Ardahan Teknik

AÇIK
4.99 / 5

Ardahan Teknik
344 Yapılan İş
0 539 576 07 40

Ardahan Hanak Oto Kurtarma

AÇIK
5 / 5

Sizin İsminiz
999 Yapılan İş

Firmanızı bu şekilde gösterebilmek için şimdi hizmet vermeye başlayın.

Ardahan Hanak Oto Kurtarma

Hanak En İyi 10 Oto Kurtarma – Teklif Al veya Hemen Ara!
Hanak En İyi 10 Oto Kurtarma – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Otomobillere günümüzde ne kadar ihtiyacımız varsa bir o kadar da Hanak araba kurtarmaya gerek doğmaktadır. yeni yapılan yollar, daha çabucak giden arabalar, daha kaliteli lastikler, insanların arabayla aşırı seyahati gibi nedenlerden ötürü araç arızaları da değişmektedir. ancak yol desteğine olan ihtiyaç değişmemektedir. Yolda lastik patlaması, arabanızın hararet yapıp stop etmesi, ya da herhangi bir aksaklık vermesi durumunda yol destek aramaya başlarsınız. 

Aracınız ne kadar sıfır olursa olsun veya ne kadar bakım yaptırmış olursanız olun yolda mevcut sıkıntılar hava şartları veya doğal afetlerden dolayı oluşmuş sıkıntılar araçlarda sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Türkiye nüfusunda otomobil kullanan sayısı yaklaşık olarak 29 milyonu bulmuşken bu sürücüler çoğu zaman oto çekiciye gereksinim duymaktadır. Arabanızda ne bozukluk olduğunu bilmiyorsunuz ve aracınız hareket etmiyor ise o süre en yakın tamirciye götürmek için bir Hanak oto Kurtarma çağırmanız gerekmektedir. Hemen Geliriz üzerinden arama yaparak size en hesaplı Hanak araba kurtarmaya ulaşabilirsiniz. 

Araçların genelde yaşamda hem iş hem de şahsi kullanımları için giderek yaygınlaşmaları ile beraber Hanak otomobil Çekici görevleri de gereken bir zorunluluk olarak öne çıkmıştır. Her otomobilin cinsine göre verilen oto Çekici görevleri bozulma, lastik patlaması, yol durumu gibi nedenlerden ötürü aracınız yolda kaldığında yedi gün yirmi dört saat hizmet vererek zor durumların giderilmesine yardımcı oluyor. 

Herhangi bir arıza sebebiyle aracın yolda kaldığı zamanlarda ya da trafik kazaları sonucunda arabanın hareket edememesi halinde otomobil kurtarmaya gereksinim duyulmaktadır. Kısa sürede olay yerine gelen araba Çekici sayesinde araç daha aşırı hasar almadan güvenli bir şekilde istenen yeni adresine anında götürülmektedir. otomobilin yoldan kurtarılması başka araçlar ile sağlanmaya çalışıldığında bu olay taşıtın bulunan sorunlarına daha büyük sorunlar açabilecektir.
 

Hanak araba Kurtarıcı Ne Yapar?

Otomobiliniz gündüz/gece saat kritik olmaksızın bozulabilir. araç bakımını yapmayan aşırı fazla şoför bulunmaktadır. araç onarımını zamanlı yaptırıp yine de aracında bir anda bozukluk çıkan şoförler de bulunmaktadır. Böyle anlarda size destek edecek en güvenilir, en çabucak firmalar otomobil Kurtarma firmalarıdır. Bu işletmeler size hızlı, kolay bir çözüm üretecektir. Bu firmaların verdiği hizmetler şunlardır;

 1. araba yol desteği
 2. Binek veya ticari araba taşımacılığı (Toyota, Honda, Volvo, Renault, BMW, Dacia...)
 3. Ağır iş makinesi taşımacılığı (CAT, Kawasaki, JCB...)
 4. Forklift taşımacılığı
 5. Tekne taşımacılığı
 6. Lastik değişimi 
   

Aracınızın yolda aküsü veya yağı bitmiş olabilir, lastiği patlayabilir, bilmediğiniz bir kusur vermiş mümkün ya da 0 km bir aracı taşıtmak istediğinizde kurtarıcıya gerek duyarsınız. Arızanızı, yol yardım sağlayan firmalar, yol kenarında bakım edebilir. Yol kenarında yapılamayacak arızalar için ise sizin dilediğiniz bir otomobil tamircisine aracınızı çekeceklerdir. Tamirciye çekilen araçlarla artık Çekici firmalarının bir bağlantısı kalmamaktadır. Kurtarıcı, tamirciye kadar giden yolda size hizmet sunmaktadır. 
 

Aracım Çekilirken Zarar Görecek Mi?

Aracınız; Honda, Toyota, Volkswagen, Scania veya benzeri herhangi bir marka oto olsun fark etmeden Hanak] otomobil Kurtarıcı firmaları aracınıza destek sağlayacaktır. Aracınızın modeli, rengi boyutu fark etmeden bu hizmetten yararlanabilirsiniz. 

Aracınız çekilirken Çekici firmaları size çabucak ve emin hizmet sunacaktır. Bu hizmette en güvenilir işletmeler Hemen Geliriz'de bulunmaktadır. Aracınız çekilirken zarar görmeyecektir Çekici firmaları sizlere bu garantiyi vermektedir. Güven veren Çekici firmaları sizin aracınızı zarar vermeden istediğiniz yere kadar çekecektir. Hassas bir şekilde çalışan bu firmalar sizlere isteğiniz karşılığında görev sunacaktır. Aracınız çekilirken yöntem sırasında başında bulunmanız önemlidir. İşin garantisini işlemi yapan işletme vermektedir. otomobil Kurtarıcı sırasında işletme çalışanlarıyla aracınızın bozukluk durumunu konuşarak, onların yönlendirmeleriyle aracınızı bakım ettirebileceğiniz tamirhane bilgisine de ulaşabilirsiniz.
 

otomobil Kurtarıcı Nasıl Çalışır?

Aracınızın bozulduğu yer ve saat önemsiz olmakla birlikte oto kurtarıcılar size destek sağlar. Arabanızın arızasını bilip bilmemeniz kritik değildir. Arabanızı çekmek için arabanızı vinç, çekme halatı gibi malzemelere bağlarlar. Arabanızı Hanak otomobil Kurtarma araçlarına aldıktan sonra sizin arzuladığınız yere kadar taşıma sağlarlar. Aracınızın taşınması gerekmediği yerlerde bu şirketler sizlere seri ve sağlam yol desteği sunarlar. Bu yol yardımları opsiyonel olduğu için her işletme tarafından gerçekleştirilemez.

Hanak otomobil Kurtarma otomobil bakımı yapmaz. Size ulaşacağınız yere kadar taşıma desteği yapar ya da aracınızın arızasına göre dayanıklı bir biçimde tamir gerçekleştirir.
 

Ücretlendirme otomobil Markasına Göre Değişir Mi? 

Çekici işlemi araç markasına göre değişmez. Aracınızın markası ne olursa olsun Kurtarma ekibi size yardım olacaktır. Audi, Man, Citroen ve benzeri araçlarınızın kurtarılması gerektiğinde bir Hanak araba Kurtarıcı firmasından destek alabilirsiniz. İş makinesi, tekne gibi büyük ve geniş araçlarınız için de Kurtarma çağırabilir firmaların uygunluk durumuna göre bu hizmetten yararlanabilirsiniz. 

Ücretlendirme Hemen Geliriz üzerindeki işletmeler tarafından belirlenmektedir. Bu firmalara sizler Hemen Geliriz üzerinden ulaştığınız için en ekonomik en hesaplı ve güncel fiyatlara göre ucuz bir teklif sunacaklardır. Birçok Kurtarma firmasının yanı sıra Hemen Geliriz'de hizmet veren şirketler sizlere nitelikli hizmet sundukları gibi en ekonomik fiyatı da vereceklerdir.

Çekici firmaları son zamanlarda çok gelişmiş olan oto sektöründe çok daha tedbirli ve titiz çalışmaktalardır. Alanlarında gelişmelere açık olan Kurtarma firmaları Hemen Geliriz adresinde mekan almaktadır. Son teknoloji oto gereçlerle araçlarınıza zararsız, çiziksiz bir görev sunmaktalardır. Hemen Geliriz yapısında yer alan işletmeler kendilerini her süre geliştirmeyi hedeflemiş firmalardır. Diğer şirketlerden ileri olmayı amaçlayan firmalar ile çalışılmaktadır. Sizler de araba Kurtarıcı için güvenilir işletmeler arıyorsanız Hemen Geliriz'e bakın. Aracımda en ufak bir çizik bile olmasın isteyen insanların çoğu, Hemen Geliriz üzerinden Hanak oto Çekici çağırdılar. 
 

Hanak Acil otomobil Çekici

Yolda giderken otomobilinizin aksaklık yapması durumunda yolda beklemenin zor ve sıkıcı olduğu bir o kadar da tehlikeli olduğu bilinmektedir. Aracınız kimsesiz bir yolda kaldığı zaman acil bir kurtarıcıya ihtiyacınız varsa Hemen Geliriz adresinden size en yakın Çekici firmalarını bulabilirsiniz. Aracınızın lastiği patlamış olabilir, aküsü bitmiş olanaklı veya bilmediğiniz bir aksaklık oluşmuş da olanaklı böyle bir olayda yol kenarında beklemeyin. Acil bir otomobil Kurtarıcı çağırın. Acil durumlarınızda nöbetçi şirketler bulunmaktadır. Nöbetçi olan kurtarıcılar ile işlerinizi saat sıkıntısı olmadan çözün.
 

7/24 Açık Hanak oto Kurtarıcı

Size en yakın kurtarıcıyı Hemen Geliriz'den bulun. Açık olup olmadığını bilmediğiniz kurtarıcılarla uğraşmadan Hemen Geliriz üzerinden firmanın açıklık durumuna bakın. 7/24 açık işleyen firmalar mevcuttur. 7/24 size en hızlı, en güvenilir Hanak araba Çekici hizmetini vereceklerdir. 
 

Hanak 7/24 Acil En Yakın oto Çekici

Yarı yolda kaldığınızda, profesyonel birine gerek duyarsınız. Böyle bir durumda uzman kişi aracınızın nasıl kurtarılacağını merak etmeniz gayet normaldir. Herhangi bir arıza durumunda, kaza durumunda veya hatalı park gibi durumlarda, oto Çekici hizmeti için uzman ile görüştüğünüzde, işinin ehli olan ehil kişi aracınızın olduğu bölgeye otonuzu çekmek için kişisel olarak üretilmiş aracı ile yardımınıza gelir. 

Bu otomobil sistemleri iki tür olarak karşımıza çıkar. Bu sistemler elektrikli veya hidrolik sistemler olarak ikiye ayrılır. Bir bölgeden başka bir bölgeye taşıtın nakil edilmesinin yanı sıra araba sürücüsünün istediği yere ya da araba servisine götürülür. Hanak oto Kurtarıcı işlemi yine iki türlü Kurtarma ile seyir ettirilir. Bu aracın büyüklüğüne, marka - modeline göre ya da duruma göre farklılık gösterir. Bu Kurtarma türleri ise çatallı Kurtarma ve tepeden çekicidir. Çatallı çekiciyi açıklamak gerekirse; ehil ellerde çokça süratli gerçekleştirilen bu işlem, kişinin aracının altına çatal şeklinde büyük bir aygıtın yerleştirilmesi üzerine gerçekleştirilir. Bu işlem sonrasında otomobil kaldırılır ve Kurtarma aracının arka tarafına yerleştirilir. 

Her yol durumuna göre uyum sağlayabilen şahsi yapım Kurtarma aracı ile emin bir nakil gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra diğer araç Hanak Kurtarıcı türü olan tepeden Kurtarıcı ise şu tasvirde açıklanabilir; tepeden Çekici türünü sıklıkla trafik polisleri tarafından kullanılan bir sistemdir. Bir vinç sistemi yardımı ile bu teknik gerçekleştirilir. Vincin kolları aracı kasaya yerleştirir ve yine aynı dakikada güvenli bir nakil gerçekleştirilmiş olur. Bu sistem çeşidine bir diğer tanım olarak ahtapot Kurtarma de denilmesi mümkündür.
 

Hanak otomobil Kurtarıcı Servisi

Yolculuk için herhangi bir süre kısıtlaması olmadığı için her gün ve her zaman çalışan olarak pek çok sürücü araçlarını kullanmaktadır. Bu durumda özellikle geceleri yolda kalan araçlar sürücüler ve yolcular için büyük hasarlar yaratabilmektedir. ancak gece oto çekme hizmetleri ile beraber arabanın yolda kaldığı durumlar hangi saatlerde olursa olsun gerekli olan müdahale yapılmaktadır. 24 saat boyunca verilen araba Çekici hizmeti sayesinde aracınızı emin ve çabuk bir tasvirde bulunduğu yoldan kurtarabilir, tamirhaneye ya da dilediğiniz adrese götürülmesini sağlayabilirsiniz. 

Haftanın yedi günü görev veren şirketler, aracınızın arızalandığı yerden çekilme işlemlerini yapar. Böylece genellikle yaşamınız ya da işlerinizin sekteye uğramasının da önüne geçilir.
 

Kısa Mesafe İçin Hanak oto Kurtarma Gelir mi?

Araçlarınız her yerde her an arıza yapabilir. Araçlarınızın sıklıkla bakımını yaptırmış olsanız dahi yolda kalma olasılığınız vardır. Tedbiri asla elden bırakmamak gerekmektedir. Yola çıkarken araçlarınızın yağını, suyunu kontrol etmek önemlidir. Böyle önlemler sizin yolda kalmanızı önlemede yardımcı olacaktır.

araba Kurtarma yakın, uzak fark etmeksizin aracınızı kurtarmaya gelmektedir. Sizin yolda kalarak yaşadığınız mağduriyeti ustalarımız titizlikle giderecektir. Aracınızın kusur yapması ile kaldığınız zorlu durumu Hanak araba Kurtarma firmaları ile çözebilirsiniz. Hemen Geliriz adresinden lokasyonunuzu hatasız girdiğinizde size yakın olan Çekici firmaları size destek için gelecektir. 
 

Hanak otomobil Çekici Nasıl Gelir?

Hemen Geliriz üzerinden il, ilçe kombinasyonunu doğru yaptığınız süre size otomobil Kurtarıcı firmalarının numaraları sunulmaktadır. istediğiniz firmayı arayarak çağırabilirsiniz. Fiyat bilgisini aradığınız firmaya sorarak öğrenebilirsiniz. Çalıştığı bölgeler içerisinde yer alıyorsanız sizin çağırdığınız yere yol dayanağı gelecektir. Sizin kusur durumunuza göre getirilen araba gereçler olduğu için lütfen bunları telefonda belirtiniz. 
 

Otobanda Çekici Gelir mi?

Aracınızın nerede kaldığı mühim değildir. Hemen Geliriz'deki Hanak otomobil Kurtarma firmalarının çalıştığı şehir içerisindeyseniz yardımınız çabuk bir tasvirde gelecektir. Gece yarısı yolda aracınız bozukluk vermiş olabilir . Aracınızın şehir merkezinde veya otobanda kusur vermiş olması kritik değildir. Aracınızın büyüklüğüne göre değişen boyutlarda Kurtarıcı araçları size yardım edeceklerdir.
 

fena Havalarda otomobil Çekici

fena havada otomobil Kurtarma görevleri özellikle çokça sıcaklarda ya da aşırı soğuk havalarda mecburi olmaktadır. Sıcaklık yüzünden araçlar sıklıkla hararet yapabilmektedirler. Araçların hararet yapmalarının sebebi dışarıdaki çok sıcaklık ile motorun çalışması sonucunda oluşan sıcaklığın birleşmesi ve bu durumda da motorun daha çokça çalışamayacak hale gelmesidir. Bu olayda motor su kaynatır ve arabanın ilerlemesi olanaklı olmaz. sorun ortaya çıktığında ise sürücü tarafından doğrudan müdahale etmek riskli ve tehlikeli neticeler doğurabilecektir çünkü doğrudan hararet yapmış motora müdahale etmek sıcak suyun dışarıya püskürmesine ve sürücünün de önemli tasvirde yaralanması ile sonuçlanabilir. Bu türden durumlarda Hanak araba Kurtarıcı hizmetinden faydalanmak aşırı daha güvenli ve dayanıklı olacaktır.

Soğuk havalarda ise taşıtın değişik yol durumlarında tam mukavemet göstermemesi sonucunda otomobil bulunduğu yerden hareket edememeye başlar ve aracın bulunduğu yerden çekilmesi gerekir. otomobilin soğuk hava ve kayganlaşan zemin yüzünden hareket edememesi sürücünün kendisinin müdahale etmesi hem kendisi hem de trafik için hasarlar yaratacağından oldukça riskli olmaktadır.
 

Çatallı Kurtarma ile otomobil Çekici 

Hanak oto Kurtarıcı çeşitleri arasında çatallı Kurtarma yöntemi zorlu olayda kalmış araçların kolayca bulundukları alandan kurtarılmasını kapsamaktadır. Sistemin çalışması arızalı taşıtın altına giren iki büyük çatal aparatı sayesinde oluşmaktadır. Bu sayede tıpkı forklift çalışma sistemlerinde olduğu gibi otomobil bulunduğu yerden tamamen kaldırılarak, Kurtarma aracının kasasına yüklenmektedir. taşıtın hiç hareket etmediği ve çekme vasıtası ile de kurtarılmayacağı durumlarda bu servis verilmektedir. Kumanda denetimi sayesinde yükleme yöntemi hiçbir sorun olmadan yapılmaktadır. Aynı dakikada sistem çabucak çalıştığı için de çok kısa dakikada bulunduğu yerden çıkarılmaktadır.

Çatallı çekicinin otomobil Çekici için bir diğer önemi de otomatik vites araçların kurtarılmasında kullanılmasıdır. Otomatik vites araçlar için ön ya da arka kısmı Kurtarıcı halatı vasıtası ile kurtarmaya çalışmak araca büyük zarar verecektir. Düz vites araçlarda hiçbir hasar olmamasına rağmen otomatik vites araçlar bu şekilde hareket ettirilirse şanzımanlarında önemli sorunlar oluşur ve maddi köşeden da büyük kayıplar yaşanır. Bu yüzden Kurtarıcı firmasının, işinin ehli bir işletme olmasına dikkat edilmelidir.

 

Tepeden Çekici ile oto Çekme

Tepeden çekiciyle araba çekme yöntemi günlük ulaşılması en dar alanlarda mevcut araçlar için kullanılmaktadır. Ahtapot Kurtarıcı olarak da adlandırılan bu politika arızalı ya da çekilmesi gerekli aracın üzerine tepeden dörtlü kaldırma çatal aparatının yerleştirilmesi ile kurulur. Daha sonra kontak noktalarının sıkı bir biçimde kapatılması sonucunda araç bulunduğu yerden kaldırılarak Kurtarıcı kasasına yüklenir. sürekli Kurtarıcı kasaları da geniş olduklarından ötürü aynı anda iki aracı da kurtarmak mümkün olmaktadır.

Bu otomobil Kurtarma yönteminin en büyük avantajı yol olmayan arazi ya da şarampol gibi yerlere düşen araçların kurtarılmasında kendisini göstermektedir. otomobil girişi olmayan ve haliyle kurtarıcının da giremediği alanın yakınına tepeden Kurtarıcı sistemi kurulmakta ve Böylece araba fazla daha pratik bir tasvirde bulunduğu yerden kurtarılmaktadır.
 

Vinçli Kurtarma ile araba Çekme

Vinçli kayar platform da olarak bilinen bu politika daha seçenek kullanılan ve maliyet açısından da düşük olan bir uygulamadır. arabanın hareket etmesinde hiçbir engel bulunmuyorsa, bu durumda Çekici kasasından inen paletlere otomobil hizalanır ve daha sonra vinç dayanağı ile platform üzerine çıkarılır.

Bu yöntem sadece yolda kalan araçları kurtarmak için değil, aynı sürede yanlış park gibi durumlarda da opsiyon kullanılan bir yöntemdir. çoğunlukla arka kısımları da çekicilerin geniş olduğu için bu sistem iki aracın aynı anda taşınmasına imkân vermektedir. 
 

araba Transfer Kurtarma ile oto Kurtarma

Çekici işlemleri arasında hareket edebilecek araçlar için uygulanan otomobil transfer tekniği hidrolik makaralı vinç vasıtası ile yapılmaktadır. araba Kurtarma sunan oto ile kurtarılacak oto arasında bağlantı halatı ya da çengeli ile temas kurulmakta daha sonra vinç bağlantı halatını kendisine hatasız çekerek otomobilin Çekici aracın kasasına binmesini sağlamaktadır.

Düz vites araçlar için uygun olan bu politika seri ve uygun olması bakımından seçim edilen bir politika olarak öne çıkmaktadır. lakin bu olayda da yine otomobilin el freninin çekili olmasına ve vitesin takılı vaziyette olması gibi konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. 
 

Hanak tüm Araçlar İçin araba Kurtarıcı

araba Çekici hizmeti veren şirketler geniş bir çalışma yelpazesine sahiptirler. Sundukları hizmeti her koşulda, çeşitli araba tiplerine hesaplı olarak yürütmektedirler. Bu sayede motosikletlerden daha büyük kamyonlara kadar çeşitli yapıda olan ve kurtarılması için özel tekniklerin uygulanması gereken işlemleri uygulayarak araçların bulundukları yerden kurtarılmasını sağlamaktadırlar.
 

En hızlı oto Kurtarma Hizmeti Nasıl Alınır?

araba Kurtarma firmaları araçların hangi saat ve günde olursa olsun bulundukları yerden kurtarılmasını sağlamaktadırlar. Herkesin başına gelebilecek yolda kalma durumlarına etkili, hesaplı ve seri çözümler sunan firmalara ulaşmak için Hemen Geliriz hizmetinin kullanılması büyük avantaj sağlayacaktır. Güvenilir şirketler ile çalışmak ve aynı zamanda da fiyatların da listelenmesi sayesinde Hemen Geliriz yapısında bulunan ehil otomobil kurtarıcılar her zaman bütün araçlar için kesintisiz hizmet veriyorlar. Taşınma sırasında taşıtın hiçbir tasvirde zarar görmemesi için azami gayret gösteren Hanak araba Kurtarma firmaları güvenilir ve nitelikli bir görev almak isteyenlerin tercihleri oluyor.

Hanak oto çekici, aracınızın herhangi zor bir durumda kurtarılması mecburi olay esnasında uzman ekibin yardımınıza yetişmesidir. Bu olaylar birçok nedenden dolayı kişinin başına gelir. Böyle bir durumda işin uzmanı ile aracınızın güvenilir ve sağlam bir biçimde nakil edilmesi gerekmektedir. Hizmetimiz olan oto Kurtarıcı sizler için sadece bir tık uzaklıktadır. Yapmanız gereken tek şey Hemen Geliriz sayfasının irtibat bölümünden ustalar ile anlaşarak işleminizi gerçekleştirmektir. En iyi fiyat garantisi ve en güvenilir adres sizlerin hizmetindedir.

 

oto Çekici Hizmeti Hangi Durumlarda Alınır?

Genel olarak araçta herhangi bir bozukluk durumunda veya kaza durumunda oto Kurtarıcı hizmetine başvurulur. Bunun haricinde yollarda geçişi engelleyen bir park durumu olduğunda, engelli alanına park edildiğinde, yayan geçitlerinde, parkın yasak olduğu bölgelerde ve garaj, durak gibi alanlara park halinde bir uzman ile görüşmek akıllıca olacaktır. Bu nedenle yolda kontrolü elinize almak için bu hizmeti veren bir uzman ile anlaşılmalıdır. Hem kendinizi hem de aracınızın güvenliği için ciddi bir unsurdur ve sürücülerin her an gerek duyabilecekleri bir olay olarak başlarına gelmesi mümkündür.
 

Otomobil Çekmenin Önemi

Seyahatiniz sırasında yol boyunca başınıza ne geleceğini bilemezsiniz. En küçük bir sorun bile hepsi seyahatinizi kâbus haline getirebilir. 7/24 servis veren otomobil çekme yöntemi ise bu kâbusunuzdan uyanmanızı sağlayacaktır. Zamandan tasarruf etmenizin yanı sıra güvenilir seyahat en önemlisidir. Arızalı bir araç ile seyahat etmeye devam etmek veya kişinin kendi kendine çözüm bulma çabası daha fena sonuçlara ve önlenemez hale gelebilir. Bu konuda uzmanından destek ise dönüşü olmayan yolla girmenizi engelleyecektir. Aracınızın ve sizin güvenli bir şekilde arzuladığınız yere veya araç servisine nakil edilmesi hem cebinizi hem de sağlığınızı koruyacaktır. tüm olumsuzluklar sonucunda gününüzü kurtarır. Her durumda yanınızda olacak bu Hanak otomobil Kurtarıcı sistemi Hemen Geliriz ile hizmet veriyor ve seyahatinizin iyi bir tasvirde sonuçlanmasını sağlıyor.
 

Hanak araç Yolda Kaldığında Yapılması Gerekenler

oto yolda kaldığında, kaldığınız yer merkeze uzak ve geç bir saatte gerçekleştiğinde otomobil sahipleri ne yapacaklarını bilemez ve stresli bir halde olur. Böyle bir olayda kaldığınızda, arzuladığınız saatte ve istediğiniz yerde araba Çekici hizmetinden yararlanmanız olabilir kılınıyor. zira can ve mal güvenliğiniz için yapmanız mecburi aracınız tam yolun ortasında kaldı ise, elinizden geldiği kadar ve dikkatli bir tasvirde olarak yolun kenarına doğru aracınızı çekmeniz olacaktır. Aracınızı yolun kenarına çektikten sonra mutlaka dörtlüleri yakarak, yoldan geçecek araçlara kendi aracınızın arızalı olduğunu belirtmelisiniz. 

Bunun önüne geçilmesi için yoldan geçen diğer araçlara bir işaret verilmesi gerekir. Yoldan geçen bilinmeyen araçlardan herhangi bir zarar gelmemesi adına güvenliğinizi karşılamak için aracınızın içine girmeniz önemlidir. taşıtın içine girdikten sonra kapılarınızı kilitleyerek, oto camlarınızı kapatmalısınız. Daha sonra ise Hemen Geliriz Sitesi üzerinde işinin ehli ustalar ile irtibata geçerek bulunduğunuz konumu, açık ve net bir biçimde tarif edilmesi gerekmektedir. Hangi saatte olursa olsun, hangi konumda olunursa olunsun fark etmeksizin ustalar en iyi fiyat garantisi ile Hanak araba Kurtarıcı işinizi yapacaktır. Bu yöntem ile en yakın tamirhaneye gidilerek aracınızın hatası çözülür. Bu yöntem size süre kazandırmasının yanı sıra aynı dakikada seyahatinizde güvenliğinizi sağlayarak, huzurunuzun kaçmasının önüne geçecektir.
 

otomobil Kurtarma Nasıl Olunur?

Bu konuda özellikle son zamanlarda, aşırı çokça araştırma yapılmaya başlanmıştır. Bunun en önemli nedeni ise araçların kalıntı lüksten fazla ihtiyaç haline gelerek, bir ailede bile herkesin kendine ait arabasının olması sayı olarak araçları fazla hale getirmiştir. Yollardaki bu araç fazlalığı trafik olarak fena bir sonuç doğurmuştur. Dur - kalk yapmak bile araçlarda arızaya sebebiyet vermektedir. Bu nedenle Hanak otomobil Kurtarıcı de gün geçtikçe iyi bir gelir kapısı olmuştur. 

SRC belgesinin yanı sıra aynı zamanda sürücü belgesi olarak aracınız bir kamyonet ise B sınıfı bir ehliyet, kamyon ise C sınıfı bir ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun haricinde bir muhasebeci çalışılıp, lazım bilgiler alınarak bir işletme kurulması gerekir. Kuruluş işlemleri herhangi bir şirket ile aynıdır. Hal bu iken, piyasada aşırı çokça bu işi yapan varken iyi bir otomobil Kurtarıcı bulmak da zorlu olabiliyor.
 

Hanak araba Çekici Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seçtiğiniz otomobil Kurtarıcı araçları, sizler için nitelikli ve teknolojiyi takip eden çalışanlar ile donatılmış olmalı. ters takdirde aracınız yerleştirilirken ya da seyir halindeyken zarar görmesi muhtemel bir sebep olacaktır.

Aracınızı emanet ettiğiniz firmayı veya çalışanlarını tanımanın yanı sıra güven vermesi de bir o kadar önemlidir. Bu sebeple sigorta yapmayı unutmayın ve sigorta yöntemi yapan şirketler ile çalışmaya özen gösterin

İletişim hem konumunuzu tarif ederken hem de otomobil başına gelindiğinde sorununuzu anlatmak istediğinizde en ciddi unsurdur. O yüzden irtibat akışı güçlü ve arızanızı anlatabileceğiniz firma ile çalışın.

Bulunduğunuz olayda zaten gergin bir yapıda olacağınız için görev eden çalışanların güler yüzlü, samimi, güvenilir ve işinin ehli olmasına dikkat edin.

Olumsuz her türlü duruma karşı, günün herhangi bir saatinde, nerede olursanız olun Hemen Geliriz ile hizmetimizi sizler için sunuyoruz. Arıza, nakil ve ihtiyacınız olduğunda uzman ekiplerimiz, son teknoloji araçlarımız ve nitelikli bir servis için yapmanız lazım sitemizin iletişim bölümünden Hanak araba çekiciye ulaşmanız olacaktır.

Ardahan Hanak Hakkında

Hanak, Ardahan ilinin bir ilçesi ve bu ilçenin merkezi olan belediyedir.

İçindekiler

 1. Etimoloji
 2. Tarihçe
 3. Tarihsel yapılar
 4. Coğrafya
 5. İklim
 6. Nüfus
 7. Hanak ilçesindeki köyler
 8. Kaynakça
 9. Dış bağlantılar
 •  

Etimoloji

Hanak yakın tarihe kadar üç köyün ortak adıydı. Gürcüce Hanaki (ხანაკი) ve Hanahi (ხანახი) olarak yazılan yer adının kökenine ilişkin bilgi yoktur. İlk Osmanlı tahrirlerinden olan 1595 tarihli Defter-i Mufassal-i Vilayet-i Gürcistan’da “خاناق” ve daha geç tarihli Defter-i Caba-i Eyalet-i Çıldır’da ise “خناق” olarak yazılmıştır. Defter-i Caba-i Eyalet-i Çıldır’daki yazılış biçimi, 1928 tarihli Son Teşkilat-i Mülkiyede Köylerimizin Adları adlı Osmanlıca yayında da tekrarlanmıştır. Bu yazım biçimi köyün adının Hinak biçiminde okunmasına da yol açmıştır. Yerleşim yerinin adı Latin harfli Türkçe bütün kayıtlarda Hanak olarak yazılmıştır.

Tarihçe

Tao-Klarceti’nin bir parçası olan Eruşeti bölgesinde yer alan Hanak'ın ortaçağda tek bir yerleşim yerinden çok bir bölgeyi karşılıyor olması ihtimali daha yüksektir. Çünkü bugünkü Hanak kasabasının olduğu yerde eskiden üç köy yer alıyordu. Bunlar Yukarı Hanak, Orta Hanak ve Aşağı Hanak köyleriydi. Bununla birlikte, Hanak kasabasının 6 km uzaklıktaki Ortakent mahallesinde bulunan bir kaya üzerindeki bir Urartu yazıtında Urartu kralı I. Argişti’nin Diaohi ülkesinin kralı Utupurşi’yi yendiği belirtilir. Bu yazıttan hareketle Hanak’ın İÖ 8. yüzyılda Urartu ya da Diaohi devleti sınırları içinde yer aldığı anlaşılmaktadır. Öte yandan bugünkü Hanak kasabasında bulunan kilise ve kale kalıntıları buranın eski bir yerleşme olduğunu göstermektedir. Bugünkü Hanak ilçesi sınırları içindeyse, çok sayıda kilise kalıntısı vardır ve bu kiliselerin bir kısmının yapılışı 9-10. yüzyıllara uzanmaktadır. Bukiliseler arasında Eruşeti köyündeki kilise farklı bir konuma sahiptir. Hanak kasabasına çok uzak olmayan ve 4. yüzyıla tarihlenen yapı, Gürcü Ortodoks Kilisesi'nin piskoposluk kilisesiydi. Eruşeti ise Gürcü Hıristiyanlığının en eski merkezi olarak bilinmektedir. Bu kiliselerin varlığı, Hanak’ın erken ortaçağda Gürcü Krallığı sınırları içinde yer aldığını göstermektedir. Birleşik Gürcistan Krallığı’nın parçalanmasından sonra Hanak’ın da içinde yer aldığı bölge, Gürcü atabeglerin yönetimindeki Samtshe-Saatabago sınırları içinde yer aldı. Osmanlılar 16. yüzyılın ikinci yarısında Samtshe-Saatabago topraklarının tamamını ele geçirdiler. Bu toprakların en eski tahrirlerinden olan 1595 tarihli Defter-i Mufassal-i Vilayet-i Gürcistan’da Hanak, üç köyün adında geçmektedir. Bunlar Hanak-i Vasat (خاناق وسط), Hanak-i Küçük (خاناق كوپك) ve Hanak-i Ulya’dır (خاناق عليا). Bununla birlikte daha geç tarihli Osmanlı tahririnde Ardahan-i Büzürg livasına bağlı Meşe nahiyesinde Hanak adında sadece bir köy kaydedilmiştir.

Uzun süre Osmanlı yönetiminde kalan Hanak, 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı’nda Rusya İmparatorluğu’nun eline geçti. Rus yönetimi sırasında Hanak, Ardahan sancağına (okrug) bağlı Ardahan kazasında (uçastok) bir nahiye (selskiy okrug) idi. Rus kayıtlarına göre Hanak nahiyesine bağlı Yukarı Hanak ve Orta Hanak köylerinde Türkler, Aşağı Hanak köyünde ise Rumlar yaşıyordu. Sırasıyla 1886, 1896 ve 1906 yıllarında Yukarı Hanak’ın nüfusu 111, 180 ve 240; Orta Hanak’ın nüfusu 224, 315 ve 260; Aşağı Hanak’ın nüfusu 289, 415 ve 475 kişiden oluşuyordu.

I. Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru Rus ordusunun bölgeden çekilmesinin ardından Hanak bağımsız Gürcistan sınırları içinde yer aldı. Kızıl Ordu'nun Gürcistan'ı işgali sırasında Ankara Hükümeti tarafından fiilen yeniden Türkiye’ye katıldı. Ekim 1921’de imzalanan Kars Antlaşması’yla Hanak’ın da içinde yer aldığı Ardahan ve Artvin bölgeleri Türkiye’ye bırakıldı. 1928 tarihli Son Teşkilat-i Mülkiyede Köylerimizin Adları adlı Osmanlıca yayına göre Hanak, Kars vilayetinin Ardahan kazasına bağlı bir nahiyeydi ve nahiye sınırları içinde 26 köy vardı. Hanak nahiyesinin köyleri arasında Aşağı Hanak, Orta Hanak ve Yukarı Hanak da yer alıyordu. Dahiliye Vekaleti'nin 1933'te yayımladığı Köylerimiz adlı yayından Hanak'ın Kars iline bağlı Ardahan kazasının bir nahiyesi olduğu anlaşılmaktadır. Tarihi boyunca köy ve nahiye statüsü taşıyan Hanak, 1958 yılında ilçe ve ilçe merkezi olmuştur. 1968'de İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Köylerimiz kitabında ise, Hanak Kars'ın ilçelerinden biridir. Yukarı Hanak köyünün adı ise Avcılar olarak değiştirilmiştir. Bu bilgiden hareketle Orta Hanak ile Aşağı Hanak'ın Hanak kasabasını oluşturduğu, Yukarı Hanak'ın ise köy olarak kaldığı sonucuna varılabilir. . Hanak ilçesi 1992’de il statüsü kazanan Ardahan’a bağlanırken, Hanak kasabası da bu ilçenin merkezi oldu.

Tarihsel yapılar

Eskiden köy olan bugünkü Hanak kasabasında köy kiliseleri olduğu bilinmektedir. Bunlardan biri Hanak kasabasının merkezinde bulunuyordu. Kilisenin bulunduğu yerde günümüzde 1953 yılında inşa edilmiş olan cami yer almaktadır. I. Dünya Savaşı sırasında Ardahan bölgesini gezen Gürcü araştırmacı Konstantine Martvileli’nin verdiği bilgiye göre, bugünkü Hanak kasabasını oluşturan köylerin sınırları içinde 1917 yılında beş kilise daha vardı. İkinci kilise ise, Hanak kasabasının 1 km batısında, bir düzlükte bulunuyordu. İki kiliseden de geriye bir şey kalmamıştır.

Hanak ilçesi sınırları içindeyse çok sayıda kilise ve kale kalıntısı vardır. Nakalakevi Manastırı bugün Çayağzı adını taşıyan eski Büyük Nakalakevi köyünde yer alır. Eski Veli (Sevimli) köyünde Vaftizci Yahya’ya adanmış olan kilise 954 yılında inşa edilmiş tek nefli bir yapıdır. Köyde iki adet de kale kilisesi vardır. Eruşeti (Oğuzyolu) köyündeki piskoposluk kilisesi 4. yüzyılda inşa edilmiştir ve burası Gürcü Ortodoks Kilisesi’nin en eski merkezlerinden biridir. Ayrıca Ahalşeni (Sazlıçayır), Börk, Geci (Geçköy), Guguba (Binbaşak), Vardosani (Yamaçyolu), Verana Nakalakevi (Çavdarlı), Yukarı Tikani (Baştoklu), Yukarı Tsurmani (Yukarıaydere), Maçveti (Yamçılı), Mglinavi (Çayağzı), Çihireti (Yünbüken), Danidani (Serinkuyu), Piklobi (İncedere), Kerkedeni (Güneşgören), Komki (Arıkonak), Şavtsihe (Karakale, Hanak|Karakale), Çimliçayır, Çoti (Çatköy), Hoşureti (Dilekdere) gibi eski adlara sahip köylerde çok sayıda kilise ve kale vardır. Bunların bir kısmı büyük ölçüde yıkılmış ya da tamamen ortadan kalkmış, bir kısmı da yarı harabe biçimde günümüze ulaşmıştır.

Coğrafya

Doğudan Gürcistan ve Çıldır, güneyden Ardahan, batıdan Şavşat, kuzeyinden ise Posof ile çevrili oӀan ilçe, denizden 1800 metre yüksekliktedir. Kuzeyden Ilgar Dağı (2915 metre), batıdan ise Cin Dağı (2957 metre) ilçenin en yüksek yeridir. Doğu ve Güney kısımları da iç kısımlara göre yükseklik gösterir.

İlçesinin yüzölçümü 547 km², toplam nüfusu ise, 10.135'tir. 44 köyü vardır. İlçenin güneydoğu köşesinden Kura ırmağı geçer. Bu ırmağa karışan Çaytetik suyu da önemli bir akarsudur.

İlçe, kendi adını taşıyan Hanak Çayı vadisinde kurulmuştur. Şehir kuzeyden güneye doğru vadi boyunca uzanmaktadır. 1958 yılında ilçe haline getirilen Hanak’ta henüz şehircilik görülmediği gibi, bir imar planı da uygulanmamıştır. Posof-Ardahan yolunun geçtiği tek caddesi vardır. Hanak'ta çok sayıda irili ufaklı dere vardır. Ural Dağı eteklerindeki derelerin sularını alarak ilçe merkezinin içinden geçen çay, batıdan Cin Dağı eteklerinden gelen ve yukarı Aydere, Aşağı Aydere, Karakale, Çiçeklidağ, Serinkuyu Çat, Çavdarli, Baştoklu, ve Selamverdi mahallesi ve köylerin sağına ve soluna akarak çayla birleşerek Çıldır hududunda Kür Nehri’ne karışır. Kür nehri, Binbaşak köyü hududlarında Ardahan topraklarını terk ederken yine aynı köy topraklarından Çıldır’a geçer.

İklim

1800 rakımlı ilçemizde sert karadeniz iklimi görülmektedir. Kışlar kar yağışlı ve soğuk, yazlar serin ve yağışlı geçer. Her yıl yağışlıdır. En soğuk ay ortalaması (Ocak, -12 derece), en sıcak ay ortalaması ise (Temmuz 17 derece) derecedir. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 4 derece civarındadır. Yıllık ortalama 600–700 mm yağış almaktadır.

Soğuklar ilçede ve bütün köylerinde Eylül ayından itibaren görünmeye başlar. Kasım ortalarında da kar yağar. Yazın yağış alan Hanak, en sıcak günlerini Temmuz ayının yarısından Ağustos ortamlarına kadar devam eder. Sisli geçen gün sayısı oldukça fazladır. Tıpkı kapalı gün sayısının, güneşli gün sayısından fazla olması gibi. çiğ ve kırağı da bölgede hemen hemen her gün görülmektedir. Yayla iklimi de görüldüğün Sert Karadeniz iklimi olarak da adlandırılır.

Eskiden Meşe Ardahan diye söylenen Hanak çam ormanlarıyla kapalı olan bir yaylaydı. 18. Asırda çıkan bir orman hastalığı yüzünden kuruyup çıplak kalmıştır. Bu ormanın tek kalıntısı bugün bir koru halinde olan Selamverdi ve Avcılar mahalle hudutlarıyla ilçe merkezinin kuzeyindeki yamaçları kaplayan küçük bir sahadan başka Alaçam mahallesinin güney yamacındaki çamlıklardır. Bitki örtüsü çayır ve meralardır.

Nüfus

YılToplamŞehirKır
200014.8734.43210.441
200710.6562.5168.140
200810.6664.1766.490
200910.3464.0306.316
201010.1353.9326.203
20119.9633.9685.995
20129.8913.9435.948
20139.8043.2216.583
20149.4843.0316.453
20159.3053.0336.272
20169.0192.9246.095

Hanak ilçesindeki köyler

 • Altınemek
 • Aşağıaydere
 • Baştoklu
 • Binbaşak
 • Börk
 • Çatköy
 • Çavdarlı
 • Çayağzı
 • Çiçeklidağ
 • Çimliçayır
 • Geçköy
 • Güneşgören
 • İncedere
 • Karakale
 • Koyunpınarı
 • Sazlıçayır
 • Serinkuyu
 • Sevimli
 • Sulakçayır
 • Yamaçyolu
 • Yamçılı
 • Yukarıaydere
 • Yünbüken