Çetinler Tesisat

AÇIK
5.0 / 5

Mehmet Çetin
537 Yapılan İş
0 534 593 25 70

Star Tesisat

AÇIK
4.7 / 5

Ömer Arı
249 Yapılan İş
0 342 606 09 37

Gaziantep Oğuzeli Tıkanıklık Açma

Oğuzeli En İyi 10 Tıkanıklık Açma Firması - HemenGeliriz.com
Oğuzeli En İyi 10 Tıkanıklık Açma Firması, Mutfak, Lavabo, Tuvalet, Logar, Kanal Tıkanıklığı Açma. Teklif Al veya Hemen Ara, Zaman Kazan!

Oğuzeli Tıkanıklık açma; çoğunlukla hayatta her an karşılaştığımız bir tesisat problemi olan tıkanıklık, ehil ellere teslim edilmesi mecburi bir konudur. Tesisat tıkanıklığı, evlerde, okullarda, eylem yerlerinde genellikle eski yapılı binalarda görülen bir problem olsa da sıfır yapılarda da görülebilir. Tıkanık gidere yapılan yanlış bir müdahale ile tıkanıklığın daha orantısız ilerleyebileceği, tesisatta ağır tahribata neden olabileceği veya su basmaları gibi tatsız konulara sebep olabileceği unutulmamalıdır. Tıkanmaların en genel nedeni yabancı cisim kaynaklı olmaktadır. Olası bir tıkanıklık durumunda, bu işi donanımlı bir Oğuzeli tıkanıklık açma firması ile anlaşarak çözüme kavuşturmak yararlı olur.

Oğuzeli Mutfak gideri Tıkanıklığı Açma

Evin en yoğun kullanılan bölümü olan mutfak lavabosu, tıkanıklık ve masraf problemlerinin en çok yaşandığı yerdir. Tıkanıklığın sebepleri:

 1. Atık yağların lavaboya dökülmesi ve dökülen yağların katılaşması sonucu olabilir.
 2. Yemek artıkları zamanla birikerek gider borusunu tıkayabilir.
 3. Suların fazla kireçli olduğu bölgelerde kirece bağlı tıkanmalar sıkça yaşanıyor olabilir.
 4. Tesisat sırasında yapı-moloz kalıntısı kalmış olabilir.
 5. Mutfakta tıkanıklık açma işlemi, lavabonun altındaki gider borusunun denetleme edilmesiyle ve temizlenmesiyle giderilecek düzeyde değilse bir ustadan destek alınmalıdır.

Oğuzeli Lavabo Tıkanıklığı Açma ve Wc Tıkanıklığı Açma

 1. Alaturka Tuvalet banyo tıkanıklığı epey can sıkıcı bir durumdur. Tıkanıklığın nedeni günlük kullanıcı kaynaklıdır:
 2. Tesisatın döşenmesi sırasında iyi temizlenmeyen yapı kalıntıları.
 3. Saç, temizlik bezi, ıslak mendil, peçete ve benzeri tanınmayan cisimlerin masraf borusuna sıkışması.
 4. maliyet borusunda mecburi eğimin olmaması, tıkanıklığın en tanınan sebepleridir.

Oğuzeli Tıkanıklık Tespiti

Mutfak veya banyo Tuvalet giderlerinde meydana gelen tıkanıklıkların nedeni yeni geliştirilen yöntemlerle kırmadan tespit edilmektedir. Bu yöntemlerden aslı dedektör yardımı ile boru içinde sıkışan nesnenin keşfedilmesidir. Detektör ile yeni hata hemen tespit yapılmaktadır. Bir diğer tespit tekniği ise kamera ile canlı görüntülemedir. Tıkanıklığın olduğu yere hortum şeklinde kamera uzatılır ve tıkanıklığın yeri tespit edilerek, nedeni ortaya çıkarılır. Tesisata dair başka problemler de bu yöntemle kolayca saptama edilir.

Tıkanıklık Koku Yapar Mı?

Tesisat sırasında hatasız döşenmemiş gereken eğimleri sağlanmamış borular zamanla kıl, toz, tüy gibi kirli madde birikimine sebep olur. genellikle suyun içinde kalan bu maddeler zamanla çürüme yapar ve ağır bir koku meydana getirir. Bu ağır kokular, dezenfekte edici kokular ya da parfüm ile bastırılamaz. Giderin temizlenmesine rağmen geçmeyen kokular varsa bu tıkanıklık belirtisidir. Su akışında hasar bulunmamasına rağmen, ilerleyen sürede ciddi tıkanıklık yaşanabilir. 

Bu sebeple çirkin kokular, tıkanıklığın habercisidir. Bu tarz kötü kokuları önlemek için lavabo açıcı kurumsal yöntemler uygulamak geçici bir çözümdür. Kokuları yok etmek için giderin ehil olarak temizlenmesi ilerde yaşanacak daha büyük tıkanıklığın önlenmesini sağlar. Kameralı görüntüleme sistemi sayesinde tesisata alakalı yapılan hatalar varsa ortaya çıkarılır ve fena kokulara kökten sabit çözüm bulunur.

Oğuzeli Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet, banyo veya mutfak tıkanıklığı durumunda aklımıza ilk gelen evde kolay yöntemler uygulayarak Oğuzeli tıkanıklık açma olur. Lakin evde uygulanacak kolay çözümler tıkanıklığı gidermede yeterince etkili olmayabilir. Hatta var olan tıkanıklığın artmasına sebep olabilir. Bu sebeple su baskını, borulara hasar vermiş olabilir. Alaturka Tuvalet ve maliyet tıkanıklığı açma işlemi bilinçsizce uygulandığında durum daha vahametli hale gelebilir, bu yüzden ehil ellerden yardım almak önemlidir. hayli tıkanıklık açma firması kameralı sistem kullanarak tıkanıklığı kolayca gidermektedir. 

Hem Böylece tesisat tamamen temizlendiğinden tıkanıklık sorunu sıklıkla tekrarlamaz. Kamera yöntemiyle tıkanıklığa sebep olan cisim tespit edilir ve cisme göre tıkanıklık açma yolu izlenir. maliyet güzelce temizlendikten sonra kamerayla görüntülü olarak denetim edilir. Bu politika sayesinde tesisatınız hasar görmez ve Böylelikle kırmadan Wc açma gerçekleşmiş olur. Bu sistem özellikle kurumsal büyüklükte tesisat firmaları tarafından salgın olarak kullanılır. hemen Geliriz üzerinden bize ulaşabilir, bütün teknolojik aletlerimiz ve olanaklarımızla size sağladığımız en iyi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Tıkanıklığa Teknolojik Çözümler

Alayı tıkanıklıklarda uygulanabilen sıfır nesil çözüm ile tesisata herhangi bir hasar vermeden, olabilir olan en kısa sürede ve kolayca tıkanıklıktan kurtulmak olabilir. Gider borularındaki tıkanıklığın tespiti için şahsi olarak hazırlanmış teknoloji harikası maliyet kameraları ile tıkanıklığın nedeni hemen bulunuyor. Giderdeki tıkalı yerin bulunması için kızılötesi sinyaller yayan cihazlarda tıkanıklık tespiti için salgın olarak kullanılıyor. Tıkanıklığı gideren usta robot aygıtlar ve kayıt altına alan kameralar ile sizler için teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanıyoruz.

7/24 Oğuzeli Ev ve iş Yerlerinizde Tıkanıklık Açma

Evinizde veya eylem yerinizin mutfak, banyo lavabosunda tıkanmalar her an meydana gelebilir. Aniden meydana gelen tıkanıklık durumlarında kullanılamaz halde olan lavabolarınız sizi rahatsız etmesin. Haftanın her günü yirmi dört saat servis veren firmalar sizin için hemen Geliriz'de. İşinizin hızlıca olmasını istiyorsanız size en benzeyen Oğuzeli mutfak lavabosu tıkanıklığı açma firmasını anında Geliriz'den bulun. Sizin konumunuza en ekonomik şirketi size listeleyerek sizin bu listeden arzuladığınız en iyi mutfak lavabosu tıkanıklığı açma şirketini seçmenize fırsat sağlamaktayız. 

Tıkanıklık Açmada Evsel Yöntemler

Tıkanıklıklar aniden meydana geldiğinde evde basit Oğuzeli tıkanıklık açma yöntemlerine başvururuz. Bu geçici yöntemler kimi süre yeterli olsa da genellikle uzun vadeli bir açılma gerçekleşmez. Lakin her tür ihtimale karşı birkaç yöntem bilmek faydalı olabilir. Tesisata zarar verecek yöntemlerden ve zorlayıcı işlemlerden kaçınmak gerekir. Evde uygulanacak yöntemler her süre etkili olmaz. Çünkü tesisatlar eğimlerine ve yapılarına göre farklı farklıdır.

Tel Yardımıyla Lavabo Açma

Evde tel yardımıyla Oğuzeli tıkanıklık açmayı denemek için dayanıklı ve orta kalınlıkta bir tel gerekir. Bu, telin sıkışmaması ve kopmaması için gereklidir. Telin ucu bükülerek kancalı hale getirilir. Tıkanmış olan lavabonun maliyet kısmından tel, 1 metre kadar içeriye sokularak tıkanıklığın olup olmadığına bakılır. Lakin daha derin tıkanıklıklarda bu politika etkili değildir.

Sirke ve Karbonat ile Tıkanıklık Açma

Özellikle mutfak lavaboları giderlerinin açılmasında etkili olan bu doğal politika kolay tıkanmalarda etkili olmaktadır. Karbonat ve sirkenin bir araya geldiğinde oluşturduğu asidik tepkime donmuş yağ tıkanıklıklarında etkilidir. Bu tekniği uygulamak için tıkalı lavabonun süzgeç deliğine yarım çay bardağı kadar karbonat dökülür. Ardından, bir çay bardağı sirke dökülür. Son olarak da bir litre kadar kaynar su dökülerek yöntem tamamlanır. Evde denenebilecek diğer Oğuzeli tıkanıklık açma yöntemleri;

 1. El pompası ile pompalamak
 2. Lavabo açıcı kullanmak
 3. Tazyikli sıcak su vermek.

Robotik Wc Açma

anında Geliriz’den ustalarımızla iletişime geçerek ev ve eylem yerlerinizde ortaya çıkan mutfak lavabosu, banyo ve Alaturka Tuvalet lavabosu ve Alaturka Tuvalet tıkanıklıklarınızın sorunlarını çözüme kavuşturabilirsiniz. Kameralı ve özel donanımlı aletlerimizle tıkanıklığı belirlemekteyiz. Tıkanıklık sorunun belirlenmesinin ardından işinde ehil ekibimizle kırıp dökme işlemlerine gerek kalmadan tıkanıklığı gideriyoruz. Tıkanıklığın çeşidine ve yerine göre uygulayacağımız işleme karar veriyor ve en temiz şekilde Oğuzeli tıkanıklık açma işlemini gerçekleştiriyoruz.

Kameralı tıkanıklık tayini neticesi yay helezonlu olarak tabir ettiğimiz robot kollarımızı giderden kontrollü bir biçimde salıyoruz. Bu teknik sırasında kamera ile görüntüleme yapmaya devam ediyoruz. Robot şeklinde hortumlarla tıkanıklığa ulaşarak hesaplı donanımlarla tıkanıklığı ortadan kaldırıyoruz. Yumuşak yapılı yabancı maddelerin çıkarılmasında tele sararak çıkarma işlemi, dayanıklı cisimlerde de parçalayarak açma işlemi uyguluyoruz. Tıkanıklığa ve yerine göre yaklaşık olarak 30-45 dakika arasında tıkanıklığı açıyoruz. Bütün|Tüm|Hepsi lavabolarınızı kırmaya gerek kalmadan tıkanıklıktan kurtarıyoruz.

Oğuzeli Tıkanıklık Açma Fiyatları

Temiz, nitelikli ve Oğuzeli tıkanıklık açma garantili bütün işlemlerimizde en hesaplı fiyat garantisi ile hizmet vermekteyiz. Fiyatlar, bulunduğunuz lokasyona, tıkanıklığa ve tıkanıklığın giderilmesi için uygulanan yöntemlere göre çeşitlilik göstermektedir. Tüm maliyet görüntüleme ve tıkanıklık açma işlemleriniz için daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve fiyat tekliflerimizi öğrenmek için, anında Geliriz üzerinden Oğuzeli mutfak lavabosu gideri açma şirketlerine ulaşabilir dilediğiniz bilgiyi edinebilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli Hakkında

Oğuzeli, Gaziantep ilinin bir ilçesidir.

İçindekiler

 1. Tarihçe
 2. Coğrafya
 3. İklim
 4. Nüfus
 5. Ekonomi
 6. Turistik yerler
 7. Kaynakça
 8. Dış bağlantılar

Tarihçe

Eski adı Büyük Kızılhisar olan yerleşim yerindeki yapılar kırmızı topraktan imal edilen kerpiç kullanılarak ve hisar şeklinde yapıldığından dolayı bu isim verildiği sanılmaktadır. 1 Ocak 1946 günü ilçe olarak, adı Oğuzeli olarak değiştirilmiştir. Oğuzeli Gaziantep’in güneydoğusunda Sacır Suyu kenarında kurulmuştur. Oğuzeli isminin ise üzerinde yaşayan ailelerin geçmişine istinaden verildiği aşikârdır. İlçeye bağlı bağlı Tilbaşar Mahallesinde bulunan Tilbaşar Kalesi'nde yapılan kazılarda milattan önce 3000’li yıllara ait kalıntılara rastlanmıştır. İlçe Hitit, Asur, Medler, Persler, Romalılar, Sasaniler, Bizans egemenliğine girmiştir. Ömer bin Hattab döneminde 639’da Suriye cephesi komutanı Ebu Ubeyde’nin öncü birliği komutanı Ganenoğlu İyaz tarafından bölge İslam egemenliğine girmiştir. Müslümanlarla Bizanslılar arasında sık sık el değiştiren Oğuzeli, Abbasi devletleri zamanında tamamen İslam toprağı olmuştur. Türklerin Anadolu’ya gelmesi ile bölge Türk–İslam egemenliğine taşınır. Kısa sürelerle haçlı egemenliğine giren bölge, Selçuklu sultanı I. Mesut zamanında kesin Türk hâkimiyetine girmiştir. 1516 Mercidabık Savaşı için Yavuz Sultan Selim bölgeye gelince Osmanlı hâkimiyetine giren Oğuzeli, şer-i mahkeme sicillerine “Kızılhisar-ı Fevkani” olarak geçmiştir.

Milli Mücadele yıllarında yöre köylerin Fransızlar tarafından işgale uğraması üzerine halk Kuva-i Milliye birliklerine katılarak bölgenin Türk yurdu olduğunu bir kez daha kanıtlamışlardır. 14 Şubat 1946'da ilçe olan Oğuzeli’nden 1995 yılında Elbeyli ilçesi ve 23 köy ayrılarak Kilis iline bağlanmıştır. 23 Temmuz 2004 tarihinde Gaziantep’in 3. merkez ilçesi olmuştur. 17.yüzyılda yasamış halk şairlerinden Karacaoğlan uzun yıllar ilçemize bağlı köylerde dolaşmış ve şiirlerinde Altınyurt,Tutluca,Tilbaşar, İkizkuyu, Sazgın ve Nafak pınarı yörelerini işlemiştir. Şöhreti ilçe sınırlarını aşarak ülkemize mal olmuş Ezo Gelin ilçeye bağlı Dokuzyol(Uruş) Köyünde doğup büyümüştür. İlçede Tilbaşar Kalesi kalıntılarından başka; Hamzababa, Gaffurbaba, Şıh Bilecan Türbesi ve Selçuklu döneminden kalma Orta Cami minaresi başlıca tarihi eserlerdir(yakacık).

Coğrafya

Doğusunda Nizip ve Karkamış, batısında Elbeyli, güneyinde Suriye, kuzeyinde ise Şahinbey ilçesi yer almaktadır. İlçe, Tilbaşar Ovası’nın üzerinde yer almaktadır. Denizden 750 m yüksekliktedir. Gaziantep merkeze 17 km uzaklıktaki ilçenin yüzölçümü 474 km2'dir.

İklim

İlçede genel olarak Karasal iklim ve Akdeniz iklimi hüküm sürer.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
196532.8365.57727.259
197033.2135.98627.227
197535.6177.19428.423
198037.9037.84730.056
198541.4779.54731.930
199042.6619.98332.678
200033.16211.52721.635
200726.89711.31115.586
200830.56116.51414.047
200929.31316.37412.939
201029.12316.53412.589
201129.14616.93712.209
201228.84417.01411.830
201329.62029.620veri yok
201429.52629.526veri yok
201529.66129.661veri yok
201630.16730.167Veri yok

Ekonomi

Ekonomisi tarıma ve hayvancılığa dayalıdır. Akdeniz ve Karasal iklimi geçiş bölgesinde bulunmasına arazilerin sulanabilme imkân da eklenince yıl içerisinde 3 defa ürün alınabilmektedir ve ürün çeşidi boldur. İlçede buğday, arpa, mısır, nohut, mercimek, fasulye gibi bakliyat ürünlerinin yanında soğan, sarımsak, marul, salatalık, acur, patlıcan, domates, biber yetiştirilir. Ağaç meyvelerinden Nar aynı zamanda kentin simgesi olmuştur. Narın yanında üzüm, zeytin, Antep fıstığı, payam (badem), ceviz, önemli tarım ürünleridir.

Üretilen tarım ürünlerinin geneli Gaziantep Sebze Halinde değerlendirilirken patlıcan, biber, kabak, acur, üzüm, ceviz, zeytin ve nar daha farklı değerlendirme alanları bulmaktadır.

Kurutmalık: Yaz aylarında elde edilen patlıcan, biber, kabak, acur kurutularak kış aylarında tüketilmek üzere birçok ile gönderildiği gibi aynı zamanda ihracatı da yapılmaktadır. Kurutmalık genelde dolma yapmaya elverişli ürünlerin içinin oyularak dış kabuğunun iplere takılıp güneşte kurutulmasıyla elde edilir.Ürünün tarlada yetiştirilmesi, içinin oyulup iplere takılması, kurutulması ve pazarlanması birçok kesime ve aileye geçim kaynağı olmaktadır.

Yörede üretilen üzüm normal tüketimin yanında Pekmez, Bastık, Sucuk yapılarak daha fazla katma değer sağlanır. Yine yetiştirilen cevizler sucuk yapımının en önemli girdilerindendir.

Turistik yerler

İlçede bulunan Karpuzatan havuzu ve piknik alanı Gaziantep şehir merkezinden çok sayıda ziyarete sebep olur.