Star Tesisat

AÇIK
4.7 / 5

Ömer Arı
249 Yapılan İş
0 342 606 09 37

Gaziantep Nizip Tıkanıklık Açma

Nizip En İyi 10 Tıkanıklık Açma Firması - HemenGeliriz.com
Nizip En İyi 10 Tıkanıklık Açma Firması, Mutfak, Lavabo, Tuvalet, Logar, Kanal Tıkanıklığı Açma. Teklif Al veya Hemen Ara, Zaman Kazan!

Nizip Tıkanıklık açma; genelde hayatta her an karşılaşabileceğimiz bir tesisat problemi olan tıkanıklık, uzman ellere teslim edilmesi gerekli bir konudur. Tesisat tıkanıklığı, evlerde, okullarda, iş yerlerinde sürekli eski yapılı binalarda görülen bir problem olsa da yeni yapılarda da görülebilir. Tıkanık gidere yapılan yanlış bir müdahale ile tıkanıklığın daha aşırı ilerleyebileceği, tesisatta ağır tahribata neden olabileceği veya su basmaları gibi tatsız konulara sebep olabileceği unutulmamalıdır. Tıkanmaların en genel nedeni tanınmayan cisim kaynaklı olmaktadır. Olası bir tıkanıklık durumunda, bu işi donanımlı bir Nizip tıkanıklık açma firması ile anlaşarak çözüme kavuşturmak yararlı olur.

Nizip Mutfak maliyeti Tıkanıklığı Açma

Evin en yoğun kullanılan bölümü olan mutfak lavabosu, tıkanıklık ve maliyet problemlerinin en yoğun yaşandığı yerdir. Tıkanıklığın sebepleri:

 1. Atık yağların lavaboya dökülmesi ve dökülen yağların katılaşması sonucu olabilir.
 2. Yemek artıkları zamanla birikerek gider borusunu tıkayabilir.
 3. Suların orantısız kireçli olduğu bölgelerde kirece bağlı tıkanmalar sıkça yaşanıyor olabilir.
 4. Tesisat sırasında yapı-moloz kalıntısı kalmış olabilir.
 5. Mutfakta tıkanıklık açma işlemi, lavabonun altındaki gider borusunun denetim edilmesiyle ve temizlenmesiyle giderilecek düzeyde değilse bir ustadan destek alınmalıdır.

Nizip Lavabo Tıkanıklığı Açma ve Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma

 1. Alafranga Tuvalet banyo tıkanıklığı oldukça can sıkıcı bir durumdur. Tıkanıklığın sebebi genellikle kullanıcı kaynaklıdır:
 2. Tesisatın döşenmesi sırasında iyi temizlenmeyen inşaat kalıntıları.
 3. Saç, temizlik bezi, ıslak mendil, peçete ve benzeri bilinmeyen cisimlerin maliyet borusuna sıkışması.
 4. gider borusunda lazım eğimin olmaması, tıkanıklığın en bilinen sebepleridir.

Nizip Tıkanıklık Tespiti

Mutfak veya banyo Wc giderlerinde meydana gelen tıkanıklıkların nedeni sıfır geliştirilen yöntemlerle kırmadan tespit edilmektedir. Bu yöntemlerden aslı dedektör dayanağı ile boru içinde sıkışan nesnenin keşfedilmesidir. Detektör ile sıfır hata anında saptama yapılmaktadır. Bir diğer tespit tekniği ise kamera ile canlı görüntülemedir. Tıkanıklığın olduğu yere hortum şeklinde kamera uzatılır ve tıkanıklığın yeri tespit edilerek, nedeni ortaya çıkarılır. Tesisata ilgili başka problemler de bu yöntemle kolayca saptama edilir.

Tıkanıklık Koku Yapar Mı?

Tesisat sırasında hatasız döşenmemiş gerekli eğimleri sağlanmamış borular zamanla kıl, toz, tüy gibi pis madde birikimine sebep olur. sıklıkla suyun içinde kalan bu maddeler zamanla çürüme yapar ve ağır bir koku meydana getirir. Bu ağır kokular, dezenfekte edici kokular ya da parfüm ile bastırılamaz. Giderin temizlenmesine rağmen geçmeyen kokular varsa bu tıkanıklık belirtisidir. Su akışında sorun bulunmamasına rağmen, ilerleyen zamanda kritik tıkanıklık yaşanabilir. 

Bu sebeple çirkin kokular, tıkanıklığın habercisidir. Bu tarz kötü kokuları önlemek için lavabo açıcı kurumsal yöntemler uygulamak geçici bir çözümdür. Kokuları yok etmek için giderin ehil olarak temizlenmesi ilerde yaşanacak daha büyük tıkanıklığın önlenmesini sağlar. Kameralı görüntüleme sistemi sayesinde tesisata dair yapılan hatalar varsa ortaya çıkarılır ve çirkin kokulara kökten sabit çözüm bulunur.

Nizip Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet, banyo veya mutfak tıkanıklığı durumunda aklımıza ilk gelen evde kolay yöntemler uygulayarak Nizip tıkanıklık açma olur. Lakin evde uygulanacak basit çözümler tıkanıklığı gidermede yeterince tesirli olmayabilir. Hatta var olan tıkanıklığın artmasına sebep olabilir. Bu nedenle su baskını, borulara sorun vermiş olabilir. Tuvalet ve maliyet tıkanıklığı açma tekniği bilinçsizce uygulandığında olay daha vahametli hale gelebilir, bu yüzden ehil ellerden yardım almak önemlidir. hayli tıkanıklık açma firması kameralı sistem kullanarak tıkanıklığı kolayca gidermektedir. 

Hem Böylelikle tesisat tamamen temizlendiğinden tıkanıklık sorunu genelde tekrarlamaz. Kamera yöntemiyle tıkanıklığa sebep olan cisim tespit edilir ve cisme göre tıkanıklık açma yolu izlenir. gider güzelce temizlendikten sonra kamerayla görüntülü olarak kontrol edilir. Bu yöntem sayesinde tesisatınız zarar görmez ve Böylelikle kırmadan Wc açma gerçekleşmiş olur. Bu sistem özellikle resmi büyüklükte tesisat firmaları tarafından yaygın olarak kullanılır. hemen Geliriz üzerinden bize ulaşabilir, bütün teknolojik aletlerimiz ve olanaklarımızla size sağladığımız en düzgün hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Tıkanıklığa Teknolojik Çözümler

Tüm tıkanıklıklarda uygulanabilen yeni nesil çözüm ile tesisata herhangi bir hasar vermeden, olabilir olan en kısa zamanda ve kolayca tıkanıklıktan kurtulmak olanaklı. Maliyet borularındaki tıkanıklığın tespiti için kişisel olarak hazırlanmış teknoloji harikası maliyet kameraları ile tıkanıklığın nedeni anında bulunuyor. Giderdeki tıkalı yerin bulunması için kızılötesi sinyaller yayan cihazlarda tıkanıklık tespiti için yaygın olarak kullanılıyor. Tıkanıklığı gideren usta robot aygıtlar ve kayıt altına alan kameralar ile sizler için teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyoruz.

7/24 Nizip Ev ve eylem Yerlerinizde Tıkanıklık Açma

Evinizde veya iş yerinizin mutfak, banyo lavabosunda tıkanmalar her an meydana gelebilir. Aniden meydana gelen tıkanıklık durumlarında kullanılamaz halde olan lavabolarınız sizi rahatsız etmesin. Haftanın her günü yirmi dört saat görev veren firmalar sizin için hemen Geliriz'de. İşinizin hızlıca olmasını istiyorsanız size en benzeyen Nizip mutfak lavabosu tıkanıklığı açma firmasını hemen Geliriz'den bulun. Sizin konumunuza en uygun şirketi size listeleyerek sizin bu listeden dilediğiniz en iyi mutfak lavabosu tıkanıklığı açma şirketini seçmenize imkân sağlamaktayız. 

Tıkanıklık Açmada Evsel Yöntemler

Tıkanıklıklar aniden meydana geldiğinde evde kolay Nizip tıkanıklık açma yöntemlerine başvururuz. Bu geçici yöntemler kimi süre yeterli olsa da genelde uzun vadeli bir açılma gerçekleşmez. Ancak her türlü ihtimale karşı birkaç politika bilmek faydalı olabilir. Tesisata hasar verecek yöntemlerden ve zorlayıcı işlemlerden kaçınmak gerekir. Evde uygulanacak yöntemler her süre etkili olmaz. Çünkü tesisatlar eğimlerine ve yapılarına göre değişik farklıdır.

Tel Yardımıyla Lavabo Açma

Evde tel yardımıyla Nizip tıkanıklık açmayı denemek için dayanıklı ve orta kalınlıkta bir tel gerekir. Bu, telin sıkışmaması ve kopmaması için gereklidir. Telin ucu bükülerek kancalı hale getirilir. Tıkanmış olan lavabonun maliyet kısmından tel, 1 metre kadar içeriye sokularak tıkanıklığın olup olmadığına bakılır. Ancak daha derin tıkanıklıklarda bu politika etkili değildir.

Sirke ve Karbonat ile Tıkanıklık Açma

Özellikle mutfak lavaboları giderlerinin açılmasında etkili olan bu doğal politika kolay tıkanmalarda etkili olmaktadır. Karbonat ve sirkenin bir araya geldiğinde oluşturduğu asidik tepkime donmuş yağ tıkanıklıklarında etkilidir. Bu tekniği uygulamak için tıkalı lavabonun süzgeç deliğine yarım çay bardağı kadar karbonat dökülür. Ardından, bir çay bardağı sirke dökülür. Son olarak da bir litre kadar kaynar su dökülerek işlem tamamlanır. Evde denenebilecek diğer Nizip tıkanıklık açma yöntemleri;

 1. El pompası ile pompalamak
 2. Lavabo açıcı kullanmak
 3. Tazyikli sıcak su vermek.

Robotik Alafranga Tuvalet Açma

anında Geliriz’den ustalarımızla iletişime geçerek ev ve eylem yerlerinizde ortaya çıkan mutfak lavabosu, banyo ve Tuvalet lavabosu ve Alafranga Tuvalet tıkanıklıklarınızın sorunlarını çözüme kavuşturabilirsiniz. Kameralı ve özel donanımlı aletlerimizle tıkanıklığı belirlemekteyiz. Tıkanıklık sorunun belirlenmesinin ardından işinde uzman ekibimizle kırıp dökme işlemlerine gereksinim kalmadan tıkanıklığı gideriyoruz. Tıkanıklığın cinsine ve yerine göre uygulayacağımız işleme karar veriyor ve en temiz tasvirde Nizip tıkanıklık açma tekniğini gerçekleştiriyoruz.

Kameralı tıkanıklık tayini neticesi yay helezonlu olarak tabir ettiğimiz robot kollarımızı giderden kontrollü bir biçimde salıyoruz. Bu yöntem sırasında kamera ile görüntüleme yapmaya devam ediyoruz. Robot şeklinde hortumlarla tıkanıklığa ulaşarak hesaplı donanımlarla tıkanıklığı ortadan kaldırıyoruz. Yumuşak yapılı tanınmayan maddelerin çıkarılmasında tele sararak çıkarma işlemi, dayanıklı cisimlerde de parçalayarak açma tekniği uyguluyoruz. Tıkanıklığa ve yerine göre yaklaşık olarak 30-45 dakika arasında tıkanıklığı açıyoruz. Bütün|Tüm|Hepsi lavabolarınızı kırmaya gereksinim kalmadan tıkanıklıktan kurtarıyoruz.

Nizip Tıkanıklık Açma Fiyatları

Temiz, nitelikli ve Nizip tıkanıklık açma garantili bütün işlemlerimizde en hesaplı fiyat güvencesi ile görev vermekteyiz. Fiyatlar, bulunduğunuz lokasyona, tıkanıklığa ve tıkanıklığın giderilmesi için uygulanan yöntemlere göre farklılık göstermektedir. Bütün masraf görüntüleme ve tıkanıklık açma işlemleriniz için daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve fiyat tekliflerimizi öğrenmek için, anında Geliriz üzerinden Nizip mutfak lavabosu masrafı açma şirketlerine ulaşabilir dilediğiniz bilgiyi edinebilirsiniz.

Gaziantep Nizip Hakkında

Nizip, Gaziantep'e bağlı ilçe.

Gaziantep ilinin en büyük ilçesidir. Nizip ilçesinde tarım ve tarıma dayalı sanayi oldukça gelişmiştir. İklim olarak karasal iklim görülür. Antep fıstığı ve Zeytin bahçeleri yaygındır. Bu bahçelerden toplanan Antepfıstığı ve Zeytin Meyveleri işlenmeden piyasaya sürülemez. Bunları işleyecek 100'den fazla orta ölçekli fabrika ve işletme mevcuttur. Karasal iklimde yetişen zeytinlerin aroması ve kokusu çok yoğundur. Nizip ilçesinde toplanan zeytinlerin kendine özgü aroması vardır. Bu zeytinyağından elde edilen sabunları meşhurdur. 1960'lı yıllarda Türkiye'nin Sabun ihtiyacının %90'ı Nizip ilçesindeki Sabun Fabrikalarında üretilmekteydi. Zeugma, diğer adıyla Belkıs harabeleri ilçeye 8 km uzaklıktadır.

İçindekiler

 1. Tarihi ve coğrafi yapısı
 2. İdari, sosyal, eğitim ve kültür durumu
 3. Ekonomik durum
 4. Rakamlarla Nizip
 5. Nüfus
 6. Ayrıca bakınız
 7. Kaynakça
 8. Dış bağlantılar
 •  

Tarihi ve coğrafi yapısı

Nizip ilçesinin tarihi MÖ 2000 yılına kadar uzanır. Eski Hitit zamanında (M.Ö. 18. yüzyılda) I. Mursil, M.Ö. 13. yüzyılda İmparatorluk Hititleri zamanında daŞuppilulluima tarafından Hitit devletine bağlanmıştır.

1517 yılında Yavuz Sultan Selim Nizip'i Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katmıştır. İlçe, Fırat nehrinin meydana getirdiği Orta Mezopotamya havzasındadır. Gaziantep-Nusaybin demiryolu diğer bir deyişle Bağdat Demiryolu ve E-90 karayolu ile Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu da ilçeden geçer. Gaziantep İli, Nizip İlçesi'nin 10 km. doğusundaki Belkıs Köyü'nde, Fırat Irmağı kıyısında, Zeugma Antik Kenti bulunmaktadır. Tarih öncesi çağlardan beri kesintisiz iskan gösteren bu yerleşimin önemi, Fırat Irmağı'nın en kolay geçit verdiği iki noktadan birisinde olmasıdır. Zeugma, kelime olarak "köprübaşı" ve "geçit yeri" anlamına gelmektedir. Yaklaşık 20 bin dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olan bu antik kentin 1/3'ü, su tutulması Ekim 2000'de tamamlanmış olan Nizip-Birecik Barajı göl alanı altında kalmıştır.

İdari, sosyal, eğitim ve kültür durumu

İlçenin merkezi ile birlikte 5 belediyesi ve 79 köyü bulunmaktadır.

İlçede bir devlet hastanesi, 3 özel hastane,10 sağlık ocağı, 19 sağlık evi, SSK sağlık istasyonu, ana çocuk sağlık ocağı, aile planlama merkezi, verem savaş dispanseri bulunmaktadır. Merkezde bir tane fen lisesi,bir sosyal bilimler lisesi,7 tane Anadolu lisesi, ticaret lisesi, kız meslek lisesi, sağlık meslek lisesi, imam hatip lisesi kız imam hatip lisesi Endüstri meslek lisesi ve 3 adet özel lise vardır. Yatılı ilköğretim bölge okulu olmak üzere kasaba ve köylerdeki toplam 121 ilk ve orta dereceli okulla eğitim öğretim hizmeti verilmektedir. Bunlardan 2 tanesi özel okuldur Gaziantep Üniversitesi'ne bağlı Meslek Yüksek Okulu da ilçededir. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde biçki-dikiş, makine nakışı, halıcılık ve konfeksiyon kursları, hat kursu, kasaplık kursu, Arapça ve İngilizce kursları açılmaktadır. Bir grup öğretmenin kurduğu Bağbozumu Tiyatro Grubu ilçede faaliyet göstermektedir.

Ekonomik durum

Nizip tarıma dayalı sanayi ve ticaret bölgesidir. Sabun, Antep fıstığı, zeytin, mercimek, buğday, arpa ve bağcılık faaliyetleri üzerine kurulu çeşitli sanayi kuruluşları ilçeyi ekonomik yönden canlı tutmaktadır. Özellikle zeytinyağı üretimi yaygındır.

Rakamlarla Nizip

Enlem : Kuzey 36°-37°

Boylam : Doğu 36°-38°

Rakım : 534-463 kotları arasındadır

Yüzölçümü : 761.950 dekar

Yıllık Ortalama Sıcaklık : 16 °C

En Yüksek Sıcaklık : 43 °C

En Düşük Sıcaklık : -15 °C

Otel sayısı : 12

Lokanta sayısı : 118

Kahvehane sayısı : 375 resmi 75

İnternet Kafe : 19 (2'si eğitim amaçlı)

Kamu Hastanesi : 1

Özel Hastane : 3

Sağlık Ocağı : 4 merkez 8 köy ve kasaba

Sağlık Evi : 13

Semt Parkı : 24 adet (Toplam 174.141 m²)

Çocuk Bahçeleri : 9 adet (Toplam 13.404 m²)

Yeşil Alan : 13 adet (34.818 m²)

İlçenin 10 km kuzey doğusunda Belkıs (Zeugma) şehri kalıntıları bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde Rumkale,Nizip Kilisesi,Karpuzatan tesisleri ve Taşbaş dağı gezilip görülebilecek yerler arasındadır. İlçe merkezinde birçok park bulunmaktadır.Birecik Barajı civarına yapılan seyir tepesi ilçeyi ziyaret eden turistlerin uğradığı yerler arasındadır. Ayrıca Zeugma harebelerinin kıyısından başlayarak Halfeti ilçesine Fırat nehri üzerinden vapur ile turlar düzenlenmektedir.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
196574.21322.67551.538
197085.13430.21954.915
197594.66236.19058.472
198096.36738.96757.400
1985112.64450.06762.577
1990106.38158.60447.777
2000115.04371.62943.414
2007129.43291.48637.946
2008132.01893.10138.917
2009132.40894.83537.573
2010133.09396.22936.864
2011134.43497.95636.478
2012135.819100.48835.331
2013135.588135.588veri yok
2014136.365136.365veri yok
2015137.878137.878veri yok
2016139.304  
2017140.779140.779Veri yok

Ayrıca bakınız

 • Karkamış
 • Rumkale
 • Nizip Kilisesi