Elektrikçi

Evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, eğlence alanlarında,  tren, tramvay gibi ulaşım araçlarında ve tüm yaşam alanlarında elektrik kullanımı büyük önem taşır. Elektrik sistemi, hayati risk barındırdığından dolayı mutlaka göz önünde bulundurulması gereken sorunlar taşır. Bu yüzden hayat söz konusu olduğu için elektrik sisteminde meydana gelen sorunların asla göz ardı edilmemesi tavsiye edilir. Elektrik sisteminde meydana gelen sorunların çözümünde deneyimli elektrikçi desteği aranır.

Öte yandan elektrik sisteminde meydana gelen arızalarda kendi başınıza müdahale etmeniz kötü ve riskli sonuçlar doğurabilir. Hayati risk barındıran elektrik sistemindeki problemler çok daha büyük masraflı veya riskli sorunlara davetiye çıkarabilir. Bu yüzden küçük bir sorun gibi görünmesine rağmen yeterli deneyiminiz yoksa elektrik sistemine müdahale etmemeniz gerekir. Bu tür durumlarda acil elektrikçi desteği alarak sorunlarınızın en kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz. 

 

Elektrikçi Hizmetleri

Elektrik bütün yaşam alanımızda en önemli unsurların başında gelmektedir. Elektrik tesisatında yaşanan sorunlar bazen önemsiz gözükebilir, fakat hayati önem taşıdığı için oluşan arızaların en kısa sürede çözülmesi gerekmektedir. Elektrikçilerin sıklıkla karşılaştığı arızaları ve verdikleri tamir hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Sigorta panosu bakım, onarım ve değişimi
 • Elektrik kaçağı tespit etme
 • Elektrik kablosu çekme
 • Elektrik kablosu bakım ve onarımı
 • Ev sigorta kutusunun yerinin değiştirilmesi 
 • Elektrik tesisatı döşeme veya yenileme
 • Sigorta kutusu gizleme 
 • Telefon hattı çekme
 • Sıva altı sigorta kutusu montajı
 • Elektrik sayacı montajı
 • Elektrikli alet kurulumu 
 • Anahtar, elektrikli ve elektronik bileşenler gibi parçaların montajı bakım ve onarımı
 • Tavan aydınlatması için kablo döşeme
 • Aydınlatma sistemi kurulumu veya bakım onarımı

 

Elektrik Voltaj Dalgalanması Arıza Tespiti

Evinizde özellikle elektrik sistemi açıkken voltaj dalgalanmaları sık sık yaşanıyorsa, bu durum büyük çaplı bir elektrik arızasına işaret edebilir. Zamanında müdahale edilmeyen bu sorunlar hem hane halkının sağlığını tehdit eder hem de elektrik sarfiyatını artırabileceği için elektrik faturanız umduğunuzdan daha fazla gelebilir. Dolayısıyla vakit kaybetmeden elektrik voltaj dalgalanmasında arıza tespiti yapılması gerekir. Bu süreçlerde güvenebilecek en yetkili kişiler muhakkak deneyimli elektrikçi ustalarıdır. 

Başlarda önemsiz gibi görünse de elektrik voltaj dalgalanmaları sistem üzerinde ciddi problemler yaratabilir ve hatta yangın çıkarma riski bile vardır. Bu yüzden elektrik voltaj dalgalanması arızasında tespit için şu işlemlerin yapılmasına dikkat edilmelidir:

 • Evlerdeki kabloların eskimiş, yıpranmış ve zayıf olması elektrik voltaj dalgalanmasına yola açabilir. Bu yüzden ilk olarak kabloların mevcut kondisyonları incelenir, zarar görmüş olanlar yeni yedek parçalar ile değiştirilir. 
 • Sistem üzerinde elektrik dalgalanması yapan sebeplerden biri de yağışlı havalarda yıldırım düşmesi durumlarında meydana gelir. Bu yüzden elektrik sistemindeki hatların hasarlı olup olmadığı kontrol edilir. 
 • Elektrik sistemine bağlı cihazların kalitesi de voltaj dalgalanmasına yol açabilir. Arızalı bir şekilde çalışan buzdolabı, çamaşır veya bulaşık makinesi, şofben ile televizyon gibi ev eşyalarının mevcut durumları incelenmelidir.
 • Önemsiz gibi gözükse de saç kurutma makinesi, ütü, saç düzleştiricisi, mikro dalga, kettle, fırın, elektrikli süpürge gibi küçük ev aletleri sürekli ve uzun zamanlı kullanımda elektrik arızası meydana getirebilir.

Bu tür hatalı kullanımlar sebebiyle evlerde elektrik voltaj dalgalanması meydana gelebilir. Evdeki kötü elektrik kablolarının değiştirilmesi ve yeni elektrik kablosu montajı yapılması için tecrübeli elektrikçilerden destek alınması gerekir. Öte yandan bu süreçte beyaz eşyaların ve küçük ev aletlerinin zarar görmemeleri için elektrik sistemine müdahale sırasında cihazları prizden çıkarmanız gerekir. 

 

Elektrik Aşırı Yükleme Arızası Tespiti

Evdeki elektrik bağlantısına sahip cihazların istikrarlı bir şekilde çalışmaması sistem üzerine aşırı yükleme arızaları meydana getirebilir. Kullanılan armatür ve avizeler daha yüksek watt değerinde bir ampule sahip değilse aşırı yükleme yapar. Ampulde oluşan ısı, ampul soketini ve armatür kablosundaki yalıtımı eritecek kadar güçlü olabilir. Bu durumda elektrikçi desteği alınmazsa çok daha büyük masraflı ve hayati risk taşıyan durumlarla karşılaşılması kaçınılmaz olacaktır. 

Eğer ampuldeki soket ve yalıtım kablolarının erimesi durumunda acil müdahale edilmezse kıvılcım çıkması söz konusu olabilir. Elektrik sisteminde kıvılcım çıkartan armatürler de elektrik yangınları meydana gelir. Bu tür durumlarda vakit kaybetmeden tecrübeli bir ustadan destek alabilmek için internet üzerinden en yakın elektrikçi araması yapabilirsiniz. Yapacağınız internet aramalarında en iyi ve güvenilir sonuçlara ulaşabilmek için web sitemizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

 

Elektrik Varken Lambaların Yanmaması Sorunu

Evlerde en sık görülen elektrik arızalarından biri olan elektrik bağlantısı varken lambaların yanmaması sorunudur. Ev tesisatın priz ve aydınlatma linyeleri farklı hatlar üzerinden çekilir. Bu süreçte elektrik varken lambaların yanmaması sorununda öncelikle şu adımların deneyimli elektrikçi ustaları tarafından tamir edilmesinde fayda vardır:

 • Sigorta kutusundan lamba ve prizleri için farklı hatlar çıkar.
 • Sigortaları farklı olmayan elektrik sisteminde hatlar arasında karışıklık çıkabilir.
 • Bu elektrik sigortalarından lamba ve prizler için ayrı ayrı kablolar çekilir.
 • Eğer prizde elektrik olmasına rağmen lambalar yanmıyorsa, elektrik sigortasına lambalar için çekilen hatta bazı sorunlar olabilir. 
 • Ayrıca lambalar için kullanılan elektrik sigortasında da arıza olabilir. 

Bu tür arızalarda tecrübeli elektrikçiler ile kısa sürede sorunun ana kaynağı tespit edilebilir. İnternet üzerinden deneyimli, çalışkan ve güler yüzlü hizmet anlayışını benimsemiş elektrik ustası arayanlara en kısa yol web sitemizde sunulur. Siz de internet sitemizi ziyaret ederek çok kısa sürede aradığınız tecrübeli elektrikçi ustalarına ulaşabilirsiniz. 

 

Sigorta Atma Arızası ve Tamiri

Evinizde ya da iş yerinizde kullandığınız cihazların yüksek voltaj yüklemesi yaptığında elektrik sigorta kutusu atabilir. Çok fazla elektrik yükü kullanıldığını gösteren bu tür sorunlarda bütün ısıtıcıların aynı anda çalışıyor olması örnektir. Özellikle soğuk kış günlerinde fazladan elektrikli ısıtıcı çalıştırır ve sisteme aşırı yük bindirirseniz elektrik sigortası kendini korumak için atabilir. Bu yüzden elektrik sigortasının kontrol edilmesi ve kullanıma uygun hale getirilmesi önemlidir. Evinizde kullanılan bütün elektrikli aletler için toplam amper miktarını kaldıracak sigorta kullanılmalı aksi halde sürekli şartel atması sorunu ile karşılaşılır. Bu durum da elektrikli aletler zarar göreceği için yangın çıkması kaçınılmaz olacaktır. Kullanılan elektrik voltajına uygun elektrik sigorta panosu kullanılmalıdır.

Yeni sigorta panosu seçerken en iyi elektrik sigorta markasını değil size en uygun olanı seçmelisiniz. Elektrikçilerden alacağınız hizmetler ile eskimiş olan ev sigorta kutusu değişimi yaptırabilirsiniz. Daire içi sigorta panosu, apartman elektrik sigortası, kaçak akım korumalı otomatik sigorta gibi arızalarında deneyimli elektrikçiler ile üstesinden gelebilirsiniz. Bu tür arızaların tamirinde web sitemizden tecrübeli elektrikçi desteği alarak bütçenizi yormadan daha kaliteli bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. 

 

Faz Problemleri Tamiri

Elektrik hatlarında yanlış müdahale edilmesi ve tecrübesiz elektrikçilerin hatalı uygulamaları yüzünden evlerde bazı durumlarda faz problemleri görülebilir. Örneğin apartmanda elektrik olmasına rağmen dairede elektrik yoksa veya elektrik kesintisi yaşanıyor ise bu faz problemine işarettir. Bu durumun sebepleri arasında şu hususlar dikkat çekicidir:

 • Bina genelinde elektrik olmasına rağmen dairede elektrik yoksa sebebi elen fazdan bir veya iki fazın arızalanmasıdır. 
 • Evdeki bazı odalarda elektrik olmadığı durumlarda faz kontrolü yapılmalıdır.
 • Apartmandaki bazı evler veya iş yerleri farklı elektrik fazından besleniyor olabilir, bu yüzden hangi fazın arıza yaptığını tespit edebilmek için tecrübeli ustalara ihtiyaç duyulur.
 • 3 fazlı elektrik sistemine sahip yerlerde de bazı fazla nötr hale gelmiş veya gevşeyip kopmuş olabilir.

Bu tür durumlarda can güvenliğini riske atmadan en kısa sürede sorunun çözümü arandığında elektrikçi desteğine ihtiyaç duyulur. İnternet üzerinden deneyimli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren elektrik ustalarına ulaşmak web sitemiz sayesinde artık çok daha kolaydır. Her bütçeye hitap eden elektrik ustası çağırabilir ve sorunlarınızın ortadan kalmasını sağlayabilirsiniz. 

 

Elektrik Sisteminden Yanık Kokusu Gelmesi

Evde ya da iş yerinde mutlaka dikkat edilmesi gereken sorunlardan biri de elektrik sisteminden yanık kokusu gelmesidir. Prizlerin ya da anahtarların hatalı çalışması durumunda zaman zaman elektrik yanık kokusu vermesi mümkündür. Koku fark edildiği zaman mutlaka gerekli onarımlar için tecrübeli elektrik ustalarıyla iletişime geçmeniz gerekir. Aksi halde elektrik yangınları gibi büyük çaplı sorunlarla karşılaşılabilir. 

Elektrik anahtarlarında yanlış kullanıma bağlı olarak yanma kokusu fark ettiğiniz zaman bütün sigortaları indirmeniz tavsiye edilir. Yanık kokusu gelmesine rağmen elektrik sistemini kullanmaya devam etmek hayati risk içeren tehlikeli bir iştir. Yanık kokusu elektik tesisatından veya elektrik kablosundan gelebilir. Elektrikçi desteği alarak tesisatın veya kablonun onarımını yaptırabilirsiniz. 

 

Ampullerin Sık Sık Patlaması Sorunu

Evde ampullerin yeni değiştirilmiş olmasına rağmen sık sık patlaması durumunda şu hususlara dikkat edilmesinde fayda vardır:

 • Soket ya da devrede gevşek bağlantı olabilir.
 • Watt miktarı çok yüksek olabilir.
 • Kablo izolesi ışığa yakın durumda olabilir.
 • Şebekede kötü kablo bağlantısı yapılmış olabilir.
 • Sigorta devresinde zayıf kablo bağlantısı olabilir.
 • Kablo bağlantısı eskimiş veya zarar görmüş olabilir.

Ampullerin sürekli patlaması bazı insanlar tarafından azımsandığı için ampulleri değiştirip arızanın çözüldüğü sanılmaktadır. Fakat bu arıza sanıldığı kadar basit bir durum değildir, acil şekilde elektrikçi desteği alınmalıdır. Bu tür arıza tespitlerinin ve onarımının sorunsuz ve güvenilir bir şekilde yapılması için elektrikçi arayışınızda web sitemizi tercih edebilir, deneyimli ustalara anında ulaşabilirsiniz. 

 

Güvenilir Elektrik Ustaları

Günlük yaşantımızda büyük önem taşıyan elektrik kadar, elektrik arızaları ve arızaların çözümünde seçeceğimiz elektrik ustaları da önemlidir. Oluşan arızalarda veya yapılacak olan bakım, onarım veya yenileme işlemlerinde alanında usta elektrikçiler öncelikle sorunun nerede olduğunu çözer ve elektrik planlarını analiz ederek işe başlarlar. 

Elektrikçiler için işin doğru ve kaliteli yapılmasında kullanılan ekipmanlar da önemlidir. Elektrikçiler; tornavida, kontrol kalemi, pense, maket bıçağı, testere, kablo sıyırıcılar matkap gibi aletler kullanırlar. Yapılan bağlantıları test etmek, bileşenlerin uyumluluğunu ve güvenliğini sağlamak için ampermetre, ohmmetre, voltmetre gibi cihazları da kullanırlar.

Bütün bu belirtilen özelliklerin bulunduğu elektrikçi ustalarına ulaşmak ve kaliteli, hesaplı, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet almak için web sitemiz üzerinden elektrikçi ustalarına ulaşabilirsiniz. Gönül rahatlığı ile elektik arızalarınızın üstesinden güvenle gelebilirsiniz.