Otomobiller hayatımızı kolaylaştıran en büyük icatlardan biridir. Artık teknoloji de o kadar çok gelişti ki neredeyse her evde birden fazla araç bulunmaktadır. Fakat bu arızalar bazı zamanlar arızalanabilmektedir. Mekanik arızalarda bu arızalardan bazılarıdır. Aracınız seyir halindeyken aniden mekanik bir arıza verebilir. Arızanın nedenini bilmiyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız mutlaka oto mekanik servisi ile iletişime geçmelisiniz. Web sitemiz üzerinden bulunduğunuz lokasyonu girerek size en yakın oto mekanik servisine ulaşabilirsiniz. İletişime geçeceğiniz oto mekanik servisine arızanın durumunu bildirebilir ve tamir fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Seyir halindeyken yolda kaldığınız zaman arızanın durumuna göre mutlaka tamirci ile iletişime geçmelisiniz. Eğer arızanız mekanik bir arıza ise oto mekanik servisi ile iletişime geçmelisiniz. Özellikle yolda kaldığınız zaman tamirci uzak bir mesafe de ise oto kurtarmadan yardım almalısınız. Web sitemiz üzerinden oto mekanik servisi ile iletişime geçeceğiniz gibi oto kurtarma ile de iletişime geçebilirsiniz. Oto kurtarma bulunduğunuz konuma gelerek, aracınızı oto mekanik servisine götürür. Bunun yanı sıra iletişime geçtiğiniz oto mekanik servisinin anlaşmalı olduğu oto kurtarma da size aynı hizmeti vermektedir. 

En Yakın Oto Mekanik Servisi

Bugün arabası olan ve kolaylıkla kullanabilen herkes için arabasız bir duruma düşmek genellikle fazlasıyla zorlayıcı ve adeta hayat standardını düşürücü bir durumdur diyebiliriz. Böyle bir durumda aslında kullanmış olduğumuz otomobillerin kendi içinde ne kadar karmaşık ve büyük bir sisteme sahip olduğunu ve bu sistem sayesinde işleyişini sürdürdüğünü bilmekte fayda vardır. Otomobillerin mekanik sistemleri, genellikle yaşadığımız bir arıza durumunda tamiratını yapan usta tarafından anlatılan özellikler ve elbette anlayamadığımız birçok farklı terimle birlikte karşımıza çıkmaktadır.

Oto mekanik konusunda tüm bakım ve onarım hizmetimiz, randevu aldığınız andan aracınızın geri teslim aşamasına kadar işinin ehli ustaların elinde olacaktır. Aracınızın bakımı ve onarımları; bilgili, tam eğitimli ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan tamir servisi tarafından yapılmaktadır. Oto mekanik bakımlarının ve onarımlarının yapıldığı oto servisimizde, yedek parçalar için talebe göre de %100 orijinal parçalar kullanılabilmektedir. Yedek parça stoklarımız, siz değerli müşterilerimizin aracının arızalı kalmasını engelleyebilmesi için hizmetinizdedir. Vaktiniz kısıtlıysa en yakın oto mekanik servisi olarak aracınızı bizzat adresinizden teslim alıp, gereken tüm bakım ve onarım işlemlerini titizlikle yaptıktan sonra yine size teslim edebiliyoruz.

Araçlarda Meydana Gelen Oto Mekanik Arızalar

Oto mekanik arıza tespiti araçlarda oluşan her türlü arızaların okunma ve analizini yaparak ortaya çıkmasını kolaylaştıran bir işlemdir. Özellikle modern araçlar gelişen teknolojiye bağlı olarak elektrik ve beyin anlamında giderek karmaşık bir hal almıştır. Bu nedenle, araçlarda meydana gelen arızaların hızlı bir şekilde tespiti için çeşitli arıza tespit cihazları tercih edilir. Oluşan hasar ve bozulma durumu, araçlara bağlanan bilgisayarlı tespit cihazı sayesinde çözülebilmektedir. Otomobillerde en sık rastlanan hasar durumu yakıt ve egzoz sistemlerinde görülmektedir. Geliştirilen en üst seviye programlar ile modern araçlarda oluşan tüm elektronik bozulmaların tespiti mümkündür. Bütün bunların yanı sıra otomobillerde arıza meydana gelmesi can sıkıcı bir durumdur. Otomobillerde meydana gelen oto mekanik arızaları şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Oksijen sensörü arızası
 • Katalitik Konvertör Arızası
 • Ateşleme Bobini ve Buji Arızaları
 • Fren ve Disk Arızaları
 • Termostat Arızaları
 • MAF Sensörü (Hava Akış Sensörü) Arızaları
 • Yakıt Pompası Arızaları
 • Akü Arızaları
 • Yakıt Buharı Tutma Sistemi (EVAP) Arızası
 • Silindir Contası Arızası
 • Aktarma Organları Arızaları
 • Lastik Aşınması
 • Marş Motorunun Arızalanması
 • Yakıt Tüketiminin Artması

Aracınızda bu oto mekanik arızalar meydana gelebilir. Bu arızaların tespiti ve tamir edilmesi için oto mekanik servisi ile iletişime geçmelisiniz. Herşeyden önce eğer gece seyir halindeyken otomobilleriniz arızalanırsa gece açık nöbetçi oto mekanik servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Web sitemiz üzerindne iletişime geçeceğiniz oto mekanik tamircileri sizlere 7/24 oto mekanik servisi hizmet verebilir. 

Oto Mekanik Servislerinin Verdiği Hizmetler 

Otomobillerde yer alan mekanik aksamların özellikle eski araçlarda arıza vermesi söz konusu olmaktadır. Mekanik aksamlar içerisinde yer alan motor, aracı yürüten aksamdır. Bu sistemin bozulması demek aracın kullanılmayacağı anlamına gelmektedir. Ancak araba motorlarının da iyi bir şekilde tamiri ile beraber araçları kullanabilmeniz mümkündür. Araba motorlarının ve motora bağlı olan bütün aksamların tamirlerini en iyi şekilde tamir ettirebilmek için Hemen Geliriz'de yer alan oto mekanik servisi ile irtibata geçerek tamir ettirebilirsiniz. İletişime geçtiğiniz oto mekanik ustaları sizlere şu hizmetleri vermektedir: 

 • Araba yağ ve yağ filtresi değişimi 
 • Lastiklerin hava kontrolünün yapılması ve rotlarının kontrol edilmesi
 • Motor yağı kontrolü duruma göre değişimi
 • Fren ve direksiyon hidroliği kontrolü
 • Yakıt sisteminin düzgün çalışıp çalışmadığının kontrolü
 • Klima hava filtrelerinin kontrolü ve klima bakımları
 • Klima gazı kontrolü 
 • Araç beyni kontrolü 
 • Triger kayışlarının kontrolü 
 • Z rotları kontrolü

Bunun gibi kontroller sağlanarak, arızalı olan aksamların tamirlerinin yapılması söz konusu olabilmektedir. Araçlarda bulunan aksamlarda herhangi bir arıza görülürse o zamanlarda kişiler bu servislere arabalarının mekanik aksamları için tamir yaptırabilmektedir. Arızaların tamiri yapılması için Hemen Geliriz üzerinden sizlere hizmet veren acil oto mekanik servisi ile irtibata geçerek tamir işlemleriniz için randevu almanız yeterlidir. Bu servislerin arabanız için en iyi tamiri yapacağından emin olabilirsiniz. Arabaların mekanik kısımları en ciddi kısımlarıdır. Bu mekanik kısımların düzgün bir şekilde çalışabilmesi için haftalık, aylık veya yıllık olarak periyodik bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir. 

Oto Mekanik Tamir Ücretleri 

Arabaların mekanik tamirinin yapılması oldukça eğitim gerektirdiği için kişilerin bilindik yerlere bu tamirleri yaptırması beklenmektedir. Bilindik, güvenilir ve garantili hizmet sunan birçok oto mekanik servisi ile Hemen Geliriz üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Arabalarınızı emanet edeceğiniz kişilere güvenmeniz oldukça önemlidir. Tamircilere güven duyduktan sonra arabalarınızı rahatlıkla tamir ettirebilirsiniz. Arabaların mekanik aksamlarında zarar çıkması ile beraber direkt olarak oto mekanik servisi çağırabilmeniz mümkündür. Servislere gitmeden arabalarınıza kadar gelerek hizmet veren kişilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Oto mekanik ustaları yaptıkları tamir işlemleri için sizlerden en uygun ücretleri almaktadırlar. Oto mekanik servisinin hizmet verdiği bazı araba marka ve modelleri şu şekildedir: 

 • Toyota; Corolla, Hilux, Auris, Yaris, Chr, Supra...
 • Renault; Kangoo, Clio, Megane, Symbol, Fluence...
 • Honda; Civic, CRV, CBR 125...
 • BMW; 320, i8, x6...
 • Nissan; Qashqahi, Micra, Juke, Navara...
 • Mercedes
 • Audi
 • Range Rover

Bu markalar gibi birçok marka ve modelde araçlarınızın oto mekanik tamiri yapılmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak için öncelikli olarak oto mekanik servislerini aramanız gerekmektedir. Gerekli olan bakım, tamir işlemlerini alanlarında profesyonel olan kişiler yerine getirecektir. 

Oto mekanik sorunlarınız olduğu zamanlarda aradığınız servislerden hem sunacakları hizmeti öğrenebilir hem de bu hizmetler için istedikleri ücretleri öğrenebilirsiniz. Arabanız için yapılacak olan servislerin ücretleri marka ve modellere göre değişiklik gösterebilmektedir. Her marka ve modelin mekanik aksamlarında kullanılan malzemelerin ücretleri farklı olabilmektedir. Her arabada kullanılacak olan malzemenin fiyatlarının farklı olması ile beraber oto mekanik tamiri sırasında kullanılan malzemelere göre sizlerden alınan ücretler de değişmektedir. Değişiklik gösteren bu ücretleri öğrenebilmek için Hemen Geliriz Web Sitesi üzerinden çağrı yapmaya başlayabilirsiniz.