Gaziantep Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Gaziantep Teknik
211 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Gaziantep İslahiye Tıkanıklık Açma

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Gaziantep İslahiye Tıkanıklık Açma

İslahiye En İyi 10 Tıkanıklık Açma Firması - HemenGeliriz.com
İslahiye En İyi 10 Tıkanıklık Açma Firması, Mutfak, Lavabo, Tuvalet, Logar, Kanal Tıkanıklığı Açma. Teklif Al veya Hemen Ara, Zaman Kazan!

İslahiye Tıkanıklık açma; sürekli hayatta her an karşılaşabileceğimiz bir tesisat sıkıntısı olan tıkanıklık, ehil ellere teslim edilmesi lazım bir konudur. Tesisat tıkanıklığı, evlerde, okullarda, eylem yerlerinde genellikle eski yapılı binalarda görülen bir problem olsa da sıfır yapılarda da görülebilir. Tıkanık gidere yapılan yanlış bir müdahale ile tıkanıklığın daha orantısız ilerleyebileceği, tesisatta ağır tahribata neden olabileceği veya su basmaları gibi tatsız konulara sebep olabileceği unutulmamalıdır. Tıkanmaların en genel sebebi bilinmeyen cisim kaynaklı olmaktadır. Olası bir tıkanıklık durumunda, bu işi donanımlı bir İslahiye tıkanıklık açma firması ile anlaşarak çözüme kavuşturmak yararlı olur.

İslahiye Mutfak gideri Tıkanıklığı Açma

Evin en yoğun kullanılan bölümü olan mutfak lavabosu, tıkanıklık ve gider problemlerinin en yoğun yaşandığı yerdir. Tıkanıklığın sebepleri:

 1. Atık yağların lavaboya dökülmesi ve dökülen yağların katılaşması neticesi olabilir.
 2. Yemek artıkları zamanla birikerek masraf borusunu tıkayabilir.
 3. Suların fazla kireçli olduğu bölgelerde kirece bağlı tıkanmalar sıkça yaşanıyor olabilir.
 4. Tesisat sırasında yapı-moloz kalıntısı kalmış olabilir.
 5. Mutfakta tıkanıklık açma işlemi, lavabonun altındaki masraf borusunun denetleme edilmesiyle ve temizlenmesiyle giderilecek düzeyde değilse bir ustadan destek alınmalıdır.

İslahiye Lavabo Tıkanıklığı Açma ve Alafranga Tuvalet Tıkanıklığı Açma

 1. Tuvalet banyo tıkanıklığı oldukça can sıkıcı bir durumdur. Tıkanıklığın sebebi genellikle kullanıcı kaynaklıdır:
 2. Tesisatın döşenmesi sırasında iyi temizlenmeyen yapı kalıntıları.
 3. Saç, temizlik bezi, ıslak mendil, peçete ve benzeri tanınmayan cisimlerin maliyet borusuna sıkışması.
 4. maliyet borusunda mecburi eğimin olmaması, tıkanıklığın en bilinen sebepleridir.

İslahiye Tıkanıklık Tespiti

Mutfak veya banyo Wc giderlerinde meydana gelen tıkanıklıkların nedeni yeni geliştirilen yöntemlerle kırmadan saptama edilmektedir. Bu yöntemlerden aslı dedektör dayanağı ile boru içinde sıkışan nesnenin keşfedilmesidir. Detektör ile yeni hata hemen tespit yapılmaktadır. Bir diğer saptama işlemi ise kamera ile canlı görüntülemedir. Tıkanıklığın olduğu yere hortum şeklinde kamera uzatılır ve tıkanıklığın yeri tespit edilerek, sebebi ortaya çıkarılır. Tesisata dair başka problemler de bu yöntemle kolayca saptama edilir.

Tıkanıklık Koku Yapar Mı?

Tesisat sırasında doğru döşenmemiş lazım eğimleri sağlanmamış borular zamanla kıl, toz, tüy gibi pis madde birikimine sebep olur. genelde suyun içinde kalan bu maddeler zamanla çürüme yapar ve ağır bir koku meydana getirir. Bu ağır kokular, dezenfekte edici kokular ya da parfüm ile bastırılamaz. Giderin temizlenmesine rağmen geçmeyen kokular varsa bu tıkanıklık belirtisidir. Su akışında sorun bulunmamasına rağmen, ilerleyen sürede önemli tıkanıklık yaşanabilir. 

Bu nedenle kötü kokular, tıkanıklığın habercisidir. Bu tarz çirkin kokuları engellemek için lavabo açıcı resmi yöntemler uygulamak geçici bir çözümdür. Kokuları yok etmek için giderin profesyonel olarak temizlenmesi ilerde yaşanacak daha büyük tıkanıklığın önlenmesini sağlar. Kameralı görüntüleme sistemi sayesinde tesisata alakalı yapılan hatalar varsa ortaya çıkarılır ve fena kokulara kökten sabit çözüm bulunur.

İslahiye Wc Tıkanıklığı Açma

Tuvalet, banyo veya mutfak tıkanıklığı durumunda aklımıza ilk gelen evde basit yöntemler uygulayarak İslahiye tıkanıklık açma olur. Ancak evde uygulanacak kolay çözümler tıkanıklığı gidermede yeterince tesirli olmayabilir. Hatta var olan tıkanıklığın artmasına sebep olabilir. Bu sebeple su baskını, borulara zarar vermiş olabilir. Alaturka Tuvalet ve masraf tıkanıklığı açma tekniği bilinçsizce uygulandığında olay daha vahim hale gelebilir, bu yüzden ehil ellerden destek almak önemlidir. birçok tıkanıklık açma firması kameralı sistem kullanarak tıkanıklığı kolayca gidermektedir. 

Hem Böylece tesisat tamamen temizlendiğinden tıkanıklık sorunu sıklıkla tekrarlamaz. Kamera yöntemiyle tıkanıklığa sebep olan cisim saptama edilir ve cisme göre tıkanıklık açma yolu izlenir. masraf güzelce temizlendikten sonra kamerayla görüntülü olarak denetleme edilir. Bu politika sayesinde tesisatınız hasar görmez ve Böylelikle kırmadan Alafranga Tuvalet açma gerçekleşmiş olur. Bu sistem özellikle geleneksel büyüklükte tesisat firmaları tarafından yaygın olarak kullanılır. hemen Geliriz üzerinden bize ulaşabilir, tüm teknolojik aletlerimiz ve olanaklarımızla size sağladığımız en iyi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Tıkanıklığa Teknolojik Çözümler

Bütün tıkanıklıklarda uygulanabilen yeni nesil çözüm ile tesisata herhangi bir hasar vermeden, olanaklı olan en kısa dakikada ve kolayca tıkanıklıktan kurtulmak mümkün. Maliyet borularındaki tıkanıklığın tespiti için şahsi olarak hazırlanmış teknoloji harikası gider kameraları ile tıkanıklığın nedeni hemen bulunuyor. Giderdeki tıkalı yerin bulunması için kızılötesi sinyaller yaya cihazlarda tıkanıklık tespiti için yaygın olarak kullanılıyor. Tıkanıklığı gideren uzman robot aletler ve kayıt altına alan kameralar ile sizler için teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyoruz.

7/24 İslahiye Ev ve iş Yerlerinizde Tıkanıklık Açma

Evinizde veya eylem yerinizin mutfak, banyo lavabosunda tıkanmalar her an meydana gelebilir. Aniden meydana gelen tıkanıklık durumlarında kullanılamaz halde olan lavabolarınız sizi rahatsız etmesin. Haftanın her günü yirmi dört saat hizmet veren işletmeler sizin için anında Geliriz'de. İşinizin hızlıca olmasını istiyorsanız size en benzeyen İslahiye mutfak lavabosu tıkanıklığı açma firmasını anında Geliriz'den bulun. Sizin konumunuza en uygun şirketi size listeleyerek sizin bu listeden dilediğiniz en iyi mutfak lavabosu tıkanıklığı açma şirketini seçmenize fırsat sağlamaktayız. 

Tıkanıklık Açmada Evsel Yöntemler

Tıkanıklıklar aniden meydana geldiğinde evde kolay İslahiye tıkanıklık açma yöntemlerine başvururuz. Bu geçici yöntemler kimi süre kâfi olsa da çoğunlukla uzun vadeli bir açılma gerçekleşmez. Ancak her tür ihtimale karşı birkaç yöntem bilmek faydalı olabilir. Tesisata sorun verecek yöntemlerden ve zorlayıcı işlemlerden kaçınmak gerekir. Evde uygulanacak yöntemler her süre etkili olmaz. Çünkü tesisatlar eğimlerine ve yapılarına göre farklı farklıdır.

Tel Yardımıyla Lavabo Açma

Evde tel yardımıyla İslahiye tıkanıklık açmayı denemek için sağlam ve orta kalınlıkta bir tel gerekir. Bu, telin sıkışmaması ve kopmaması için gereklidir. Telin ucu bükülerek kancalı hale getirilir. Tıkanmış olan lavabonun gider kısmından tel, 1 metre kadar içeriye sokularak tıkanıklığın olup olmadığına bakılır. Ancak daha derin tıkanıklıklarda bu yöntem tesirli değildir.

Sirke ve Karbonat ile Tıkanıklık Açma

Özellikle mutfak lavaboları giderlerinin açılmasında etkili olan bu doğal politika kolay tıkanmalarda etkili olmaktadır. Karbonat ve sirkenin bir araya geldiğinde oluşturduğu asidik tepkime donmuş yağ tıkanıklıklarında etkilidir. Bu tekniği uygulamak için tıkalı lavabonun süzgeç deliğine yarım çay bardağı kadar karbonat dökülür. Ardından, bir çay bardağı sirke dökülür. Son olarak da bir litre kadar kaynar su dökülerek teknik tamamlanır. Evde denenebilecek diğer İslahiye tıkanıklık açma yöntemleri;

 1. El pompası ile pompalamak
 2. Lavabo açıcı kullanmak
 3. Tazyikli sıcak su vermek.

Robotik Wc Açma

hemen Geliriz’den ustalarımızla irtibata geçerek ev ve eylem yerlerinizde ortaya çıkan mutfak lavabosu, banyo ve Wc lavabosu ve Alaturka Tuvalet tıkanıklıklarınızın sorunlarını çözüme kavuşturabilirsiniz. Kameralı ve şahsi donanımlı aletlerimizle tıkanıklığı belirlemekteyiz. Tıkanıklık sorunun belirlenmesinin ardından işinde ehil ekibimizle kırıp dökme işlemlerine gerek kalmadan tıkanıklığı gideriyoruz. Tıkanıklığın çeşidine ve yerine göre uygulayacağımız işleme karar veriyor ve en temiz şekilde İslahiye tıkanıklık açma tekniğini gerçekleştiriyoruz.

Kameralı tıkanıklık tayini neticesi yay helezonlu olarak tabir ettiğimiz robot kollarımızı giderden kontrollü bir biçimde salıyoruz. Bu işlem sırasında kamera ile görüntüleme yapmaya devam ediyoruz. Robot şeklinde hortumlarla tıkanıklığa ulaşarak uygun donanımlarla tıkanıklığı ortadan kaldırıyoruz. Nazik yapılı yabancı maddelerin çıkarılmasında tele sararak çıkarma işlemi, sert cisimlerde de parçalayarak açma yöntemi uyguluyoruz. Tıkanıklığa ve yerine göre yaklaşık olarak 30-45 dakika arasında tıkanıklığı açıyoruz. Bütün|Tüm|Hepsi lavabolarınızı kırmaya gereksinim kalmadan tıkanıklıktan kurtarıyoruz.

İslahiye Tıkanıklık Açma Fiyatları

Temiz, kaliteli ve İslahiye tıkanıklık açma garantili tüm işlemlerimizde en hesaplı fiyat garantisi ile servis vermekteyiz. Fiyatlar, bulunduğunuz lokasyona, tıkanıklığa ve tıkanıklığın giderilmesi için uygulanan yöntemlere göre çeşitlilik göstermektedir. Bütün maliyet görüntüleme ve tıkanıklık açma işlemleriniz için daha derinlemesine bilgiye ulaşmak ve fiyat tekliflerimizi öğrenmek için, hemen Geliriz üzerinden İslahiye mutfak lavabosu gideri açma şirketlerine ulaşabilir dilediğiniz bilgiyi edinebilirsiniz.

Gaziantep İslahiye Hakkında

İslahiye, Gaziantep ilinin güneybatısında yer alan ve geçim kaynağı tarım olan bir ilçedir. Nüfusu 67.714 kişidir. İdari bakımdan Gaziantep'in bir ilçesi olmasına rağmen Akdeniz Bölgesine aittir. Akdeniz Bölgesi 'nin doğu ucunda bulunmasından dolayı iklim, bitki örtüsü ve tarımsal faaliyetler açısından Akdeniz Bölgesi'ni andırır. İlçe'de üzüm festivalleri yapılmaktadır.

İçindekiler

 1. Tarihçe
 2. Coğrafya
 3. Ulaşım
 4. Ekonomi
 5. Nüfus
 6. Kaynakça
 7. Dış bağlantılar
 •  

Tarihçe

İslahiye, Gaziantep ilinin en eski yerleşim alanlarından biridir. İslahiye Ovası'ndaki çeşitli höyüklerde yapılan araştırmalar yerleşimin Erken Kalkolitik çağda (MÖ. 5500-5000) başladığını göstermektedir. Yöredeki Tilmen, Gedikli ve Zincirli’deki höyüklerde yapılan kazılar Geç Hitit döneminde önemli bir yerleşim yeri olduğunu göstermiştir. MÖ. 1400’lerde Luviler ve Hititler, Sam'al ’a yerleşmiş daha sonra Aramiler ve MÖ. 800 ’lerin sonlarına doğru Asurlular buraya egemen olmuşlardır. MÖ. 333’te Büyük İskender buraya kadar gelmiş ve yeni bir kent kurmuştur. Romalı komutan Pompeius bu kente Nikopolis ismini vermiştir. Nikopolis, Roma’nın Suriye eyaletine bağlı olmuştur.

Partların yağmalamasından sonra şehir önemini yitirmiştir. Bizans döneminde kentin adından söz edilmez. Bölge 1516 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Yavuz, ele geçirdiği bu yöreye bey olarak Karamanoğlu Beyliği'nin önde gelen sülalelerinden Kösebirleri (Kösebekir) Bey olarak göndermiştir.

Çukurova çevresindeki Kozan ve Gavur Dağı'ndaki Türkmen ve Kürt beyliklerinin tenkili için 1864’te oluşturulan Fırka-i İslahiyye ("Uslandırma Tümeni") adlı sefer birliği 1866 yılında burada yeni bir yerleşim yeri kurarak, dağlardan indirilen aşiret mensuplarını iskân etmiştir. Askeri birliğin anısına kente İslahiye ismi verilmiştir.

I. Dünya Savaşı’nın ardından Mondros Ateşkes Antlaşması'ndan sonra, İslahiye çevresi önce İngilizler daha sonra da Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. Kılıç Ali Paşa'nın birlikleri, 5. dereceden Mecidi Nişanı sahibi Kösebekiroğlu Yüzbaşı Hacı Süleyman, Sima, Sılama, Hacı Ağa, Hacı Daloğlu, Tapucu Ahmet Efendi, Çile Bekir, Süleyman Ağa, Hamza Ağa, Hurşit Ağa, Şıh Mehmet Ağa gibi büyük aile reisleri halkın direnişine destek olmuştur. Fransızların işgali esnasında büyük kahramanlıklar gösteren İslahiye halkı Güvercin Geçidi mevkiinde Fransızları yenilgiye uğratmış ve bunun sonucu olarak da Fransızlar 13 Kasım 1920’de bölgeyi terk etmek zorunda kalmışlardır. 20 Ekim 1921 tarihinde imzalanan Ankara Antlaşması ile Türkiye-Suriye sınırının yeniden çizilmesi sonucunda İslahiye sınırı da tespit edilmiştir.

19. yüzyıl sonlarında Adana vilayetinin Cebelibereket (Osmaniye) sancağına bağlı bir kaza merkezi iken, 1933’te Cebelibereket kaldırılmış, İslahiye de Gaziantep’e ilçe olarak bağlanmıştır. Daha sonra Nurdağı ilçe olunca Sakçagözü Bucağı ve bu bucağa bağlı 19 köy İslahiye'den alınarak Nurdağı'na bağlanmıştır.

İlçede günümüze gelebilen tarihi eserler arasında; Nikopolis (İslahiye) kentinin kalıntıları, Akropol surları, Tilmen Höyük, Gedikli Höyük, Zincirli Höyük (Sam’al), Kırışkal Höyük, ve Yesemek köyündeki Yesemek Açık Hava Müzesi bulunmaktadır.

Coğrafya

Akdeniz Bölgesi'nin doğu bölümünde yer alan, Gaziantep iline bağlı bir ilçe olan İslahiye’nin, doğusunda Merkez ilçe, doğu ve güneydoğusunda Kilis, güney ve güneybatısında Hatay, batısında Osmaniye, kuzey ve kuzeydoğusunda Kahramanmaraş, güneyinde de Suriye bulunmaktadır. Gaziantep’in batı kesiminde yer alan ilçe topraklarının batı ve doğusu engebeli, orta alanları ise düzlüktür. Batısında Nur Dağları'nın doğu uzantıları, doğusunda ise, Sof (Kartal) Dağı bulunmaktadır. İslahiye Ovası bu dağların arasında güneybatı-kuzeydoğu doğrultusunda uzanır. Aynı zamanda tektonik kökenli olan bu ova, Kahramanmaraş-Hatay çöküntü alanındadır. Nur ve Sof Dağlarından doğan çok sayıdaki çay ve dereler ovayı suladıktan sonra Asi Nehri’ne katılır. Bu akarsuların en önemlisi Karasu Çayı’dır. Bu çayın üzerine sulama ve taşkınları önlemek amacı ile Tahtaköprü Barajı kurulmuştur. İlçenin doğal bitki örtüsünü makidir. Yüksek yerlerde (Hızırlı Yaylası) ormanlık alanlara da rastlanır.

İlçe merkezinin deniz seviyesinden yüksekliği 518 metre olup, Gaziantep’e 88 km uzaklıktadır. Yüzölçümü 1.513 km², toplam nüfusu ise 59.911'dir.

İklim özellikleri bakımından Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş özelliği gösterir. Daha çok Akdeniz ikliminin etkisindedir. Bazı yıllar coğrafi konumu ve sıcaklık etkisiyle kışlar şiddetli geçer. Yazların şiddetli sıcak geçmektedir.

Ulaşım

İslahiye ulaşım olanakları bakımından kavşak noktadadır. İlçe içerisinden geçen Gaziantep-Antakya güzergâhı yol ilçe dışına taşınarak ulaşımı rahatlatmıştır. Yeni yapılan yol gidiş geliş çift şerit olup döküm asfalt türündendir.

Bazı noktaların ilçeye uzaklığı:

 • İslahiye - Gaziantep : 90 Km ve yaklaşık 1 saat 19 dakika sürecektir
 • İslahiye - Nurdağı : 22 Km ve yaklaşık 17 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Kahramanmaraş : 71 Km ve yaklaşık 59 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Hatay : 79 Km ve yaklaşık 1 saat 11 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Osmaniye : 156 Km ve yaklaşık 2 saat 2 dakika sürecektir.
 • İslahiye - Ankara : 650 Km ve yaklaşık 7 saat 5 dakika sürecektir.

Ekonomi

İlçe ekonomisi tarım, hayvancılık ve ormancılığa dayalıdır. Yetiştirilen başlıca bitkiler, buğday, soğan, şeker pancarı, pamuk, arpa, baklagiller, zeytin, kırmızı biber, sarımsak, soya fasulyesi, mısır ve üzümdür. Su boylarında sebzecilik yapılmaktadır. İlçenin dağlık kesimlerinde hayvancılık ve ormancılık ön plandadır. Sığır, koyun ve kıl keçisi yetiştirilir. İlçe topraklarında boksit ve dolomit yatakları vardır.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
196559.91113.77546.136
197066.57016.89249.678
197578.29220.68357.609
198085.60522.08263.523
198596.50429.03167.473
199072.23534.60737.628
200079.01138.77040.241
200766.08331.96334.120
200865.21831.20434.014
200965.52130.90434.617
201065.53130.94234.589
201165.76231.46834.294
201266.19332.34233.851
201366.17066.170veri yok
201465.86965.869veri yok
201565.79965.799veri yok
201666.94166.941Veri yok