi

Su kaçağı meydana geldiği zaman bu gibi sorunlar genellikle oluşur. Su kaçağı oluştuğu zaman genellikle kendini bir çok şekilde gösterir. Genellikle rutubetle başlayan bu durum kötü kokulara da neden olur. Ancak genellikle hemen hemen her yerde rastlanılan bir durum olduğu için garipsenmeyen bir durumdur. Su kaçağı durumuna karşılaştığımız zaman tek yapmanız gereken uzman ekiplerden destek almaktır. Genellikle aynı gün içerisinde bu sorunları çözülmüş olur

 

Bolu Su Kaçağı Cihazları

Su kaçağı tespiti sırasında kullanılan cihazlar bir çok konuda avantaj sağlar. Müşteriler tarafından çok sık tercih edilen su kaçağı bulma cihazları aynı zamanda daha az maliyetlidir. Su kaçağı bulma cihazları çok basit bir şekilde kullanıldığı gibi sızıntı bulmada da oldukça başarılıdır. Kullanılan cihazın içersinde gelişmiş kulaklık bulunur. Bu kulaklığın içerisinde hassas dinleme cihazı bulunduğu için su kaçağını da kısa sürede bulur. Su kaçağı bulma cihazları gerekli analizleri yaparak kısa sürede tespit eder. Gözde görülmeyecek olan gizli Su kaçaklarını bile kısa sürede bulduğu için tercih edilen cihazlardır. Su kaçağı bulma cihazını kullanırken herhangi bir kırma işlemi de yapılmaz. Bu nedenle Bolu su kaçağı tespiti oldukça hızlı bir şekilde tespit edilir.

 

Su Kaçağı Hangi Yöntemlerle Tespit Edilir?

Borularda su sızıntısı meydana geldiği zaman bir çok yöntemle tespit edilir. Genellikle sıcak su kaçaklarını bulmak için tercih edilen termal kamera sizlere bu konuda yardımcı olur. Boru kameraları için hassas tespit yaptırmak da işinize yarayabilir. Bazı tesisatçılar ise boyalı su kullanarak da tespit eder. Son dönemler de ise akustik dinleme cihazı kullanılır. Nemli bölgeleri de araştırarak su kaçağı tespiti yapılabilir. Genellikle su kaçağı tespiti için herhangi bir alet kullanmadan da gerekli olan yer bulunur. Ancak uzman firmalarla görüşerek bu konuda destek almak daha sağlıklı olacaktır.

 

Akustik Cihaz Yöntemi

Su kaçağı tespiti İçin kullanılan akustik cihaz yöntemleri beton içinde meydana gelen su sızıntılarını da kolay bir şekilde tespit etmektedir. Bu aletler sayesinde su seslerinin gelmiş olduğun noktaları da kısa sürede tespit eder. Kaçak tespiti için kullanılan Akustik cihazlar beton, fayans, taş gibi farklı zeminler için de kullanılır ve olumlu anlamda sonuç verir. Sessiz bir ortamda çalışarak bu cihaz kullanılıp noktasal atış yapılır.

Termal kameralar kullanıldığı zaman sadece sıcak su sızıntıları değil aynı zamanda soğuk su sızıntıları da kısa sürede tespit edilir. En ince borularda bile meydana gelen bu sızıntılar kamera cihazı sayesinde daha rahat bir şekilde bulunur.

Nem Ölçer cihazlarda su sızıntısının yerini tam olarak tespit eden cihazlardır. Ancak kameralı olarak kullanılan yöntemler daha fazla tercih edildiği için nem Ölçer daha geride kalmaktadır. Kaçaktan emin olmak için kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Bolu Su kaçağı tespiti edildiği zaman mutlaka alanında uzman kişilerden bu konuda destek almak gerekir.

 

Pimaş Borusunda Su Kaçağı Tespiti

Genellikle alt kısımlarda su sızıntısı oluyorsa Pimaş borusundan meydana geldiği anlaşılır. Çünkü Pimaş borularında meydana gelen su kaçakları devamlı olarak akmaz. Genellikle üst katın kullanımına bağlı olarak zamanla akar. Pimaş borularından su sızıntısı geldiği zaman kokusu ve rengi de farklıdır. Ancak cihaz olmadan bunu bulmak oldukça zordur. Bu nedenle pimaş borularında meydana gelen sular için mutlaka alanında uzman firmalardan destek almakta fayda var. 

Pimaş borularında meydana gelen su sızıntıları içinde genellikle kameralı görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı cihazlar Pimaş borusunun içerisine gönderilir ve dikkatli bir şekilde incelenir. Borularda meydana gelen su sızıntıları kısa sürede tespit edilir. Tespit işlemi yapıldıktan sonra gerekli çalışmalara da başlanır.

Hemen geliriz sitesi üzerinde bulunan ustalardan bu konuda destek almak mümkün. Özellikle su kaçağı tespitleri için evde kendi yöntemleri denememeniz gerekir. Genellikle bu şekilde yöntemler denendiği zaman çok fazla etkili olmayabiliyor. Çünkü su kaçağı tespiti olduğu zaman ona tesisatçıların müdahale etmesi gerekir. Tesisatçılar gerekli malzemeleri kullanarak daha hızlı bir şekilde su kaçağı tespitini de bulmuş olur. Bu nedenle su kaçağı tespiti için gerekli kişilerden destek almak gerekir.