Neden Hemen Geliriz?
 • Servis sağlayıcılarımızın en yüksek değerlendirme alanlarını sizler için seçiyoruz.
 • Yılda 20.000 den fazla insan Hemen Geliriz'e güveniyor.
 • Tüm servis sağlayıcılarımızın en iyi hizmeti verdiğinden emin oluyoruz.
Müşteri Yorumları
Hiç yorum bulunamadı..

En İyi 10 Fayans Ustası – Teklif Al veya Hemen Ara!

Seramik malzemeden üretilen karo ve fayans parçalarını yüzey kısma gereken desen söz konusu ise desene göre düz ile ilgili alanın şekline göre zemine teknik yapan kişilere fayans ustası denilir. inşaat ve inşaat sektöründe en ciddi kısımlardan biri fayans döşeme kısmıdır. Bu nedenle de fayans ustası özellikle ıslak altyapı ve mutfaklarda oldukça yoğun hizmet alır. Aynı dakikada dekora göre balkon ve kapı ön kısımlarında da ilgili fayans uygulamaları yapılır.  

Konutların dışında, okul, hastane, otel, spor salonu, sinema salonları ve alışveriş merkezleri gibi kapalı uygulama alanların birçoğunun içerisinde fayans alanları bulunmaktadır. Bu nedenle ilgili fayans işi, inşaat aşamasında proje içerisinde belirtildiği şekilde yapılmalıdır. düzgün bir fayans ustası tarafından uygulanan altyapı ve duvarlar mekanları olduğundan yoğun daha seçenek gösterir. Ustanın el becerisi ve tecrübesi fayans işinde öne çıkmaktadır.

Mekanların içerisinde mekan alan söz konusu döşeme işlerinde malzeme kalitesi de ilgili alana uygun kalite ve renkte seçimler de büyük önem taşır. birçok sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de farklı malzemeler farklı kalitede üretilmektedir. seçim yaparken aynı şekilde özen gösterilmeli ilgili dekora uygun kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

 

Fayans Ustası & Fayansçı

Fayans ustası, seramik ve fayans döşemesi uygulaması yapar. Her ne kadar bakıldığında taşların yan yana dizilmesi şeklinde bir görüntü söz konusu olsa da ustalık gerektiren bir iştir. Bu nedenle de fayans ustasının doğru seçilmesi gereklidir.

Genel olarak fayans ustası görevleri;

 1. Fayans parçalarını boyutlarını düzgün şekilde ayarlatarak alana doğru olarak yerleştirmek,
 2. ilgili teknik yapılacak alanda gereken ölçüyü almak,
 3. Alınan ölçüye göre kullanılacak malzeme miktarını hesaplamak,
 4. Kullanılacak fayans cinsini belirlemek,
 5. Seramik ve fayansları altyapı ya da duvara yapıştırmak,
 6. Uygulama tamamlandığında fayans üzerinde kalan aşırı harcı temizlemek,
 7. Süpürgelikleri yapmak ve derzleri çekmek,
 8. Uygulama için gereken olan harcı hazırlamak, duvar ya da yere gereken uygulamayı yapmak,
 9. gereken durumlarda köşe, kenar gibi alanlarda fayansları kesmek,
 10. Fayans malzemesinin kaybını önlemek amacı ile dikkatli ve özenli olmak,
 11. Fayans malzemesini maliyeti en düşük hale gelecek şekilde uygulamak,
 12. Fayans malzemesinde desen söz konusu ise uygulamayı desene uygun olarak yapmak,
 13. Fayans aralıklarında gereken olarak boşluğu eşit olarak ayarlamak,
 14. Uygulama esnasında kullanılan ekipmanları doğru ve dikkatli kullanmak,
 15. ilgili işi zamanında müşteriye teslim etmek, şeklinde sıralanmaktadır.

Ülkemizde genellikle seramik ustaları çocukluktan çıraklıktan yetişir.Genel olarak sertifikalı olarak fayans ustası olabilmek için İlkokul mezunu olmak yeterlidir. Fayans döşeme ile ilgili bilgi sahibi olmak ve fiziksel olarak da {yeterli|kâfi} olmak gereklidir.

 

Seramik ve Fayans Döşeme Nasıl Yapılmalıdır?

Evler, iş yerleri ve daha birçok kapalı mekanların seramik ve fayans işleri incelik ve özen ile yapılmalıdır. Genel süreç ise dekorasyon ya da tadilat söz konusu ise işe başlamadan alınan ölçüler ile başlar. Fayans ustası tarafından alınan ölçü sonrasında malzeme seçimi ve temini gerçekleştirilir. firma personelleri sizlerin bu ihtiyaçlarında hem malzeme hem de sizlere usta temini yapmaktadır. Bir telefonunuz ile, ilgili alan duvar ya da altyapı ölçümleri kısa dakikada gerçekleştiriliyor.

Ölçü alımı sonrasında müşterilerin  zevkine ya da ilgili yere en uygun olan kaliteli malzeme seçenekleri sunuyorlar. Bu seçeneklere göre seçim yapılarak malzemeyi sizler için ayırıyoruz. kaliteli malzeme ve düzgün bir ustalıkla döşeme işlemlerinizi kısa dakikada gerçekleştirerek sizlere tertemiz ve seçenek alanlar teslim ediyoruz.

 

Fayans Döşeme İşleminde Kullanılan Malzemeler

Fayans döşeme ve seramik döşeme işlerinde genellikle aşağıdaki malzemeler kullanılmaktadır.

 1. Seramik fayans derz malası,
 2. Düz mala,
 3. Lastik bir tokmak ya da benzeri bir çekiç,
 4. Seramik fayans malası,
 5. Karolar için takozlar ve dert artısı,

Bu malzemeler ve düzgün işçilik ile yapılan fayans uygulamaları söz konusudur. malzeme yanı sıra ilgili seramik ustasının da gereken deneyime sahip olması gereklidir. malzeme olarak ise, seramik, seramik harcı, derz dolgusu gereklidir.

Tüm ekipmanlarınız, seramik ve diğer malzemeleriniz hazır olsa da seramik fayans döşemesi işinde deneyim her şeyden önemlidir. işlem esnasında başlanacak yer, ilgili zemin, duvar düzlüğü, malzemenin dekoru ve nasıl döşeneceği gibi birçok ayrıntı karşımıza çıkmaktadır. gereken planlamalarda doğru usta ile çalışıldığında harika sonuçlar ortaya çıkacaktır. Seramik malzeme alımları da ciddi bir konudur. ilgili malzemenin birer kutu aşırı alınması gerekmektedir.

 

Fayans Döşeme İşi Ayrıntıları Nelerdir?

Fayans döşemede kullanılacak malzemeler, ekipmanlar, derz dolgusu ile işlem başlar. Karolar arasında gereken boşluklar için derz dolgusu usta tarafından gereken şekilde yerleştirilir. ilgili derz dolgu harçları uygun kıvamda hazırlanarak aralara yayılır. Bu aşamada en ciddi kısım iki karo arasında doğru aralığın bırakılmış olmasıdır. Mala desteği ile de derz dolgu aralıklara yayılır. Bu iki işlem seramik ve fayans işinin ince noktalarıdır. 

Bir saat süresince derz dolgunun bekleme süresi bulunur. 1 saat sonra ilgili kuruma işlemi gerçekleşir. Ardından ise sünger ya da su ile artan derz malzemesi temizlenir. Bu temizleme işleminin son derece özen ile yapılması gereklidir. İçerisinde söz konusu olan derz malzemenin seramikte yapışık vaziyette kalmaması gereklidir. aksi takdirde seramik ve fayans üzerinde sabit derz lekeleri oluşur. Bu durumda hem görünüş hem de kullanış açısından oldukça sıkıntılıdır.

Derz dolgu temizleme işlemi sonrasında ilgili seramik üzerinde bulanık bir görüntü oluşabilir. Bu görüntüden kurtulmak için ise özel temizleyici malzeme kullanmak gereklidir. inşaat marketlerde satılan bu temizlik malzemesi ile kısa dakikada seramik ve fayanslara olması gereken doğru tonlama gelir. riske atmadan doğru bir özen ve doğru malzemeler düzgün bir ustalık fayans ve seramik işinin önceliğidir. Bu nedenle firmamız fayans ustaları ilgili malzemelerin tamamına hakim olarak hizmet yapmaktadır.

Fayans ve seramik altyapı kaplama duvar kaplama alanında haberdar ve tecrübeli personellerimiz ilgili ihtiyaçlarınızın tamamında bir danışma ya da teknik almak olarak hizmet sunmaktadır. Öte yandan firmamızda farklı markalara ait birçok fayans, seramik, derz ve donanım malzemelerimiz de bulunmaktadır. kaliteli malzeme ve hasarsız hizmet için faaliyet gösteriyoruz. Bu nedenle de sizlerin seçimi olan her türlü fikri ortak değerlendirerek gereken malzemeleri en uygun fiyatlara sizlere sunuyoruz.

 

Fayans Fiyatları

Fayans döşeme işlemi bir hizmet sektörü işidir. genellikle sınırlı bir metre kare fiyatı bulunur. Bununla beraber fayansın markası, deseni, ek malzemeleri verimli dekor gibi yan etkenlerde fiyata etki eder. İlk olarak fiyat için belirlenmesi gereken fayans veya seramik ilgili alandır. Döşeme yapılacak altyapı ya da duvarın metrekare olarak ölçüsü alınır.

Ölçü işlemi sonrası ustalarımız ilgili ölçü için gereken seramik miktarı, derz miktarı gibi hesaplamaları yapar. Ardından da bütün hepsinin toplamına işçilik tutarını ekler. Bu konuda firma personellerimiz sizlerin bütçe rakamlarını da göz önünde bulundurur. Her türlü ekonomiye uygun olarak elimizde mevcut malzemelerden sizlere en uygun olanlarını sunarız.

Malzemelerimiz, ekipmanlarımız ve tecrübeli personellerimiz ile sizlere sunduğumuz teklifin ardından istediğiniz gün ve saatte fayans ustası işleme başlar. Belirttiğimiz tarihte de ilgili uygulamayı tamamlar sizlere teslimi hasarsız şekilde gerçekleştiririz.