Oto Elektrikçi

Son zamanlar da teknolojinin artması ile en çok rağbet gören şeyler arasında arabalar vardır. Hemen hemen her evde bazen de aynı evde iki üç kişi de bulunan arabalar, çoğalması sebebi ile birçok olumsuzlukları peşinde getirmiştir. Trafik yoğunluğu, sıklıkla yaşanan trafik kazaları bu olumsuzlukların başında gelmektedir. Neredeyse her gün kullanılan arabalarda zaman zaman arızalar meydana gelmektedir. Bu arızaların en çok önem arz edeni elektrik arızalarıdır. Elektrik hayatımızın her alanında yaşamımızı aksatmayacak şekilde devam etmememizi sağlar. Oto elektrikçiler de arabayla alakalı arızaları aksatmadan yaparak hayatımızı devam ettirmemizi sağlar. Özellikle ışıklandırma sisteminde yardımcı olan elektrik sadece kişilerin ev, ofis gibi kullandıkları alanlarda değil elektriğe ihtiyaç duyarak ışıklandırma sistemi veya oto kullanma durumlarını sistemli bir şekilde yaparak kullanıma hazır hale getirir. 

Akü, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolayan ve ihtiyaç olması halinde bunu elektrik enerjisi olarak veren enerji depolama aracıdır. Araçlarda çalıştırma, aydınlatma ve ateşleme ile birlikte ana amacı motoru çalıştırmaktır. Kış ve sonbahar aylarında akülerin en yoğun çalıştığı dönemlerdir ve havaların soğuması ile beraber uzun yol aldıktan sonra akülerin ömürlerini tükettiği bilinir. Bundan dışında acele bir şekilde eve ya da başka bir yere vardığınızda aracınızın farını açık unuttuğunuzda akü bitebilir. Böylelikle akü değişimi ya da tamiri yapmak kaçınılmaz bir hal alır. Oto elektrik işi yapan kişiler akü takviyesi, tamir ya da değişim ile aracın arızasını çözer. Araç arızalarınız için 7/24 oto elektrikçi aradığınızda web sitemizi ustalara kullanarak uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

 

Oto Elektrik Arıza Tespit

Oto elektrikçi desteği ile teyp sistemleri, ses sistemleri ve diğer elektrikle ilgili olan sistemleri yaptırabilmeniz mümkündür. Arabalarda yer alan elektrik sistemlerini tamir ettirebilmeniz ve diğer yöntemleri bağlatabilmeniz için bir oto elektrikçi ustası ile çalışmanız gerekmektedir. Araçların akü ayarlarının, marş ayarlarının ayarlanması, elektrik aksamlarını tamir edilmesi, farlarınızda temassızlık, iç lambalar yanmaması, bagaj lambasının yanmaması ve radyonun çalışmaması gibi durumlarda da oto elektrik ustası ile irtibata geçebilmeniz mümkündür. Arabalarda yer alan alarm, far, iç ışık, kapı ışıkları, bagaj led lambaları gibi ekipmanların arabalarınıza eklenmesi veya çıkarılması için de ustalar ile görüşmeniz gerekmektedir. Web sitemizde yer alan ustalar ile çalışarak elektrik hasarı olan araçlarınızı tamir ettirebilirsiniz. 

Teknoloji geliştikçe oto aksamları artarak arıza tespiti yapmak eskiye göre oldukça zorlaşarak profesyonel ekipleri zor durumda bırakır. Bu sayede genellikle çalıştığı ekipmanları ile arızaları tespit ederek daha basit hale gelmesini sağlar. Gelişen en son teknolojiyle bilgisayarlı oto arıza tespiti için en uç noktaya bile giderek arıza tespiti yapılır. Deneyimli oto arıza tespiti yapan oto elektrikçiler araca checkup yaparak aracın arızasını tespit eder. Sizlere aracınızın sorununu ve çıkabilecek maliyeti iletirler. Yaptığı işte usta oto elektrikçi numarasına ulaşmak için web sitemizi kolaylıkla kullanabilirsiniz. 

 

Araçlarda Elektrik Sistemi  

Motorlu araçlarda insan ya da yük taşıyan ve farklı büyüklükte olan araçlarda elektrik akımını oluşturan programlı sistem vardır. Bunları bilmek kişiler için öneme sahiptir. Bundan dolayı aracınızın hangi sistemlere sahip olduğunun bilinmesi önemlidir. Bu sistemler şu şekildedir:

  • Akü sistemi
  • Araba aydınlatma sistemi
  • Marş sistemi
  • Akü şarj sistemi

Ateşleme sistemi bu elektrik sistemlerinin başında gelir. Ateşleme sistemine bağlı olan akü sisteminin arızalanması aracınızdaki diğer sistemleri de etkileyebilir. Oto elektrikçi aracın arızasına bakarak hangi sistemde veya nerede arıza olduğunu tespit eder ve ona göre işlem yaparak aracın arızasını giderir. Verdiği hizmet ile arabalarınızda yer alan bütün elektrik akımlarının kontrolünün arabalarda yer alan akü sistemleri ile beraber araç içi lambaların kontrolünü sağlamaktadır. Gerekli olan sistemlerin düzgün çalışması için, bu alanda profesyonel olmuş kişiler tarafından işlerin yapılması gerekmektedir. 

 

Araba Akü Arızaları

Arabalarda kullanılan aküler, iyi bir şekilde bağlandıysa ve ustalar bu bağlantıları yaptıktan sonra denediyse genellikle hasarlar bir daha oluşmamaktadır. Ancak aküler araçlara bağlanırken denenmediyse ve sağlamlığı kontrol edilmediyse ilerleyen zamanlarda zarar çıkararak, araç sahiplerinin tekrar bir oto elektrikçi ile çalışmasını gerektirmektedir. Akülerde oluşan sorunlardan dolayı marşa da basamayacağınız için aracınız hareket etmez. Aküler bittiğinde ya da akülerin bağlantı sorunları oluştuğu zamanlarda ve arabaların diğer elektrik aksamlarıyla ilgili durumlarda gereken ustalara 7/24 hizmet veren nöbetçi oto elektrikçi ustalarına ulaşabilirsiniz. 

Marşa basamıyor, far yakamıyor veya oto içi lambaları kullanamıyorsanız, aracınızın aküsü bitmiştir. Oto elektrikçi sayesinde araçlarınızda yer alan bütün elektrik sistemlerini tamir ettirebilir ve kontrol ettirebilirsiniz. Arabaların yolda daha iyi gidebilmesi ve hiçbir elektrik aksamında sıkıntı yaşanmaması için oto elektrikçilerin kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Akü sistemlerinin kontrolü ve tamiri ile beraber araçlarınızla oto elektrik yol yardım ile yolda kalmalara son verebilirsiniz.

 

Buji Değişimi

Aracın içten yanmalı motorlarında gazı tutuşturarak yapılan işleme buji denir. Buji durumunu kolayca anlamak için çakmağa benzetilir. Yakıt ve hava durumlarında ateşlenerek motorun çalışması için ciddi bir paya sahiptir. Buji çalışması aşırı elektrik akımı verilerek kıvılcım oluşmasını sağlar. Bu işlemi genellikle yapan parça zamanla işlevini yitirirse değişimin yapılması gerekir. Araç çalıştırırken aracın titreme yapması veya egzozdan siyah duman çıkması bujinin arıza verdiğinin tespitidir. Buji ateşleme esnasında zarar yaşanıyorsa aracı da olumsuz etkiler. Bu durum esnasında araç normalden aşırı yakıt tüketerek arızanın daha fazla olmasına sebep olur. Kısaca aracınızda çalışma durumunda titreme, egzoz siyah duman ve aracın performansı düşükse buji ve buji kablolarının kontrolünü yaptırmanızda fayda vardır. 

Buji kablosu buji kadar öneme sahip olarak kablonun aşınmasından dolayı hasar söz konusudur. Kablo aşınma yaptığında yenilenmelidir ve yenilenme durumunda mutlaka sorunun kablodan olduğunun bilinmesi gerekir. Kullanılan buji kablosunun kaliteli olması önemlidir. Bu kablo elektrik akımını ilettiği için son derece önemlidir. Kalitesiz buji kablosu takıldığı takdirde araca daha çok zarar verir. Buji kablo değişimi yapılırken kabloların uzun bırakılmaması ve birbirlerine bağlantı etmemeleri gerekir. Yoksa hatalı bağlama sonucu tehlikeli durumlar ortaya çıkar. Buji kablosu arıza durumunda karşılaşılan en bilindik olan kopma ya da eskime durumudur. Bujide oluşan arızlarda bahsedilen huşuları göz önünde güvenilir bulunduracak ustalara web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

 

Araba Şarj Dinamosu Tamiri

Arabalarda yer alan şarj dinamolarının tamir edilmesi oldukça önemlidir. Bu dinamoların tamir edilmemesi sonucunda araçların bağlantıları çalışmamaktadır. Eğer marşa bastığınız zamanlarda araçlarınız çalışmıyorsa, araç içi ışıkları yanmıyorsa ve diğer elektrik ile alakalı aktif aksamların çalışmaması gibi durumlarda şarj dinamosunda hasarlar olabilir. Bu tip sorunların usta kişiler tarafından tamir edilmesi gerekmektedir. Arızaların işini bilen kişiler tarafından çözülmemesi ile beraber hasarlar büyüyebilir ve ek masraflar çıkabilir.

Oto elektrikçiler; marş ve şarj dinamosu, küçük şarj dinamosu, remark şarj dinamosu, steyr şarj dinamosu, şarj dinamosu dişlisi, 12 volt şarj dinamosu, akü şarj dinamosu, motosiklet şarj dinamosu, traktör şarj dinamosu, alternatör şarj dinamosu, atv şarj dinamosu, çıkma şarj dinamosu, wutse şarj dinamosu, vakumlu şarj dinamosu, kamyon şarj dinamosu, şarj dinamosu rulman, 300 amper şarj dinamosu, 480 marş dinamosu, 24 volt şarj dinamosu, e39 şarj dinamosu, kendinden konjektörlü şarj dinamosu, çapa makinası şarj dinamosu gibi şarj dinamolarının tamirini ustalıkla yapabilir. Ayrıca şarj dinamosundan gelen ses neyden kaynaklıdır, marş dinamosu aküyü bitirir mi, şarj dinamosu kaç amper gibi sorularınızın cevaplarını da sizlere verir. 

 

Araba Led Işık ve Teyp Montajı

Arabaların içerisinde yer alan tavan ışıklarının yetersiz gelmesinden dolayı ek olarak led ışık takılması gerekir. Led ışıklar takılarak araç içleri daha aydınlık olur. Led ışıklar dilediğiniz renk ve şekillerde monte edilir. Araba içerisinde yer alan teyplerin eski olması ile beraber bu teypleri yenileri ile değiştirebilir ve usb girişli teyp veya bluetooth bağlantılı teypler taktırabilmeniz mümkündür. Araçlarınızın içerisine yerleştirilecek olan yeni model teypler ile daha iyi müzik dinleyebilir ve ses sistemleri kurdurabilirsiniz. 

Araba tavan ışıklarının yetersiz gelmesi durumlarında da oluşan sorunları giderebilmek için oto elektrikçilerden yardım alabilirsiniz. Web sitemizdeki ustalar ile irtibata geçerek dilediğiniz hizmeti sunup sunmadığını öğrenebilmeniz mümkündür. Alacağınız hizmet için ustalardan randevu almanız ve bu hizmetlerden yararlanmanız web sitemiz sayesinde artık çok daha kolay. 

 

Alarm ve Park Sensörü

Araçların güvenliğini sağlamak için bazı önlemler alınmalıdır. Bunlardan bir tanesi ve en basit yolu da alarmlardır. Alarmlar ucuzdan pahalıya birçok çeşitte bulunarak sizin bütçenize uygun olan takılmaktadır. Basit bir alarm dahi arabaları hırsızlıklara karşı koruduğu için araç sahipleri bu işlemi mutlaka yaptırmalıdır.

Oto elektrikçi en kaliteli malzemeler ile sizlere hizmet vererek, araçlarınızın güvenliğini uygun fiyatlarla sağlamaktadırlar. Alarm sistemleri haricinde araçlara yapılabilecek diğer bir teknik da park sensörüdür. Kalabalık yerlerde araçlarınız park ederken kaldırımlara, farklı araçlara veya farklı yerlere çarpmaması için kameralı park sensörü veya kamerasız park sensörü yaptırmanız aracınızın ve sizin güvenliğiniz için yararlı olacaktır. Ustalar, araçlarınızı park ederken araçlarınızın zarar görmemesi için park sensörlerini uygun yerlere takarak, akü ile bağlantısını sağlamaktadırlar. Web sitemizde yer alan firmalar sizler için park sensörü, geri manevra park sensörü gibi kolaylık sağlayacak işleri yapar. Alarm, park sensörü, far, ses sistemi, tavan lambası gibi küçük büyük, hiç fark etmeden elektrik ile ilgili bütün işlemlerinizi web sitemizdeki firmalara yaptırabilmeniz mümkündür.