Neden Hemen Geliriz?
 • Servis sağlayıcılarımızın en yüksek değerlendirme alanlarını sizler için seçiyoruz.
 • Yılda 20.000 den fazla insan Hemen Geliriz'e güveniyor.
 • Tüm servis sağlayıcılarımızın en iyi hizmeti verdiğinden emin oluyoruz.
Müşteri Yorumları
Hiç yorum bulunamadı..

En İyi 10 Halı Yıkama – Teklif Al veya Hemen Ara!

Yaşadığınız ortamı ev gibi, yuva gibi gösteren en ciddi unsurlar halılardır ve bu halıların temizliği yoğun önemlidir, düzgün bir halı yıkama firması bulmak işinizi kolaylaştıracaktır. birçok alanda, çeşitlilikte kullanılmasının yanı sıra en yoğun dekoratif anlamda dikkat Çekici özelliğe sahip olan halılar, dekorasyonunuzu tamamlayan bir yapıya sahiptir.

Renk, boyut ve desen gibi konularda bu kadar seçici olurken bir kritere daha dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu da basit temizlenebilir özelliği olmasıdır. Fakat buna dikkat edilse de yeteri kadar düzgün temizlenmemesi ya da  çıkarılamayan lekeler için halı yıkama firmalarına başvurulur.

 

Halı Yıkama Fiyatları

Günümüzde daha yoğun kırsal kesimlerde devam eden eski bir alışkanlık vardır. Daha yoğun mahalle aralarında evin fertleri ya da etraftaki komşular ile beraber mahalleye halı serilerek elle yıkanır. Bu yıkama türü günümüz şehirleşmesinde pek mümkün değildir. Hem su israfı hem de düzgün bir temizleme ve kurulama aşamasından geçmemesi sağlam bir temizlik için uygun değildir. Bu işlem beden gücü gerektirdiği için sizi yorarken, fazladan süre harcamanıza da sebebiyet verecektir.  

Uygun fiyatlar, zamandan tasarruf, düzgün bir temizlik ve kendinizi yormamak adına profesyoneller ile çalışmak sizin için daha mantıklı olacaktır. profesyonel halı yıkama işleminde halılarınız, uygun makine, teknik ve deterjanlar ile yıkanılarak memnuniyetiniz amaçlanır.

 

7/24 Acil En benzeyen Halı Yıkama Firması

Genel bir temizlik yapılacağı süre akla ilk olarak halılar gelir. Halı yıkama firmaları ile anlaşıldığı takdirde steril bir çevre oluşması sağlanır. En yoğun kullanılan eşya olan halılar çoğu süre göze batmasa da en yoğun kirlenen eşyadır. Bunun başlıca sebebi sabit üzerine basılmasıdır. Aynı dakikada dökülen maddeler, saç, tırnak ve deri döküntüsü gibi etkenler halıları daha pis ve hijyeni tehdit eden bir eşya yapar.  

Özellikle gün boyunca ayakkabının içinde olan ayaklarda havasız kalmasından ve buna bağlı olarak terleme yaşanmasından ötürü bakteriler çoğalır. Eve gelindiği ve halıların üzerine basıldığında ise bu bakteriler halılara bulaşır. süre geçtikçe bakteriler çoğalır ve daha derine iner. Bu da kişinin tek başına temizleyebileceği türden çıkarak profesyonel bir yardım gerektirir. aksi takdirde özellikle çocuklu evlerde sağlık sorunları yaşanma ihtimali yüksektir. Çocuğunuzun pis bir  halı üzerinde oyun oynamasını, uyumasını, ders çalışmasını ya da yere düşen bir şeyi yanlışlıkla ağzına atmasını hiç bir ebeveyn istemez. Bu nedenle steril bir çevre ve sağlam bir yaşam için halı yıkama işlemi büyük bir önem kazanır.

 

Adım Adım Halı Yıkama
 1. Halılarınız için halı yıkama firmalarına ulaşmanız sonucunda özel hizmetler ile kapınızdan teslim alınır.
 2. Kırılmadan, bükülmeden araçlara yerleştirilir ve firma alanlarına götürülür.
 3. Bir ön yıkama işleminden geçirilir. Bu işlemde sabun kullanılmadan halıların üzerinde mevcut kir ve toz gibi faktörlerden arınması sağlanır. aksi takdirde direkt köpürtülmeye başlanırsa, bu etkenlerin su ve kullanılan deterjanlar ile halılara yapışma ihtimali yüksektir.
 4. Daha sonra fırçalar ve makineler desteği ile halılar köpürtülür.
 5. Halıların bütün yüzeyi iyice fırçalanarak, derinlerdeki bakterilerin ve pisliğin temizlenmesi amaçlanır.
 6. Fırçalama işlemi bittikten sonra ise durulama kısmına geçilir. Bu kısımda uygun donanım ve saf su ile durulama gerçekleştirilir.
 7. Halıların üzerinde deterjan kalmaması adına bu işlem birkaç kez tekrarlanır.
 8. En son özel kurutma alanlarında halı kurutma aşaması gerçekleştirilir.
 9. Halının üzerinde deterjan ve nem kalmaması büyük derecede önem gösterir. kötü kokulara ve mikrop oluşmasının önüne geçilebilmesi açısından bu işlem adımları takip edilmeli ve çalışmalar bu yönde sürdürülmelidir.
 10. Son işlem ise halıların paketlenerek, tekrar özel servislere yerleştirilerek kapınıza getirilmesi ile son bulur.

 

Çay Lekesi, Vişne Suyu Lekesi ve Diğer zor İnatçı Lekelerin Çıkarılması

Her türlü halı için her türlü yöntemin kullanıldığı, gereken bütün donanıma sahip ekipler ile profesyonel ve güler yüzlü ustalarımız Hemen Geliriz ile kapınızdadır. Yapmanız gereken internet sitemiz üzerinden ustalar ile irtibata geçerek en uygun fiyatlı hizmetlerimizden yararlanmaktır.

Salon halınızın üzerine dökülen çay, vişne suyu, kahve lekeleri sizleri korkutmasın. Halı yıkama firmaları bu tip leke kalabilecek kazaları özel şampuanlar ve köpüklerle giderebilmektedir. Tek yapmanız gereken leke oluştuğunda üzerine pril, fairy gibi bulaşık deterjanları dökmek yerine bir halı yıkama firmasını aramanızdır. 

 

Halı seçimi Nasıl Yapılmalıdır?


Halılar, mobilya seçimi ve perde seçimi ile evin dekorasyonunu büyük ölçüde tamamlar. Bu nedenle mobilya ve perdelere uyumlu dokuda, motifte ve renkte halı seçimleriniz ile düzgün bir uyum yakalayabilirsiniz. Halılardaki büyük motifler evinizi olduğundan küçük gösterir. O yüzden seçiminizi daha sade tutmanız ve motiflerin az olduğu halıları seçim etmelisiniz. Halının bulunduğu odayı olduğundan daha geniş göstermenizin bir diğer yolu ise açık renklerde seçim yapmanız olacaktır.  

Açık renkler koyu renklere nazaran mekan ve duvar döşemelerinde, mobilyalarda, halılarda ve perdelerde odanızın daha büyük gözükmesine katkı sağlar. Temizlik açısından halılarda açık renkler yoğun kullanılmaz ama bu problemi da temizliği basit bir halı seçimi yaparak giderebilmeniz mümkündür. Halı boyutları da seçimde dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Mümkünse mobilyaların altına kadar büyük bir halı seçim edebilirsiniz. Halıyı koyacağınız oda büyük ise en azından mobilyaların ayaklarının halıya denk gelmesini sağlamalısınız.

 

Halıları Muhafaza Etmek

Evlerde temizlik esnasında halı yıkama işlemi yapılacaksa, genel olarak evdeki bütün halılar yıkanmaya verilir. Böyle bir durumda temizlikten önce gelen halılar için ya da mevsimsel halı değişikliği yapanlar için halıları temiz ve zarar görmesini engelleyerek muhafaza etmek son derece önem kazanır. öncelikle saklanacak halının muhakkak temiz olması gerekmektedir. Nemin olmadığı herhangi bir ortamda yatay şekilde muhafaza en düzgün yöntemdir.  

Yatay şekilde saklanmasının sebebi dik bir şekilde konulduğunda halının kırılıp bükülerek iz bırakmasına {imkân|olanak|fırsat} sağlamamanız adınadır. Bunun yanı sıra halıyı rulo haline getirirken sıkı ve tüylerin gidiş yönüne doğru sarmak gerekir. Sardığınız halınızın bir ip ya da bant desteği ile açılmasını önleyebilirsiniz. Oluşabilecek herhangi bir küf durumuna karşı halınızın içine naftalin koyabilirsiniz. Rulo halindeki halınızın üzerine hurç ya da bir çarşaf koyarak saklayacağınız yere koyabilirsiniz. Uzun süreli bir muhafaza düşünüyorsanız havalandırmayı ve içine koyduğunuz naftalinleri değiştirmeyi unutmamalısınız. aksi takdirde kötü kokular ile karşılaşmanız mümkün olacaktır.

 

Halı Çeşitleri ve Yıkama Teknikleri

Her halının cinsine, dokusuna, yün kalitesine ve ham maddesine göre farklı teknikler ile halı yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Halı çeşitleri şu şekilde sıralanabilir; shaggy halı, Yörük halıları, Milas halıları, Isparta halıları, Bünyan halıları, Hereke halısı ve ipek halı olarak sıralanması mümkündür. bütün bu halıların dokuması sıklığı, kullanılan ip, yün ya da boyama unsurları değişiklik gösterdiği için halı yıkama yöntemleri de o derece değişiklik gösterir.  

Bu yöntemler de şu şekilde sıralanabilir; detaylı temizlik, bu politika ile halılarınız birçok aşamadan geçirilerek köklerine varana kadar bir temizlik gerçekleştirilir. İkinci politika buharla halı yıkamadır. Bu politika detaylı yıkama işlemi ile benzer adımları takip eder. Fakat halının türüne göre en yüksek sıcaklıkta tazyikli sular ile durulama işlemi gerçekleştirilir. Üçüncü politika köpüklü yıkama tekniğidir. Bu teknik buhar işlemi ile birleştirildiğinde durulanma aşamasında büyük önem kazanır ve sağlam bir temizlik yapılmış olunur. Dördüncü teknik şampuan tekniğidir.  

Oldukça uygun olan bu halı yıkama işlemi en yoğun seçim edilen yöntemdir. Son teknik ise kuru temizleme yöntemidir. Bu politika genel olarak dekoratif halılarda küf ve mantar oluşumunun önüne geçilmesi için kullanılan bir tekniktir.