Üç Kardeşler Oto Kurtarma

AÇIK
4.8 / 5

Oğuzhan Uçakan
65 Yapılan İş
0 537 358 06 44

Kırıkkale Balışeyh Oto Kurtarma

Balışeyh En İyi 10 Oto Kurtarma – Teklif Al veya Hemen Ara
Balışeyh En İyi 10 Oto Kurtarma – Teklif Al veya Hemen Ara! HemenGeliriz.com ile Güvenli Hizmet, Hızlı Servis, Profesyonel Firmalar. Hemen Ara, Teklif Al veya Karşılaştır, Zaman Kazan.

Otomobillere günümüzde ne kadar ihtiyacımız varsa bir o kadar da Balışeyh oto kurtarmaya ihtiyaç doğmaktadır. Yeni yapılan yollar, daha hızlı giden arabalar, daha kaliteli lastikler, insanların arabayla fazla seyahati gibi sebeplerden ötürü araç arızaları da değişmektedir. Ancak yol desteğine olan ihtiyaç değişmemektedir. Yolda lastik patlaması, arabanızın hararet yapıp stop etmesi, ya da herhangi bir arıza vermesi durumunda yol yardım aramaya başlarsınız. 

Aracınız ne kadar yeni olursa olsun veya ne kadar bakım yaptırmış olursanız olun yolda bulunan sıkıntılar hava koşulları veya doğal afetlerden dolayı oluşmuş sıkıntılar araçlarda sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Türkiye nüfusunda araç kullanan sayısı yaklaşık olarak 29 milyonu bulmuşken bu sürücüler çoğu zaman oto çekiciye ihtiyaç duymaktadır. Arabanızda ne arıza olduğunu bilmiyorsunuz ve aracınız hareket etmiyor ise o zaman en yakın tamirciye götürmek için bir Balışeyh oto Kurtarma çağırmanız gerekmektedir. Hemen Geliriz üzerinden arama yaparak size en uygun Balışeyh oto kurtarmaya ulaşabilirsiniz. 

Araçların günlük yaşamda hem iş hem de özel kullanımları için giderek yaygınlaşmaları ile birlikte Balışeyh oto Kurtarıcı hizmetleri de gerekli bir zorunluluk olarak öne çıkmıştır. Her aracın türüne göre verilen oto Çekici hizmetleri bozulma, lastik patlaması, yol durumu gibi nedenlerden ötürü aracınız yolda kaldığında yedi gün yirmi dört saat hizmet vererek zor durumların giderilmesine yardımcı oluyor. 

Herhangi bir arıza sebebiyle otomobilin yolda kaldığı zamanlarda ya da trafik kazaları sonucunda aracın hareket edememesi halinde oto kurtarmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Kısa sürede olay yerine gelen oto Çekici sayesinde araç daha fazla hasar almadan güvenli bir şekilde istenen yeni adresine hızlıca götürülmektedir. Aracın yoldan kurtarılması başka araçlar ile sağlanmaya çalışıldığında bu durum aracın mevcut sorunlarına daha büyük sorunlar açabilecektir.
 

Balışeyh Oto Kurtarıcı Ne Yapar?

Otomobiliniz gündüz/gece saat önemli olmaksızın bozulabilir. Araç bakımını yapmayan çok fazla şoför bulunmaktadır. Araç bakımını düzenli yaptırıp yine de aracında bir anda arıza çıkan şoförler de bulunmaktadır. Böyle anlarda size yardım edecek en güvenilir, en hızlı firmalar oto Kurtarıcı firmalarıdır. Bu firmalar size hızlı, kolay bir çözüm üretecektir. Bu firmaların verdiği hizmetler şunlardır;

 1. Oto yol yardımı
 2. Binek veya ticari araç taşımacılığı (Toyota, Honda, Volvo, Renault, BMW, Dacia...)
 3. Ağır iş makinesi taşımacılığı (CAT, Kawasaki, JCB...)
 4. Forklift taşımacılığı
 5. Tekne taşımacılığı
 6. Lastik değişimi 
   

Aracınızın yolda aküsü veya yağı bitmiş olabilir, lastiği patlayabilir, bilmediğiniz bir arıza vermiş olabilir ya da 0 km bir aracı taşıtmak istediğinizde kurtarıcıya ihtiyaç duyarsınız. Arızanızı, yol yardım sağlayan firmalar, yol kenarında tamir edebilir. Yol kenarında yapılamayacak arızalar için ise sizin istediğiniz bir oto tamircisine aracınızı çekeceklerdir. Tamirciye çekilen araçlarla artık Kurtarma firmalarının bir bağlantısı kalmamaktadır. Kurtarıcı, tamirciye kadar giden yolda size hizmet sunmaktadır. 
 

Aracım Çekilirken Zarar Görecek Mi?

Aracınız; Honda, Toyota, Volkswagen, Scania veya benzeri herhangi bir marka araç olsun fark etmeden Balışeyh] oto Kurtarma firmaları aracınıza destek sağlayacaktır. Aracınızın modeli, rengi boyutu fark etmeden bu hizmetten yararlanabilirsiniz. 

Aracınız çekilirken Kurtarıcı firmaları size hızlı ve güvenli hizmet sunacaktır. Bu hizmette en güvenilir firmalar Hemen Geliriz'de bulunmaktadır. Aracınız çekilirken zarar görmeyecektir Kurtarma firmaları sizlere bu garantiyi vermektedir. Güven veren Çekici firmaları sizin aracınızı zarar vermeden istediğiniz yere kadar çekecektir. Hassas bir şekilde çalışan bu firmalar sizlere isteğiniz karşılığında hizmet sunacaktır. Aracınız çekilirken işlem sırasında başında bulunmanız önemlidir. İşin garantisini işlemi yapan firma vermektedir. Araç Kurtarıcı sırasında firma çalışanlarıyla aracınızın arıza durumunu konuşarak, onların yönlendirmeleriyle aracınızı tamir ettirebileceğiniz tamirhane bilgisine de ulaşabilirsiniz.
 

Oto Kurtarıcı Nasıl Çalışır?

Aracınızın bozulduğu yer ve saat önemsiz olmakla birlikte oto kurtarıcılar size yardım sağlar. Arabanızın arızasını bilip bilmemeniz önemli değildir. Arabanızı çekmek için arabanızı vinç, çekme halatı gibi malzemelere bağlarlar. Arabanızı Balışeyh oto Kurtarıcı araçlarına aldıktan sonra sizin istediğiniz yere kadar taşıma sağlarlar. Aracınızın taşınması gerekmediği yerlerde bu firmalar sizlere hızlı ve sağlam yol yardımı sunarlar. Bu yol yardımları opsiyonel olduğu için her firma tarafından gerçekleştirilemez.

Balışeyh Oto Kurtarıcı araç bakımı yapmaz. Size ulaşacağınız yere kadar taşıma yardımı yapar ya da aracınızın arızasına göre sağlam bir şekilde tamir gerçekleştirir.
 

Ücretlendirme Araç Markasına Göre Değişir Mi? 

Kurtarma işlemi araç markasına göre değişmez. Aracınızın markası ne olursa olsun Kurtarma ekibi size destek olacaktır. Audi, Man, Citroen ve benzeri araçlarınızın kurtarılması gerektiğinde bir Balışeyh oto Çekici firmasından destek alabilirsiniz. İş makinesi, tekne gibi büyük ve geniş araçlarınız için de Kurtarıcı çağırabilir firmaların uygunluk durumuna göre bu hizmetten yararlanabilirsiniz. 

Ücretlendirme Hemen Geliriz üzerindeki firmalar tarafından belirlenmektedir. Bu firmalara sizler Hemen Geliriz üzerinden ulaştığınız için en uygun en hesaplı ve güncel fiyatlara göre ucuz bir teklif sunacaklardır. Birçok Kurtarıcı firmasının yanı sıra Hemen Geliriz'de hizmet veren firmalar sizlere kaliteli hizmet sundukları gibi en uygun fiyatı da vereceklerdir.

Çekici firmaları son zamanlarda çok gelişmiş olan araba sektöründe çok daha dikkatli ve titiz çalışmaktalardır. Alanlarında gelişmelere açık olan Çekici firmaları Hemen Geliriz adresinde yer almaktadır. Son teknoloji araç gereçlerle araçlarınıza zararsız, çiziksiz bir hizmet sunmaktalardır. Hemen Geliriz bünyesinde yer alan firmalar kendilerini her zaman geliştirmeyi hedeflemiş firmalardır. Diğer şirketlerden ileri olmayı amaçlayan şirketler ile çalışılmaktadır. Sizler de araç Kurtarma için güvenilir şirketler arıyorsanız Hemen Geliriz'e bakın. Aracımda en ufak bir çizik bile olmasın isteyen insanların çoğu, Hemen Geliriz üzerinden Balışeyh oto Çekici çağırdılar. 
 

Balışeyh Acil Oto Çekici

Yolda giderken otomobilinizin arıza yapması durumunda yolda beklemenin zor ve sıkıcı olduğu bir o kadar da tehlikeli olduğu bilinmektedir. Aracınız ıssız bir yolda kaldığı zaman acil bir kurtarıcıya ihtiyacınız varsa Hemen Geliriz adresinden size en yakın Çekici firmalarını bulabilirsiniz. Aracınızın lastiği patlamış olabilir, aküsü bitmiş olabilir veya bilmediğiniz bir arıza oluşmuş da olabilir böyle bir durumda yol kenarında beklemeyin. Acil bir oto Çekici çağırın. Acil durumlarınızda nöbetçi firmalar bulunmaktadır. Nöbetçi olan kurtarıcılar ile işlerinizi saat sıkıntısı olmadan çözün.
 

7/24 Açık Balışeyh Oto Kurtarma

Size en yakın kurtarıcıyı Hemen Geliriz'den bulun. Açık olup olmadığını bilmediğiniz kurtarıcılarla uğraşmadan Hemen Geliriz üzerinden firmanın açıklık durumuna bakın. 7/24 açık çalışan firmalar mevcuttur. 7/24 size en hızlı, en güvenilir Balışeyh oto Kurtarıcı hizmetini vereceklerdir. 
 

Balışeyh 7/24 Acil En Yakın Oto Kurtarıcı

Yarı yolda kaldığınızda, uzman birine ihtiyaç duyarsınız. Böyle bir durumda uzman kişi aracınızın nasıl kurtarılacağını merak etmeniz gayet normaldir. Herhangi bir arıza durumunda, kaza durumunda veya hatalı park gibi durumlarda, oto Çekici hizmeti için usta ile görüştüğünüzde, işinin ehli olan uzman kişi aracınızın olduğu bölgeye otonuzu çekmek için özel olarak üretilmiş aracı ile yardımınıza gelir. 

Bu araç sistemleri iki tür olarak karşımıza çıkar. Bu sistemler elektrikli veya hidrolik sistemler olarak ikiye ayrılır. Bir bölgeden başka bir bölgeye aracın nakil edilmesinin yanı sıra araç sürücüsünün istediği yere ya da araç servisine götürülür. Balışeyh Oto Kurtarıcı işlemi yine iki tür Kurtarıcı ile seyir ettirilir. Bu aracın büyüklüğüne, marka - modeline göre ya da duruma göre farklılık gösterir. Bu Kurtarma türleri ise çatallı Kurtarma ve tepeden çekicidir. Çatallı çekiciyi açıklamak gerekirse; uzman ellerde çok çabuk gerçekleştirilen bu işlem, kişinin aracının altına çatal şeklinde büyük bir aygıtın yerleştirilmesi üzerine gerçekleştirilir. Bu işlem sonrasında araç kaldırılır ve Çekici aracının arka tarafına yerleştirilir. 

Her yol durumuna göre uyum sağlayabilen özel yapım Kurtarma aracı ile güvenli bir nakil gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra diğer araç Balışeyh Çekici türü olan tepeden Kurtarma ise şu şekilde açıklanabilir; tepeden Kurtarma türünü genelde trafik polisleri tarafından kullanılan bir sistemdir. Bir vinç sistemi yardımı ile bu işlem gerçekleştirilir. Vincin kolları aracı kasaya yerleştirir ve yine aynı zamanda güvenli bir nakil gerçekleştirilmiş olur. Bu sistem türüne bir diğer tanım olarak ahtapot Çekici de denilmesi mümkündür.
 

Balışeyh Oto Kurtarıcı Servisi

Yolculuk için herhangi bir zaman kısıtlaması olmadığı için her gün ve her zaman aktif olarak pek çok sürücü araçlarını kullanmaktadır. Bu durumda özellikle geceleri yolda kalan araçlar sürücüler ve yolcular için büyük sorunlar yaratabilmektedir. Ancak gece oto çekme hizmetleri ile birlikte aracın yolda kaldığı durumlar hangi saatlerde olursa olsun gerekli olan müdahale yapılmaktadır. 24 saat boyunca verilen oto Çekici hizmeti sayesinde aracınızı güvenli ve hızlı bir şekilde bulunduğu yoldan kurtarabilir, tamirhaneye ya da istediğiniz adrese götürülmesini sağlayabilirsiniz. 

Haftanın yedi günü hizmet veren şirketler, aracınızın arızalandığı yerden çekilme işlemlerini yapar. Böylece günlük yaşamınız ya da işlerinizin sekteye uğramasının da önüne geçilir.
 

Kısa Mesafe İçin Balışeyh Oto Çekici Gelir mi?

Araçlarınız her yerde her an arıza yapabilir. Araçlarınızın günlük bakımını yaptırmış olsanız dahi yolda kalma olasılığınız vardır. Tedbiri asla elden bırakmamak gerekmektedir. Yola çıkarken araçlarınızın yağını, suyunu kontrol etmek önemlidir. Böyle önlemler sizin yolda kalmanızı önlemede yardımcı olacaktır.

Oto Kurtarıcı yakın, uzak fark etmeksizin aracınızı kurtarmaya gelmektedir. Sizin yolda kalarak yaşadığınız mağduriyeti ustalarımız titizlikle giderecektir. Aracınızın arıza yapması ile kaldığınız zor durumu Balışeyh oto Kurtarma firmaları ile çözebilirsiniz. Hemen Geliriz adresinden lokasyonunuzu doğru girdiğinizde size yakın olan Kurtarıcı firmaları size destek için gelecektir. 
 

Balışeyh Oto Çekici Nasıl Gelir?

Hemen Geliriz üzerinden il, ilçe kombinasyonunu doğru yaptığınız zaman size oto Kurtarma firmalarının numaraları sunulmaktadır. Dilediğiniz firmayı arayarak çağırabilirsiniz. Fiyat bilgisini aradığınız firmaya sorarak öğrenebilirsiniz. Çalıştığı bölgeler içerisinde yer alıyorsanız sizin çağırdığınız yere yol yardımı gelecektir. Sizin arıza durumunuza göre getirilen araç gereçler olduğu için lütfen bunları telefonda belirtiniz. 
 

Otobanda Çekici Gelir mi?

Aracınızın nerede kaldığı önemli değildir. Hemen Geliriz'deki Balışeyh oto Çekici firmalarının çalıştığı şehir içerisindeyseniz yardımınız hızlı bir şekilde gelecektir. Gece yarısı yolda aracınız arıza vermiş olabilir. Aracınızın şehir merkezinde veya otobanda arıza vermiş olması önemli değildir. Aracınızın büyüklüğüne göre değişen boyutlarda Kurtarma araçları size yardım edeceklerdir.
 

Kötü Havalarda Oto Kurtarıcı

Kötü havada oto Kurtarıcı hizmetleri özellikle çok sıcaklarda ya da çok soğuk havalarda gerekli olmaktadır. Sıcaklık yüzünden araçlar sıklıkla hararet yapabilmektedirler. Araçların hararet yapmalarının nedeni dışarıdaki aşırı sıcaklık ile motorun çalışması sonucunda oluşan sıcaklığın birleşmesi ve bu durumda da motorun daha fazla çalışamayacak hale gelmesidir. Bu durumda motor su kaynatır ve aracın ilerlemesi mümkün olmaz. Sorun ortaya çıktığında ise sürücü tarafından doğrudan müdahale etmek riskli ve tehlikeli sonuçlar doğurabilecektir çünkü doğrudan hararet yapmış motora müdahale etmek sıcak suyun dışarıya püskürmesine ve sürücünün de ciddi şekilde yaralanması ile sonuçlanabilir. Bu türden durumlarda Balışeyh oto Çekici hizmetinden yararlanmak çok daha güvenli ve sağlıklı olacaktır.

Soğuk havalarda ise aracın farklı yol durumlarında tam mukavemet göstermemesi sonucunda araç bulunduğu yerden hareket edememeye başlar ve aracın bulunduğu yerden çekilmesi gerekir. Aracın soğuk hava ve kayganlaşan zemin yüzünden hareket edememesi sürücünün kendisinin müdahale etmesi hem kendisi hem de trafik için sorunlar yaratacağından oldukça riskli olmaktadır.
 

Çatallı Kurtarıcı ile Oto Çekici 

Balışeyh Oto Çekici çeşitleri arasında çatallı Kurtarma işlemi zor durumda kalmış araçların kolayca bulundukları alandan kurtarılmasını kapsamaktadır. Sistemin çalışması arızalı aracın altına giren iki büyük çatal aparatı sayesinde oluşmaktadır. Bu sayede tıpkı forklift çalışma sistemlerinde olduğu gibi araç bulunduğu yerden tamamen kaldırılarak, Kurtarıcı aracının kasasına yüklenmektedir. Aracın hiç hareket etmediği ve çekme vasıtası ile de kurtarılmayacağı durumlarda bu hizmet verilmektedir. Kumanda kontrolü sayesinde yükleme işlemi hiçbir sorun olmadan yapılmaktadır. Aynı zamanda sistem hızlı çalıştığı için de çok kısa sürede bulunduğu yerden çıkarılmaktadır.

Çatallı çekicinin oto Kurtarma için bir diğer önemi de otomatik vites araçların kurtarılmasında kullanılmasıdır. Otomatik vites araçlar için ön ya da arka kısmı Kurtarıcı halatı vasıtası ile kurtarmaya çalışmak araca büyük zarar verecektir. Düz vites araçlarda hiçbir sorun olmamasına rağmen otomatik vites araçlar bu şekilde hareket ettirilirse şanzımanlarında ciddi sorunlar oluşur ve maddi açıdan da büyük kayıplar yaşanır. Bu yüzden Kurtarma firmasının, işinin ehli bir firma olmasına dikkat edilmelidir.

 

Tepeden Kurtarma ile Oto Çekme

Tepeden çekiciyle oto çekme işlemi genelde ulaşılması en dar alanlarda bulunan araçlar için kullanılmaktadır. Ahtapot Çekici olarak da adlandırılan bu yöntem arızalı ya da çekilmesi gereken aracın üzerine tepeden dörtlü kaldırma çatal aparatının yerleştirilmesi ile kurulur. Daha sonra bağlantı noktalarının sıkı bir şekilde kapatılması sonucunda araç bulunduğu yerden kaldırılarak Çekici kasasına yüklenir. Genelde Kurtarma kasaları da geniş olduklarından ötürü aynı anda iki aracı da kurtarmak mümkün olmaktadır.

Bu oto Kurtarıcı yönteminin en büyük avantajı yol olmayan arazi ya da şarampol gibi yerlere düşen araçların kurtarılmasında kendisini göstermektedir. Araç girişi olmayan ve haliyle kurtarıcının da giremediği alanın yakınına tepeden Kurtarıcı sistemi kurulmakta ve böylece araç çok daha pratik bir şekilde bulunduğu yerden kurtarılmaktadır.
 

Vinçli Kurtarıcı ile Oto Çekme

Vinçli kayar platform da olarak bilinen bu yöntem daha sık kullanılan ve maliyet açısından da düşük olan bir uygulamadır. Aracın hareket etmesinde hiçbir engel bulunmuyorsa, bu durumda Kurtarıcı kasasından inen paletlere araç hizalanır ve daha sonra vinç yardımı ile platform üzerine çıkarılır.

Bu yöntem sadece yolda kalan araçları kurtarmak için değil, aynı zamanda yanlış park gibi durumlarda da sık kullanılan bir yöntemdir. Genelde arka kısımları da çekicilerin geniş olduğu için bu sistem iki aracın aynı anda taşınmasına imkân vermektedir. 
 

Oto Transfer Çekici ile Oto Kurtarma

Kurtarıcı yöntemleri arasında hareket edebilecek araçlar için uygulanan oto transfer yöntemi hidrolik makaralı vinç vasıtası ile yapılmaktadır. Oto Kurtarma sunan araç ile kurtarılacak araç arasında bağlantı halatı ya da çengeli ile temas kurulmakta daha sonra vinç bağlantı halatını kendisine doğru çekerek aracın Kurtarma aracın kasasına binmesini sağlamaktadır.

Düz vites araçlar için uygun olan bu yöntem hızlı ve ekonomik olması bakımından tercih edilen bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Ancak bu durumda da yine aracın el freninin çekili olmasına ve vitesin takılı vaziyette olması gibi konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. 
 

Balışeyh Tüm Araçlar İçin Oto Kurtarıcı

Oto Çekici hizmeti veren firmalar geniş bir çalışma yelpazesine sahiptirler. Sundukları hizmeti her koşulda, farklı araç tiplerine uygun olarak yürütmektedirler. Bu sayede motosikletlerden daha büyük kamyonlara kadar farklı yapıda olan ve kurtarılması için özel tekniklerin uygulanması gereken yöntemleri uygulayarak araçların bulundukları yerden kurtarılmasını sağlamaktadırlar.
 

En Hızlı Oto Kurtarma Hizmeti Nasıl Alınır?

Oto Kurtarıcı firmaları araçların hangi saat ve günde olursa olsun bulundukları yerden kurtarılmasını sağlamaktadırlar. Herkesin başına gelebilecek yolda kalma durumlarına etkili, ekonomik ve hızlı çözümler sunan firmalara ulaşmak için Hemen Geliriz hizmetinin kullanılması büyük avantaj sağlayacaktır. Güvenilir firmalar ile çalışmak ve aynı zamanda da fiyatların da listelenmesi sayesinde Hemen Geliriz bünyesinde bulunan uzman oto kurtarıcılar her zaman tüm araçlar için kesintisiz hizmet veriyorlar. Taşınma sırasında aracın hiçbir şekilde zarar görmemesi için azami çaba gösteren Balışeyh oto Çekici firmaları güvenilir ve kaliteli bir hizmet almak isteyenlerin tercihleri oluyor.

Balışeyh Oto çekici, aracınızın herhangi zor bir durumda kurtarılması gereken olay esnasında uzman ekibin yardımınıza yetişmesidir. Bu olaylar birçok nedenden dolayı kişinin başına gelir. Böyle bir durumda işin uzmanı ile aracınızın güvenilir ve sağlam bir şekilde nakil edilmesi gerekmektedir. Hizmetimiz olan Oto Çekici sizler için sadece bir tık uzaklıktadır. Yapmanız gereken tek şey Hemen Geliriz sayfasının iletişim bölümünden ustalar ile anlaşarak işleminizi gerçekleştirmektir. En iyi fiyat güvencesi ve en güvenilir adres sizlerin hizmetindedir.

 

Oto Kurtarıcı Hizmeti Hangi Durumlarda Alınır?

Genel olarak araçta herhangi bir arıza durumunda veya kaza durumunda oto Kurtarıcı hizmetine başvurulur. Bunun haricinde yollarda geçişi engelleyen bir park durumu olduğunda, engelli alanına park edildiğinde, yaya geçitlerinde, parkın yasak olduğu bölgelerde ve garaj, durak gibi alanlara park halinde bir uzman ile görüşmek akıllıca olacaktır. Bu sebeple yolda kontrolü elinize almak için bu hizmeti veren bir usta ile anlaşılmalıdır. Hem kendinizi hem de aracınızın güvenliği için önemli bir unsurdur ve sürücülerin her an ihtiyaç duyabilecekleri bir olay olarak başlarına gelmesi mümkündür.
 

Otomobil Çekmenin Önemi

Seyahatiniz sırasında yol boyunca başınıza ne geleceğini bilemezsiniz. En ufak bir sorun bile tüm seyahatinizi kâbus haline getirebilir. 7/24 hizmet veren oto çekme işlemi ise bu kâbusunuzdan uyanmanızı sağlayacaktır. Zamandan tasarruf etmenizin yanı sıra güvenilir seyahat en önemlisidir. Arızalı bir araç ile seyahat etmeye devam etmek veya kişinin kendi kendine çözüm bulma çabası daha kötü sonuçlara ve önlenemez hale gelebilir. Bu konuda uzmanından yardım ise dönüşü olmayan yolla girmenizi engelleyecektir. Aracınızın ve sizin güvenli bir şekilde istediğiniz yere veya araç servisine nakil edilmesi hem cebinizi hem de sağlığınızı koruyacaktır. Tüm olumsuzluklar sonucunda gününüzü kurtarır. Her durumda yanınızda olacak bu Balışeyh oto Kurtarıcı sistemi Hemen Geliriz ile hizmet veriyor ve seyahatinizin iyi bir şekilde sonuçlanmasını sağlıyor.
 

Balışeyh Araç Yolda Kaldığında Yapılması Gerekenler

Araç yolda kaldığında, kaldığınız yer merkeze uzak ve geç bir saatte gerçekleştiğinde araç sahipleri ne yapacaklarını bilemez ve stresli bir halde olur. Böyle bir durumda kaldığınızda, istediğiniz saatte ve istediğiniz yerde oto Çekici hizmetinden yararlanmanız mümkün kılınıyor. Öncelikle can ve mal güvenliğiniz için yapmanız gereken aracınız tam yolun ortasında kaldı ise, elinizden geldiği kadar ve dikkatli bir şekilde olarak yolun kenarına doğru aracınızı çekmeniz olacaktır. Aracınızı yolun kenarına çektikten sonra mutlaka dörtlüleri yakarak, yoldan geçecek araçlara kendi aracınızın arızalı olduğunu belirtmelisiniz. 

Bunun önüne geçilmesi için yoldan geçen diğer araçlara bir işaret verilmesi gerekir. Yoldan geçen yabancı araçlardan herhangi bir zarar gelmemesi adına güvenliğinizi sağlamak için aracınızın içine girmeniz önemlidir. Aracın içine girdikten sonra kapılarınızı kilitleyerek, araç camlarınızı kapatmalısınız. Daha sonra ise Hemen Geliriz Sitesi üzerinde işinin ehli ustalar ile iletişime geçerek bulunduğunuz konumu, açık ve net bir şekilde tarif edilmesi gerekmektedir. Hangi saatte olursa olsun, hangi konumda olunursa olunsun fark etmeksizin ustalar en iyi fiyat garantisi ile Balışeyh oto Kurtarma işinizi yapacaktır. Bu işlem ile en yakın tamirhaneye gidilerek aracınızın sorunu çözülür. Bu işlem size zaman kazandırmasının yanı sıra aynı zamanda seyahatinizde güvenliğinizi sağlayarak, huzurunuzun kaçmasının önüne geçecektir.
 

Oto Kurtarma Nasıl Olunur?

Bu konuda özellikle son zamanlarda, çok fazla araştırma yapılmaya başlanmıştır. Bunun en önemli sebebi ise araçların artık lüksten çok ihtiyaç haline gelerek, bir ailede bile herkesin kendine ait arabasının olması sayı olarak araçları fazla hale getirmiştir. Yollardaki bu araç fazlalığı trafik olarak kötü bir sonuç doğurmuştur. Dur - kalk yapmak bile araçlarda arızaya sebebiyet vermektedir. Bu sebeple Balışeyh oto Kurtarma de gün geçtikçe iyi bir gelir kapısı olmuştur. 

SRC belgesinin yanı sıra aynı zamanda sürücü belgesi olarak aracınız bir kamyonet ise B sınıfı bir ehliyet, kamyon ise C sınıfı bir ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun dışında bir muhasebeci çalışılıp, gerekli bilgiler alınarak bir şirket kurulması gerekir. Kuruluş işlemleri herhangi bir şirket ile aynıdır. Hal bu iken, piyasada çok fazla bu işi yapan varken iyi bir oto Çekici bulmak da zor olabiliyor.
 

Balışeyh Oto Çekici Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seçtiğiniz oto Kurtarma araçları, sizler için kaliteli ve teknolojiyi takip eden çalışanlar ile donatılmış olmalı. Aksi takdirde aracınız yerleştirilirken ya da seyir halindeyken zarar görmesi muhtemel bir sebep olacaktır.

Aracınızı emanet ettiğiniz firmayı veya çalışanlarını tanımanın yanı sıra güven vermesi de bir o kadar önemlidir. Bu sebeple sigorta yapmayı unutmayın ve sigorta işlemi yapan firmalar ile çalışmaya özen gösterin

İletişim hem konumunuzu tarif ederken hem de araç başına gelindiğinde sorununuzu anlatmak istediğinizde en önemli unsurdur. O yüzden iletişim yönü güçlü ve arızanızı anlatabileceğiniz firma ile çalışın.

Bulunduğunuz durumda zaten gergin bir yapıda olacağınız için hizmet eden çalışanların güler yüzlü, samimi, güvenilir ve işinin ehli olmasına dikkat edin.

Olumsuz her türlü duruma karşı, günün herhangi bir saatinde, nerede olursanız olun Hemen Geliriz ile hizmetimizi sizler için sunuyoruz. Arıza, nakil ve ihtiyacınız olduğunda usta ekiplerimiz, son teknoloji araçlarımız ve kaliteli bir hizmet için yapmanız gereken sitemizin iletişim bölümünden Balışeyh oto çekiciye ulaşmanız olacaktır.

Kırıkkale Balışeyh Hakkında

Balışeyh, Kırıkkale'nin bir ilçesidir.

İçindekiler

 

 • Tarihçe
 • Coğrafya
 • Altyapı
  • Ulaşım
   • 1. Karayolu
   • 2. Demiryolu
  • Sağlık
 • Nüfus
 • Ekonomik ve Mali Durum
  • Tarım
  • Hayvancılık
  • Ormancılık
 • Kültür ve Yaşam
  • Sosyal Durum
  • Önemli Kültürel Mekanlar
 • Eğitim
 • Kaynakça
  • Dipnotlar
Tarihçe

İlçe adını Oğuz Kayı Beyi Ertuğrul Gazi’nin yakın arkadaşı Şeyh Edebali’ nin diğer adı olan Balı-Şeyh’ten almıştır. Yerleşim tarihi 1230 - 1258 yılları arasındadır. İlçede 13. yüzyıl Selçuklu dönemine ait caminin bulunması bu tarihi doğrulamaktadır.

Coğrafya

İlçe kuzeyde Sulakyurt İlçesiyle 24 km, güneyde Keskin İlçesiyle 12 km, doğuda Delice İlçesiyle 35 km ve batıda Kırıkkale Merkez İlçesiyle 47 km mülki sınırları ile çevrilmiş olup, toplam 136 km mülki sınırlara ve 615 km² yüzölçümüne sahiptir.

İlçeden geçen Kı Devlet Karayolunun Ankara’yı Karadeniz ve Doğu İllerine bağlayan önemli yollardan biri olması ayrıca Devlet Karayolları'na paralel olarak D.D.Y’nun geçmesi İlçenin önemini arttırmaktadır.

İlçede genellikle karasal iklim sürmekte olup, yazları sıcak ve kurak, kışları genellikle soğuk ve kısmen kar yağışlıdır. Bölge tipik karasal iklimin hava şartlarına sahip olmakla beraber birkaç km. aralıkla değişik hava şartlarıyla karşılaşmak mümkündür. Kış ve ilkbahar mevsimlerinde vadi ve yüksek yamaçlarda sis olur. Bölgedeki hakim rüzgâr yıldız ve poyrazdır.

Bölgenin en yüksek kesimi güneyde bulunan Denek Dağı ile kuzeydoğuda bulunan Koçubaba Seydim tepesidir. Bu iki bölümde Devlet Karayoluna gelindikçe alçalan bir arazi kesimi mevcuttur. E-88 Devlet Karayolunun bulunduğu kısım düz ve ova görünümündedir. Bölge arazisinin hemen hemen tamamı tarım alanıdır. İlçe dahilinde en yüksek rakım 1740 m, en düşük rakım ise 872 m, ortalama rakım ise 1000 m'dir. Bölgede dağ olarak adlandırabileceğimiz Keskin İlçesi hududunu teşkil eden Denek Dağı 1140 m'dir. Bölgede Kenanbeyobası Köyünün Azgın Yaylası mevcut olup, yaylanın elektriği ve yolu mevcuttur.

İlçenin Koçubaba - Ulaklı ve Selamlı Köyleri alanı meşe ormanları ile kaplıdır. Denek Dağı eteklerinde cılız fundalıklar ve meşelikler mevcuttur.

AltyapıUlaşım1. Karayolu

İlçe içerisinden geçen 25 km'lik Devlet Karayolu 19 km'lik İl yolu ile 224 km'lik köy yolu bulunmaktadır.

2006 KÖYDES Projesi kapsamında 52 km II. kat asfalt ile 3 km stabilize yol yapımı gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 2007 KÖYDES Projesi kapsamında, İzzettin – Kenanbeyobası arasındaki 9 Km yolun stabilize işi ihale edilerek tamamlanmıştır. Kırlangıç – Kenanbeyobası ve Mehmetbeyobası Köyleri arasındaki 15 km yol ile Hüseyinbeyobası ve

İlçeden geçen 21 km.lik demiryolu hattı bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde Balışeyh ve İzzettin istasyonu vardır. İzettin'de herhangi bir anahat veya bölgesel tren durmamaktadır. Gayrifaal durumdadır. Balışeyh'de günde iki anahat treni durmaktadır.

Sağlık

Balışeyh Sağlık Grup Başkanlığı'na bağlı Balışeyh Toplum Sağlığı Merkezi ve bunun bünyesinde 2 adet Aile Hekimliği Birimi bulunmaktadır. Koçubaba ve Kulaksız kasabalarında bulunan Sağlık Ocakları Sağlık Evine dönüştürülmüştür. Ayrıca İzzettin, Battalobası, Beşbıçak, Hıdırşeyh ve Hüseyinbeyobası köylerinde Sağlık Evi bulunmaktadır. Sağlık Grup başkanlığına bağlı 112 Acil Yardım ve Kurtarma İstasyonu da Toplum Sağlığı Merkezinde hizmetlerini vermektedir.

İlçede Sağlık Hizmeti veren binalar

 • Balışeyh Toplum Sağlığı Merkezi
 • Koçubaba Sağlık Evi
 • Kulaksız Sağlık Evi
 • İzzettin Sağlık Evi
 • Beşbıçak Sağlık Evi
 • Battalobası Sağlık Evi
 • Hıdırşeyh Sağlık Evi
 • Hüseyinbeyobası Sağlık Evi

Poliklinik çalışmaları

Bölgede bulunan 26 köyün tamamı periyodik olarak hizmet amacıyla gidilerek gerek bebeklerin gerekse okul çağındaki çocukların aşıları yapılmaktadır.

Hedef bebek nüfusunun %100'üne yakını aşılanmış, aynı zamanda mevcut bebek aşılanarak neonatol tetenos çalışmalarına önem verilmiştir.

Sağlık Bakanlığı ve Verem Savaş Dispanserlerinin uyarıları göz önüne alınarak BCG aşıları tam olarak yapılmıştır.

Yeşil Kart Durumu

İlçede, 31/12/2009 tarihi itibarıyla 2.118 kişiye Yeşil Kart verilmiştir.

Nüfus
YılToplamŞehirKır
199014.0972.07812.019
200013.7023.34410.358
20078.2212.4805.741
20088.8512.5476.304
20097.7702.1955.575
20107.0062.0864.920
20116.8262.1114.715
20126.4352.0424.393
20136.6332.2404.393
20146.1002.0874.013
20155.7822.0013.781
20165.6921.9573.735
Ekonomik ve Mali Durum

1. Zirai Yönden: İlçem ekonomik yapısı genel olarak tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bu durum vergi mükellef grupları arasında da göze çarpmaktadır. Şöyle ki;

Ticari Gelir Vergisi Mükellef Sayısı134
Zirai Gelir Vergisi Mükellef Sayısı42
Diğer Gelir Vergisi Mükellef Sayısı34

Muafiyet sınırları içerisinde kalan zirai gelir sahipleri olduğunu da düşünecek olursak bu rakam oldukça yüksektir.

Ancak bu zirai gelir sahiplerinin kazançları kendi geçimlerini idame ettirmeye dahi yeterli değildir.

2. Ticari Yönden: İlçede ticaret gelişmemiştir. Hali hazırda ticari faaliyetler birkaç şirket dışında küçük esnaf tarafından yürütülmektedir.

İlçede Bankacılık hizmeti bir adet banka şubesi tarafından yürütülmektedir. İlçe ekonomisine katkı yönünden şirketleşme faaliyeti çok düşüktür. İlçede kurulu şirketlerin adedi ile faaliyet alanları aşağıdaki gibidir.

Şirketin TürüAdedi
Anonim Şirket2
Limited Şirket12

Bu Şirketlerin faaliyetleri hali hazırda yurt içi ticareti ile sınırlıdır.(İthalat ve ihracat yapılmamaktadır.)

İmalat Sanayi: İlçede İmalat Sanayi küçük çaplı un değirmenleri dışında hiç gelişmemiştir. İmalathane türü adedi, faaliyet alanları aşağıdaki gibidir.

İmalathane TürüAdediFaaliyet Alanı
Un Değirmeni5Un ve Bulgur
Yem Fabrikası1Yem İmalatı(Atıl durumda)

İlçede vergi, Saymanlık ve Millî Emlak Hizmetleri Mal Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

Tarım

İlçenin ekonomik yapısında en önemli yeri tarım ve hayvancılık işgal etmektedir. Tarım içinde hububat tarımı ağırlıklıdır. İlçede daha ziyade kuru tarım hâkimdir. Sulanabilir arazilerde şeker pancarı yapılmaktadır.

Hububatta buğday, arpa, mercimek, nohut ve ayçiçeği sıralanmaktadır. Eskiden büyük bağ sahalarına sahip olan İlçe floksera hastalığı nedeniyle bu sahaları kaybetmiş olup, valiliğin katkılarıyla yeni Amerikan asmalarıyla bağ tesisleri kurulmaya başlanmıştır.

İlçede meyve ve sebze üretimi aile işletmeciliği şeklindedir. Ticari bir potansiyele sahip değildir. Hayvancılık büyükbaş hayvan besiciliği ağırlıklı olup, son yıllarda süt sığırcılığı gelişme arz etmektedir.

İlçedeki Tarımsal Amaçlı Tesisler:

 • 2 adet Köy Grup Teknisyenliği (Beşbıçak, Battalobası)
 • 1 adet Boğa Barınağı ( Yenice, boş)
 • Yağlı Tohum Alımı Merkezi (Merkez)
 • YEMSAŞ Yem Fabrikası (Atıl durumda)
 • 1 adet Şeker Pancarı Alım Şefliği (Merkez)
 • T.M.O. Ajans Müdürlüğü (Merkez)

2008 yılı itibarıyla İlçede önemli bazı tarımsal ürün miktarları:

Ürünün CinsiEkili Miktarı (Hektar)Üretim (Ton)
Buğday22.50014.000
Arpa3.6002.200
Ayçiçeği2.5001.800
Nohut7050
Şeker pancarı50025.000
Hayvancılık

İlçede hayvancılık büyükbaş ağırlıklı olup, aşağıdaki tabloda yörenin hayvancılık durumu gösterilmektedir.

Hayvan CinsiAdet
Sığır-Manda3.850
Koyun-Keçi12.500
Arı600
Tektırnaklı50
Kanatlı65.000
Ormancılık

İlçede orman ile ilgili bir kurum bulunmamaktadır. Ağaçlandırma faaliyetleri hali hazırda Orman Bakanlığınca Denek Dağı Ağaçlandırma sahasında sürdürülmektedir.

2000 yılı Bahar Dönemi içerisinde Valiliğin sağladığı 85.000 adet çeşitli ağaç türleri merkez, kasaba ve köylerde dağıtımı yapılarak dikimi gerçekleştirilmiştir.

Kültür ve YaşamSosyal Durum

İlçede Türk ailesine özgü gelenek ve görenekler sıcaklığını korumaktadır. Özellikle dini ve millî günlerde halkı birbirlerine daha da yaklaşmaktadır.

İlçem merkezinde son yıllarda doğudan göç edenler bulunmaktadır. İlçe halkının yerlileri hem kendi gelenek ve göreneklerini, giyim tarzlarını sürdürmek istemişler hem yurt içinde ve de yurt dışında çalışan yakınlarının etkisi ile modernleşmeye yönelmişler. Günün gereklerine uygun araçları kullanmaya başlayarak yeni bir toplum hayatının kurallarını benimsemişlerdir. Fakat genelde geleneksel Anadolu yaşayışı ve aile düzeni hâkimdir. Erkeğin aile içindeki yeri önem taşır. Kadın daha çok ailenin düzenleyicisi, erkeğin yardımcısıdır. Genel olarak ekonomi tarıma bağlı bulunduğundan İlçemizde kadın da tarım alanında çalışarak aileye ekonomik yönden katkıda bulunmaktadır.

İlçe konut yönünden yetersiz olup, yeni yeni yapılaşmaya yönelmiş durumdadır. İlçede eskiden kalma hala kullanılan az sayıda toprak damlı evlerin dışında konutlar betonarme ve üstü çatı örtülüdür. Ancak 2005 yılında ile belediye başkanlığının girişimi ile TOKİ tarafından 144 konutluk daireler yapılmış olup, tamamı satılarak vatandaşların kullanımına sunulmuştur.

Önemli Kültürel Mekanlar

Balışeyh ilçesinde gidilebilecek başlıca önemli mekanlar şunlardır:

Koçubaba Türbesi: Turk ve Bektasi Şeyhi Koçu Baba’ya aittir. XV. yüzyılda yapılan türbe birçok kez onarım geçirmiştir. Türbe sekizgen planlı kesme taştan yapılmış olup, üzeri taştan piramidal bir külah ile örtülmüştür.

Ballıbaba Camii: Balışeyh ilçe merkezinin Ballı Mahallesi'nde yer alan caminin 1121 yılında Selçuklular tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. 1120'li yıllarda buraya yerleşen Türkler tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Bazı kaynakların 13. yüzyıl ve 14. yüzyılda yapıldığı belirtiliyorsa da kesin değildir. Türkiye’de Vakıf Abideleri ve Eserler (1972, Ank., sayfa 495-496) adlı kitapta Ballıbaba Camii ile ilgili şu bilgiler verilmektedir: “ Boyuna dikdörtgen planda yapılmış olan caminin beden duvarları yontma ve moloz taşlardan meydana gelmiş taş duvarlar arası yatay düzende üçer sıralı tuğla hatıllarla takviye edildiği gibi düşey düzende taşlar arasına dik olarak konulmuş tuğlalarla kasetlenmiştir. Bütünüyle tam bir dikdörtgen teşkil eden caminin düz toprak damla örtülmüştür. Kuzeybatı köşesindeki kare kalden ve tuğla gövdeden minare orijinal olarak günümüze gelmişse de şrifeden üst kısmı restore görmüştür. Caminin beden duvarları üzerindeki pencereleri dikdörtgen olup üzerlerinde sivri kemerli alınlıklar bulunmaktadır. İç mekanda cami kıbleye dikey neflere eğrilmekte ve nefleri ayıran ağaç direkler üzerinde ağaç kirişleme tavanı oldukça güzel ve orijinaldir. İbadet mekanını iki sıra halinde üç nefe ayıran direklerden başka doğu ve batı kenarlarındaki beden duvarlarına bitişik olarak üst örtüyü takviye maksadı ile konulmuş direklerle birlikte dört sıra halinde bulunan ağaç direkler her sırada üç adet olmak üzere kavisli yontulmuş parçalarla kemerli hale getirilmiş bulunmaktadır. Caminin kuzey kısmında yer alan ahşap mahfil bugün kullanılmamaktadır. Mahfilin alt kısmında üst direkler arası ahşap Bursa kemerli, üst kısmında ise direkler arasına kemerli olarak yapılmıştır. Mihrap yenilenmiş olup alçılıdır.” Camii Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilmiş olup ibadete açıktır.

Bunlar dışında Ballıbaba Türbesi'de ziyaret edilebilecek mekanların başında gelmektedir.

Eğitim

a. Örgün Eğitim: İlçe genelinde 7 İlköğretim ve 1 lise bulunmaktadır. 3 Köy İlköğretim Okulunda 69 Öğrenciye 3 Öğretmen tarafından birleştirilmiş sınıf eğitimi verilmektedir. 7 İlköğretim Okulunda toplam 945 Öğrenciye 51 Sınıf ve Branş Öğretmeni tarafından eğitim verilmektedir.

Kurumun AdıOkul SayısıDerslik SayısıÖğretmen SayısıÖğrenci Sayısı
İlköğretim Okulları74259917
Genel lise11417264
Toplam856791181

İlçede okuma yazma oranı %95 tir.

b. Yaygın Eğitim: 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Halk Eğitim Merkez Müdürlüğüne bağlı olarak yürütülen çalışmalar aşağıya çıkarılmıştır.

HALK EĞİTİMİNCE AÇILAN KURSLAR (2009-2010 Öğretim Yılı)

Kursun AdıAçılan Kursun SayısıÖğrenci Sayısı
Mesleki Teknik Kurslar562
Okuma Yazma Kurslar1045
Sosyal–Kültürel Kurslar9135
Toplam24242